Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cine traieste pe picior mare


Recommended Posts

Moamaaaaaa.... ce subiect! Ma bag si eu, ma bag si eu... ca am cu ce: marimea 40 la picior si nu e tocmai subtire. As putea sa imi foloses labele picioarelor pe post de labe de scafandru... pacat ca nu stiu sa inot, probabil as fi facut performanta!!![alcool]

Inainte nici eu nu imi gaseam usor incaltari dar de vreo 5 ani incoace imi gasesc cu destula usurinta. Sigur ca poftesc si eu la niste fineturi de sandalute cu margelute... dar la dotarile mele margelutele ar insemna ditamai colierele.

Anul trecut cand se purtau pantofii foarte ascutiti si foarte subtiri, mi-au sticlit si mie ochii. Dar dupa ce am probat o pereche, m-am linistit: nu incapea pe o treapta normala lungimea aia de pantof...[bang].

Anul asta avem noroc cu pantofii cu bot rotund ca ne avantajeaza, mai estompeaza din lungime.

Dar in tineretile mele, cand purtam ciocate, le puteam folosi cu succes pe post de schiuri, atata erau de lungi... dar deh! eram fan Depeche Mode, ciocatele erau obligatorii.

Cand m-am casatorit, dupa ce mi-am gasit in primele 30 minute de cautare rochia de mireasa a visurilor mele, am purces impreuna cu sotul si nasii la achizitionarea de pantofi de matase culoarea fildesului (ca asa voiam eu!). Si cauta, si cauta... sigur ca se gaseau, dar nu masura 40. Si cand ma intreba vanzatoarea amabila ce masura si spuneam eu jenata: 40... intepenea!

Intr-un final am fost trimisi la magazinul Superb de la Sala Palatului. Pe drum, sotul se ofera sa spuna el masura pantofului ca sa ma scuteasca pe mine de atata jena. Aceeasi oferta mi-o fac si nasii nostri... sa spuna ei discret masura 40... eu refuz oferta si uite asa ajungem la magazin.

Vad in vitrina pantofii vietii mele... o chem pe vanzatoare, ii arat ce vreau si cand intreaba masura, cei trei insotitori ai mei urla simultan: 40!. Eu m-am invinetit, vanzatoarea a intepenit cu mana in aer spre pantofi, oamenii din magazin se uitau la noi.

Am probat pantofii aia in graba, i-am cumparat si am fugit din magazin. Noroc ca erau frumosi, exact cum mi-i doream... dar rusinea aia ma bantuie! Acum avem de ce rade cand ne amintim...

 

Gata ca v-am naucit!

 

Un weekend de exceptie sa aveti!

 

Cu drag,

 

Elena & Maria Bucuria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 17
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Viorela draga,

 

nu mi-e rusine. Chiar e o sursa de fun asta.

Dar la momentul acela festiv, asa o mireasa delicata ca mine avea nevoie de niste pantofi delicati... si cand auzeau vanzatoarele 40... se opreau putin in loc.

 

Am 1.72, deci nu e o tragedie, dar nici vreo Cenusareasa cu conduri de cristal nu sunt!

 

Bucurii sa fie, sa le ducem pe "picioare"!

 

Cu drag,

 

 

 

Elena & Maria Bucuria

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eleni, chiar banuiam ce inaltime ai ianinte sa te intreb, dar voiam sa fiu cat mai sigura!

Inchipuieti cum am arata noi la peste 1,70 cu picioare de 35, 36 sau 37!

ca niste Hobbiti parosi din film![:-)))]

Nici nu ne-am putea tine macar echilibrul!

De-aia zic eu ca este o marime normala pt. noi! iar daca ceilalti se uita crucis...treaba lor.[zz]

[pup]Vio

 

 

"Binecuvantati copii si animalele"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Subscriu, apai cum sa ne rusinam? Io deschisesem subektul ca sa ne "racorim" un pic. Uite ca tocmai mi-am cumparat si eu o pereche de la Ara, ca IAR nu am gasit in alta parte. Sunt mai scumpi ce-i drept, dar fetelor, avand in vedere cat chin e in alte parti sa gasesc un 40-41, si cat de prosti sunt, macar cu astia nu am avut probleme niciodata! Lucru nemtesc frate! Faci razboiul in ei [:D]

 

Bey si nu va zic ca la Londra unde fusei si io ca tzaranul, ma uitam ca curca-n lemne la pantofii nr 42 si 43 de la femei...[bang]

 

Si eu am 1,78 m asa ca e "normala" asa dimensiune a "postamentului" [:D]

 

 

 

 

"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

 

Dana [hia] mama lu'[copil]Radu Stefanid="size3"> (Fecioras de 2003)id="Trebuchet MS">id="green">

 

[foto]Radu cel bun si blind si dulce si frumusel

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 years later...
  • 4 weeks later...

cand am citit "cine traieste pe picior mare"mi-a venit in minte imediat "cine isi permite",fetelor nu va suparati pe mine ca dupa aia am vazut ce ati scris voi si despre ce era vorba! dar eu nu pot sa uit o faza,cumnatul meu carae ii place sa traiasca bine si are zicala lui "fiecare traieste pe piciorul care si-l permite! asa o fi dar....nu toti isi permit multe....

 

STEFANIAid="purple">[gravi]+14[copil]Cred in puterea lui Dumnezeu! nu am de ce sa fiu stresata...id="purple">

E usor sa cazi, dar e asa de greu sa te ridici!id="limegreen">

foto cu burtici

nu am fost niciodata un manechin

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...