Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Crinuta, calciul se da doar preventiv fiindca se presupune ca bebe nu ia din lapte toata cantitatea zilnica necesara de calciu...nici mie nu mi-a dat pediatra, dar asistenta de ocrotire a zis ca ar fi bine sa-i dau si i-am dat...acum ii mai dau la 2 luni inca 10 zile... Oana si bebe Andrei (18.02.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Oana eu nu am avut cum sa iau laptele sapt. asta sotul a trebuit sa se imparta intre servici si pregatirile pt botez(maine avem botezul)asa ca -scuze stiu cata nevoie aveai de el si i-mi pare rau ca nu te-am putut ajuta dar efectiv nu am gasit pe cine sa trimit dar sapt. viit sigur i-l dau tatalui tau . La noi vigantolul se da pt fixarea calciului dar eu stiu ca poate fi inlocuit cu succes de radiatiile solare asa ca daca la voi este mai cald sau daca tii copilul mai mult la soare nu cred ca ai nevoie. Gabica mamica alaturi de Rebeca(11.12.2002) si Iustin(04.02.2005) http://photos.yahoo.com/stroengr
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am inteles; ii voi da Ca in ceai si Vigantol direct pe limbutza sau intro lingurita cu ceai... vad eu. Leta, ai fost cumva in juriul de la emisiunea lui Cabral??? [olala][olala][olala]te-am vazut azinoapte cind alaptam la masa de ora 3 si ma tot uitam daca esti tu sau nu... nu m-ar mira ca stiu ca lucrezi la ProTV... si postul Acasa e totm al lor. Mamica lui Bibishor Dr. Tutunaru - ELIAS "Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deea mea s-a "obraznicit". Vrea numai in brate! Cum simte ca am intrat in camera se pune pe scincit de mi se rupe inima si cu greu rezist...Cum o iau in brate, tace. Mai mult, in 10-15 minute adoarme cu capul pe umarul meu... Azi dimineata am facut conferinta pe YM cu Adana si Crinuta, iar intr-o alta zi au fost si Ixxi si Adita. E cool sa vorbesti in timp real[cool]. Eu mai am citeva ID-uri, dar nu prea sinteti online. Cine vrea sa ni se alature si pe YM, sa-mi trimita ID-ul pe PM Oana, a pus tatal tau pachetele la Atlassib? Abia asteptam sa le primesti. Shobo, da, eu eram aceea... Leta si un bebe Want my life back... http://community.webshots.com/user/letadeea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut fetelor! Am facut si noi un mic update la pozele noastre. poate ne faceti onoarea sa va uitati cand aveti timp! www.gallaxy.tk Alina Maria, Robert e nascut de fapt pe 22.01 dar ce mai conteaza. suntem aproape oricum. Doarme de la 19:00-20:00 cam pana la 6:30 dimineata cu pauze la intervale de 3 sau 2 ore. Ne-am obisnuit si ne-am intrat si noi in ritm. Azi are Robert 7 saptamani deja. E baiat mare. Mandy ce program are? Numai bine si fericire in vacanta. va pup pe toate, io, tati si Robert(22.01.2005) http://www.gallaxy.tk In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Scuze Galaxy , nu stiu de ce am crezut ca e nascut pe aceasi data ca si Mandy . In privinta programului Mandy doarme de la 19.00 seara pana pe la 23.00 apoi pana la 3.30 si 7.30 . Ziua urmatoare treaza pana la 19.00 seara . Dupa cum vezi e mai mult treaza . Nu mi-ai spus ce face Robert ziua . Eu o scot la plimbare pe la 12.00, pe la 14.00 ii fac baie si in rest joaca , plans, mataiala etc. O sa va povestesc cum a fost in vacanta , astazi vom face cumparaturile plus pempersi pt. inot , am de gand sa merg la bazin cu Mandy , este si unul special de bebelusi sper sa-i placa . Un weekend placut si sa auzim numai de bine ! Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 8 saptamani[copil] http://home.wanadoo.nl/w.deroo/ [fetita][floare3][flo][floare3]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Leta, dar aratai SUPERB!!! [olala][olala] frumusica foc!... deci nu eram eu chiauna la ora 3 noaptea - il alaptam pe bibishor si ma uitam la emisiunea de pe Acasa... nici nu prea aveam la ce sa ma uit la ora aceea... Deci felicitari! eu astept acum sa se trezeasca cel mic si vreau sa-l scot afara in carucior la plimbare...insa cam bate vintul tare in Buc. voi fetele din Buc. ce ziceti e de iesit cu micutii afara pe asa vint? le poate dauna? carutul este destul de cu acoperis, copertina mare insa n-as vrea sa-l traga curentu' sau cine stie... ca si temp e ff ok, 14gr C. Mamica lui Bibishor Dr. Tutunaru - ELIAS "Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si bebeta mea dormea putin (10-11 ore /zi). Acum, de cand o scoatem afara (daca e urat o scoatem pe balcon si doarme si 3 ore!) parca suge mai altfel (mai putin si sper eu mai cu spor ca altfel ar urla de foame) si doarme mai mult. La 8 e baita, la 10 e in pat, doarme pana la 1-2 se scoala sa manance, se culca peste o ora, se scoala dimineata la 5:30, 6 si mananca si apoi adoarme iar vreo ora,2 pana pe la 9-10. Dupa ce mananca, pe la 11-12 sau chiar 1, o scot afara si doarme 3 ore. E adevarat ca de la 4-5 dupa amiaza si pana la 8 seara avem program - supt si jucarele (zornaiesc tot timpul pana zice ca ii e foame si o pun iar la san...si uite asa vine ora 8). O schimb inainte de masa dar daca se kk foarte rau o mai schimb si intre supturi sau dupa - dar dupa risc sa dea pe dinafara. Calciu Pharco il dau cu lingurita de silicon si picaturile de vigantol (3/zi) le pun in ultima inghititura de Ca. Saraca, inghite si nu zice nimic. La sfarsit, ii dau lingutita sa o suga si ii place. La 3 saptamani si jumate o tinea singura in mana (avem poza pe site daca nu ne credeti - in poza urla de foame si cred ca de aceea s-a agatat de lingurita) www.ubi.ro/alexandra
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...