Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Din Republica Moldova cine mai e? (4)


Recommended Posts

Salutare!!!

LiliaToma sa inteleg ca te-a suparat cineva? Daca da, atunci nu permite sa-ti perzi nervii pe cineva pe care nu-l poti inghiti.Eu am facut "po umnomu" cum zice sotu-meu.Vorbesc cu nasii din pasti in pasti si cind vb vb rece, cind ne intilnim la fel, daca e sarbatoare vin ii felicit le dau ce am de dat si gata.Am racit relatia.Asta e! Eu am viata mea, ei a lor.I-am ertat ( ca doar e postul mare nu?), dar n-o sa uit niciodata cum au procedat si ce mi-au spus, a ramas ca niste gropi in asfalt, care oricit le-ai pune si le-ai astupa ele iarasi reapar.Cel mai tare mi-e jale de "ala micu' " piciu, el doar n-are nici o vina si e un scupic, pe el intotdeauna o sa-l iubesc.Nasii oricum incerca sa se comporte f frumos ( le pare rau, se intelege) Lilia, cel mai bine lasa sa treaca pe-alaturi, fate ca nu observi, depaseste situatia.Eu daca avea sa stiu ca asa avea sa se intimple, la sigur nu le mai ceream sfatul.Sper sa treci cu usurinta peste greutatile vietii si daca crezi ca o sa-ti fie mai usor pe suflet, descarca-te spunindu-ne noua, sau poti sa plingi daca crezi ca o sa fie mai bine ( eu asa fac uneori, trag un bocet si-apoi merg mai departe) important sa nu te vada cel din cauza caruia plingi.Sa stii ca noi o sa te sustinem si la noi poti gasi mereu cite un umar de spijin.NUMAI BINE!!![pup][pup][pup]

 

P.S. hosen bun venit printre noi!!!!![pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 166
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[hopsieu]karoce,[hia][hia]deci mersi mult pentru informatii,acum voi raspunde la ele,1:-da,sunt casatorita-n[japan],2:-stau in Buc,doar in wukind,adica cind vin si eu in vacanta,3:-sunt nascuta-n,1978.08.18,4:-am o fetita,o cheamaLidia Nicol,nascuta-n29.04.2004,5:-studii superioare,pe dea supra croitor de meserie,6:-parintii mei,mama rusoaica,tata roman,casatoriti in republ.Moldova,mama stabilita-n republicaMoldova,tata recasatorit,in Rusia,acum am nationalitate moldoveanca repatriata-n RO,asa se putea face pe vremuri sincer eu am dubla cetatenie,sunt casatorita dupa cum am scris,doar de 2 ani,parintii mei,adica mama este din orasul.Soroca,judetulSoroca.astai cam atit,am stat 15 ani,in rusia din cauza scolii si baletului,ca dupa cum stiti in Moldova nu aveam pe vremuri,scoala de balet dar actele mele erau pe repb.Moldova,si stateam la bunici vineam in vacanta in Moldova asta-i tot,ca de exemplu fimea la ora actuala este cu maicamea,in republicaMoldova

 

hosen

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna,

Asaaaa.

NATALIA, ALINA, CRISTINA, LUCIA, NATI SI ANAid="red">... Pentru voi penalizare...Rau, rau de tot stati la capitolul asta...

Diana, asa imi place mai mult sa iti zic( m-am uitat eu in profil si nu Hosen e numele adevarat ca tot te intrebam [:D]), da taaare incilcit scrii. De zici ca citesc un rebus [;)], nu te superi, nu? doar aici ne spunem si noi parerea... Dar imi vine foarte greu sa inteleg ce scrii tu. Zici ca ai stat mult in Rusia, iti vine mai usor sa vorbesti ruas decit romana, sau asa a fost mediul ca vorbiti mai filosofic[;)]

In curind Alina( te rugam frumos, Alina) te va pune si pe tine in listuta. Dar sa ne spui si ce studii superioare ai ca sa scriem acolo. Nu este important daca ai terminat, daca le-ai intrerupt sau mai esti studenta, ci sa stim si noi ce profil ai,adica ce facultate ai facut si unde, poate avem nevoie vreo data[:)][pup]

aaa, si am vazut ca ai scris acolo in profil ca ai pagina personala: adresa de site... chipurile... cred ca ai gresit ceva in adresa pentru ca nu merge[:D]

Violeta,merci de raspuns. Nu pot sa zic ca am avut o problema, dar discutam cu cineva si ne contram pentru ca eu mereu am avut parerea ca mai bine spui ce ai de spus( asa sunt eu daca nu zic fierb). Dupa ce spun si supararea imi trece.

