Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de Aug-Sept 2003 (51)


Veve

Recommended Posts

A nascut o prietena de-a mea un baietel de 5.200 gr, nascut normal fara cezariana si se simte foarte bine[wow] (m-a facut paf...) Darius ,sta de o ora singur in patut si nu scoate nici o vorba,se mai aude din cand in cand cate un diga,diga (sa-l tina naravul, ca el nu adoarme decat leganat si cu cantecele[bang][bang][bang](de`,ma`sa aia proasta l-a invatat asa)[batcap][batcap] Axa io si danat ,spuneti-mi si mie cate kile au fortzosii vostri acum? Dana_ene-sa dea Dumnezeu sa terminati repede ca meseriasii astia....Spor la munca!(Cica te-am incurajat![:)]) Rodica- frumos baiat si ce buuuuze are,or sa moara gagicile[bonjovi]. Cristina- propun sa-l dai pe Andrei la un curs de alpinism[:D] Pupici la mamici si la bebici[pup] http://community.webshots.com/user/deliak103
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 143
  • Creat
  • Ultimul răspuns
noi se pare ca am avut o zi foarte agitata. iedutul meu mai are putin si sare casa... ca-n proverb! azi s-a suit pe masa de bucatarie! statea in mijloc, scosese un colt de paine din cutie si dorea linistit. O sa punem pozele, ca azi am imortalizat momentele. apoi mai avem o problema... eu cand ii fac baie lui andrei pun cadita lui in cada mare. ei bine, azi copilul meu era cu un picior pe marginea caditei si unul pe marginea cazii! nu stiu daca va puteti imagina... momentul asta nu l=-am prins, ca n-am alergat dupa camera m-am repezit la copil. apoi an dus halatul lui de baie... si i-l aratam cum se ridica in picioare... ca stie ca-l scot, se arunca inapoi in apa cand il vedea. las halatul pe capacul de la wc, sa ma duc sa sting focul la lapte... cand ma duc la baie, andrei in picioare chiuia de mama focului. dau sa iau halatul-sperietoare... cand colo, nu e halatul... ma uit langa wc... nimic... ma uit in cada[q][q] andrei il bagase la inmuiat. ce insemnau oare chiotele lui??? "na, acum mai scoate-ma daca mai ai cu ce!" si am mai progresat la spalatul pe dinti... acum pun pernele in spatele lui si lasa capul ca la dentist, cu gurita cascata, sa-l frec eu la dintisori! si jivina mica nu se misca pana nu scot periuta! parca vad ca il spal pana se insoara!!![q][q] Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvan http://www.andreirazvan.home.ro http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iuliana, hai sa te incurajez... ieri am vb cu stefi2003, prima data dupa vreo 3 saptamani. e terminata (oricum dupa 5' a lasat pc...) de oboseala, tocmai au incheiat faza cu colicii. cezarica nu si-a schimbat deloc programul, dar cand doarme unul e treaz al doilea. si tot asa, ca ea nu mai apuca sa miste un deget. hai sa va redau niste fragmente... ca si asa ii e dor de forum, da' nu mai are cand sa scrie... scampeanu (20:46:06): hei hornoiuc (20:46:13): salut!! scampeanu (20:46:14): am si eu 5 minute libere scampeanu (20:46:21): sunt frinta hornoiuc (20:46:21): dorm ? scampeanu (20:47:12): copiii mei nu vor sa doarma amindoi odata, doamne fereste!!! scampeanu (20:47:50): si intre doi spalati de pampersi si dat de mincare mai tre' sa spal, sa gatesc, sa ... scampeanu (20:49:04): o veste buna: am scapat de colici!!!!! [...] scampeanu (20:55:42): sa vezi ce ca lumea e cind pling amindoi odata .... scampeanu (20:56:33): ma crezi ca n-am mai intrat pe forum nici macar sa citesc? scampeanu (20:56:40): ce sa mai scriu .... scampeanu (20:57:20): as vrea, ca tare am ce "incuraja" pe unii si altii (:))), dar nu am timp practic scampeanu (20:58:27): asa ca ... tot inainte si le tin pumnii cat mai strinsi tuturor mamicilor doritoare de al doilea, mai ales celor care capata si supliment (paranteza[:D] aici era vorba de flori, cu gemenii) [...] scampeanu (20:59:06): oricum nu mai am de stat nici eu, ca plinge Maria scampeanu (20:59:21): ne mai vedem pe aici ... cindva ... hornoiuc (21:03:12): bine hornoiuc (21:03:14): mai vb eeee... cam asa stau lucrurile... io sper sa nu fie chiar asa tragic! Cristina [baietel] si [copil]Andrei-Razvan http://www.andreirazvan.home.ro http://www.bebelusi.august.septembrie.2003.home.ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Sunt franta de oboseala, dar tot n-am rezistat si-am mai intrat putin pe net sa vad ce mai faceti, ce mai ziceti ?! In seara asta au plecat muncitorii la 20:30, in sufragerie am stratul de praf gros de-un deget, in mijlocul camerei stau vreo 4 saci cu materiale, niste caramizi de BCA, scule, cabluri...[xx(] Maine dimineata o luam de la capat... Cica abia sambata vor termina [bang]. Iar eu cand mai fac curatenie, fiindca va trebui s-o aduc pe Oana acasa [bang]?! ------------------------ Axa-io, da-ne si noua niste retete, eu una sunt dornica sa-i mai schimb meniul Oanei mele, asa ca tare bine mi-ar prinde. Fiica-mea si asa e topita dupa sosul de rosii, cred ca ii vor placea mancarurile italienesti [:D]. ------------------------ Rodica, ce frumoasa miresica [cool]. Are cu cine semana Stefan [;)]. ------------------------ Oana s-a acomodat bine la bunici in prima zi, slava Domnului ! Sper sa dureze. Dar mi-e cumplit de dor de ea. Astazi n-am reusit sa ajung sa o vad, doar am vorbit la telefon de cateva ori. Puiul mamii, ce rau e fara sa o am langa mine, s-o dragalesc putin...[q]! ------------------------ P.S. Stefi, merita efotrul si sacrificiile, zau asa ! Daniela si puiul Oana Maria (nascuta pe 2 septembrie 2003) [url="http://community.webshots.com/album/291928004bccdAt"]ALBUMUL OANEI MARIA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, he, he, he... Noi avem deja cateva cucuie zdravene la activ, unul capatata acum 3 zile, cand fiica-mea s-a urcat pe biroul lui taica-sau, cat faceam si eu un pipi mic si la repezeala, si cand am vazut-o acolo... sa mor nu alta! N-am tipat ca sa n-o sperii si am incercat sa ma apropii de ea tiptil, dar mandra mea, plictisita deja de calculator si hartiile ltaticului, s-a pus pe burta pe masa si a incercat sa coboare singurica. N- reusit si nici eu nu am reusit s-o prind, desi mi se pare ca am zburat pana acolo, dar nu s-a lovit rau... Si nut-i mai spun ca acum e pe masa din sufragerie (am un fotoliu langa ea, cred ca am sa-l fac disparut, acum e in picioare pe scaunul din bucatarie... ce sa-ti mai spun? Cred ca innebunesc! Seara, cand ajung acasa, pana pe la 12,30, cand catadicseste mandra sa faca nani, sunt tot timpul cu ochii pe ea. Faza dura e ca taicas-u, in incercarea lui "educativa" de a invata fata ca nu-i frumos sa se urce pe masa si, astfel, s-o dezobisnuiasca de asta, i-a dar ieri seara, usor, peste picior, cand ea tocmai pasea de pe fotoliu pe masa din sufragerie. Ei bine, de atunci, fata mea inainte de a se cocota pe ceva, isi da singurica peste picior spunand :"Nu-i oe", adica nu-i voie. dar tot o face cu gura pana la urechi, infigandu-si victorioasa ochii intr-ai nostri, ca deh, doar are pesonalitate si face numai ce vrea ea! Bai, fetelor, eu sunt tare fericita zilele astea... A venit frate-meu in tara, din Portugalia, cu tot familionul lui: nevasta, un baietel de 4 ani si o fetita de 7... Sa vedeti ce balamuc, circ, nu altceva! copiii nu stiu o boaba romaneste, dar se inteleg de minune, nu stiu cum... E nebunie curata la noi! Azi ii dau si eu telefon medicului pentru vaccinuri, sa vedem ce si cum. Vreau sa-i fac: Hiberixul, Varilixul si, fireste, pe cel pentru meningita. Cat mai repede, ca, oricum, nenea doctoru' ne-a chemat la controlul de un an jumate... Avem o gramada de cuvinte noi: bebe, pipil, fufu (fluturas), bu-bu (bunicu'), mige (minge), zuc(suc), apte (lapte), cane (vcarne –m-a disperat, ar manca pui non-stop _la gratar, cu rosii taiate in feliute) si biza(branza de vaci cu smantana, portia ei de seara, ca asa papa de la o vreme, vreo 150-200 grame de branza cu smantana si painita, seara, pe la 11,11,30, inainte de laptele de final. Daca i se fce foame fetei, ce vreiti? Eu nu am trecut-o inca pe laptele de vaca, am sa intreb medicul daca pot sa o fac de acum si daca e mai bine pentru ea sa-i dau lapte de vaca decat formula... Nici ousor cu albus nu i-am dat, ca mi-a zis ca pana la 1,6 luni sa nu-i dau, dar sambata asta, cum avem oua proaspete de la bunica, cred ca facem o incercare... In rest, papa galbenusul dintr-o inghititura, cred ca-i va placea si albusul! Voi dati Zymaflour copiilor, ca mie medicul nu mi-a zis nimica... Sper sa nu uit sa-l intreb, ca am multe chestii de intrebat si sunt sigura ca voi uita ceva... La