Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nimeni nu merita nimic


Recommended Posts

am realizat ca nimeni nu merita nimic..cand iubesti..nu capeti decat suferinta...cand incerci sa ajuti te trezesti cu un sut in fund..oricum..as vrea sa fiu rece si nepasatoare...dar acum ma simt doar pustiita..si sufar..si as vrea sa nu mai simt nimic...nimic.. be happy!!!!! http://community.webshots.com/user/ana_maria222
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Creat
  • Ultimul răspuns

sunt convinsa ca sunt oameni mai multzi care merita ..problema ta majora e ca nu ai vrut sa vezi realitatea...si din cauza asta ai suferit atat....si mai e ceva dupa cum imi spunea un prieten....EU SUFAR DIN DRAGOSTE DIN CAUZA OKELARILOR..ADICA PENTRU CA NU DESchID OKII BINE SI CA nu stiu ce sa caut....NU tzi se pare ca si la tine tot aici e problema?

 

nu vreau sa tzi amintesc de scenarii cu lumanai..dar oare nu ai obosit sa luptzi....PENTRU NIMIC....sa luptzi sa tzi langa tine ceva ce stii ca NU VREA SA STEA LANGA TINE?

 

oare nu ar fi cazul sa te mai gandesti si la tine si sa il lasi..sa te mai linistesti..sa ai timp sa vezi SI in afara de el..sa te bucuri de lumina si de ce e langa tine....?decat sa il cresti...intzelegi ...ascultzi pe el care dupa ce e OK tzi spune ca are treaba la scoala..sau mai stiu eu pe unde si cu cine?

 

<<as vrea sa fiu rece si nepasatoare>>..daca VREI CU ADEVARAT VEI PUTEA...pe mine m a vindecat de o suferintza gen cea pe care tu o povestesti un om care a dat de mine intamplator....si am vb vo 5 luni..pe net.crezand ca e altcineva respectiv....<<mareLE EL>>...incet m a facut sa vad dincolo de aparentzele pe care le afisa omul pe care cica il iubeam..a stat cu mine noptzi a vb cu mine m a intzeles..m a trezit mi a arata alte fetze ale lucrurilor si in luni si luni am intzeles..ca nu meritA sa ma strofoc atat pentru acea iubire.

 

incearca sa vb despre asta cu prietenele sa te descarci..sa uitzi ..sa mai auzi si alte pareri...si daca te vei mai impaca SAU DACA VEI INCEPE O NOUA RELATZIE incearca sa nu ii mai aratzi ca tzi la el atat de mult. Barbatzii tineri si necoptzi la cap care vad enorm de multa iubire o iau la fuga sau isi bat joc cat pot si cand se plictisesc pleaca lasand in urma muulttt amar si suferintza.

 

[flo]

 

[pup]

 

Nu uita sa zambeshti macar o data pe zi..sa te bucuri..shi sa speri!

 

danna2002

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana,

nu e totul asa negru cum il vezi tu acum,dar tu esti la varsta ''marilor'' incercari,a iubirilor trecatoare...

Fiecare iubire, la varsta adolescentei , este unica este totala , sublima asa cum am vrea noi sa fie . avem curajul si puterea de a inchide ochii si de a vedea doar ceea ce vrem noi sa vedem si de asta e dezamagirea atat de mare.

Tu tb sa iei partea buna din toate experientele .Din fiecare inveti ceva nou si un picior in posterior e un pas inainte, pas de care nu esti constienta acum dar el exista , e un progres acolo.

Tu crezi ca in viata vine totul de-a gata stiut ?! TB sa invatam totul pas cu pas, sa cadem , sa ne ridicam , sa mergem mai departe.

Incearca sa vezi si partea plina a paharului, hai ca nu e chiar imposibil!

Daca doar suferi si nu inveti nimic , at nu e bine.Am citit si alte subiecte scrise de tine si te vad impotmolita undeva. Nu vezi decat partea negativa si desi suferi si stii ca uneori gresesti, tu continui sa negi realitatea.Tb sa inveti sa fii mai transanta, sa stii ce vrei si sa nu lasi garda jos de dragul nimanui.Baietii la 18, 20 de ani si chiar mai tarziu(din nefericire) sunt f copilarosi, sunt de nestapanit,le place viata , provocarea , le place sa zboare si iubirea lor e adeseori trecatoare.E normal sa fie asa, pt ca si pt ei e o perioada de tatonari, de invataminte, acum ei capata experienta si acesta perioada ii pregateste pt maine.

E f greu sa ceri statornicie de la un pusti...

Tu, insa lasa naivitatea mai deoparte. Mie mi se pare ca stii f bine care e realitatea si ce anume ar fi tb sa faci in situatia ''x'' sau ''y'', dar ti-a fost teama sa actionezi, iti era teama de suferinta imediata si acum suferi mai mult.

