Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (54)


Recommended Posts

hehe Elena,merci mult [olala]si eu v-am dus dorul mult si de aia am zis ca imi iau cate un sfert de ora in fiecare seara pentru forum,din programul super incarcat.Azi am muncit 13 ore si sunt moarta,am noroc .ca asta micu doarme si el dus ca l-a plimbat taica-sau azi toata ziua si a obosit saracutzul,aud numai sforaiciuri toata casa. Acum m-am prins si eu care-i smecheria,tre sa-l tin ocupat toata ziua si sa-l tot plimb pe afara si asa ca sa vada el cat mai multe locuri noi si cat mai multa lume sa-l laude [si-eu]si sa-i zambeasca....atunci oboseste si el " storcatorul de energie"si atunci,posibil sa doarma linistit toata noaptea. Mai nou pe la noi,nu stam pe oala -deocamdata,mancam toata ziua de toate,in special carne si paine,astea sunt alimentele de baza,daca s-ar putea toata ziua sa tinem intr-o mana ceva carnita si in cealalta o bucata de paine,ar fi minunat ,insa ce ne facem cu jucariile,caci numai doua maini avem,??? asta-l pune in garda pe el ,si vai de mine ce-i in casa caci le vrea pe toate ,scapa una apuca alta si chiuie de mama mama ca nu stie ce sa faca si se enerveaza ,le arunca pe toate in cada si gata, a scapat ,nu mai are pt ce sa lupte...pana gaseste altceva. Samicu are programul de mancare asa: 8-9 laptic 10-11 cereale cu fructe 12-13 snack,branzica,biscuiti,fructe uscate,suculet,carnita betzigase,sa. 14-15 pranz,zeama,supa de pui sau vita data prin blender ,caci asa-i place lui moale sa se duca pe gat,si legume 18-19 carnita cu piure 21-22 banana sau alte fructe 23-cereale cu laptic si asa se culca linisttit si cu sufletelul impacat. Doctorita ne-a zis sa nu cumva sa-l culcam fara sa-l spalam pe dintzisor caci face bacterii in gurita si e jale,sau daca dam noaptea lapte,suc sau ceai,la fel tre sa spalm apoi dintzucii. eu nu mai reusesc sa-i curat gurita ca el repejor pleaca in lumea visului si tine gurita stransa ,nu ma lasa sa mai fac nimic din el s-apoi nu pot sa dorm noaptea ca tot imi apar in fata ochilor imaginile dintzisorilor stricati si gingiilor umflate[bang][bang][bang]off ca nici nu stiu ce sa fac....voi cum faceti?[flo] Elena ,in sfarsit am citit si eu prima parte a istoriei voastre,am ramas foarte impresionata ,am si ras si plans,ai un talent deosebit de a expune in cuvinte ceea ce simti.Asa s-o tii si keep going[pk] Pupaceste-l pe Alvarica din partea lui Samic, noi va tinem minte ....[cusca]cum ne-ati facut sa va asteptam 2 ore in Maiami,a?// nu va uitam. Bine ai venit Lumy_,asteptam poze si sa ne spui ce minunatii face Alex. [url="http://community.webshots.com/user/cerchezii"]Pozele lui Samuel[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Sa va povestesc si eu cum ne-am distrat in ultimele zile: Isabel mai avea un piculet si ajungea la gradi cu jum de an inainte. M-a inebunit zilele astea, o maraiala continua, jale mare si pe mine si pe ea. Ca un facut tati a ajuns doar pe la ora 21 acasa...asta asa ca sa o iau eu razna de tot. O luase iar cu tuse, nas, masele....tot. Pana la urma a vazut-o pedi...concluzia...antibiotic 5 zile, picaturi...o luam de la capat. Cred ca s-a si speriat omul de mine, am pus o fata cand am auzit. Se feresc astia de antibiotic ceva de speriat. Stiu ca nu e ideal, dar decat sa stea cu sapt cum a stat ea si tot la antibiotic sa ajunga...sa ma scuze nenea pedi dar imi venea sa-i zic vreo doua... Noi pe 1 plecam in Mallorca, avem biletele deja luate...sper sa fie bine pana atunci. Isabel e deja ceva mai bine, s-a linistit si e mai vesela. Azi dim se tot fataia duduia prin casa, fugea si se urca in pat...si tot asa. Noi credeam ca are cereale in gurita...gura plina. Noroc ca a tusit in fata mea si ca ma uitam in momentul ala la ea..avea in gurita o agrafa mare cu un cap de magarus...metal si plastic... Cu toata fuga si tot cataratul putea foarte usor sa o inghita. Nu stiu nici de unde a luat-o ca am mai prins-o cu ele in gurita si nu i le mai las...am avut noroc....inca o data. In rest...nu avem ce povesti. Dar e suficient. Ne bucuram ca toata lumea e bine si va pupacim pe toti. Alexandra si Isabelita linda http://community.webshots.com/user/isabel_23
