Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Din Republica Moldova cine mai e? (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 166
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Salut dragelor [flo2]!

 

Ca sa incep luna cu bine, chiar daca e 1 aprilie, ma prezint la apel! Bey, da frig mai e afara si eu tocmai mi-am scos florile in balcon [alcool]. Sper sa nu inghete de tot. Oricum sambata trecuta am deschis sezonul de picnicuri. Padurea era plina de viorele si flori denumirea carora nu le stiu. Am facut si cateva poze. Astept sa se incarce pagina si vi le arat. Ah, da! Intre timp am fost cu Sandica la teatru de copii de 2 ori si mergem si saptamana asta, de data asta la Frumoasa si Bestia! Fi-mea e incantata!

gata...am fugit ca din pacate chiar am treaba.

 

pupici cu lipici ( nu e gluma [:D]!

 


Hombre que trabaja pierde tiempo precioso!id="size1">
id="right"> id="Arial">Mihaita al lui Felis [floare3]id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vä salut, fetelor.Vä multumesc foarte mult cä m-ati primit in aceastä listä! Ca sä nu fiu si eu pedepsitä de voi, voi scrie si eu cite ceva despre mine,imi face o mare pläcere, sä vä scriu,deci: sunt näscutä in 03.12.1985 (Moldova - Bender). Acum locuiesc in Germania pentru cä, sunt cäsätoritä cu cetätianul german (septembrie-2004).Locuiesc lingä München , un oras foarte frumos.Sunt din august in Germania si am fost numai o datä in Moldova. Citeodatä mä apucä dorul de patria mea, prieteni si familia mea. Säptämina viitoare voi pleca cu sotul in Moldova maximum pe 2 säptämini. In Germania am fäcut 2 cursuri de l.germanä (in total sunt 6 ) de la octombrie pinä la februarie si am läsat-o. Am inceput foarte repede sä inteleg si sä vorbesc germana, in Moldova n-am stiut nici un cuvint, sotul meu a primit shok. Dupä cum vin din Moldova , voi studia mai departe l.germanä. Acum sä mä scuzati cä, trebuie sä vä las. Privesc un serial - o telenovelä foarte interesantä (Verliebt in Berlin) se traduce asa (Indrägostitä in Berlin) e foarte interesant . Pupici la toate! MERCI incä odatä PA !!! DE LA ANA. Fug, cä s-a inceput TELENOVELA mea !!!

 

AnaS

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alincav, merci mult...Ana_s ete ce coincidenta ( nunta sept 2004 [cool] ) , deci sa inteleg ca nunta tot in Germ a avut loc da? Pentru ca nu demult se vorebea de Jambo am fost si eu eri sa-l vizitez si sa stiti ca am ramas placut surprinsa:IN SFIRSIT!!! si la noi....Am vazut de-a magazine de firme si haine de marca [olala] si toate la un loc.. nu numai tzoale pe la buticuri ba din Turcia, ba din China (nu zic ca si le ei sunt haine bune, dar deseori....[vom]) Si eu tot pe aceeasi unda cu problema mea ( slabitul) am dat jos 2 kg intr-o sapt , dar ma tem sa nu se puna la loc, desi continui cu lupta.Am vrut sa va intreb aici la noi in RM unde se poate de facut electrostimularea si ce stiti de ea la noi?

Merci, v-am pupicat ( desi nu se poate ca numai ce am venit de la impartasanie) [pup][pup][pup][pup][pup][pahar][cheers]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, fetelor,

Cum a incput noua saptamina?

In primul rind bine ati venit Violeta si Ana.Imi pare bine ca lista noastra se mareste

Cristina, ca de obicei ai o fetita superba, tare dulce, am vazut pozele si ma bucur ca ai dat un semn ca sa stim ca totul este bine...

Lucia, cum te mai simti, ce mai face [gravi]?

Alina( Alinkav) tu ce mai faci? Esti cumva suparata ca am incercat sa te contactez de citeva ori pe YM si nu ai raspuns...I-au iesit dintii lui Alex?

Tu, cealalta Alina( Davina)stii deja ca ai o fetita mare, Am vazut pozele, sta deja in picioare, bravo ei, e o dulce!!!

Rodica, mie Ana Lesko nu imi place deloc deloc... Adica mie nu-mi place de ea si psihologic nici cintecele ei nu le suport... EU cred ca exista muzica moldoveneasca mutl mai frumoasa... Mie una mi-au placut intotdeauna astia mai vechi... Ion Suruceanu, Lenuta Burghila,Olga Ciolacu, Vechiul Noroc ...nu mai stiu... am un lapsus acum inac pentru o tipa care imi place mult cum cinta...Eu vorbesc acum de cintareti din Moldova.

Natalia, ii transmit de la Amelia niste pupici pentru Vlad[pup]

V-am pupicat si despre ce discutam saptamina asta?

Eu o sa intreb fetele din Chisinau, cam cit se pune la o nunta in Chisinau, nasii, parintii, invitatii...Si cam care sutn preturile pentru o nunta la un restaurant in CHisinau.

pupici

 

 

Lilia si printesa ei Aid="red">Mid="orange">Eid="blue">Lid="red">Iid="purple">Aid="red">id="orange"> (26.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Lilia Toma:La intrebarile tale cre' ca o sa incep sa-ti raspund eu.Nasii pun deobicei de la 1000 in sus $ sau Eu, parintii atit cit si nasii ( se inteleg),dar nu mai mult(se socoate o rusine pentru nasi),invitatii de la 100$ sau Eu depinde ce invitati, ce local, ce nunta, iar un meniu la rest costa de la 200 lei ( mai ca nu ai ce minca) pina la 750 lei. Si asta iarasi depinde atit de nasi cit si de localul ales.Daca mai ai ceva intrebari cu placere iti raspund.[hippi] Ai ceva planuri de nunta cumva?[;)]

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Violeta, m-ai omorat... de la 1000 $ in sus...

Foarte mult. Pai sa fii nas acolo e un lux...

Am intrebat ptr ca ne-au intrebat cineva de nasi si unicul obstacol ar fi partea financiara ca in rest ne-ar face placere si ei sunt super de treaba...

Dar suma asta ma cam pune ginduri....

 

Lilia si printesa ei Aid="red">Mid="orange">Eid="blue">Lid="red">Iid="purple">Aid="red">id="orange"> (26.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

hop si eu! Neatza!

 

Hai ca ma bag si eu la nunti [alcool]. Nasii pun si 500, nu e o regula sa vii cu miia la tine si nu e deloc rusine sau jignire ca pun mai putin decat parintii. Asta ma omoara cel mai mult...gura lumii! Pe de alta parte, nasii ti-i iei ca indrumatori "spirituali" si nu ti-i iei in functzie de cati bani iti pun la nunta.

Deci depinde de fitze si de tipul nuntzii si dupa cum se stie la fitze pe moldoveni putin cine-i intrece [bang].

 


Hombre que trabaja pierde tiempo precioso!id="size1">
id="right"> id="Arial">Mihaita al lui Felis [floare3]id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...