Nu te mai teme sa vezi realitatea, daca ti se pare ca EL nu e bun , atunci renunta , mergi mai departe!Nu este varsta sacrificiilor,tu nu tb sa te sacrifici pt nimeni acum , va veni si vremea lor cand vei avea familie, copilasi.

Iar apoi sacrificiul nu e umilinta . Tu uneori te umilesti de dragul iubirii si asta nu e ok din punctul meu de vedere.Nu arata asa de usor ce simti!

Daca vrei o relatie cat de cat durabila si frumoasa cu un baiat, atunci fii f atenta la actiunile si atitudinile lui, la cercul lui de prieteni, la felul cum se comporta cu tine si mai ales la cate lucruri e dispus sa renunte pt a fi cu tine. Supune-i la niste teste , nu le da tot pe tava ,lasa-i sa vei ce fac , asteapta-le reactiile,astea iti pot spune ce fel de oameni sunt.Un barbat care se mataie pt un prezervativ , e clar ca il doare in cot de tine.Ai sa vezi ca atunci cand vei fi iubita cu adevarat , ca barbatul de langa tine s-ar arunca si in foc pt tine !

Acum e bine sa iesi cu prietenele , sa vb , dar iarasi ...filtreaza informatia din sfaturile lor pt ca si ei/ele sunt f tineri si probabil au acelasi mod de a gandi ca tine. Toti am fost adolescenti candva.

Oricum parerea unei terte persoane , care vede lucrurile din afara , e f binevenita.

Stiu ca ai si probl acasa cu parintii.E f trist, dar tb sa incerci sa ii ajuti cumva sa faci pace intre ei cat de cat si sa nu ii urasti pe nici unul pt ca lucrurile sunt mult mai profunde decat la prima vedere. Multi dintre noi, am avut genul acesta de probl in casa cand am fost copii, adolescenti, unii chiar si mai rau, dar toate au trecut si o sa iti fie bine cand o sa fii pe picioarele tale ,independenta.Deci, nu esti singura cu problreme si nimic nu e de netrecut in viata!

Pup!

Cristina

 

 

 

 

 

 

http://site.neogen.ro/liviu.ungureanu/files/ps_despre.html

 

Ajutati un OM sa traiasca!id="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cam aiurea sa fii tu, pe bune...Si banuiesc ca este si mai aiurea sa fii cu tine... Parca te dai cu trenuletul ala in parcul de distractii si tot ca si el ti se plimba sentimentele fulgerator de la cel mai jos la cel mai sus... Nu e normal!!!

In decurs de o luna treci de la fericire sublima la depresie si toate conditionate de ce zice si ce face Flo al tau. Nu ai o balanta interioara, pace sufleteasca a ta care nu poate fi afectata de exterior si asta nu e bine... Esti ca frunza-n vint...

Iti spun prieteneste ca ar trebui sa te gindesti la niste ore la psiholog si ceva medicamente care sa iti stabilizeze emotiile...

Ai nevoie de ajutor profesional![flo]

 

Alice

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu la ce ti'a spus Alyssa si sper sa nu mi'o iei in nume de rau, am urmarit povestea ta si exact cum a spus si Alice: una calda una rece...poate acum ai nevoie de un dush rece..poate e momentul sa realizezi ca fericirea ta nu e conditionata de starile prietenului tau...azi e bine,maiine arunca o vorba in vant prin care te raneste, poiimaiine teiubeste nespus... nu te supara pe mine da' sincer cred ca baiatu' asta isi cam bate hoc de inima ta.

Am trecut si eu prin perioada "nimeni nu merita nimic"..dar stau acum si,privind in urma rad de prostia mea. La 18 ani cand marele EL (un neisapravit si un coate goale,da'cine avea okii atunci sa vada adevarul)[alcool][alcool] m'a parasit pentru o pustoaica de 14 ani (el avea 25) am suferit si am plans ca un caiine..si mi'am jurat ca niciodata nu voi mai iubi si am promis razbunare crunta tuturor barbatiilor razbunare crunta..si cate si mai cate... anii au trecut,acum am 23...si privind in urma radddd tare de tot de prostia si gandurile pe care le aveam in urma cu 5 ani si ma amuza teribil cat de naiva si de batuta in freza am fost.

Dezamagiri au mai fost, chiar si acum sunt singura, nu am o relatie stabila,ies cu un baiat insa nu as putea spune ca e Love of my life..imi place sa nu ma mai arunc..pentru a nu suferi mai tarziu..imi place sa cred ca uneori..pofta vine mancand..

Da,am trait multe dezamagiri ..dar stii ce???? NU-MI PASA!!!

