Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (54)


Recommended Posts

Carmen vaaaiii ce buba mare[:(]..saracutul copil.. Bine ca ai spray cu antibiotic la tine ca in mod sigur s-ar fi infectat. dat totui dr au zis ca in mod sigur va cadea unghia si va creste una la loc? Poate se reface asa, ca doar negru de sub unghie e singele ala, stii ca atunci cind te lovesti la coltz de masa, se invineteste si apoi trece. Sotzul a avut asa o unghie si spunea ca a durut pe moment si inca o ora doua apoi cica nu a mai simtit nimic, doar ca nu si-a dat seama si a intrat in mare..sarata[xx(]..absolut proasta idee, l-a usturat rau de tot, ok la el era si crapata unghia. Oricum ai si tu grija la baita ce pui in apa, mai bine. Ricky e cumparat din Spania dintr-un shop de animale, i-au zis ca e fox terrier valenciano[:D], aiurea..a crescut si e un adevarat boschetar, de cum l-am vazut asa l-am poreclit. E un infometat in permanenta cum rar am mai vazut, uneori mai fuge de acasa asa sa aiba si el o plimbare, ne suna aia de pe la restaurante sa venim sa-l luam ca e VIP aici de 10 ani de cind e adus, il stiu toti, mai ales de cei de pe la restaurante, normal mincaciosul asta mic[:D]. Elena foarte frumoase pozele ce a mai crescut si Alvaro!! V-am vazut si in vacanta.. superrr! S-a minunat al meu sotz de cum sta Alvaro in patut de copii mari. L-am vazut cu sapcuta, lui ii place? ca Aldo mi le arunca cit colo..! Si mai ce frumoase parcuri aveti, ce cald..oohhh vreau si eu..! Noroc ca a venit si aici primavara, soare, dar dimineata si seara e frig frig, ziua ajunge si pe la 12-14°C. Aaa si am zarit in poze o masinuta ca a lui Aldo, the school bus, ii place la nebunie masina asta. Ven mersi, sa dea Domnu', sa natosi sa fim! Da mai, Papa e adevarat a murit..Dumnezeu sa il odihneasca, a fost un om deosebit, cu adevarat deosebit. Aseara ma uitam la tv si vorbeau despre el, multe lucruri nu le stiam, am ramas impresionata. Este si va fi pentru totdeauna un simbol al crestinatatii care ar trebui sa ne inspire pe toti. Sotzul si Aldo sunt catolici. Chiar am sa vorbesc azi la telefon cu fratele meu, el locuieste in Venetia, cred ca italienii sunt extrem de tristi. Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003) "Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Vikinga, in mod sigur-sigur pica unghiuta, mai ales dupa cum arata, aseara s-a spart umflatura aia de sub unghie si a curs sange asa mult ca mie era sa mi se faca rau [bang], stateam si ne jucam si deodata a pocnit si a tasnit sangele, de s-a umplut pe toata pijamaua. Daca mai fac poze cum arata acuma, vi se face rau in mod sigur. Partea buna e ca acu pare mai linistit, adica nu mai are presiune sub unghie si cred ca nu il mai doare asa rau. Cel putin a dormit ok azi noapte, deci sigur nu l-a mai durut asa rau. Am sa il dau cu unguent cu galbenele (ca e cicatrizant si antiseptic local) .... si sper sa treaca totul cat mai repede. Oricum ... pentru toate cele ce aveti conserve prin casa .... aveti grija sa nu patiti asa ceva, ca e dureros rau ...