Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×
Membrii înregistrați beneficiază de funcționalități suplimentare. Participând la discuții, acumulezi puncte pentru tombole lunare cu premii atractive. Îți exprimi opinia, ajuți alți părinți și primești ajutor în schimb, totodată având șansa să câștigi. Ce te oprește? Înregistrează-te chiar acum!

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (54)


Recommended Posts

Mai fetelor mai, dar e rusinos ce se intampla pe aici!! Gata, o venit caldura si v-ati dat la fund? [:D]. De obicei aveam cu ce ma delecta la munca .. da azi pauza. Maine dimineata sper sa gasesc 2 pagini umplute [:D]. Hai ca v-am stresat destul ... ma duc si eu sa hranesc Mateiul .... ca acu am ajuns si noi acasa .... [url="http://community.webshots.com/user/carmen77104"]Matei [foto][/url] Carmen [mamica]si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
De ce?[surf] Uite, acum am fost in audienta [tel]la un centru de recuperare, ca sa mai merg si in alta parte(la recuperare) si m-am trezit cu ei la usa sa vada cum e copilul. Nu mi-au spus ca ma primesc inca, analizeaza, am de dus un dosar imens....analize, recomandari, fise medicale... Nu m-au anuntat si au venit de 2 ori acasa. Zilele astea trebuie sa vina de la sector(protectia cop.) si in curand de la primarie. Asa prevede legea, ca sa-i fac certificat[:I] de H.[neand] sa se faca si ancheta sociala la domiciliu. [:0] M-am obisnuit sa sune la usa si sa spuna tare,[:D] -Suntem de la protectia copilului si am venit..... Nu stiu ce sa-i mai dau Alexei , tuseste, stranuta si nu-i mai trece(ii curge si nasul), nu am mai scos-o din casa de marti[medic](cand am fost sa-i fac analize si la dr. pt certificat...). Ma bucur cand citesc de voi ca o duceti bine si ati trecut de raceala sau nu (insanatosire grabnica). Pupici multi si week-end placut.[pup][pup][pup] Alexa [bibe]si Paula[grasa][mamica] paula2003 & [URL="http://pg.photos.yahoo.com/ph/alexa13tinta/my_photos"]Alexandra[/URL] [loveyou]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mey, pai fata mea are prieten de cand erau in burtici. Noi mamicile suntem prietene de ceva vreme si s-a potrivit sa facem bebei cam in acelasi timp. El e mai mare decat Isabel cu 3 sapt. Se conversau din burtici, ce stiti voi.....dragoste mare. Da cu racelile noastre.....a pupat baietul alta fetita. Si i-a placut. Nu-i spunem lui Isabel, ca-l paruieste rau daca afla. E campioana la paruit !!! Mami stie !!! Big intrebare pt mamicile de dintosi. A iesit un colt de maseluta de vreo sapt (daca nu mai mult) dar nu mai iese restul deloc. E in acelasi stadiu de cateva zile. Nu e ciudat, nu ar trebui sa creasca mai repde ? Au mai iesit si 4 colturi de la alta maseluta. Mi-e tare mila de ea saracuta. In rest...e super cald afara...cred ca 25....e ok. Ieri a crescut inimioara de mamica mandra in mine. Era asa de dulce si zambareata si roza.....toata lumea s-a jucat cu ea afara si se mataiau toti pe stada la ea. E super sociabila. Rade si vorbeste cu toata lumea. Am cunoscut niste americani veniti in vacanta si s-au jucat copii super. Erau lesinati dupa ea. Ei au doi baieti. Noi o invatasem sa zica bye bye . Nu pa pa (apar confuzii de atata papa). Ieri a invatat sa zica goodbye . Tot a zis ea bu bye - bu bye...nu stiam ce vrea copilul. E de fapt good bye...cred ca a auzit pe strada sau la cei mici si i-a intrat in capsor. E caraghioasa rau. Dimineata tipa in bucatarie "papi bu bye !papi bu bye !" Adica " tati bye bye! " Ven....da nu te-ncurci. Auzi tu, mamica sa doarma pana la 9...rusineeee !!!! [:D] Ma oftic si eu....ce sa fac !![:D] Va pupacim acum, trebuie sa mergem sa luam niste hartiute si sa le trimitem in alt oras.....sa nu zic ca nu fac si eu ceva munca de absolvent de drept .... [:D] Pupacim pe toata lumea, Alexandra si Isabelita linda http://community.webshots.com/user/isabel_23
