Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005 (3)


Recommended Posts

Fetele ma urc pe pereti! Pana acum nimeni nu aa avut asa program de colici! 10 min somn, 5 min plans racnit!!!!! Si asta de dimineataa pana acum! De o jumatate de ora i-am dat sa manaice si vad c asta linistit si priveste in jur! Eu cu cartea in brate incerc sa mai citesc ceva, poate imi ajuta....E jale! Ce e mai rau e ca nici eu nu stiu caat sa-l las sa planga , amia ales ca are hernia aia ombilicala, si-s rupta de oboseala...Nu mai stiu sa fac diferenta intre colici ,foame si invatat in brate....[bang][bang][bang]! IN CARTE SCRIE CA PANA LA 6 SAPTAMNI NU POATE FI VORBA DE INVATAT IN BRATE CI DOAR DE NEVOIA LUI DE AFECTIVITATE! NU MAI STIU CE SA FAC! M Mi se pare ca atunci cand il iau in brate parca se mai potoleste si nu stiu e efectul de calmare al colicilor sau efectul de "invatare in brate"!!! PLIIIIIIIIIZZZZZZZZZZ!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Oana a trecut si pe la mine tatal tau si i-am dat pachetelul de la mine si Witchie. Bestutza nu-l lasa mami sa planga. Am incercat si eu intr-o noapte disperata fiind si ce crezi? Lui bebe dupa 10 minute de plans (dar nu super plans) a ajuns sa-i creasca temperatura la 37,8. Nici nu nu s-a potolit ca daca-l doare burta nu poti sa-l ajuti decat tinandu-l putin in brate. In vreo juma de ora a scazuta temperatura dar eu am ramas super speriata. iar cu hernia omlicala n te ingrijora> noi avem si hernie inghinala si am ajuns la chirurg si despre cea ombilicala mi-a zis sa stau linistita, ca am sanse mari sa se retraga spontan. Oricum nu apar coimplicatii. Bellamia vezi ca dezvoltarea unui copil prematur se socoteste de la data cand trebuia sa vina pe lume nu dupa data nasterii. Asa ca sistemul lui digestiv mai are putin pana sa ajunga la maturitate. Ana Maria si bebe Victor Stefan [bibe](15 12 2004) Succes si s-auzim numai de bine!!!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bestutza....nu esti singura si eu am avut programul asta o luna si ceva, mai mult de 5 min. nu tacea!!!Si acum mai sare din somn si tipa de durere dar... Slava Domnului ca de aproape o saptamana s-au mai rarit si scazut in intensitate. N-as putea sa-ti spun de ce sau cu ce....incearca si Spumisan -ul (eu l-am luat de la Sensiblue) recomandat de la urgenta. Eu am ajuns cu copilul noaptea la urgente pentru ca am crezut ca se sufoca si moare de durere si plans....era vanata!!!!! Asa ca eu te inteleg perfect. Cornelia, Dan si Ioana-Alexandra (01.02.2005 http://community.webshots.com/user/corneliaa100 http://www.alex.dan-cornelia.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pt. raspunsuri. Bestutza si Bellamia, nu-i mai lasati pe pui sa plinga, ca nu se mai opresc!!!Am testat si eu, dar degeaba.Slava domnului ca s-au mai rarit un pic crizele si la noi( adica in loc de 1000 are 999), desi am observat ca sint zile si zile, indiferent ce as minca, sau la ce interval ii dau si lui...Concluzia?Nu au nici o regula blestematele astea de colici!!! Oana, poti sa ne treci si pe noi cu 4.700kg. si 59cm, desi asta era la 2 luni fix, adica acu vreo 4 zile. Fetelor, va tot aud ca luati laptele sau nu aveti timp sa-l luati , dar aici in Iasi nu se mai da deocamdata!!!Stiti ceva de chestia asta?Alipiticot, stii ceva???
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate nu stiu nimic de lapte praf.Medicul meu de fam e din rural,si la primaria de acolo nu s-a dat inca dar oricum mie nu mi da ca are o multime de mame vai de capul lor.Ma gandeam sa mi iau reteta sa iau de la primaria Iasi,eu fiind din oras,dar nu stiu ce reguli au si nici nu am ajuns pe acolo. Felicitari fetelor care a-ti scapat de colici! O seara buna! Paula si minunea mica Stefana Raisa(d.n. 11.02.2005) [url="http://community.webshots.com/user/alipiticot"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Teroare!! Copilul meu vrea numai in brate! Si nu oricum ci ridicat, cu capul pe umarul meu; iar eu nu pot sta asezata, ca tipa[bang] Nuuuu, numai in picioare si nu stat ci trebuie sa merg si sa il si hatan in acelasi timp. Asta nu cred ca mai e nevoie de afectiune, asta e rasfat,ptr. care , recunosc, sunt vinovata.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...