[q]. Deci Mariana vine inapoi ... poate iesim la o plimbarica in parc cu nazdravanii .... ca am tot zis ca iesim asta toamna, si nu am apucat, ei au plecat .... si asta a fost. Va las ca Matei trage de mine sa construim cu Lego, i-am luat ieri un lego de 80 de piese pentru copii de 1-5 ani si e tare incantat. Elena, super pozele ... [il] Ciuf, unde is pozele cu suvite? Ca eu nu le-am gasit ... [url="http://community.webshots.com/user/carmen77104"]Matei [foto][/url] Carmen [mamica]si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia] N-am apucat sa citesc tot din urma, ci doar ultimele posturi. Am vazut buba lui Matei [q] si m-am speriat. Bietul puiut, cred si eu ca nu poate dormi noaptea. Multi [pup] de la noi ca sa treaca. Vikinga, mult succes si sper sa vii cit de curind cu vestea cea buna. Fetelor, toate bune si frumoase cu Codrin. Am fost cu el la dentist si mi-a zis ca nu are distrofie de smaltz, ci doar o coloratie din cauza ceaiului. Era nasol daca avea distrofie, fiindca se macinau dintii si se rupeau de la baza. Asa ca am inlocuit ceaiul cu apa. Ma bucur ca macar Codrin e OK, fiindca restul familiei avem fiecare cite o belea. Maica-mea a fost operata de cancer acum trei zile (Doamne ajuta, totul a decurs f bine si acum e ok), sotul a facut o criza de rinichi si a nascut o pietricica, iar eu am ochiul vinat fiindca am primit un cap de la Codrin chiar pe pometele drept, sub ochi. Ma duc, ca s-a trezit printisorul si iesim afara. Pupici [pup] Simona si bb Codrin (14.12.2003) http://community.webshots.com/user/simonarata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Simona, chiar asa cu ceaiul? Nu de alta, dar si Matei bea in nestire ceai, cate 2 biberoane pe zi, dar nu am vazut sa aiba nimic la culoarea dintilor ... o sa incerc si eu sa ii diluez treptat ceaiul si sa i-l inlocuiesc cu apa. Vezi ca ti-am lasat niste mesaje offline ... pe messenger .... [url="http://community.webshots.com/user/carmen77104"]Matei [foto][/url] Carmen [mamica]si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu de ce alti copii nu au reactia asta la ceai, poate depinde si de ceai, si de copil [:D] Cind l-a vazut stomatologul, prima intrebare a fost : bea mult ceai ? La care eu am zis ca bea doar ceai ! Cica ceaiul se elimina inclusiv prin saliva, si de aici coloratia dintilor. Culmea e ca virful dintilor e alb, doar la baza lor e depunerea. Cit despre mesajele off-line, s-a bagat sotiorul meu pe calculator, si cum e putin anti-talent, cred ca le-a sters. Mi-a zis el vineri ca am avut ceva mesaje, dar nu stie de la cine si ce, ca a apasat "ceva pe acolo" si au disparut [:D] Pupici [pup] Simona si bb Codrin (14.12.2003) http://community.webshots.com/user/simonarata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vikinga barcutza noastra e la Nice daca nu ma insel acum, le-am dat inchiriat-o unor parteneri de business [:D] care au vacantza de Pasti prelungita...noi nici p-aia scurta nu prea am avut-o [bang] Fetele, check it out cum am fost noi azi cu oile la pascut (just joking, ca n-am oi!), dar fiind mai la tzara la noi deh, putem sa o invatzam pe tanara noastra ceva agricultura. Va pupam cu drag, Lena si [bibe] Freya http://community.webshots.com/user/poolbeertje
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Carmen, pupici pe degetel la Mateiut! Saracutul de el, ce rau s-a lovit! Am vazut si poze.Toti piticutii sunt minunati. Sa stiti ca va citesc zilnic dar nu prea apuc sa scriu , ca daca ma vede ca stau la pc e calare pe mine, ca si acum , de altfel....... Noi acum suntem mai bine, tocmai am scapat de o alta raceala(mai nou vad ca e cate o raceala pe luna)....... Pe 15 mergem iar la control pt. tbc si sper sa fie totul ok si sa nu mai fie nevoie de tratament.Pe 15 o sa avem 2 luni de tratament. Paula, vreau sa iti spun ca te admir foarte mult .Pupici la Alexandra. [url="http://community.webshots.com/user/sandrapintea"][foto]Sandra[/url] Ana si [copil] Sandra(23.10.