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, dragele Cam puturosele, se vede ca a inceput caldura. Noi stam pe acasa. Eu sunt disperata ca nu fac fata cu al zbanghiu de copil. Ieri m-am apucat sa fac curat in dulapuri. Luku a fost in delir. Sa vada el atatea lucruri... Si cand a venit Dan acasa era dezastru, totul vraiste. Imaginea asta nu o cunostea. Ca tot timpul aveam grija sa termin curatenia cand ajungea el. Si ca sa-mi puna capac a zis ca a doua zi mi-l aduce pe seful lui la masa. Mor cand imi face chestii din astea. Nu tu telefon sa ma intrebe daca sunt de acord, daca am timp sa pregatesc ceva mai fancy, nada. Si uite asa acum sunt suparata pe el. De dim. se trezii mai devreme si lustrui parchetul, scutura covoarele. Foarte bine. Sa mai faca si el. Eu m-am apucat sa-mi plantez bulbii de floricele. Am pus crini imperiali si astept sa-mi vina faimosii trei bulbi de chiparoase pe care i-am comandat ieri. Astazi cred ca nu ne vom duce la sala ca sunt tantiile alea de nu-i plac lui Luki: negresele. Se uita cam stramb la ele. Am vorbit cu supraveghetoarea de alaltaieri si am hotarat sa-l ducem pe copil in zilele in care lucreaza ea. Este mai prietenoasa si se joaca foarte mult cu copiii. Am vazut-o cum statea pe jos cu Luca in brate, iar alti trei copii se maimutareau in fata lui ca sa nu mai planga. Si Luca era tare mandru cand vedea cata atentie i se acorda. Paula, mama-mama dar cata alergatura si la tine! Pupicei multi. Super mami, cred ca creste pipotica in tine cand iti vezi printesa admirata. Ca si ai de ce. Ref. la coltul de masea sa stii ca si la al meu a durat ceva timp pana a iesit cam toata maseaua: mai mult de o luna. Ven, trai mama pe tine sa te trezesti la 9. Da' laa ca nu o sa te tina mult. Vezi ce incurajare!? Si eu imi doresc sa dorm mai mult dim. Tot sper ca poate in we o sa reusesc. Dar vad ca inca nu s-a intamplat. Uki, da mai. Uita-te si tu ce de nume de Luca. Si cand ma gandesc cat mi-am strofocat mintea sa aleg un nume, ma gandisem la Alex, si apoi am cautat pe Internet la nume de baietei si sotului meu i-a placut foarte mult Luca, mai ales ca este foarte usor de pronuntat aici. Ca apoi sa aflu ca pe stra-strabunicul meu asa l-a chemat. Vikinga, ti-ai luat iarba? O puneti voi sau angajati pe cineva? Eu am plantat cu sotul o data cand lucram la remodelarea unor case si nu a fost greu. Secretul este sa o tot uzi ca sa apuce sa prinda radacini. Ellie, bine ati revenit. Frumusel puiul tau. Si tu ... tot slaba esti. Asa ca sa ne faci in ciuda. Pupicei. Elena, am toata admiratia pentru tine in educarea lui Alvaro. Sa stii ca am incercat cu stransul jucariilor si inca nu merge figura. Le pune in cutie si apoi incepe sa le arunce. Ieri i-am facut curat in jucarii si am gasit o gramada de pe cand avea el vreo 6 luni, cand incepeau problemele cu dintisorii. M-am tot uitat lung la ele daca sa le dau la o prietena, sa nu le dau, ca tot sper ca imi fac curaj pentru al doilea bb. Va pup, dragele, si va doresc un we placut si insorit, Ciuf si Luca http://community.webshots.com/user/ciufa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor dragutzelor, in putzinul timp pe care il am am pus cateva poze facute in septembrie la munte, la Sinaia. Freya are deja 16 dintisori, mai are cineva asa de multzi, si as vrea sa stiu daca vreuna din fete a incercat deja sa puna kinderul pe olitza...eu i-am luat una, fac antrenament cu ea, dar deocamdata nimic, asa