Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de ianuarie-februarie 2004 (69)


Veve

Recommended Posts

quote:
Originally posted by Emilly fetelor, de cite ori pe saptamana le dati puilor peste?am auzit ca de 2 ori pe saptamina ar fi prea mul?voi ce stiti?? mercic mult![flo2] Emilly cu gaza ei[9cer] Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)
Emilly, cum asa, pai pe noi doctorita intai si intai de peste ne-a intrebat daca mananca, cica e f.important. De 2 ori pe saptamana. Problema la noi e ca lui Moti nu-i prea place, n-am cum s-o fortez. Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004 [url="http://community.webshots.com/user/adinaiulia"]pozele noastre [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Emily, eu cind am ii dau peste si de3 ori/saptamina. dar numai cind am de ce nu-i bun asa des? Anca si [cri] Matei (1 ianuarie 2004) [url="http://community.webshots.com/user/ancutza124"]gasca MAO[/url] computerele sint inutile, ele iti dau numai raspunsuri - Pablo Picasso
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monica si Firutza, sanatate multa la copilasi. Si eu sunt umflata in gat. A inceput de ieri sa ma doara dar nu l-am bagat in seama. Azi noapte m-am trezit de durere, nu pot sa inghit nimic. Probabil ca de la infectia asta ma durea si maseaua. Acum iau antibiotice[bang][bang][bang] Sper ca nu a luat si Laura ceva de la mine! Intrebare de "comportament": cum copilasii nostrii se fac tot mai mari si incep sa ne puna la incercare rabdarea, cum procedati voi sa-i faceti sa inteleaga ca ce fac nu e bine? Spre exemplu Laura tranteste pe jos jucariile cand e in scaunelul de la masa. Eu nu ii dadeam jucarii in timpul mesei dar bona a inceput sa-i dea si acum s-a obisnuit asa. Numai ca incepe sa tranteasca din ele pe jos, mai mult ca sa te vada ca te apleci sa le iei! Ce am observat---bona a invatat-o sa-si dea singura peste manuta 9se bate pe manuta si zice "na, na" [bang]. Mie nu-mi place deloc chestia asta, eu sunt impotriva bataii si nu stiu cum sa-i zic bonei frumos sa nu mai faca asa...e delicata treaba, ea in general e femeie de treaba si are foarte bine grija de Laura! Ce solutii vedeti voi? Si pe viitor, cum sa-i educam pe ai nostrii prunci sa nu fie niste razgaiati si sa se comporte frumos? Catalina [hippi] si [copil] Laura (12 ian 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele, si ai vostri puiuti sunt mereu dupa voi, nu va lasa nici la WC??de citeva zile asa e Ilinca noastra, cum nu mai suntem pe linga ea e jale mare, sper sa fie ceva trecator...pe vremuri se mai juca si singurica juma de ora si mai puteai sa mai faci ceva prin bucatarie sau restul casei, acum v-am zis e JALE. vroiam sa va mai intreb ceva...am uitat... plimbari frumoase! Emilly cu gaza ei[9cer] Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emily, depinde cred de ce fel de peste ii dai. Aici e mult peste care are mercur (studii recente au zis asta, cum ar fi tuna, salmon). Eu ii dau mai rarut, ca nu prea stiu ce sa-i dau si mai ales ca uit sa cumpar, dar cred ca ar fi bine sa-i dau mai des! Catalina [hippi] si [copil] Laura (12 ian 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catalina greu tare...stii cum e, la teorie suntem toti buni, practica ne omoara... Pai e normal sa arunce jucariile, sunt la virsta cind puii nostri isi dau seama de zgomotele produse de ei, iar faptul ca tu te apleci si ii dai jucariile si ea continua sa le arunce si asta e normal caci descopera ca 'jocul' poate fi jucat in doi.De acum incolo sa ne asteptam sa arunce totul pe jos ca sa 'studieze' zgomotele produse de diferie jucarii, lucruri. Cit priveste'na-na' eu nu m-as agita prea tare, de exemplu cind face buba poate da 