Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

nimeni nu merita nimic


Recommended Posts

cum am spus intr un mesaj anterior ne recim gura degeaba..ana se duce si se riaga de .....pe el in doare in plex...anei i se face rau pe el il doare in plex..ana continua sa spere in iubiri CA LA CARTE..cu un......NEOM...si unuia strain pe care il vad ca lesina ii dau un pahar de apa...d apai in cazul unei fiintze atat de cunoscute...cred ca asta nu merita nici sa se mai uite la el...

 

habar nu am ce sa mai spun dar cred ca zbaterea noastra de a o convinge din afara se loveste de hotararea ei de a NU VREA sa ii fie bine.

 

noi ii scriam anei ce credem ca e mai bine pt ea...ea actzioneaza ca si cum nu am exista....TRIST SI INUTIL SA MAI SPUNEM PARERI..

 

offtopic AM o colega de fac care nu a venit in sesiunea de rest din toamna ca a parasit o un idiot...si acum a pierdut sesiunea din iarna FARA SA IA NICI UN EXAMEN pt ca acelasi idiot sau altul a lasat o...E tot timpul belalie, e bolnava de inima, ii e rau si nu e in stare de nimic..

 

OARE UN NEMERNIC CARE DISTRUGE VIATZA UNEI FEMEI MERITA SA I SE SCORDE V UN PIC DE ATENTZIE..? CU SIGURANTZA nu.

 

oare o femeie merita sa se imbolnaveasca si sa isi piarda ekilibrul pt un idiot...KIT CA ALA A FOST PRIMA IUBIRE...? CERT NU.......

 

e lumea plina de barbatzi...ADICA DE OAMENI ADEVARATZI NU DE ANIMALE CARE TE LASA SA MORI FARA SA LE PESE.

 

acum imi e mai usor sa vb ..am trecut peste etapa:

 

am rupt si eu poza unui tip la care tzineam pt ca nu vroia sa ma vada

m am enervat si eu cand prieten a adus o pe una acasa la mine

am plans si eu dupa marele el care de fapt e un idiot care nu stie sa aiba grija de el si ma barfeste pe mine

 

dar acum stiu ca e cazul sa invatz si am aplicat kestia asta din oct cand Dumnezeu m a ajutat sa trec peste o incercare grea, care m a marcat si m a ajutat sa imi stabilesc prioritatzie....deci momentan am grija sa imi pun temelia stabila pt o cariera, sa ma bucur de libertate, de acest timp pe care nu am sa il mai traiesc niciodata, sa zambesc atunci cand vad lumina, florile si ce e frumos ...si stiu ca asa FARA PREA MULT EFORT or sa vina anumite lucruri de la sine ...iubeala si etc..

 

am grija de sufletul meu kit ca nu ajung la biserica...seara reusesc sa ma rog si asta ma reechilireaza

 

dimineatza zambesc fara motiv, si incep o noua viatza pe cat se poate fara balastul zilelor trecute

 

mai am inca multe de facut in ceea ce priveste delasarea mea vis a vis de mine..in ceea ce priveste omul, femeia...

 

mai am treburi efective....acte....drumuri...si muulltttee care imi incarca agenda si deci nu am timp sa MI L IROSESC PT DIVERSI IDIOTZI.

 

 

PS SPER CA SE intzelege ceva din ce am spus..:D

sper ca alte fiintze vor aplica macar un pic din ce incerc sa exprim..NUMAI CE MERITA aplicat...

 

 

[flo]

 

[pup]

 

Nu uita sa zambeshti macar o data pe zi..sa te bucuri..shi sa speri!

 

danna2002

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 54
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Draga Cristina(sora anei), este foarte grav daca s-a ajus la asa ceva, eu cred ca acest baiat ar trebui sa-si vada de biliard si sa o lase pe Ana in pace, poate ar trebui ajutat putin de catre voi, familia Anei, parintii vostrii nu au nimic de spus in toata povestea asta?

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt de alta parere, si i-am urmarit destul de indeaproape problema Anei.