ca nu ma pot lipsi de pampersi. Fii'mea e la faza cu pupatul, pupa toate alea prin casa...usa, masa, jucariile, picioarele noastre, in fine ce gaseste si este in the mood se apuca si pupa...mai are o zapaceala de care nu pot sa o lipsesc: are o perna din Romania, i-a dat-o mama mea care acum e "nana" ei, dar o taraste prin toata casa, pe urma se culca cu ea in brate, dupa aia o striga prin casa daca cumva i-o iau, ce ma fac, e dezastru cand i-o spal si incerc sa i-o usuc repede ca plange dupa ea, am avut-o si-n avion daca va vine a crede [:D] Va pup pe toate, Lena si [bibe] Freya http://community.webshots.com/user/poolbeertje
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Maaama, Lena, ce a crescut Freya .... si e leita mami [il], mai rar asta la fetite ... Matei al meu are 8 dinti si 5 masele .. deci Freya cred ca e campioana .. de fapt, s-ar putea totusi sa rivalizeze cu Luca a lui Ileana [:D]. [url="http://community.webshots.com/user/carmen77104"]Matei [foto][/url] Carmen [mamica]si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare dragelor![flo] Uite ca noi suntem pe aici,am intrat putin, ca sunt in plina invatare de lege rutiera!!![:D] Si desigur datorita vremii ne petrecem mai mult timp si pe afara, e bucuria lui Alex sa se balaceasca in nisip, si [V][}:)]"bucuria" mea de a-l vedea asa de curat!!!![q] Acum vreo 2 ore in urma copilul meu, a daramat televizorul!!!Am crezut ca mor in momentul respectiv, ca totul se petrecea in fata mea(eu stateam pe pat), cand vedeam cum cade televizorul cu fata in jos si se rastoarna masa e pe sub el si copilul meu fiind pe sub masa!!![:0][:0]Din fericire s-a ales cu o zgarietura pe cap si sperietura pe moment[ups], desigur, ca acum e in plina defasurare de noi prostii!! Asta fiind a doua noastra daramare, a mai avut un moment la fel de neplacut, cand a daramat o usa, pe care am scos-o si am lasat-o in hol. Si care era sa-l loveasca, dar a scapat printr-o minune, ferindu-se intr-o portiune de 30 de cm intre usa si perete. Asa ca suntem cascadori de mici!!![:(] Am pus si niste poze noi in albumul Martie2005, asa ca puteti sa ne vedeti. Cam atat deocamdata si de la noi. [pup][floare3] [mamica]Alina si [copil] Alex Andrei(22 noiembrie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/alinavatamaniuc"][pup]poze cu Alex[pup][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, Lena vazut pozele si placut. Seamana si cu tine, dar mai mult are de la tata. Asta e. E fetita tatii. Fara suparare. Cel putin mie asa mi se pare. Sa stii ca si Luca are o paturica preferata. Este obiectul cu care se simte in siguranta si de fiecare data cand e agitat sau il doare ceva se linisteste repejor cand i-o dau. Si la noi e dezastru cand e timpul sa o spalam. Noroc ca o bag repede la uscator. Dar tot timpul am grija sa o spal cand nu doarme el. 16 dintisori? Bogati, nu gluma. Noi avem numai 12. De oala ce sa-ti spun!? Am incercat si nu e chip. Acum se enerveaza numai ce o vede. Asa ca am pus-o in dulap si o sa o scot dupa ceva timp ca sa o uite. La voi de la cat recomanda pediatrul sa pui bobocelul la olita? La noi spun ca la doi ani. Pupicei dulcetei. Alina, mama, dar nu va plictisiti deloc. Nu aveti parte de monotonie. va tine Alex in priza cat de mult poate el. lasa, asta e. Bine ca nu a patit nimic. Si cu sperietura asa e. Fac urat cand le e frica si apoi uita. Dar TV mai e bun de ceva? Spor la invatat! Carmen, si fiu-meu se joaca cu batul ala pe care pui cerculetele. Matei le pune bine? Ca eu am si uitat de jucaria aia, statea ascunsa printr-o cutie, incercai azi un pic cu el sa-i arat cum sa procedeze dar se cam plictisi de explicatiile mele. Asa