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, dragele Mai fetelor, Lena a vazut pozele de cand eram si eu mai zana si mai tanara[:D]. Ca, deh, acum nu mi-am mai postat poze ca zau de am cu ce sa ma laud. Ma mai apuc din cand in cand sa-mi fac si eu cate un tratament cosmetic ca sa mai fuga amaratele alea de riduri fine ce vor sa se arate din ce in ce mai tare. Mai ales ca e aerul foarte uscat aici, iar eu apa nu prea beau. Asa ca imediat ce ma deshidratez un pic, tzop mi se strange pielea. Ieri am fost la zoo si Luca captivat total de ce a vazut. Ne-am facut abonament pentru un an ca de acum incolo o sa ne tot ducem. Luca a avut o tentativa de a hrani girafa, pana cand s-a lecuit in momentul in care a simtit limba ei aspra cum i se incolacea pe manuta dupa biscuite. Vremea la noi a fost superba, sac-sac pentru fetele care inca nu au parte de asa ceva. Am fost la maneca scurta. Si chiar ma bucur ca s-a mai incalzit ca eram cu moralul la pamant de stat atata in casa. Vineri nu am avut cu cine lasa copilul ca aveam programare la med. de familie ca am ramas cu o urata sinuzita dupa raceala aia. Luku nu prea a fost cuminte, imi urla in brate, doctora nu ma putea asculta la plamani, ce sa mai zic, a fost nasol. Dar mi-a dat Amoxicilina si deja incep sa ma simt mai bine. Seara l-am lasat pe sot acasa cu copilul si m-am dus sa-mi fac de cap pe la magazine. Fac ce fac si ies din ele tot cu lucruri pentru copil, nicidecum pentru mine sau sot. Dar mi-a prins bine ca am mai iesit si eu din casa. Plang de dorul prietenilor din Ro cu care mai ieseam la o cafea, suc, etc. Aici nu am pe cineva cu care sa-mi permit sa fac treaba asta. Azi am mers la un loc de copii care tocmai s-a deschis. E un fel de Muzeu al copiilor. Cu tot felul de jocuri, distractii pentru mici si mari. Luku a fost fascinat. El ca e copil. Eu deja strambam din nas la locul ala. Ba ca recipientul de stins focul (nah, ca nu-mi vine numele acum) era pus la o inaltime destul de mica de la sol si al meu copil era sa dea cu capatana in el, ventilatia foarte proasta, mai ales in zona unde aveau nisipul si toti dracusorii se "scaldau" in el, toate camerele deschise, aveau comunicare si erai la un pas sa pierzi copilul foarte usor din raza vizuala, etc. Oricum multe aspecte care nu mi-au placut. Bine ca s-a simtit Luku bine. Acum vad ca iar au aparut niste pacatoase de bubite. Ce-i drept m-am cam delasat cu baile zilnice si cremuitul pielii. Si drept urmare si-au facut de cap. Carmen, vai-vai in ce hal e unghia micutului. Pe cuvant ca nu-mi imaginam sa fie asa de nasol. Dupa cum arata sigur o sa-i cada unghiuta. Bine ca se simte mai linistit acum si nu-l mai deranjaza asa de tare. Elena, ti-am vazut puiutul. E un baietel mare. Si seamana din ce in ce mai tare cu taticul. Fara suparare. E mortal in poza aia cand sta el la soare cu umbreluta. Pupicei. Simona, ma bucur ca ai mai dat si tu un semn de viata. sanatate multa mamei tale, cat si voua. Laura, e un dulce baietelul tau. Dar mai pune si tu poze noi cu el cand ai timp. Ca prea e frumusel ca sa nu ni-l arati. Are niste ochi superbi. Iar de patrupedul tau boschetar nu pot sa spun decat ca e un haios de catel. Pare tare jucaus si poznas. Tu l-ai vazut pe al meu? L-a gasit o prietena si m-a cadorisit cu el. M-am dus la Humane Society cu el sa vad daca nu cumva cine a intrebat de el, si cum nimeni nu l-a revendicat am zis sa-l oprim noi. Nu vede cu un ochisor, chiar e mai mic si ma si gandeam ca daca l-as lasa la adapost si nu l-ar lua nimeni, l-ar omori. Si nu regret un moment ca l-am oprit, chiar daca ma mai calca pe nervi. V-am pupat, Ciuf si Luca http://community.webshots.com/user/ciufa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...