Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de ianuarie-februarie 2004 (69)


Veve

Recommended Posts

Ane, tu esti o draguta, dar nu pot sa accept. Stiu foarte bine cum e traba cu cantaritul bagajelor, ca n-ai voie mai mult de 20 de kg, si fiecare juma' de kil in plus e o corvoada. Deci in nici un caz nu am de gand sa abuzez de asta. In cel mai rau caz, daca n-oi gasi si n-oi gasi pe aici (inca mai trage oarece sperante), am sa te rog sa mi-l pui pachet si iti trimit banii+cost transport inainte. Dar inca mai trag sperante ca or aduce si aici (poate inca nu si-au dat seama ca s-a terminat iarna!). In alta ordine de idei Rachella e tare frumoasa! Sa-ti traiasca ghidoasca! Dar eu am ce am cu buli. Pai bine mai Anca, fi-tu trimite cadouri fie-mii, ii suceste mintile, si apoi se-nsoara cu alta? Rachella, hai? Noroc ca v-am prins! Ce sa mai zic ca face ochi dulci vanzatoarelor...sub privirea ta aprobatoare...[:D] Roxana - abia astept sa ne vedem in we. Baga planul pe 2006, nu mai sta pe ganduri! Eu nu pot sa-l aplic inca (am cezariana, asa ca mai astept vreo 3 luni!) Layla - cobe ce esti [:D]- oferim o invitatie speciala pentru intalnirea din we [flo] Adlemi - noi tot cu tricicarutul vom veni! Nu ne triciclim inca! Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004 [url="http://community.webshots.com/user/adinaiulia"]pozele noastre [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
no ... am fost la doctor[medic] partea buna e ca se rezolva oricum, partea nasoala e ca s-ar putea sa trebuiasca operatie. ca sa explic foarte pe scurt s-a infundat una din glandele care trece prin pleoapa superiaora fac un tratament o saptamina si daca nu da rezultate vinerea viitoare ma operez. cica operatiile sint fara riscuri si nici nu ramin semne, dar eu tot trag nadejde sa treaca cu samponu' am fost cu Matei cu tot care s-a cam revoltat cind a vazut-o pe colega ca ma pune la aparate, dar i-a trecut repede, s-au despartit prieteni [cool] Adina, nicidecum nu voiam sa o suparam pe Moti [pup] las' ca se fac ei mari ... atunci sa vezi ce antene ne intindem[:D] Anca si [cri] Matei (1 ianuarie 2004) [url="http://community.webshots.com/user/ancutza124"]gasca MAO[/url] computerele sint inutile, ele iti dau numai raspunsuri - Pablo Picasso
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adina, daca chiar il vrei iti repet ca nui nici o problema.....in primul rand ca nu mama nu plateste daca are mai multe kg in plus. Anu trecut cand am venit in tara am avut 100 de kg si nu am platit nimic[:D] Si ca sa-l pun la posta pai te rupe, un kg e 18 euro...anu trecut era doar 4 euro....anu asta[bang][bang] Si plus de asta mama nu are prea multe bagaje ca sta doar 2sapt....a si carutu e 100 de euro.....eu zic ca merita...oricum mai e pana pe 18 luna viitoare...poate pana atunci aduc in romanica noastra ceva frumos......[pup] Darael, ai dreptate .....da cand vad numai vrunze in farfurie pe cuvant daca mai in vine sa mananc.....oricum azi am mancat mult mai bine si ma simt ok.... Anca, da de la ce ti sa tras asta?????? sanatate si sper sa te refaci repede. Deci de acum ma numesc Cuscra lui Anca[:D][:D][:D] Emily frumoasa planuri de viitor.....eu nu mai zic nimic ca am la planuri mama- mama....eu sunt ziua si planu[:D] Fetelor daca tin postu am voie sa beau un pahar de vin?????????? Anita si Rachella -17.o1.2004[copil]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor. Mi-am reparat si eu "enstrumentu`" si iata-ma. Fetelor, sunt racita tare[help] Amos si el, e cu mucisorii in barba si tuseste nitel. Temperatura nu are...inca si sper nici sa nu faca. Luni merg sa ii fac programare la medic, ca nu imi place deloc. Dar ce ma fac cu Ailish, ca imi e frica tare.Cum sa o protejez sa nu raceasca?? Va pupam si fug sa fac baie la mandruta! O seara buna[flo2] Mami Saphir si pruncii http://community.webshots.com/user/climamos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Saphir pai masca pe fata cind o alaptezi si pe cit posibil sa nu stea Amos sa-i stranute in fata.Eu zic ca o sa fie bine, am patit la fel cu Ilinca imediat dupa nastere si ea nu a avut absolut nimic. Anca, Saphir sanatate maxima!! Emilly cu gaza ei[9cer] Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

