Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de iunie-iulie 2003 (47)


Andra_

Recommended Posts

cornelia, si mie mi-a ramas in minte imaginea unei tipe care a nascut in acelasi timp cu mine al doilea copil. in 15 min, mai exact.dupa care colinda sala de trvaliu si ne tinea de vorba pe noi, alea mai amarate si la primele nasteri.m-a uimit, pur si simplu! magdone, crema cu coenzima este pentru riduri?atenuare,prevenire, etc?stii cumva de la ce varsta e bine sa incepi sa o folosesti? cgaby, succes cu scoala de soferi!iti place?mie imi place asa de mult sa conduc!acum, de cand am fost gravida si am tot stat acasa, am prins un pic de teama de trafic...dar imi revin eu! Alexandra mare si Alexandra mica(10 iulie 2003) http://community.webshots.com/user/alexandracojocaru
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 128
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Amik, crema e doar de intretinere, cred, pe ea scrie parca Active night ceva de genul asta, o sa ma uit exact sa vad, nu stiu de la ce varsta se poate folosi, dar banuiesc, ca dupa 30 asa cum sunt eu, trebuie[:D][:D] Magdone si Razvan (19.07.2003) [url="http://community.webshots.com/user/magdone2u"]poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, Martha - repeta intr-adevara analizele si bafta multa! [flo] Bobi - bravos, si eu zic dac-ai stat atit cu Andi sa mai stai inca 3 luni ca nu-i bai! Mie una imi cam vine sa-mi dau cu pumni in cap ca m-am intors asa devreme, desi n-am avut incotro, dar parca ma gindesc uneori ca alt job gaseam eu, pe cind timpul asta minunat nu mi-l mai da nimeni ever [V] Anamaria - nu stiu cu cine m-ai incurcat, dar eu sigur nu-l tund zero pe Luca, abia l-am tuns acum cit sa nu mai arate ca o fetita, dar zero - no way! Amik - si eu cred ca mai bine incercati o vreme un pet electronic, daca vrei musai. Pojogam - vezi ca sint acum in farmacii niste truse de la Vichy, poti incerca asa cremele lor (in functie de tipul tau de ten), costa 190,000 si includ un port-fard, o crema (15 ml), un demachiant si o crema de ochi (cred ca 5 ml). Cremele lor sint fr bune, mai ales ptr tenul uscat. Elena - m-ai lasat cu gura cascata cu pozele Oanei, nu ii recunosc decit ochii, dar deja in ultima incepe sa semene cu cea de acum. E o bebelusa haioasa foc si pufoasa, cred ca era numai buna de gidilat. pup u, Andra [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mc_andra/album?.dir=/5f5d"]Luca Pitu[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia- vezi ca am postat eu un subiect care suna cam asa... a doua nastere mai rapida sau mai usoara? Vezi ce au raspuns fetele! Eu sunt convinsa ca si una si alta! Eu cand eram in perioada de dupa nastere cu epiziotomie super dureroasa, imi puneam vata infasurata in tifon sa nu se lege vata de ate, ca tampon am inteles ca nu e bine si pe tifon in dreptul taieturii putina crema Bepanthene. Si asta de fiecare data cand foloseam toaleta. Mi-a fost de foarte mare folos si din cand in cand puneam si Oximed. Tot asa voi face si acum daca voi naste natural. Martta- eu zic sa repeti analizele, neaparat! ROMANA&MATEI(04.07.2003) si bb din burtica( 15 sapt.)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mamaaaaa, Elena...nu pot sa cred..parca nu este acelasi copil...ai avut dreptate..dar avea aceasi fata "sugubeata"...Cand a inceput sa slabeasca?Ce mai face Miki-the man?![;)] Martta, bafta multa...sper sa-ti iasa analizele bine a doua oara. Mihaela, parerea mea este ca orice crema este buna atata timp cat este aplicata pe o fatza curata si demachiata. Eu folosesc acum Dior, dar nu simt nici o imbunatatire fata de vremea canf foloseam Nivea, de ex.Creme de la Vichy sunt intr-adevar bune.Eu tot imi propun sa mai ajung la un tratament cosmetic si nu ajung...cred ca mi-ar fi muuult mai folositor decat toate cremele posibile. Amik, unde ati fost la teatrul de papusi?Parca as duce-o si eu.... ________________________ Inteligenta ma urmareste mereu, dar eu sunt mai rapida! [url="http://community.webshots.com/user/carmenmaya"]Poze cu Maya[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

