Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Din Republica Moldova cine mai e? (4)


Recommended Posts

Buna, Ana,

 

Bun venit in clubul basarabencelor,

Nici eu nu sint de multa vreme aici, dar datorita caldurii cu care am fost primita ma simt de parca le-as cunoaste pe fete de multi ani.

Da-ne mai mai multe amanunte despre: data nasterii, unde te-ai nascut in Moldova, cu ce te ocupi in Germania, si alte detalii de genul asta[:D].

 

 

 

------------------

Numai bine,

 

Natalia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 166
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna, dragelor!

Ce mai faceti? Harnicute foc, asa ca va doresc mult spor (Ticka si Lilia, cred, ca nu prea dai semne). Dar sa stiti ca ne lipsiti si poate mai gasiti ceva clipe libere si pt noi[pup]

Ana, bun venit intre noi si asteptam mai multe detalii. In ce oras stai? Ma apuca si pe mine dorul de Ge, am stat un an in Muenchen...

Cine ma intreba daca mi-am luat geaca? Am luat o geaca simpla, ieftina (200 lei) si ochit una de piele, relativ nu scumpa (circa 120 $), pe catre urmeaza s-o achizitionam. In schimb mi-am luat niste pantofi eleganti de care aveam nevoie, in special pt cumetria pe care urmeaza s-o facem (dar stim exact cind, nu de noi depinde). Sint cu TOC, eu nu prea port incaltaminte inalta, sint cam lungana si sotul nu prea [:I], dar ashtea chiar imi plac.

Alina, multam frumos pt pontul cu Heinz. Eu le-am vazut, dar nu stiu de ce doar pe cele fara lapte. Am luat la domnisoara cu orez, pe care l-a mincat ciar foarte bine (dar sa n-o deochi, ca doar o data i-am dat). Tu, da' ce scumpe is produsele astea la voi, in Buc. Am citit ce preturi se practica la cereale si borcanase si e chiar convenabil sa vii acasa si sa procuri pt un an.

Lucia, cum te mai simti?

Mamanati, ce mai faci? Ai si plecat in Constanta?

Lilia, ce mai face tiza copilei mele?

Davina, am vazut pozele, [pup] la ieprasul dulce care sta in picioruse!!!

 

Multam ca ati avut radare sa cititi ce-am scris [asia]

 

[colegi]

 

 

 

Rodicaid="red"> si [am] PAULAid="red"> (02.09.04)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare,

Hop si eu pe aici.

Credreti ca daca nu scriu, nu va urmaresc din umbra? [:D]

Rodica, eu te-am intrebat de geaca pentru ca si eu vreau una. Dar pina ma decid, vine vara.

Ce fel de geaca e cea de piele la 120 $ si unde ai vazut-o?

NU mi se pare scumpa dar depinde cel fel e. Eu as vrea cev gen sacou, un pic mai lunguta din piele. Stii cumva la ce pret e pe acolo?

Pupici pentru fetele noi venite: Violeta si Ana. Hai mai dati semne de viata.

Am uitat sa va spunem ca daca nu dati semn in fiecare zi va penalizam[:D]

Pentru listuta trebuie sa ne spuneti asa: data, luna anul nasterii, unde invatati sau ati invatat, de unde sunteti de origine( localitatea) si unde stati acum, daca aveti bebel, data nasterii si numele lui.

Amelia mea este ok, nu prea maninca, dar asta e.

Nu prea vrea sa stea singura si ma omoara cu asta dar ce sa-i faci, asa e sa fii parinte.

Pupici la toate

 

 

Lilia si printesa ei Aid="red">Mid="orange">Eid="blue">Lid="red">Iid="purple">Aid="red">id="orange"> (26.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lilia, geaca - la talcioc, ca acolo am fost in vikend. Pai, asa cum ai descris tu e si geaca pe care vreau s-o iau, si se gasesc de tot felul si neamul, incepind cu 100 $.

Sa stii ca nici Paula nu vrea sa mince. Dar in schimb sa vezi ce bine, repede si frumos maninca la bunica-sa. Zau, ca nu stiu cum face mama sotului de-o convinge. Si s-a intimpla nu o singura data si cu aceeasi mincare. Ma cam dispera faza [bang].

 

Rodicaid="red"> si [am] PAULAid="red"> (02.09.04)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetili :-)

Mersi Rodica de aprecieri si de pupici .