MIE NU MI SE PARE CA BAIATUL E NEOM PT CA NU O IUBESTE!!!

la urma urmei nu comandam noi sentimentele noastre, si pe cine iubim si pe cine nu.

cand nu iubesti e usor sa fii indiferent si sa nu te afecteze cealalta persoana. cand cineva e extrem de insistent dupa ce i se spune GATA....nu face decat sa te scarbeasca!!

iar prin ce trece Ana, cred ca doar un doctor o poate ajuta. nu e dragoste ce simte, ci obsesie dusa la extrem.

eu inteleg ca este la varsta inceputului unei relatii...dar toate am fost la varsta asta si daca nu am fost placute de un baiat, am trecut mai departe si nu ne-am agatzat cu disperare si obsesie de el.

si nu mi se pare normal, studenta fiind sa iti duci viata printr-un alt om si sa nu fii stapana pe tine si sa nu fii in stare sa gasesti un alt mod de a trai decat asta si sa mergi mereu si mereu la el sperand ca poate poate. e boala!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

felicity, vina acestui baiat e ca nu pune capat relatiei cu Ana.daca nu o iubeste sa spuna STOP, pt totdeauna, nu sa o primesca cand ea vine probabil in genunghi, sa o foloseasca pt sex(din comoditate probabil) si sa o joace pe degete.daca acest baiat ar avea un dram de constiinta si sinceritate nu i-ar mai da Anei nici o sansa sa inceapa iar si iar acesta poveste otravitoare pt ea.ea ar suferi, 1 luna, 2, 3, 4, 5, poate mai mult, dar si-ar reveni pana la urma.

 

poate ca suna cam "tzaranesc" dar ana e foarte copila si vulnerabila, baiatul asta se poarta cu ea ca ultimul golan, eu cred ca parintii ar trebui sa discute cu baiatul si sa-i spuna clar: nu mai ai ce cauta langa fata mea, daca te mai prind iti rup picio

rele.punct.tatal anei nu vede prin ce trece ea? cum adica pica jos si trebuie dusa la spital????? din cauza unui baiat care o lasa cazuta, etc.asa ceva nu exista! acest baiat in mod normal nu ar mai trebui lasat sa aiba contact cu Ana.si ana in mod sigur si-ar reveni din "betie" dupa un timp.ce iti face ana baiatul asta?mai eu nu inteleg dependentele astea nesanatoase.nu cumva te drogheaza? iti toarna ceva in cafea cand iesiti impreuna sau ce-ti face draga mea de ajungi sa lesini si sa nu mai poti trai fara el? Ce are asa deosebit, mie imi pare pustan!!! , tu esti de 100 de ori mai frumoasa decat el.

te foloseste!

 

felicity si eu am avut inainte de sotul meu un barbat de care nu puteam sa ma scap, ceva de cosmar, ma amenintza cu sinucideri, ma hartuia incontinuu, ceva de speriat, dar pur si simplu am blocat orice legatura cu el, si dupa un timp a disparut, si-a revenitr, am auzit ca ar fii si fericit cu o femeie impreuna.

asa se procedeaza daca nu vrei o peroana nu azi una calda maine una rece.

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

eu am inteles ca baiatul a zis STOP de nenumarate ori, dupa care ea a inceput sa-i cumpere cadouri si sa incerce in fel si chip sa-i intre pe sub piele si mereu a primit raceala.

cred ca el a zis stop, si ea a inceput sa se lamenteaze. apoi i-a fost mila de ea, si a fost mai dragutz cu ea (timp in care ea a crezut ca sunt din nou impreuna), dupa care din nou s-a racit fata de ea (deh....daca dragoste nu e).

cred ca daca te arati indiferent cand ei ii vine rau si te duci in alta camera....e dovada clara ca nu vrea sa aiba nimic de-a face cu ea.

si mai cred ca orice varsta ai avea, ar trebui sa stii ce e aia demnitate si sa renunti atunci cand ceva iti e refuzat!!! si cand cineva zice NU, e NU!!!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, nu vreau sa o jignesc pe Ana, dar poate el a plecat in alta camera, deoarece credea ca Ana joaca teatru ca sa il imbuneze. Poate au mai existat momente de "manipulare", iar tipul pur si simplu a zis "Gata! Ho!"

 

Ana, eu zic sa incui aceasta iubire, aceste sentimente adanc in sufletul tau si sa le tii departe de momentele de "trezie".

 

Viata nu incepe si nu se sfarseste cu un om cu care nu merge o relatie si care nu te iubeste!!!

