Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005 (3)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna tuturor! Nu ma cunoasteti pentru ca trebuia sa fiu mamica de martie, dar Stefanut a vrut sa vina mai devreme, asa ca m-am pomenit mamica de februarie. Sunt mamica de doua saptamani si trei zile, asa ca va intreb pe voi care aveti mai multa experienta: cum poate fi bebe invatat sa manance macar la doua ore? Nu stiu ce sa-i mai fac, cateodata nici macar jumatate de ora nu mai sta si vrea iar sa suga! Si mananca repede, nu vrea deloc sa regurgiteze, foarte rar reusesc sa-l fac sa scoata aer si il doare burtica, mai varsa de ma sperii, si se strange si se inroseste la fata si se incordeaza... nu stiu ce sa-i mai fac. De abia am reusit sa scap de completarea aia si sa-i dau numai san...[flo] Help! Cristina si bebe Stefanut (25.02.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina bebelul tau se manifesta astfel pt. ca are colici si lapticul caldut ii face bine la burtica pe moment. Dar, lapte peste lapte cu mai putin de o ora intre supturi ii intretine colicile. Incearca si da-i ceai de colici: babycalm, babydrink, ceai de fenicul sau sab simplex, bonnisan, debridat. O alta metoda de calmare este sa ii incalzesti burtica cu feonul-testata de mine, cu rezultate.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am reusit si noi sa ne facem album pe net. nu avem multe poze pt ca mami nu a avut timp sa le prelucreze si selecteze, dar...sunt ale noastre :http://pg.photos.yahoo.com/ph/badiladana/album?.dir=52e5&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

BDana mersi frumos pentru raspuns! Eu am luat inca de cand eram in maternitate un sirop Gripe, la indemnul unei asistente, dar mi-a zis sa nu-i dau preventiv, ci numai cand m confirmarea ca are colici. Inca o nelamurire. Copilul nu trebuie sa stea decat pe o parte, nu? Daca nu e infasat, se rasuceste, se duce si pe spate, si mi-e cam frica, ca si asa are obiceiul sa verse din cauza ca mananca prea des, dar infsat nu prea-i place, chiar acum l-am lasat liber si vad ca s-a linistit, nu mai plange. Cristina si bebe Stefanut (25.02.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Pupici de la mami (obosita) side la bebe Rares (neobosit), vai oprietena, Rares e frate cu Alex? Ne recunoastem atat de bine... Noi n-am scapat de colici, nu mai merge nimic,l nici Sab, Bonnisan, Babydrink, Alcool, sare sau orice cald pe burta....simt ca ajung la Socola....au oare un termen colicii astia? bellamia si bebe Alex 3 luni + 3 saptamani.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...