Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Copilasi de iunie-iulie 2003 (47)


Andra_

Recommended Posts

  • Răspunsuri 128
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna fetelor, am mai intrat si eu pe la un internet, caci acasa sunt fara, in continuare. speram ca nu ne-ati uitat... noi suntem bine, devenim din ce in ce mai smecheruti, face andi niste firguri si adevarate scene de teatru, se prosteste, e tare haiosel... a invatat sa spuna cum il cheama daca il intreb - nu zice mereu, e pe toane si nu poate sa spuna andi spune "ani" sau adi" in rest incearca sa imite cuvintele si cam atat... insa am fost la brasov saptamana trecuta la viitorii nostri nasi si iarasi m-am intors complexata... fetita lor cu 3 saptamani mai mare decat andi face deja propozitii!!! n-am mai intalnit asa ceva! in rest, eu tot la cursuri, am depus ieri un CV la Scoala Franceza au nevoie de o asistenta de secretara cred ca sunt numai 10 ore pe saptamana... ma suna saptamana viitoare ptr interviu. ar fi super daca as intra aici ca sunt 3 luni de proba si poate pot sa muncesc fara contract, exact cat ar fi pana la sfarsitul CIC... as invata franceza si m-ar mai si plati pentru asta [8D] cat despre cresa, chiar daca nu m-as angaja aici, am de gand sa incep sa imi caut, asa va tb sa incep sa caut si cresa ptr andi... targul ala e si de crese? as merge si eu... concediul nu stiu inca unde il vom face, eu visez la o mica excursie prin europa pe la prieteni ca avem cam peste tot si asta sper sa fie luna noastra de miere... deocamdata astept sa vina primavara on-line sa mai mergem pe la tara... va pup pe toate si mi-e dor de o intalneala cu bebei sau fara... bobi si bb andi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Asha, asha, faceti-va ca munciti!!![bang][bang][bang] Va simteti bine???? ( sa nu ma corectati ca-i de la Timpuri Noi citire) Poate trag si eu o fuga la targ, dar asta, numai asha, ca sa va vad pe voi, ca eu bani pentru pregatirea prescolara a lu` ala micu nu dau nici picata cu ceara. Bibi si [copil]David (08.07.2003) http://community.webshots.com/user/bgoran
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

