Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta(29)


Recommended Posts

Si noi un scurt mersaj, ca afara e asa urat si stam in casa azi... Dimineata tati s-a dus pana jos sa ia un suc si a venit inhamat cu tractorasul cu pedale cu remorca pentru David. Acum e asa incantat de el ca de abia l-am culcat cu tractorasul la cap. Acum ma pregatesc sa pun si poze si trimit linku...e foarte haios si ma gandesc cu groaza cum o sa il car eu in parc, ca tati i-a luat masina lu pitic da' la mama lui nu s-a gandit ca poate ii trebuie o masinutza...am cam inceput sa ii plang de dor... "O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ." Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/289930873SPfXnq"]David la 2 ani si petrecerea [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Chiar ca e o vreme groaznica..Eu m-am cam indispus de dimineata.Am probleme cu o masea [audinti]si acum 3 zile am cumparat antibioticul fara reteta.Azi se pare ca s-au razgandit si sotului meu n-au vrut sa-i dea fara reteta.M-am dus eu [:(!]poate cine stie mie imi da.Dar de unde...O nebunie!!Am luat de la o alta farmacie ca aveam nevoie musai.Voi stiati ca antibioticele se dau numai pe reteta? va pup! Cristina si[copil] Mariuca [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40902"]Povestea nasterii[/url] [url="http://community.webshots.com/album/298597878KauWWW"]Poze noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina ai fost la stomatolog? Nu stiam ca antibioticele se dau cu reteta, cred ca eu nu am mai luat un antibiotic de la 6 ani!!! Noroc ca sunt sanatoasa tun!!! Am pus poze cu tractoru sef: http://community.webshots.com/photo/298842596/298842596YMjxpd roxa vrei sa vezi cum arata locomotiva noastra cu roti? sa ii fac i poza mai incolo Am vazut o masinuta cu sistem de stat calare si dat din picioare pe langa la Tommy (magazinul de pe Stefan cel mare) au si de comanda acolo. Eu una, sunt fan lamaitei (si de la 1-2 ani e super) am vrut sa i-o luam lui David, dar deja era marisor si nu mai incapea, plus ca aveam trenuletul... E rotunda, cu un maner in spate pentru paritnti, copilul sta pe un scaunel inauntru si are fundul detasabil, ori da din picioare si merge singur, ori ii pui placa si il impingi tu. Poti sa il folosesti si in casa si pe afara in parc. E tare haios, si era la 2.5 mil... "O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ." Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/289930873SPfXnq"]David la 2 ani si petrecerea [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare! Vremea nu tine cu noi......[xx(] Sinzi, am vazut tractorul si tractoristul[:D]. Da, frumos, n-am ce zice. Dar asa scump....?! Noi am fost la Metro azi. Sebi s-a aruncat din carut (il pusesem in picioare, in partea de sus a cosului) si....a plonjat pe jos! Ta-su era cu spatele, eu am vazut toata faza, dar nu am reusit sa-l prind... Noroc ca a cazut intai pe partea de jos a carutului, unde isi lasase ta-su haina (deci a cazut pe "moale"), abia apoi a ajuns pe jos si noroc ca avea caciulita, deci nu s-a lovit prea tare la cap! L-am ridicat imediat: n-a zis nici passss! L-a luat tati in brate, ca eu tremuram rau de tot..... Ce sperietura am tras!!!! Nu mai am cuvinte sa va mai povestesc si altceva................................. [pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hello hello wow Vic...ati inceput si voi sporturi extreme..si inca in public! bine ca-i ok sportivul. pupici dela noi! Sanzi mama ce cool e tractoristu' sef...mor dupa el. cind plecati la buc? luni? Cristina uite ca iar nu ne putme intilni...din cauza timpului. dar las ca se face frumos si o sa batem parcul in lung si in lat. Crix pupi si spor la treaba!!! http://gone2thedogs.com/game/preloader.swf uite aici sa ma distrati cind aveti timp. pupici tuturor!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare mamici, Dupa ce am fost la pictura cu Bogdan am vrut sa mergem la pitici dar sse pusese un vant si incepea si ploaia asa ca am lasat-o pe alta data. Vic, bine ca nu a patit nimc Sebi. Masinuta de plastic Porsche i-am cumparat si eu lui Bogdan din Gima din mallul care s-a desfiintat. Acum se joaca si Andrada cu ea si chiar e incantata sa o impingem cu ea. Anul trecut am cumparat pentru un baietel care implinea un an o astfel de masina din Km 5, de la depozite si nu a costat mai mult de 350.000. Daca vrei pot sa merg sa vad daca mai sunt dar dupa ce se incalzeste vremea. Peste o ora am programare la biorezonanta si cand vad ce e afara n-am nici un chef sa merg. Tania, nici un semn de viata? Trebuie sa ne reorganizam programul ca acum avem si copiii mari acasa pe perioada vacantei. Poate vii cu fetele pe la noi saptamana viitoare. Pupici tuturor. pozele noastre: http://www.adina.as.