Dar bineinteles cu o persoana mai mare sau careia ar trebui sa ii porti respectul intr-un fel, e nevoie de o cale anumita ca sa spui ce ai de spus, o cale mai diplomatica( desi chestia e valabila nu numai cind te confrunti cu o astfel de persoana)

Mi se pare mult mai greu sa tii supararea si sa incerci sa te comporti in continuare frumos... parerea mea.

Eu in general sunt o persoana foarte deschisa si trebuie sa recunosc, cam vorbareata si uneori ma maninca limba sa spun multe si marunte, dar... incerc sa pastrez limitele. De aia intrebam ca sa imi fac o idee despre ce cred si altii, unde s-ar situa limita asta...

Gata, va pupacesc si sper sa gasesc data viitoare cit mai multe mesaje si... cine mai deschide vre-un subiect interesant?

[pup][pup][pup]

 

Lilia si printesa ei Aid="red">Mid="orange">Eid="blue">Lid="red">Iid="purple">Aid="red">id="orange"> (26.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LiliaToma, uite ca eu sunt treaza,dar acus plec sa fac curatenie caci vine mama azi in ospetie si ea mereu are cite ceva de comentat.Eu nu sunt suparat pe nasi, i-am ertat, dar n-o sa uit nimic, poate cu timpul doar...Si fiindca azi ploua vre' ca o sa plec cu mama pe la cumparaturi asa ca intre femei si pentru femei [;)]

[pup][pup][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, buna

Vreau sa rog moderatorii sa deschida alt capitol ca sa trec listuta la mine in mesaj sa pot face modificari in ea. Din cite am inteles Alina este foarte ocupata acum[pup] si nu reuseste sa le faca ea.

Multumesc[pup]

 

Lilia si printesa ei Aid="red">Mid="orange">Eid="blue">Lid="red">Iid="purple">Aid="red">id="orange"> (26.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vio, ce cumparaturi, ca eu nici curat nu stiu daca am sa fac[:D][:D]. Noi mergem de Pasti la parinti, nasi, rude, unde ne umplem burtile [grasa]. Eu nu mi-s prea gospodina, in special la faza cu gatitul [:I].

Bold (litere scrise mai gros), vezi cind scrii mesajul la FORMAT, apare exct la WORD.

Eu tot astepam noul capitol.

Diana Hosen, bun venit! Sa stii ca si pt mine e cam complicat sa inteleg mesajele tale si chiar nu inteleg tu zici ca ai stat 10 ani in Buc? Cred ca ti-e foarte greu fara fetita ta (sa-ti traiasca si sa creasca mare), eu cind o duc pe vreo citeva ore la mama, deja nu mai pot...

Alina Davina, pai eu nici nu am strigat dupa tine gedeam ca esti pe plaiurile moldave. Tin pumnii sa iasa si la printesa ta mai repejor dintii ca pe mine ma dispera cu toate ca e o idee mai bine (sa nu ma bucur prea tare, ca stii cum e cind te bucuri prea tare...[alcool]

Lilia, nu stiu poate ai luat deja o decizie, dar eu cred ca totul depinde de cit de opropiata ti-e persoana sau cit de des ai de a face cu ea. Daca e cineva cu care trebuie sa comunici destul de des, consideri ca e mai bine sa-i zici oful si ce te derajeaza, poate intr-o forma mai lejera, dar sa inteleaga ca nu e bine ce face sau zice. Dar daca e cineva cu care ai treaba rar, mai merita oare oboseala?! Parerea mea. [dual] pt Amelia dulce si pt tine, am vazut pozele de la Babyexpo.

 

 

 

Rodicaid="red"> si [am] PAULAid="red"> (02.09.04)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by MamaElei

 

Bold (litere scrise mai gros), vezi cind scrii mesajul la FORMAT, apare exct la WORD.


id="quote">id="quote">

 

Hai sa mai explic o data, ca nici eu n-am inteles ce-am zis. Deci, Scrii ce ai de scrii, evidentiezi ce vreu sa fie bold, la FORMAT (care e mai sus, de asupra la ICOANA MESAJ), alegi optiunea B si apare scris mai gros. Capishi?

Tu ce, ai furnici? Noi am avut o perioada si am colorat toata bucataria cu creta din aia pt gindaci, stii tu, de se vinde la piata, si parca au disparut. Nu stiu exact de la ce, de la creta sau nu le-o fi placut compania noastra[^]

 

 

 

Rodicaid="red"> si [am] PAULAid="red"> (02.09.04)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...