olita... Nici noi nu vrem! Olita e de pus papusa sa faca pipi –chiar asa zice, pipi –, catelusul, fluturasul... Nu stiu cand vom scapa de ei, dupa parerea mea, niciodata! La baie, noi facem baie in cada mare, zilnic, ca mandra parca de-abia asteapta sa intru pe usa de la munca, si ma ia de mana si ma duce acolo: "Bai, bai"... Stam si cate doua ore, iesim cu urlete si apoi tine-te alergat dupa ea prin casa, ca nu reusesc s-o sterg bine si s-o imbrac! Sunt extenuata in privinta asta... acum mai vrea sa sara din cada (Cristina sa nu te bucuri ca nazdravanul tau nu e singurul... Va las acum, ca am treaba, mai vorbim! georgiana si Elena-teodora
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Citesc de fiecare data cu atata drag despre fiecare in parte... Nici nu stiu de fiecare data asupra cui sa ma opresc, pentru ca merita toti, dar absolut toti sa fie in topul preferintelor noastre. AnkalauraNu s-a culcat cu pantofiorii, dar ieri pe frigul ala de crapau pietrele, don'shoara a refuzat ghetutzele ei in favoarea pantofiorilor...si cand am vazut-o (mai ales ca-i pusese mama 2 perechi de ciorapi si eu nu-s de acord cu 2 perechi in pantofi ca-i stau picioarele fixe) am inghetzat eu instantaneu...Aveam mainile si picioarele bocna!!! V-am spus ca mandra doarme cu manusi, dar afara nu le tine in mana, ca nu poate culege cu ele toate prostiile pe care le gaseste pe jos! Mi-e groaza de faptul ca nu vrea sa se tina de mana noastra, nu vrea in brate si acum tranta mai este atenuata de hainutze, dar parca vad ca la vara povestim care si pe unde are julituri!! Of, of, mai-mai... Tare ma bucur ca ne intelegem din ce in ce mai bine, vorbeste toata ziua, si daca noi o ignoram isi vede de ale ei si "ea centreaza, ea da cu capul". Isi pune singura intrebari si tot ea raspunde.. - "cu ti chiama?" si tot ea raspunde - "Andaaa" iar intreaba -"tzi cum??" (si mai cum??) -"Maiiia!!" (Maria) -"tzi cum" -"moetze" (Moise) Asta ar fi unul din dialogurile-monolog... Bineinteles ca identificam fiecare lucru: "a u mami", "a u tati", "a u Anda"...si le mai si sorteaza... Va pupacim si spor la plimbarici ca vine primavara... Liliana&[copil] Andra-Maria [url="http://community.webshots.com/user/liliac1"]poze Andra Ghiberdica[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Axa_io, la kile nu te batem, ca ultima oara cand ne-am cantarit, acum vreo 2-3 luni in urma, aveam 12,400 si nu cred ca am mai pus mare lucru pe noi, dar la inaltime, ca fete... Suntem beton! La un an aveam 85 de cm, iar acum... 89! De-aia nici nu prea se cunosc kilele de pe noi, fotomodele ne facem! georgiana
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Deliak ca intrebasi de greutatile Raducului, stiu ca are cam 13,5 kile (ca nu sta fix nici o clipita) si de masurat am reusit sa-l masor simbata si are clar 89 cm! Hai sanatate si virtute! Rima o luati voi in considerare cum doriti! [:D] "Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc" Dana [hia] mama lu'[copil]Radu Stefan (Fecioras de 2003) [foto][url="http://community.webshots.com/user/danateu"]Radu cel bun si blind si dulce si frumusel[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim pentru aprecieri, ma bucur ca va place tunsulici! Cristina ce imi place de Andrei e istet foc ma baitul asta al tau! Georgiana [pup] pentru Elena Teodora mica personalitate. Liliana nici stefan nu mai merge de minuta [q]. Axa-io bine ai venit pe forum! Ma gindesc ca se cere urgent un calut balansoar doar doar de s-o mai potoli si copilul asta al meu, mai ales ca ne ia sa facem caii caii adica sa il ridicam pe picior. Ati avut? Se merita? Am vazut in ultima revista metro un tobogan, costa cam 3,5 milioane dar care ar merge bine la noi in curte. Ma gindeam ca ar fi potrivit ca si cadou la 2 ani! Apropo v-am zis ca ne facem casa, miine ne intilnim cu arhitecta sa hotarim proiectul. Cum vi se pare mai bine la casa sau la bloc? Rodica si [copil] Stefan-Daniel [i] [url="http://community.webshots.com/user/stefandaniel10"]poze o-1 an[/url] , [url="http://www.babiesonline.com/babies/s/stefandaniel10"]poze[/url] , [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/rodica_poenaru/my_photos"] [foto] Poze noi! [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...