Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Din Republica Moldova cine mai e? (4)


Recommended Posts

ticka, sunt perfect de-acord...vorbesc din proprie experienta ( de la nuntile vizitate de mine), dar stiu ca se pune si mai putin depinde de la caz la caz.Iar cit despre nasi (!!!) sunt si eu de parerea ca-s indrumatori spirituali, ceea ce nu pot spune de ai mei.Chiar mai eri am avut o situatie cind am cerut ajutor de la nasi ( nu pe plan financiar) ci de un sfat, de o sustinere si ei cica: pe noi nu ne intereseaza viata voastra de familie ( sa nu credeti ca cea intima)Si atunci de ce ne-au mai cununat? Mi-a spus nasul asa niste cuvinte ca m-au facut sa pling [q] nu pot sa le uit niciodata, si apoi pe nasa am auzit-o intimplator cum ma birfea cu cineva ( ea e sora sotzului) si cind ma gindesc ca aveam atita stima fata de ei....[q] Ei sunt de parerea ca finii sunt facuti ca sa ajute nasii si nu invers. Noi de fiecedata ii puneam mai presus de nevoile noastre intotdeauna ii ajutam ( chiar si financiar) si ei....ha..Macar nasa si-a cerut scuze, desi nu cred ca a fost sincer.Ma simt in depresie...Normal ca cu mama nu pot vb despre asta, si nici cu mama-soacra ( sunt copiii ei).

Eh, scuze ca v-am deranjat cu problemele mele.

Desi azi am avut un moment de bucurie : am slabit cu 3 kg intr-o sapt. [:D]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 166
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Si eu am fost la nunti unde nasii au pus 1000, dar si la nunti unde au pus 500 si nunta nu era cu nimic mai prejos, tot restaurant decent, tot ornamente frumoase, si veselie cat cuprinde. Asa ca cat de reusita e nunta n-are nimic cu ce suma dau nashii.

 

Ori despre nasii mei...tot respectul nu mi i-as schimba niciodata! sunt de nota 10 ambii! Si nasa mea e cea mai buna prietena a mea. Mai ales ca pana la nunta nu-i cunosteam! Si m-au ajutat chit ca-i rugam eu, chit ca se prindeau ei ca as avea nevoie de o incurajare.

 

Imi pare rau violetik, ca aveti neintzelegeri...dar poate pana la urma trec si astea...

Lilia, te gatesti de nunta? Ah, ce-mi plac nuntzile...doar ca nu mai e nici una in program anul asta [xx(]....

pupici cu lipici

 


Hombre que trabaja pierde tiempo precioso!id="size1">
id="right"> id="Arial">Mihaita al lui Felis [floare3]id="teal">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, inca nu ma pregatesc de nici o nunta. Doar ne gindim ce decizie sa luam.

Ideea e ca noi financiar nu suntem pregatiti deloc sa fim nasi.

In momentul de fata, chiar stam foarte foarte prost cu banii...

Bine, nunta e la toamna si pina atunci poate ne revenim un pic, dar nu se stie...

Stii cum e, cind te intreaba iti zic ca nu au pretentii financiare, dar oricum nu poti fi nas asa cu buzunarul gol....

vara asta mai avem 2 nunti la care trebuie sa mergem neaparat.. asa ca nu vom duce lispa de distractie, bani sa fie...

de nasi...nu intotdeauna oamenii sunt ceaa ce par a fi la inceput... din pacate...

 

Lilia si printesa ei Aid="red">Mid="orange">Eid="blue">Lid="red">Iid="purple">Aid="red">id="orange"> (26.09.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uaaau, ce pupici am primit de la Ticka[;)]

Buna fetelor!!!

Ce discutii aprinse.... Sint si eu de parere, Lilia, ca daca iti doresti cu adevarat si tii la persoanele date, ar fi cazul sa cazi de acord. de ex socrii au avut ceva probleme financiare cind au venit sa-i ceara de nasi si erau pe cale sa refuze, dar pina la urma au acceptat (sint de treaba finii) si au pus pe masa o suma ff mica, adevarule ca atunci cind a fost cumetria fetitei (finuta) au pus mai multi bani, dar din simplul motiv ca-si permiteau. Pe de alta arte, parintii mei au tot refuzat din acelasi motiv (lipsa permanenta a banilor) si asa au si ramas fara fini... scriu fara vreo aluzie, sau Doamne fereste, cobire.....

Vio, felicitari pt kilele pierdute[flo] Din pacate, nu stiu nimic de electrostimulare, vezi poate gasesti pe google informatii despre ea, dar unde se face in Ch asa ceva - poate in Makler la mica publicitate, nu stiu, zic si eu. Vreau si eu (dupa niste remarci primite de la sotul drag) ca ma apuc de abdomene, da' de unde, ca doar avem net non-stop[zid]

Ana, unde anume stai? Ca ma apuca un dor....

MI-AM LUAT GEACA si-mi placeeee. Info pt Lilia: din pacate se pare ca au mai scumpit gecile. Data trecuta cind am observat acesta geaca au zis ca costa 125 si credeam noi c-o luat cu 120-115. Dar simbata era deja 135 si s-a tirguit sotul pina la 125.