slabuta activitate [:D] doar e we, nu? nu stiu ce-o fi avut ieri Matei, tare prost a mincat. acu nu stiu de la ce-o fi. ori vreun dinte, ori e indragostit[:D] da' macar a dormit bine. si eu pe linga el. azi dupa-amiaza ies in oras cu niste prietene. abia astept [bis] lasam copiii cu taticii si noi [cheers] Anca si [cri] Matei (1 ianuarie 2004) [url="http://community.webshots.com/user/ancutza124"]gasca MAO[/url] computerele sint inutile, ele iti dau numai raspunsuri - Pablo Picasso
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by ane2 Darael, ai dreptate .....da cand vad numai vrunze in farfurie pe cuvant daca mai in vine sa mananc.....oricum azi am mancat mult mai bine si ma simt ok....
Doamne ajuta ! Sa ai grija de tine. Iar de slabit o sa slabesti repede – vine caldurica si atunci sa te tii... o sa faci jogging zilnic incercand sa tii pasul cu ingerasul tau. Saphir - daca tragi aer in piept si spui simplu: Doamne, ajuta-ma sa nu fie nici o problema cu ingerasul meu, hotompelul o sa treaca cu 100 km / ora pe langa raceala.... ca doar raceala este un simplu bilibistroc pe care nu cred ca o sa-l ia cineva cu autostopul ! Si, daca faci asa ceva, ca „bonus” o sa primesti ceva interesant: o sa te faci bine si tu si Amos ! Iti dai seama ce naspa moment – nu o sa-i mai sustii financiar pe producatorii de batiste.... saracii, daca falimenteaza [^] ??? Cu stima, Singur, DARAEL Ratacitor prin Lume http://www.geocities.com/dara2el/ [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659"]Ajutati-l pe Mihaita![/url] “A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

DARAEL, esti bestial [cool] Saphir, sa stii ca si eu am fost racita cit era Matei micut de tot. n-am luat nici o precautie, ci doar cele amintite de darael (aproximativ) si nu s-a molipsit. era mama la noi si a fost si ea racita. ea s-a tinut mai departe si iar n-a racit Mati. Anca si [cri] Matei (1 ianuarie 2004) [url="http://community.webshots.com/user/ancutza124"]gasca MAO[/url] computerele sint inutile, ele iti dau numai raspunsuri - Pablo Picasso
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Darael, "Doamne ajuta" zic de 100 de ori pe zi, in acest caz stau fara grija, da?[;)][flo] Anca, Emilly si eu am fast racita cand era Amos mic, dar parca nu asa...in fine, sper sa trecem cu bine. Amos e si tare ragusit si tuseste asa, uscat. Din cate am citit eu odata aici pe forum, nu e bine ca sa fie ragusiti copilasii. Voi stiti ceva de asta?? Mami Saphir si pruncii http://community.webshots.com/user/climamos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu am mai intrat aseara pentru ca imi era tare rau. Migrena si greata. Si asta pentru ca abia aseara imi revenisem din socul de dupa accident. Da, da! Eu am facut accident de masina, ba chiar eu am intrat peste o doamna draguta dar cam aiurita. Lucrurile s-au petrecut cam asa. Doamna stresata ca a mai primit amenzi pentru trecut pe galben, a trecut de semafor si a decis sa se opreasca brusc vazand ca se schimba culoarea. Eu vazusem verde, inca 3 secunde si am accelerat. Cand am vazut-o oprita, ca stopurile nu am apucat sa le vad, am franat cat ma putut, a intrat ABS, dar in 3 metri nu se putea opri. Asa ca am intrat in ea cu mare viteza si am facut-o zob. Cand spun zob, inseamna zob, adica nu va puteti imagina cum o lovitura in portbagaj i-a facut armonica masina. Toata partea stanga era infundata (desi nu am lovit deloc lateral), usa ei nu se mai deschidea, capota indoita. Nu va mai spun in spate...adica ce spate, ca nu mai avea asa ceva. Masina mea a scapat mult mai usor. O usoara lovitura pe bara si masca de plactic sparta. Atat. In fine, e explodat centura si acu nu se mai poate trage. De la soc, ma mir ca nu au iesit airbagurile. Cam asta cu mine, spaima soselelor. Am fost mult sub soc si continuam sa rad de patanie, insa cand mi-am revenit mi s-a facut rau. Am scapat cu o amenda de 300 mii, insa mi-e groaza. Am cosmaruri cu masina lovita a tipei (nu cu accidentul in sine, pe care eu nu l-am simtit asa tare). Scaunul tipei a sarit de pe locul lui si s-a dat intr-o parte usor si ma obsedeaza ca puteam sa o ranesc pe ea. D-apoi daca avea pasageri in spate. La fel ma obsedeaza daca pateam eu asa, ca sunt multi nebuni pe lume (uite si eu printre ei!), mai ales daca o aveam pe Alex in spate. Ma rog, vina e mai mult a ei, ca a oprit in intersectie brusc, insa eu nu trebuia sa accelerez ca nebuna. Asta e. Aseara mi s-a facut rau la volan pana am ajuns acasa, imi e frica sa mai merg si mi se pare ca vin toti peste mine. Nu am dormit de cosmaruri si imi sare inima cum aud o frana pe strada aici la noi. Sper sa imi revin. Rox si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...