Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Mamici din Constanta(29)


Recommended Posts

Am uitat sa va spun ca incepand de astazi Biuta face baita in cada mare. E innebunita ca are spatiu, si ca poate sa stropeasca cat vrea ea.Nu se mai putea tine balacita la noi in dormitor, pentru ca ne flescaia mereu patul.

Dar cea mai mare nazbatie pe care a facut-o astazi este ca am prins-o cum manca pamant de la flori. a scormonit intr-un ghiveci mai mare, si a bagat si in gurita, ca era murdara rau pe la botic. Cred ca i-a placut!

Cam astea sunt noutatile. Astazi am fost si putin prin Tara Piticilor cu Biuta si am dat-o in leagane si pe topogan, dar a fost cam frig.

Pupici tuturor si...noapte buna!

 

Tatiana si Biuta cea cuminte [zz]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Tatiana si eu veau sa ajung maine la directia muncii sa fac cerere de mutare de domiciuliu pt alocatie...atata alergatura pt 200 de mii...am vrut sa il fac roman pe David si statu il "premiaza"...

Si noi am fost la Pitici azi, si ne-a ighetat nasu, tati zicea ca e f cald afara, si daca erati pe la 17 in parc, noi eram cu cel mai subtire imbracat copil mucios!!! In bluzita si bluzon, cu sosete si blugi si in cap ; sapca[alcool] hihi...

Roxa, si David avea si inca are perioade din astea de "party"...cand nu doarme nici piscat cu ceara...

Vai de fundu nostru!!!

Cred ca de plictiseala micutii fac asa...de prea multa rutina...asta e parerea mea...

Galarina, succes la dintisori sa va iasa repde...David avea toti dintii la 1,3 ani, cu masele cu tot, dar nu prea ne-am chinuit, i=au iesit repede si fara durere...mare lucuru!!! Suzeta nu vrea? Pe David il calma sa roada la ea!!!

Am fugit si eu ca a adormit Radu!!!

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David la 2 ani si petrecerea id="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neatza!!!![bis]

Noi(eu cu Sebi, Adinutza cu Andrada si Bogdanel) am "calcat-o" pe Tania ieri! Ne-am simtit taaare bine! Nu stiu ce-or fi zis gazdele despre noi, ca nu ne mai dadeam plecati[:D], ca desi Adinutza si copiii ei au plecat pe la 12-13, noi am mai ramas pana pe la 17! Si a mai venit si tati dupa noi + sotul Taniei[:D]!

Sebi a fost f mancacios, setos si... pisacios[:D]: cat timp am stat in vizita, adica de pe la 11 pana la 17, a baut 2 bibe cu laptic, unul cu ceai si 150ml suc de fructe! + ca a mancat supa cu 3 galuste, un morcov si carnita! Sebi a facut si nani-nani, ca si Bibi...

Sa stiti ca m-a impresionat Bianca: sta singurica in camera, in patutul ei si acolo bea singurica bibele cu laptic, se joaca cu papuselele si "vorbeste" cu ele pe limba lor[:D] si adoarme tot singurica! Este o fetita taaaare cuminte! Si taaaare vorbareataaaaa si zambareataaaaaaa!!!!! Andreea a avut si ea o "musafira", asa ca va imaginati ce a fost la familia Bugescu in casa???[bis]

Nu ne ramane dacat sa multumim frumos gazdelor si sa le rugam sa ne intoarca vizita! Probabil ca Tania va pune poze cat de curand, asa ca o sa vedeti si voi prichindeii zambareti!

Va pupam si va uram o zi frumoasa!

 

[pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna dimineatza dragelor.

am repurtat o victorie cu somnul lui grasu, adica l-am culcat la 9 in loc de 8 asa ca s-a trezit la 7.30.....parca e altceva, nu? de acum asa o sa fac, sper sa functioneze!

Tatiana cum adica nu vor sa iti dea indemnizatia, de ce???? ce tipmenie.....saptamina asta nu cred ca ne putem vedea ca io-s in pregatiri de Paste...dar cealalta precis!

Vic ce bine ca v-ati distrat...felicitari!

pupicei si o zi super tuturor!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Sa-mi tineti pumnii ca plec la Casa de pensii sa vad ce pot rezolva.

Biuta este cam maraita, se pare ca are si mucisori si parca e putin ragusita. Poate mi se pare. Sa vad cum se comporta pe parcursul zilei. Mai rau este ca nu am cu cine s-o las si trebuie s-o iau cu mine la Casa de pensii, iar afara se pare ca este tare urat.

Pupici si....sa aveti o zi cat mai buna!

 

Tatiana si Biuta maraita

 

....in curand, aici va fi albumul nostru.....

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mamici copilasii vostri maninca stafide?

Noi am dat iama in stafide, pina acum nu le-am dat.

Tatiana succes la Casa de Pensii.

Sinzi si noi am fost in parc dar pe la 12.00, si era foarte frig, am stat o ora si am plecat.

 

Ionela, Maria& Elena 26 mai 2003id="size3">id="blue">

 

icraciun

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxa, ce mari sunteti!!! Nici pe departe nu arata cat un bebe de 7 luni!! Ii dai un an pe putin!!! Cat despre frumos!!! Hihihi...no comment, cuvintele nu isi au rostu!!!

Pupici pentru bebici!!!

 

"O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ."

 

 

Sinzi [avion]si David[marinar]id="Georgia">

David la 2 ani si petrecerea id="size3">id="red">id="Book Antiqua">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mama...dar ce de probleme aveti...cu dintisorii...maraieli...

Ce va fi si pe capul meu la anu' pe vremea asta...Dar abea astept sa-mi tin puiul in brate...

 

Nu mai stiu cine ma intreba de kg(ca ma cam lasa memoria in perioada asta).Am pus 4-5 kg pana acum,la 18 sapt.Nu sunt foarte mare (se poate vedea si din poze),dar am adevarate probleme cand stau mai mult timp in pat.Ma dor rau de tot oasele,la mijloc si cand ma ridic din pat cateva minute nici nu ma pot deplasa.Am inteles ca este normal la gravidute.Ati simtit si voi asa?

 

Giana 18 s

 

http://photos.yahoo.com/gianadedu

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...