Paula mea face progrese majore, luneca foarte frumos si atent de pe canaprea pe podea, dar trebuie sa fiu cu ochii'n patru.

 

Va pupim si noi

 

 

 

 

Rodicaid="red"> si [am] PAULAid="red"> (02.09.04)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In cazul ca nu ati aflat ultimele noutati:

Vladimir Voronin a fost reales luni, 4 aprilie, in functia de presedinte al Republicii Moldova cu 75 voturi ale deputatilor PCRM, PPCD, PD si PSL. Cei 23 deputati ai Aliantei "Moldova Noastra" (fostul grup parlamentar al BMD) nu au participat la alegeri.

 

Din numarul total de buletine de vot, 78, ridicate de catre deputati, doua au fost considerate nevalabile. Pentru contracandidatul lui Voronin, Gheorghe Duca, a votat un singur deputat.

http://www.azi.md/news?ID=33675

 

No comment...

 

 

 

 

Rodicaid="red"> si [am] PAULAid="red"> (02.09.04)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salut FETELOR !!! Iatä am venit si eu. Ati inceput si voi cu nuntile, e o temä aträgätoare. Sä ai o nuntä cu bärbatul pe care-l iubesti si sä fii MIREASÄ, eu cred cä e visul fetelor. Nu stiu, dacä am dreptate dar, eu asa cred. VIOLETIK... Eu sunt cäsätoritä in Denmark, nunta incä nu a avut loc. Noi vrem s-o facem in Moldova, pentru ca sä facem nunta in Germania am nevoie de vize a familiei, rudelor si prietenilor mele, altfel nu merge. Am citit problema ta cu finii, imi pare räu de tine. Pärerea mea este cä, ei nu au dreptul sä se poarte asa cu tine, asa fini eu n-as accepta, ei sint-- egoisti. Scuzämä, poate cä te vei supära pe mine dar, sä spun parerea mea, eu cred cä am dreptul. Nu m-ai deranjat nici-un pic cu problemele tale, le inteleg, sunt pe partea ta. Apropo, sint foarte curiosä. Cum ai släbit intr-o säptäminäncu 3 kg Eu nu sint grasä, am 163 cm si cintäresc circa 53-54 kg dar as vrea sä släbesc incä putin. Poti sä-mi spui receta ? te rog. RODICA... Eu locuiesc acum in raoinul (Kreis)- in l.germanä Rosenheim, nu stiu dacä cunosti acest raion, e 70 km de la München. Locuiesc in muntii ALPI. Aici e foarte frumos. Acum in aprilie ziua temperatura aierului ajunge pinä la 21-22 grade. Lumea merge desbräcatä. Cum e timpul in Moldova. Am de gindsä vin säptämina viitoare si nu stiu ce haine sä eau, usoare sau calde. Imi pare bine cä ti-ai luat geaca si-ti placeeee. Poart-o cu pläcere! Multumesc pentru "NEWS". PUPICI DULCI de la ANA !!!!!!!

 

AnaS

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

sint matinala, Paula mi-a dat trezirea la 8.30, dar mi-a dormit toata noaptea, fara sa ceara mincare [bis][bis]

Ticka, sa stii ca pe aici nu multa lume a ramas mirata de alegerea facuta de Rosca, ci de Serebrean. Si cu toate ca de mai mult timp se spunea ca Rosca e omul lui Voronin, eu personal nu m-am asteptat, ca tot tipa la dreapta si la stinga ca "nu voi vota un presedinte comunist", "vom boicota alegerile", uite ca realitatea e alta si cum ne convinge ca ce greu i-a fost sa faca acest pas si ca s-a tot consultat cu colegii din Romania, Georgia si nu mai stiu de unde. De fapt, el si serebrian puteau nici sa nu voteze, era de ajuns doar voturile lui Diacov, dar Voronin le-a promis tot felul de posturi importante la PPCD. Asta e! Pina acum sint socata de cum se schimba de la o zi la alta si cit de convingator era ca asa e mai bine.

O fi Voronin acum proeuropean, dar are de suferit o persoana foarte apropiata mie si familiei si sufera in sensul cel mai direct din cauza acestui proeuropean...

 

 

 

Rodicaid="red"> si [am] PAULAid="red"> (02.09.04)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello fetelor!!!

 

Trecem repejor sa va salutam, ca din pacate suntem cam ocupati, mai mult eu, ca Alex e ocupat cu imprastiatul oalelor prin casa!!![:D]

Simt ca n-am timp ptr nimic pana pe 14(cand am examen), tre sa-mi plimb copilul[bicla](s-a facut frumos), sa mai lucrez si sa mai invat. Asta e![:D]

In rest lui Alex i-au iesit coltii de sus, si s-au umflat si gingiile coltilor de jos.Din fericire nu plange, nu-l doare, doarme bine noaptea, numai ca nu mananca bine, a redus la jumate din cat manca pana acum. Si deja m-am dat batuta, ca altfel cred ca luam razna![bascket]

 

Gata fetelor, pupici si sa ne mai auzim cat mai curand![flo][flo2][floare3]

 

[mamica]Alinaid="red"> si [copil] Alex Andreiid="blue">(22 noiembrie 2003)id="blue">

[pup]poze cu Alexid="limegreen">[pup]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...