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mav si noi am patit-o in Bv in selgros, DAvid a dat cu capul de bara de la carut si a facut un semn la ochi saracutul...Bine ca nu a cazut in ochii. dar a urlat de se uita toata lumea la noi!!! Roxa, nu mai plecam la bucuresti, decat sapt viitoare cand il ducem pe tati la aeroport[ups], nu stim inca exact data D "O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ." Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/289930873SPfXnq"]David la 2 ani si petrecerea [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, am eusit si eu sa va citesc. Tania imi pare rau pentru ceea ce ai putut pati cu Bibi, dar vreau sa te felicit pentru modul cum ai reactionat. Eu nu stiu daca as fi putut fi atat de prompta. Sinzi poate ca nu este nimic grav cu David...sa dea Dumnezeu! Acum ramaneti si singurei...uffff...Si noi mai avem o luna de stat impreuna dupa care, iar pleaca sotul. Acum i s-au schimbat contractele, si pleaca 7 saptamani si 7 saptamani sta acasa. Este ceva mai bine, fata de 3 luni cat a stat in ultimul voiaj sau de 6 luni in celelalte. Vorba lui, parca vedem soare si pe strada noastra. Si noi ne gandeam ca nu va pleca mult prin voiaj, dar acum ne-am luat un teren in Eforie si vrem sa ne construim ceva frumos acolo...si poate ne si mutam. Bia a stat linistita cu mama soacra, mai ales ca a fost si mamaita cu ea, si pe ea o stie mai bine Biuta. Nu au fost probleme, iar mama soacra a plimbat-o peste tot, i-a cumparat hainute, un premergator de care e f incantata Bia. Cand am ajuns acasa si m-a vazut, a stat asa putin si s-a uitat la mine, ca si cum si-ar fi amintit cine sunt, si apoi a venit si m-a luat de gat. Nu stiu daca si-a dat seama ca am lipsit...e mica. Noi la munte ne-am distrat f bine si n-am avut nici un sentiment de vina ca mi-am lasat copilul singur acasa. Mi-a fost in schimb dor de ea, mai ales ca vedeam pe partie copiluti de 3 ani, cat o papusa de mari care schiau foarte bine. Roxa...nici noi nu avem dintisori. Cand iesiti in parc? Unde mergeti, langa biserica, sau in parcul din spate, cel cu leagane? Venim si noi, dar nu astazi, caci asteptam musafiri. Sa aveti grija de voi si bebelusi. Tatiana si Biuta cea cuminte [zz]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxa, tot 5 sau 6 luni, ca la firma lui asa sunt contractele , depinde pe unde il apuca schimbul, ca fac curse lungi de cate 2-3 saptamani o data... Bine ca pleaca pe aceiasi nava cu cam acelasi echipaj...si ii convine... Dupa ce pleaca am sa va stresez in fiecare zi cu postarile si intalniri (nu ca acum le-as rari!!!) dar o sa trebuiasca sa imi umplu la maxim timpul si sa nu devin pustnica !!!! Tatiana la ce firma e sotul tau? Dar fie ele 5 luni, fie 2 , tot despartire se numeste...si tot greu e!! Iar timpul asta cand e acasa zboara fia-ar sa fie asa repede ...astea 4 luni parca nici nu au fost daca e sa tragem linie acum...asa s-au dus...si e si mai greu daca lucrezi in fiecare zi...dupa ce ca nu te vezi atata timp sa mai pleci dimineata si sa vii seara obosita...macar profitam ca suntem amandoi casnici acum (eu semi, dar 2 zile pe saptamana cateva ore la gradi nu se pun!!! - e ca un shopping!!!) Noi am plecat prima data pentru o saptamana fara DAvid cand avea 5 luni, si tare bine ne-a fost...asa relaxati, dormeam de paraia patul cu noi pana la 10-11 ziua!!! Imi era dor, dar am profitat la maxim...dar l-am luat pe david de la bunica nervos...cred ca asa isi manifesta supararea...ca in cateva zile s-a linistit... Gata, astept sa se trezeasca David si fugim in parc, undeva mai la periferie sa nu infectam si alti copii, desi e mai bine acum, inca mai avem muci si mai avem o zi de antibiotic, dar mai bine sa nu intram in contac cu alti copii sa nu mai fie vreo urma de virus!!! "O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ." Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/289930873SPfXnq"]David la 2 ani si petrecerea [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...