'na-na' la perete, dulap, usa depinde de ce se loveste, e micuta si nu trebuie sa ne facem mari griji de pe acum.Parerea mea e ca undeva la 3 ani cind vor incepe sa inteleaga atunci le putem pune interdicii si sa avem pretentia sa ne inteleaga pina atunci vorbim la pereti[:D] A mea gazuta pisca de git, de obraz de ne lasa niste semne de zici ca ne-a batut cineva, crezi ca pricepe ca-i zicem noi?habar nu am de unde a luat obiceiul asta prost.Voi ce ma sfatuiti in legatura cu piscatul?? Emilly cu gaza ei[9cer] Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Catalina, eu ii dau mereu jucarii pe care le arunca pe jos. insa nu prea o fac in timpul mesei. asta cu bona chiar trebuie s-o rezolvi. auzi na-na. spune-i de vreo 2-3-4 ori. sa priceapa ca-i serios. sanatate multa[pup] Emily, azi stateam si eu ... si se deschide usa de la baie inceeeet, vb lui Babee ca in filmele de groaza [:0] asa ca e ceva obisnuit. dus nu fac decit cind doarme ... cind ma duc in bucatarie vine in usa si plescaie pina ii dau ceva sa manince, chiar daca-i satul Anca si [cri] Matei (1 ianuarie 2004) [url="http://community.webshots.com/user/ancutza124"]gasca MAO[/url] computerele sint inutile, ele iti dau numai raspunsuri - Pablo Picasso
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by CataD Si pe viitor, cum sa-i educam pe ai nostrii prunci sa nu fie niste razgaiati si sa se comporte frumos? Catalina [hippi] si [copil] Laura (12 ian 2004)
Asta e si mai grea.... inca de pe vremea cind eram gravida nu mi-a fost frica decit de aspectul asta:sa fiu in stare, sa am intelepciunea necesara, sa-mi educ copilul frumos...frumos din punctul meu de vedere caci din exterior mereu vor fi comentarii...dar normal nu imi pasa ce zice lumea. E absurd sa nu-ti alinti copilul si asa devine razgaiat, de comportat frumos, parerea mea e ca daca in familie e armonie, respect si dragoste copilul se va forma frumos. Eu zic ca cu timpul o sa ne facem o ideie mai buna despre cum sunt ai nostri prunci , ce caractere au si cum trebuie sa ii luam.Suntem si noi la inceput de 'cariera' si ne straduim sa facem treaba buna. Cum ziceam, sa ne rugam sa ne dea Dumnezeu intelepciunea necesara sa fim niste parinti buni pentru copilasii nostri. pupicei! Adina habar nu am de ce nu-i bine, mi-a zis o educatoare si pe moment nu am dat importanta'sfatului' sa o intreb de ce? o voi face cu urmatoarea ocazie. Emilly cu gaza ei[9cer] Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Anca daca ar veni pur si simplu fara sa miriie ar fi ok. Ilinca mea in schimb vine, miriie, se agata de mine, se baga intre picioarele mele si vrea sa o iau in brate sau sa te joci cu ea.Vrea atentie maxima mereu!!! Fug la calcat rufe ca am pus-o la nani si mai revin, pupicei! p.s.cum reusesti sa tii cura aia cu 2 zile iaurt, 2 zile portocale?cit timp dureaza si cum esti cu stomacul? Emilly cu gaza ei[9cer] Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by Emilly p.s.cum reusesti sa tii cura aia cu 2 zile iaurt, 2 zile portocale?cit timp dureaza si cum esti cu stomacul?
dureaza cit poti. normal ar fi 10 zile cu pauza de o sapt parca, dar eu tin de luni pina simbata si duminica ma rasfat [:D] stomacul deocamdata e ok. probabil ca ce strica fructele, drege iaurtul [;)] eu tin regim de la inceputul lui februarie. am mai calcat insa pe bec pt. ca sint pofticioasa. nu-i usor, dar merita. azi am fost in parc cu copii si mamici si chiar m-am simtit bine in pielea mea [^] insa mai am de lucru serios Anca si [cri] Matei (1 ianuarie 2004) [url="http://community.webshots.com/user/ancutza124"]gasca MAO[/url] computerele sint inutile, ele iti dau numai raspunsuri - Pablo Picasso
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...