b] Cornelia: Ce te-a apucat ? Esti pe ultima suta de metri ( de fapt ultimii doua sute de metrii) si te ia cu frica? Si de unde pina unde sa se nasca baietii mai greu? Pai eu in ziua cind l-am nascut pe Alin am facut de mincare pentru Cristi, ca in orice alta zi, am facut si salata de vinete, fara sa bag in seama contractile, pe care le-am pus pe seama faptului ca m-am deranjat la stomac dupa ce cu o seara inainte mincasem lapte cu fulgi de porumb. Ei si dupa ce am terminat salata de vinete si trebuia sa-i dau lui Cristi sa manince, am zis ca nu e de gluma si l-am sunat pe sotu sa-i zic sa vina acasa ca trebuie sa mergem la spital, dar sa pastreze taxiul ca sa nu mai stam sa comandam altul (era vineri si o ora la care gaseai greu o masina).Pe drum am avut contractii dese si dureroase, de nu ma mai puteam misca nici sa cobor din taxi, asa ca m-au dus pe scaun cu rotile pina in sala de nasteri. Am ajuns la spital la ora 16 , iar la 17 s-a nascut Alin. Diferenta a fost ca nu mi-au mai dat atita mialgin si mi l-au facut tirziu asa ca nu am mai fost ametita ca la prima sarcina si am simtit durerea dar am si cooperat mai bine. Daca totul e in regula ca sa nasti natural totul trebuie sa mearga mai repede decit la prima nastere. Eu sint curioasa cum o sa fie acum la a treia nastere. Sper sa nu nasc acasa. O sa ma duc din timp. In privinta epiziotomiei am fost uimita sa constat cit de bine m-a cusut medical cu care am nascut a doua oara (era ul de garda ca al meu nu era in Bucuresti), nici nu a mai trebuit sa folosesc colac si nu am dat cu nimic, nici ceai de galbenele nu am folosit. S-a vindecat bine si repede. Asa ca acum l-am ales pe el ca sa nasc. Martta: [/b] Ce mai faci? Sper ca totul sa fie bine. Noi o sa-i tundem zero pe baieti anul acesta. http://www.geocities.com/bebe_iunie_iulie_2003 si mail pentru poze bebe_iunie_iulie_2003@yahoo.com
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

magdone - stai linistita! te sun!![:D] ai noric ca merg doar prin dr taberei..[sofer][;)] asa ca.. nu-ti face griji! de placut, imi place..acuma ce sa zic? e usor cu instructorul in dreapta![^] noi cica numaram pana la 10!( patru, cinci, sase, opt...zece!!!!)[:)pupici si sanatate! cgaby http://community.webshots.com/user/cgaby100
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare fetelor [flo] noi ne-am facut bine, raceala se pare ca a fost foarte usoara, atrecut de la sine in cateva zile, mai avem putini mucisori si tusim doar foarte rar, n-a facut deloc febra. ne mandrim ca ne-a iesit si al 4 lea canin, de-acum mai raman ultimele 4 maselutze si gata, am scapat de dinti si tot alaiul lor de maraieli si alte neplaceri! cornelia - eu am nascut doi baieti si nu-mi pot imagina ca as fi putut sa am nasteri mai usoare, chiar daca m-ar fi bucurat enorm gandul ca as avea fetitza! [:D] pe bogdan e drept ca l-am nascut prematur, a fost mic (2,4 kg) si l-am nascut in vreo 2 ore, dar n-am simtit absolut nici o durere, anestezicele date de dr prin perfuzie si-au facut efectul cu siguranta! pe tudor l-am nascut in 30 de minute, dupa ce mi-a rupt moasa membranele, ca bb nu era in regula... avea cordonul dupa gat si nu ii mai batea inimioara bine! in astea 30 de minute am simtit ceva dureri, nu le pot zice contractii ca la mine era asa, o durere surda, nu foarte mare, suportabila, dar continua! in fine, nu ma vait, ca juma' de ora de dureri, poate oricine sa suporte, mai ales ca sa-l aduca pe lume pe un minunat de bebe! asa ca eu zic sa te gandesti la asta cu zambetul pe buze, ca va fi mai usor (oricum, medicii asta zic, la al doilea e mai usor!) amik - mie mi-a zis cosmeticiana sa folosesc antirid dupa 30 de ani, sau cand mi se pare mie ca am nevoie [:D] asa ca inca nu folosesc, ca eu ma simt tot ca o pustoiaica de liceu!!![bis] dar ceva hidratant tot se cere, ca ma cam cojesc in lipsa! [olala] cgaby - succes la scoala de soferi, si sper sa reusesti sa iei carnetul si sa si conduci, nu ca mine - ca am carnet din 1996, dar nu conduc deloc, nu-mi place, sunt tare distrata si mi-e teama! acum ma gandesc sa mai iau cateva ore, ca chiar mi-ar fi mai usor cu masina... om vedea! andra - scuze de confuzie, era cineva pe-aici care intreba [b]daca sa-si tunda puiul la zero... anamaria, mami lui Bogdan - 04.07.2000 si Tudor - 13.06.2003 poze: http://photos.yahoo.com/mirmirion http://community.webshots.com/user/miremirion
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...