ca o lasai balta. Mai incercam maine. V-am lasat. Pupicei Ciuf si Luca http://community.webshots.com/user/ciufa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[hia]Buna seara tuturor, Ca de obicei(v-ati obisnit cred) eu sunt codasa aici....Ma oftic ,zau,dar ce sa fac ?![ups] Cand,hop si eu ,sa ...vorba aia...la net,hop si Luana,[si-eu]ca si ea are treaba pe net,ce?nu-i asa?!Sau ba ala are ceva,ba la alalalt ii e foame,ba pe unul il doare maseaua,ba la altul ii e somn,ba una ,ba alta[bang].....Imi vine sa imi dau demisia din functia de mama....Voi cum reusiti sa intrati asa des?[bruta]De exemplu chiar acu' Alex are ceva de zis,o prostie care nu ma intereseaza....ceva legat de cornurile cu ciocolata Chipicao!....A plecat sa se spele....insa Luana e in continuare calare pe spatele meu si tipa si comenteaza si numai ea intelege ce spune...Macar de nu ar fi asa grea,mai fetelor ,ca ma cocoseaza... Sa stiti ca am cautat fostul" copilasi de oct-nov-dec "si am citit si ce mi-ati scris acolo si sa stiti ca m-am bucurat tare mult ca v-ati amuzat si v-ati distrat cu ce v-am povestit despre Luana-banana.Vreau sa va spun ca am inceput si noi sa cochetam cu olita si chiar daca sta pe olita pana face bucile vinetii si spune ca face kk sau pis dupa ce a facut,tot am reusit sa o punem sa faca si una si alta la olita si pentru ca am laudat-o si eu si tatal ei ,a fost asa mandra si ne-a aratat ce a produs ea de parca cine stie ce minune avea acolo si chiar ne-a facut atenti sa continuam sa o laudam bagandu-si degetelul in olita[consti].Ma bucur ca nu a facut ca Alex,care prima oara cand si-a vazut produsele in olita s-a bucurat si s-a umflat in pene si cand a trebuit sa le arunc a inceput sa planga de ti se rupea sufletul.Luana nu a plans,in schimb ne-a aratat ca kk si pisu e la wc si mami a tras ffuuuuu(apa) si nu mai e nimic... Mai mamicilor,ce ziceti de primavara asta?Nu ca e super?Asa ma bucur....!De vreo 3 zile nu prea mai stam in casa si umblam dezlegate pe strazi si venim rupte de oboseala dupa atata alergatura si nici mancare nu ne mai trebuie,direct somn....Doarme Luana mea cum nu a mai facut de cand avea 3 luni:cate 2-3 ore de cate 2 ori pe zi.[|)][bb]Nu stiu ce tot are ca de la o vreme se trezeste la 7.00-7.30...poate il aude pe Alex si vrea si ea la scoala...[:-)))]Mancacioasa ...mancacioasa...tot asa e.Sa vi-o spun:azi a halit un ou fiert amestecat cu telemea de vaca ,unt si paine-o felie generoasa,plus aproape jumate de cutie de iaurt Danone mare.Asta dimineata.Mai tarziu,pe la 12.00 a papat un castronel cu supa de rosii(cantitatea e un strop mai putin de 2 polonice),am fost afara o ora si la intoarcere a mai mancat si cu tata-su o portie de fasole scazuta,plus placinta cu branza,plus suc.Sa continui?!....Aveti dreptate:e o mare mancacioasa...Si incerc sa mai pun niste poze cu ea in albumele de pe yahoo,sper sa le puteti vedea... Pana una alta,tre' sa ma opresc,ca iar ma uit in fata calculatorului si e tarziu....Pupici multi la nazdravani si insanatosire grabnica celor bolnaviori si voua ,mamicutelor ,va doresc sanatate multa si sa fiti iubite mult....[pup][recevere] http://pg.photos.yahoo.com/ph/petenchea/album?.dir=/986a Ana-Maria
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Vizionat si pozele cu Alex si Luana, si mama, fetelor, ce copii mari aveti, si ce vreme frumoasa [:D], eu ma tot oftic cand vad asa cald si copii prin parcuri, si aici zapada ... nah ... nu va mai innebunesc de cap [:D]. Weekend placut va doresc! [pup] [url="http://community.webshots.com/user/carmen77104"]Matei [foto][/url] Carmen [mamica]si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...