Bun venit Anei .

Da si mie mi se par cam scumpe preturile in Buc ., aici cu 1 $ cumpar 3 borcanase de legume,fructe ori 2 de carne .Eu carnea si sucurile le cumpar ca e mai convenabil dar piureurile le fac in casa,ca maninca 120-150 gr.la o masa.

Vroiam sa va intreb ce muzica mai ascultati in Ro,Mold.? ca aici sunt satula de rap .Eu vreau sa-mi cumpar niste CD cind ajung acolo .

Acum ma retrag ,e soare afara si ma duc sa scot copilu afara [:D]

pupici

 

Alina si bebe Deanna ingerasul mamei (09.09.2004)

poze http://community.webshots.com/user/davina25

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am revenit eu...si preocuparile mele [hia] Nu vreau sa fiu pedepsita [q] Ca sa intru in lista : 1983 15 iulie, nascuta Calarasi, traesc Chisinau, fac diploma la UTM, casatorita sept 2004 fara bb.Astept sa vad cum e la nanasica.O sa fiu mama prin corespondenta.Suntem f nereabdatori sa apara bbul nasii.[olala]

La mai mult si la mai mare! Sa va creasca bbeii ca dulci mai sunt![pup][pup][pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Norocel!!!![flo]

 

Violetik am modificat listuta, asa ca acum totul e in ordine!Ce mai faci?

Bine ai revenit Ana!!!![flo2]Vrem sa stim mai multe despre tine, desigur atat cat ne vei spune tu!!!

Rodica, sa porti sanatoasa geaca, si sa-ti iei cat mai repede celalalta, ca vezi poate trece primavara!!!![flo]

 

Alex nu prea mananca nici el, i-au iesit acum si caninii de sus, desi altceva decat ca nu mananca, nu mi-a facut, adica plansete, diaree etc.

Eu mai am 2 sapatamani si am examen, si deja am emotii!!![alcool]

Mey Cristina, dar esti foarte ocupata acum!!![:D]La ce lucrezi, de nu ne dai nici un semn????

Alina ai o fetita tare simpatica, si ce se tine pe picioruse!!!!Bravo!!!Cred ca esti super fericita!!![bis]

Ce o mai face MamaNati????Oare a ajuns la termen, sau inca e devrme???

Si desigur o iau de urechiuse si pe Balbinuta!!!![:D]Desi noi vorbim zilnic, de ce nu apri si pe aici, sa ne mai spui despre voi!!![box]

Lilia ce mai face Amelia? Si tu ce mai faci, tot cu lucru esti ocupata?

 

Gata, sa nu va mai plictisesc, am plecat sa dorm!

 

Am auzit la Russkoe Radio: Esli jenshina molchit i ne otvechaet, znachit ona.......SPIT!!!!

 

 

[mamica]Alinaid="red"> si [copil] Alex Andreiid="blue">(22 noiembrie 2003)id="blue">

[pup]poze cu Alexid="limegreen">[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna de aici!

Noua ne-au luat caldura si apa calda, si cum noaptea e minus - s-a cam racit in casa si Paula s-a obisnuit de dimineata pina spre ameaza s-o tin in patuc la ea cu [indecent] gol (sorry pt detalii), dar ma dispera ca o sa vina niste facturi la curent de numa' [bang][bang]!

Davina, pai se asculta de toate pe aici (in special muzica ruseasca, iti dai seama). Acum, pe mine ma distreaza Pavlusha Stratan, sigur ai sa auzi cind vii. Parerile sint cam impartite, unii mai zic "da' di shi graieshti el asha", dar pe mine ma distreaza perlele lui gen: "sint nascut de ziua mea", "moldovenii beau de 4 ori pe an - de craciun, hram, paste si in fiecare zi"... Am cautat si Ana Lesko, cinta cam alintat, cum spun unii, dar mie (si in special sotului) imi place. Si mai ascultam tot ce se da la radio [:D][:D]

Asa, ce sa va mai zic? Azi vreau sa pun albumul "martie", asa ca am de lucru, sa aleg din poze, cine are digital cred ca stie ce greu e sa alegi din sutele de poze pe care le faci, zicind ca sa ai de unde alege, dar iti plac toate si nu mai poti alege... [mariaj], o cam iau razna... paaaaa

 

 

 

Rodicaid="red"> si [am] PAULAid="red"> (02.09.04)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...