 

"Where there's a will, there's a way!!!"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, va multumesc mult pt cuvintele voastre..eu incerc sa-mi revin si sa merg mai departe dar ma ingrozesc in fiecare dimineata cand vad ca incepe o noua zi de chin. baiatul asta m-a distrus pur si simplu..nu credeam ca voi ajunge vreodata asa...ma uit in oglinda si nu ma mai recunosc..ochiiplansi..fatza imbatranita..as vrea sa spun STOP..sunt momente in care chiar o fac..iar apoi iarasi ma inunda amintirile si "cad" de unde nu ma pot ridica...

ma doare cand ma culc si visez ca e totul bine si ma trezesc si realizez ca nu s-a schimbat nimic si ca ma asteapta o noua zi trista..si o noua zi in care simt o durere care ma apasa pe suflet si nu ma lasa sa respir...

trebuia sa vad de mult timp ca relatia nu merge..dar sentimentele mele sunt extrem de sincere si il iubesc din tot sufletul..si nu pot intelege cum de o persoana care iti jura stelele de pe cer acum te lasa sa mori..sau cum 2 persoane care s-au iubit pot ajunge aici...pentru ca dragostea noastra a fost mare si relatia a fost minunata...

stiu ca va veni ziua in care toate astea nu vor mai durea..dar pana atunci? nu pot manca, nu pot trai, nu ma pot tine pe picioare..ma simt singura si neputincioasa..ma simt un esec..

 

be happy!!!!!

http://community.webshots.com/user/ana_maria222

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

CE AI, FATA? HELLO! TREZESTE-TE! PRIVESTE IN OGLINDA SI SCUTURA-TE!

 

Ce-ai de gandesti ca o baba fata batrana de 50 de ani! Sa ma scuze fetele de aici de 50 de ani, da' care nu sunt fete batrane!

Ce-ai, soro, repet?

L-ai gasit pe-asta frumos tare si destept? Pai soro, daca el nu te respecta? Ce-ai de te tii atata de el? Da-i soro un sut in posterior!

Pentru ce sa spuna el "gata"??? SPUNE TU!

 

Cum vine asta sa te duci la el, sa cazi pe jos? Pai io daca as fi sora-ta te-as lega de scaun, soro! Te-as zgaltai de nu te-ai vedea!

 

Cum adica nu merita nimeni! OHOOO, si inca cati merita, si cate e de frumos sa vezi ca un barbat pe care merita sa-l iubesti merita si sa fie iubit!

 

DISTREAZA-TE, SORO, CAT POTI! Ce n-as da eu sa mai fiu anul I. Ca in anul I eram fraiera. Stateam numa' in casa cand nu eram la scoala si cand nu munceam ca sa am si eu un leu.

Am pierdut vreo 6 ani langa marea iubire care s-a japonizat, ca acolo e si acuma... Apoi alti vreo 3 langa un pustan mai mic cu vreo 6 ani, ca eram ranita....Mare fraiera!

 

Asa ca, nu-ti mai pierde timpul bocind un tampit care nu te respecta! Iti scade calciul si te-mbolnavesti!

Si bucura-te ca esti inca la facultate si daca n-ai chef nu te duci, nu ca mine sa mergi la birou ca un robot si daca ti-e bolnav copiulul sa doara pe toti in posterior!

In concluzie: baga nasul in perna boceste tot ce ai de bocit daca vrei, da' dupa aia scuruta-te si da-l pe FLO incolo. FLO??? Sa ma scuzi, da' nu pot abtine sa nu ma gandesc la altceva...

 

Si apoi vino sa ne spui daca te-ai trezit!

 

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Eliza mea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai ca mai citesc o data si ma enervez din nou!

Care amintiri soro, alea platonice? Ti-o fi promis el stelele de pe cer, da' daca nu vroia sa se epileze pentru tine....

Zici ca-l iubesti sincer. Pentru ce il iubesti? Fa-mi si mie o lista cu calitati.

Dragostea voastra a fost mare... Bai, pe bunica-miu l-a gasit divortul cand era bunic! Ala SOC nene, Dumnezeu sa-l ierte!

Asa ca termina cu prostiile, nu te mai simti atata un esec si da-i inainte cat mai ai timp. Ca maine poimaine te trezesti ca ai 30 de ani si o sa ti se para ca nu te-ai distrat suficient!

 

Sa nu te superi pe mine, dar nu vad pentru ce iti faci rau singura; ca nu poti manca, nu-i bai, mai dai jos un kil. Da' ca nu poti trai! Poate vin si te zgaltai eu acuma, sa vezi ce urgent te trezesti! Fruntea sus si da-i inainte!

 

Anca si papusica Eliza (26.august.03)

Eliza mea

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...