io nu sunt maine dimineat pe net, dar daca mergeti, pls Andra da-mi si mie un beep macar, ca sa nu ma duc acolo degeaba, Voi pe la 13 va duceti, suna ok?[pup] If a have a bag of rocks to carry as I go I just want to hold my head up high....
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor pentru sfaturi! Cum adica ROMANA bb3 probabil ca va avea icter la nastere, Pai nu e normal? Matei a avut si inca ce pronuntat... nu stiu, trebuie sa fiu precauta? Sau ce ar trebui sa fac in cazul asta pentru bb2? L-am inscris pe Matei la gradinita la BABY-GROUP, adica de la 2 la 3 ani. Cu orar normal adica de la 9 la 13 ca bunica nu vrea mai lung, cum adica dragul ei sa fie trezit cu nopatea in cap si uitat acolo ca si alti copii, dar tare cred ca daca se obisnuieste il las cu orar lung. Gradinita e tare dulce si doamnele la fel, sunt grupe de cate 6 copii cu cate 2 educatoare fiecare grupa si o ingrijitoare, adica 3 adulti la 6 copii. ROMANA&MATEI(04.07.2003) si bb din burtica( 14 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna fetele, as merge si eu la targ, dar nu pot decat in weekend, cred ca sambata am sa trag si eu o fuga. Bine ca ne mai scrii si tu Bobi! nu te-am uitat Drum bun la Iasi Mihaela si iti tinem pumnii sa fie bine. felicitari Gio [bis] [bis] [bis][bis] Magdone si Razvan (19.07.2003) [url="http://community.webshots.com/user/magdone2u"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Faza: Ma plimbam aseara cu plodul pe Mosilor....vede ea la un moment dat firma de la Fornetti si incepe sa strige..."acolo, acolo, painica".....ii explic eu ca nu este painica..ci Fornetti..buunn, copilul pare ca intelege...ne mai plimbam si ne intoarcem peste ceva timp prin acelasi loc...vede copilul de data asta magazinul, si ca sa ma convinga pe mine de cat perspicaca este, incepe sa urle in dreptul magazinului: "Painetti, painetti".... Radea toata lumea care trecea pe langa noi....[:D][:D] Azi dimineata cand a venit bunica...o intampina Maya politicos cum numai de la maica-sa a invatat si ii spune: "Du-te ma acasa!" Saraca "nuni"... ________________________ Inteligenta ma urmareste mereu, dar eu sunt mai rapida! [url="http://community.webshots.com/user/carmenmaya"]Poze cu Maya[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by carmenutza
Faza: Ma plimbam aseara cu plodul pe Mosilor....vede ea la un moment dat firma de la Fornetti si incepe sa strige..."acolo, acolo, painica".....ii explic eu ca nu este painica..ci Fornetti..buunn, copilul pare ca intelege...ne mai plimbam si ne intoarcem peste ceva timp prin acelasi loc...vede copilul de data asta magazinul, si ca sa ma convinga pe mine de cat perspicaca este, incepe sa urle in dreptul magazinului: "Painetti, painetti".... Radea toata lumea care trecea pe langa noi....[:D][:D] Azi dimineata cand a venit bunica...o intampina Maya politicos cum numai de la maica-sa a invatat si ii spune: "Du-te ma acasa!" Saraca "nuni"...
Am ras cu lacrimi [:D][:D]. De milioane!! Bobi succes la interviu! Romana_74 sa ne spui cum se adapteaza Matei la gradi.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Mama ce harnicute sinteti! Lipseste omul o zi (motivat) si voi umpleti cate 4 pagini... Si la ce discutii ati ajuns, concedii, alea, alea, se vede ca a dat un pic de caldura si am mai iesit din starea de kko in care ne afundasem din cauza de frig si ninsori. Eu am stat ieri acasa cu Mariuca, pt ca bona avea programare la doctor si al meu sot program prelungit, asa ca am ales varianta cea mai putin cauzatoare de stress, aceea de a sta eu cu copilul. Asa ca ieri ne-am rasfatat amandoua, am fost in parc la copii, unde are ea gasca ei si ma intrebau toate "doamnele" "Da' doamna Jeni unde e?". Am remarcat si eu ca vorbeste destul de mult si de corect pt varsta ei (excludem aici pe Mariuta si pe Maya, care sint premiantele clasei) si ca a inceput sa inteleaga cand ii explic ca nu are voie cu o anume jucarie, pt ca e a altui copil, chiar daca mai miriie ea nitel. Dupa amiaza am fost in IOR, unde a gasit ea o invartitoare care nu se invartea, ca era intepenita [alcool], asa ca a luat fiecare scaunel de-ala la rand, se urca pe el si zicea "poate" (asa face ori de cate ori incearca ceva nou). Ce voiam sa va spun e ca simbata, in drum spre mama, am experimentat "pedepseala" si chiar a functionat. Concret, Mariuca statea la mine in brate si tot dadea din maini si-mi mai scapa si mie cate una peste fata. I-am spus de cateva ori sa se potoleasca, ea, neam. Asa ca am dat-o jos din brate, am asezat-o in coltul opus al banchetei si i-am spus "acolo sa stai, ca esti pedepsita!". Si a stat copilu' meu acolo, cu manutele la ochi, si cum dadea sa plece, numai ce ma uitam mai "urat" la ea, renunta. Abia cand am considerat ca a stat "pedepsita" suficient, am lasat-o sa vina la mine, unde bineinteles ca a inceput cu mami-mami si pupaturi, sa-mi treaca. Altfel, cel mai des folosit cuvant e "stai", ca p-asta il aude de la noi de n-spe ori pe zi : stai cuminte, stai potolita, stai locului, da' faza dura e ca ea zice "stai" in timp ce alearga prin casa [bang], si, de cele mai multe ori, eu dupa ea. Voiam sa va intreb daca ai vostri copii stau cu sosete in picioare, ca pe noi ne-a disperat. La culcare isi scoate sosetele, la trezire isi scoate sosetele, toata ziua cum o scapi din ochi isi scoate sosetele si tipa "sete, sete", de o umfla bona la inceput de apa, pana i-am explicat ca "sete" nu inseamna ca i-e sete, ci sosete. Pe covor e OK, dar noi avem multa gresie si parchet de-asta laminat, care sint reci, si numai pe acolo ii place sa stea desculta, parca doar ca sa ne faca in ciuda. Hai ca iar m-am intins la povestit. V-am pupat. P.S. Fetele care mergeti la targ, asteptam povestiri de la fata locului, speram nu horror. Madi si Mariuca (28.07.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...