Ba mai mult,acord o sansa fiecarui baiat cu care ies... e vorba mare aia care spune:"pana sa ajungi la printz trebuie sa saruti mai multe broashte"

Ana, tie iti lipseste increderea in tine.. iarta'ma,dar esti dependenta de acest Flo .. si poate ai aflat sau nu dar Soarele rasare in fiecare dimineatza indiferent daca Flo te iubeste sau nu..

Pana acum nu ti'am mai scris niciodata si daca te'am jignit cu ceva iarta'ma .. uite si o floricica [floare3]

 

Pun pariu cu tine pe ce vrei ..ca peste doi ani te vei amuza pe tema asta..si a framantarilor de acum....

 

va pup,

 

[zana]Anderrusha

 

"Nu e important ce ti se intampla ci cum reactionezi la ceea ce ti se intampla"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca mai tarziu voi rade de cat de proasta pot fi acum...incerc sa ma schimb..dar sufletul si mintea mea nu vor..nu stiu ce sa fac..gata..am pus punct relatiei..sper sa ma gandesc mai mult la mine si mai putin la ceilalti...e gru acum..sufar ca un caine parasit de stapan....dar stiu ca av trece...asta e speranta cu care am ramas...ca va trece...

 

be happy!!!!!

http://community.webshots.com/user/ana_maria222

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ana_maria222

stiu ca mai tarziu voi rade de cat de proasta pot fi acum...incerc sa ma schimb..dar sufletul si mintea mea nu vor..nu stiu ce sa fac..gata..am pus punct relatiei..sper sa ma gandesc mai mult la mine si mai putin la ceilalti...e gru acum..sufar ca un caine parasit de stapan....dar stiu ca av trece...asta e speranta cu care am ramas...ca va trece...be happy!!!!!http://community.webshots.com/user/ana_maria222


id="quote">id="quote">sufletul tzi mai este la EL ca vrei tu...ca NU FACI NIMIC CA SA IL UITZI....daca ai treaba non stop NU O SA mai ai timp sa te gandesti la individ...eu vb cu EL numai pe yahoo ca la skoala nu AVEA TIMP SA MA VAD <<bleaahhh ce proasta eram ca ma mai uitam la el>>...si ajunsesem sa stau numa la calc pt el...el imi rasp din ce in ce mai rar si mai la skto....poate kiar CHema si pe altzii sau altele sa se distreze de ce zic sau kema altele la el si le punea sa vb cu mine.........EU TOT PROASTRA ERAM....dar a fost un moment cand am zis STOP...tx cui stiu eu ca mi a deskis okii........tu cum nu stiu daca ai pe cineva care sa stie exact povestea ta cu EL trebuie sa te obligi sa NU TE MAI GANDESTI LA el..omul care m a ajutat sa uit ....imi citise toata arhiva de pe yahoo singurul loc unde vb cu EL si intzelesese din exterior altfel lucrurile...mi a explicat...mi a zis de mii si mii de ori si pana la urma ..acum am ajuns sa trec pe langa omul pe care l am crezut pana nu de mult marea iubire si singura fara sa il salut..a ajuns sa se uite la mine si sa nu imi pese...E DOVADA VIE CA POATE.[flo] [pup]Nu uita sa zambeshti macar o data pe zi..sa te bucuri..shi sa speri!danna2002
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ana Maria, nu iti cunosc povestea, doar banuiesc despre ce e vorba din raspunsurile fetelor. imi pare rau ca treci prin asa moment trist...ma gandesc, poate o sugestie ti-ar face suferinta mai...cum sa zic? trecatoare? iubirea aia ca aracu nu e dragoste, e obsesie. dragostea aia care ramane fericita si cand e neimpartasita e atunci cand e neconditionata. adica iubesti fara sa pretinzi iubire in schimb, iubesti omul respectiv pentru ceea ce este. se termina? ei, bine, fericirea tot ar trebui sa vina din faptul ca a fost. era mai bine daca nu iubeai de loc? pai, ce se compara cu dragostea pe lumea asta? nimic, zau. ia incepe sa te iubesti si pe tine mai mult. [flo]

 

-----------------------

Nu sta, ca sta productia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti cunosc povestea,dar ca si conchita deduc din ce au mai raspuns fetele.Tare rau imi pare ca fiecare din noi trebuie sa trecem printr-o deceptie sau mai multe,ca sa ne intalnim cu un om adevarat.

 

Deocamdata,vreau doar sa-ti spun ca am vizionat pozele tale si se vede de la o posta ca tu arati mult mai matura decat el.Cu siguranta ca si esti mai matura decat el.Nu va potriviti!

(parere personala...ma gadeam ca te ajuta)

Nu te supara pe mine,asa vad eu.Poate si pentru ca port ochelari,deci sunt mai chioara asa[;)].

 

Mami si Emma cuculica

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...