Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta(29)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna ziua mamicute si burticute! In sfarsit am revenit din concediul medical, in care am intrat pe data de 28.02. Noi suntem bine, dar observ ca tot nu imi plce in scaun toata ziua...ieri m-am fatait, iar aseara cand am ajuns acasa, m-a cam durut mijlocul.... Voi vedea ce va mai spune d-na Lutescu, cand voi merge sambata la ea. Recunosc ca nu am apucat sa citesc tot ce ati scris, dar promit ca voi recupera.... Pupici de la burtica de 22 sapt. cu BB Alexandru. Sunt om cu tine, daca esti om cu mine!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am si eu o mare rugamite urgenta. Mucii lui David de ieri s-au trasformat in respiratie zgomotoasa si agitata. Am fost la pediatru si ne-a dat diagnosticul de bronsiolita astmatiforma. Maine mergem la policilinica 2 sa il consulte un specialit Dr. Calin. Ati auzit ceva de el/ ea? E de incredere? "O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ." Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/289930873SPfXnq"]David la 2 ani si petrecerea [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Iaca si noi dupa o luuuunga absenta. Ne-am gindit mereu la voi, dar n-am mai avut net si am fost practic rupti de lume. Mai citesc putin p-aici, sa vad ce s-a mai intimplat si apoi va scriu mai multe despre noi. Cornelia, eu sunt multumita de cresa unde merge Alisia. Daca vrei iti dau detalii. E in zona Inel II. Va pup si ma bucur sa revin printre vechi prieteni. gabi & alisia (2,2 ani)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sanzi, si eu am avut acest diagnostic la ambii copii si sa stii ca este destul de grav, chiar am fost internati in spital din aceasta cauza. Si noi am mers, si inca mergem, la Policlinica 2, dar nu la Calin ci la Lazarescu. Sunt in tura inversa. Adica maine este dupa amiaza. Eu sunt foarte multumita de ea, le-a prescris copiilor medicamente ff scumpe (Singulaire, Seretide) si chiar isi da interesul pt pacient. Daca crezi ca te mai pot ajuta cu un sfat poti conta oricand pe mine. Ai grija de David si sper sa-i treaca cat mai repede. Iti fac o recomandare, daca ai un umidificator ar fi foarte util pentru ca-i usureaza respiratia si inca ceva daca-i dai Ventolin nu-i da mai mult de 10 zile pentru ca ii face probleme la inimioara. Mi-a zis pediatra si am citit apoi si pe DC. pozele noastre: http://www.adina.as.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult Adinuta, mi-ai fost de mare ajutor. Crezi ca daca ma duc maine la Lazarescu fara trimitere ma primeste? Adica dr nostru ni l=a recomandat pe Calin, dar as vrea sa merg la prima ora... De Calin ce stii? ma duc la care e mai bun!!! Si voi ati rezolvat cu bronsiolita? sunt ok acum? "O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ." Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/289930873SPfXnq"]David la 2 ani si petrecerea [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maine dimineata e Calin, dupa amiaza e Lazarescu. La Calin merge o cunostinta de-a mea si e multumita, dar baietelul ei are probleme cu rinichii. Eu cu Lazarescu sunt in relatii f bune, mergem de 1 an jumate la ea, si sigur nu te primeste fara trimitere. Am asistat la cateva faze de genul asta de-a lungul timpului. In plus, bronsiolita este o urgenta si de aceea te-as sfatui sa mergi cat de dimineata poti. Daca nu iti place Calin, vorbim si mergi la Lazarescu. Acum copiii mei sunt bine, dar tratamentul e de durata, mai ales daca David are si teren alegic cum au ai mei. Inca ceva, mucoliticele, gen Ambroxol, Fluimucil, sa i le dai dupa masa caci ataca mucoasa gastrica. Cum se mai simte, David? Daca mai ai intrebari, poti conta pe mine, pt ca stiu prin ce treci. pozele noastre: http://www.adina.as.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...