Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta(29)


Recommended Posts

Salutare fetele!!! David e mai bine, adica e vioi, dar tot mucios, am fost la pediatru azi, si ne-a dat inca 2 zile antibiotic, deci sa il tinem 5 zile pe antibiotic, si dr Calin ne-a spus ca pana luni cand mergem la control sa nu intrerupem ventolinu si zyrtecul...asa ca saracul imi e mila ca tot papa la siropuri... Adinuza, am vb aseara cu prietena mea care are baieteul de 2 ani bolnav de astm, si imi spunea ca ea cand s-a dus la Calin cu copilul i-a spus ca nu are astm, ca toti dr se grabesc sa dea diagnosticul si sa stea linisita, si ea peste 2 zile a internat copilul cu o criza. Acum nu stiu, m-as duce la Lazarescu, daca e mai atenta si mai buna...are si cabinet particular? M-am cam desumflat de Calin cand mi-a spus asta... Fiul ei a luat raceala de la noi cred, oricum sambata cand am fost la petrecere au racit aproape toti, (nu se stie cine a fost purtatorul oricum nu conteaza) si pt ca el are astm si maica-sa il trateaza homeopat, au ajuns la reanimare si au stat o sapt in spital, acum e acasa dar cu sonda in manuta si pe acolo ii administreaza medicamentele. Imi a asa mila de el, ca are doar 2 ani, si ce pricepe el? Doamne sper ca nu e asa rea boala asta si ca va sta departe de noi, ca mie mi se rupe sufletul de DAvid cand tre sa ii dau medicamentele ca urla si le scuipa si le vomita... I-am cumparat un cort, casuta lui David si e foarte mandru de ea...toata ziua sta in ea, si se foieste afara-inauntru, si-a bagat toate jucariile acolo si mai era putin si aseara se culca acolo. Noi suntem tristi ca Radu trebuie sa plece asa repede, planul era sa stea 6 luni acasa, dar...si ne incurajeaza gandul ca asta va fi ultima plecare, dar asa am crezut si ultima data... Acum totul depinde de mine, de examenul de la vara, daca imi iau postul inapoi!!! Si nu ma simt deloc pregatita...dar unul trebuie sa munceasca nu? Oricum cam asa stam... Intalneala o lasam pe la sf lunii, ca acum suntem prinsi in o gramada de chestii...vrem sa ajungem cu David si la Bucuresti, sa vedem daca mai e timp. Dupa aia o sa avem la timp!!!! Si noi vrem sa ajungem la Metro sau selgros (adina daca te duci vrei sa te uiti te rog de tobogane din acelea mici si de masinute cu pedale?) vrem sa ii luam lui david dar nu am mai vazut de la un timp... Roxa, voi nu aveti nici un dintisor??? Inca nu aveti ce sa spalati cu pasta si periuta??? Hihii,..stirbuleti? Mav, e prietenos Sebi, cred ca o sa se inteleaga bine cu David...sper sa nu se certe pe jucarii...ca asta ar fi problemele lor de acum!!! "O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ." Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/289930873SPfXnq"]David la 2 ani si petrecerea [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna fetelor! Maria este racita. Deocamdata ii curge nasucul si tuseste. Sper sa nu se complice lucrurile si sa faca febra. Ieri am tuns-o! Am reusit in sfarsit sa o duc la coafor si, spre surprinderea mea, a stat destul de cuminte. Am fost la Brotacei. Nu mai are carlionti si parca e baietel. Chiar trebuie sa o dau la gradinita la toamna. Este cu totul alt copil acasa, printre cunoscuti, fata de cum se comporta printre straini. Multi pupici! Cornelia [gravi] (32 sapt.) si Mariuta (2 iulie 2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mav, mai asteapta cu tricicleta, e prea devreme. Noi avem de la 18 luni, si nici acum nu da la pedale. Sta pe ea doar sa il imping, nu prea e interesat... La un an ti-as recomanda o masinuta, pe care sa stea calare si sa mearga cu picioarele pe langa (sper ca ai inteles explicatia). Noi avem o locomotiva genul asta, si se joaca cu ea si acum!!! "O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ." Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/289930873SPfXnq"]David la 2 ani si petrecerea [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! Doar ce am ajuns acasa, am tras o cursa - credeam ca ne apuca ploaia, asa nor negru se pusese! Mihaita adoarme din ce in ce mai greu, de cele mai multe ori la san, vreau sa-l dezvat dar nu pot, cum il pun pe picioare cum urla! Adinutza, inca nu m-am mutat, dar de abia astept sa vin prin zona. Sper sa ne vedem cat de curand. DE fapt, de abia astept sa va cunosc pe toate. Inca nu am terminat actele de cumparare, mai dureaza pana finalizeaza banca creditul. Oricum, acum suntem in curatenie. Astept sa termine sotul cu deplasarea, eu cu Mihaita nu pot face mare lucru. Sinzi_ana spuneai de o jucarie - gen masinuta pe care se suie si sta calare. Vreau sa-i cumpar si eu motatului meu, dar nu am prea vazut prin oras asa ceva. Oare o fi buna pentru 10 - 11 luni? Am observat ca multi micuti sunt bolnaviori - ti se rupe sufletul cand ii vezi cat sunt de mici si sufera. Sanatate multe si pupici de la noi! Cristina si bebelusul Mihaita (11.05.2004) http://community.webshots.com/user/cristina_smn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, David o are de la 1 an si tare mult s-a jucat cu ea. In plus are si alte activitati pe ea, face baloane de sapun, are forme pe care trebuie sa apese sa iasa niste animalute, si o chestie de care invarte si canta si se aprind luminite, iar pe volan sunt mai multe butoane care scot diverse sunete. Cred ca e buna si pt varste mai mici. Noua ne-a adus-o tati, dar prietena mea i-a luat baietelului ei ceva asemanator de la chicco, gen masinuta...Am mai vazut, dar nu imi aduc aminte unde, daca vrei pot sa ma uit. Si pot sa pun o poza sa iti faci idee despre cum arata "O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ." Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/289930873SPfXnq"]David la 2 ani si petrecerea [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, ieri a fost St Patrick's si l-am sarbatorit pe individu mik. vreau si io masinutza din aia Sanzi....daca gasesti pls let me know!!!! nu de alta da individu nu mai vrea decit in picioare..... noi acum am ajuns acasa din plimbari..ce frumos e afaraaaaa.....cica de maine lapovita. asta ca sa ne ajunga vremea buna. dar las ca vine si varaa.... Cornelia multa sanatate Mariutei si ai grija sa nu iei si tu da? si felicitari ptr noul look!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sinzi, multumesc frumos ! Trebuie sa-i iau ceva neaparat ceva lui Mihaita, nu ii mai place nimic din ce are pana acum, m-am saturat sa baricadez sertarele si alte locuri minunate de joaca cum ar fi cuierul de pe hol, scaunul lui de masa care este dat de toti peretii si rostogolit de ma mir cum de a rezistat pana acum. Din premergator sare, iar cand il vede se urca singur pe el. Am vazut la cineva acasa ceva in gen calut, dar mi-e teama sa nu se catapulteze din el, mai ales ca nu are nimic de siguranta. Pupici! Cristina si bebelusul Mihaita (11.05.2004) http://community.webshots.com/user/cristina_smn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutaredragelor! Dupa cum se observa am inceput tare din prima serviciul! Am fost ocupata inca din prima zi, iar dupa cateva zile Alexia incepe sa dea semne ca-mi simte lipsa. Cand vin acasa sta numai la mine in brate, inclusiv la masa, in pat ma ia in brate, se joaca cu ochii, urechile, cerceii mei... sta numai cu mine. Dimineata la trezire ma striga si uneori seara, daca intarzii. La servici este mult de munca, ma asteptau ca "painea calda" sa-i ajut. Am destul de recuperat, sa ma actualizez. In afara de astea mai trebuie sa merg si la master, asa ca saptamana asta nu stiu cum a trecut, caci fiecare zi s-a terminat in jur de ora 19-20, iar dimineatza ma trezesc la 6-6.30 sa mai fac cate ceva prin casa, ca trebuie s-o las bec, ca vine socrela in urma mea, totusi. Intelegeti? Am avut de recuperat pe DC cam 6 pagini, dar parca mi-am racorit sufletul cu voi! As vrea sa va transmit fiecaruia in parte gandurile mele, dar deja Alexia ma preseaza, adica nu ma lasa. Va pup! Racushoarele Cristina[indecis]& [:p] Alexia crixia@gmail.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut mamicilor!! Noi azi am fost in tara piticilor si nu va spun cat m-am uitat in stanga si-n dreapta poate vad si eu pe cineva cunoscut(din poze desigur).Ca altfel nu va cunosc[:(] .Spunea cineva de o intalnire in weekend dar mi-e ca vremea dupa cum se anunta nu va tine cu noi.Cand am plecat din parc tipete si iar tipete..Piticii vostri tot asa fac la plecare? Va pup si sper sa ne vedem cat mai curand! Un weekend placut! Cristina si Mariuca [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902"]Povestea nasterii [/url]Poze pentru voi [url="http://community.webshots.com/user/crig72
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...