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata' fetelor! Vreau sa intreb ceva, mai ales pe biberonari [:D]-sa nu uit: mey, cat timp se foloseste o tetina? Intreb, pt ca eu am una de la Nuk, pe care am cumparat-o cu bibe cu tot, si ma gandesc sa o schimb deoarece din cauza laptelui s-a facut asa...nu stiu...e aiurea si nici de fiert nu cred ca mai pot...devine lipicioasa![bang] Ellie - mey mey cat papa Samic al tau...aproape non-stop[:D]! La Maria daca nu las macar 3-4 ore intre mese asa vomita...imediat[V] Paula, mai, nu mai fii suparata...asa-i sistemul...cu politia asta[bang] Elena saru'mana, dau o bere, ha? Vii tu sau vin io[:D]...ce gluma Pai io n-o sa ajun niciodata pe-acolo...[:o)] Va pup si va doresc o zi faina![cool] Gabriela si Mariuca http:community.webshots.com/user/uki2003[foto] Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uki, noi avem biberoane Chicco si le schimbam tetinele cam la 2 luni. Ideal ar la o luna, dar.....[:D]...nimeni nu-i perfect! [:D] Venera, mama lui Markus (10 dec.2003) Poze - [url="http://community.webshots.com/user/rothgross"][bibe][/url] si[url="http://community.webshots.com/user/rothgross2"][copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunt suparata. Acum m-am intors de la comisie cu Alexa si am obtinut gradul pe loc, nu mai pot de fericire. Acum ma pregatesc pt. celalalt dosar si alte comisii dar astea sunt mai usoare. Si vremea a inceput sa fie mai blanda , sper sa fie bine de acum in colo. Pupici[pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup][pup] paula2003 & [URL="http://pg.photos.yahoo.com/ph/alexa13tinta/my_photos"]Alexandra[/URL] [loveyou]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am uitat de tetine. Eu sa fiu sincera daca nu se deteriorizeaza nu o schimb, o fierb, o spal foarte bine si asta. Am sumparat de firma si doar daca s-au rupt le-am schimbat(s-a marit orificiul, a crapat de la papa mai solida...) Biberoanele...nu cred ca are cineva cate avem noi, peste 10 si cu tot felu de prostii, cel mai des le folosesc pe cele de la chicco(sunt multumita din mai multe puncte si fac si banii la cat de bune sunt). [bibe] paula2003 & [URL="http://pg.photos.yahoo.com/ph/alexa13tinta/my_photos"]Alexandra[/URL] [loveyou]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Super Mami, multumim de aprecieri [floare3] ... si musai sa pui poze cu nepotelul tau, ca m-ai facut curioasa [:D]. A, si vacanta placuta si copil cuminte .... ce fain de voi ... in Mallorca ... [il], asta e avantajul ca stati in Spania. Paula, ne bucuram ca ati reusit sa treceti peste inca un obstacol ... va tinem pumnii si in continuare. [pup] [url="http://community.webshots.com/user/carmen77104"]Matei [foto][/url] Carmen [mamica]si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Tot eu... Sunt trista[V], azi Mariuca mea dragalasa si frumusica si-a incasat prima bataie de la un copil...[haibat] Intru intr-o farmacie sensi...si normal ca printre rafturi nu avem cum sa iau carutul cu mine...preivesc eu la niste chestii, cand intr o bunica cu un baietel ...de vreo 3 ani sa zic...care nici bine nu intra si se repede la Maria si o zgarie pe fata[:(!] Da rau asa, au ramas si urme - si pe obrajor si la ochisor, nu stiu cum a apucat ala cu mana...eu nu stiam ce se intamplase dar bunica respectiva certa copilul acolo, si repede m-am dus! Mariuca mea avea o buza pusa...si tremura saracuta...se vede ca s-a speriat...imediat m-a luat de gat cu manutzele si a pus capusorul pe mine, mama mama, imi venea sa plang[q], sa ma iau de aia cu copilu'... N-a plans tare...ca daca o facea, sigur se lasa cu vomitaturi, sory! Nashpa! Mi-e ciuda pe chestii de-astea! Sper sa nu se mai intample...sa aveti si voi grija la copiii mai mari ca ai nostri...din joaca pot fi raniti[q] Acum papusica mea face nanica Va pup[pup] Gabriela si Mariuca Ce bine ca esti...ce mirare ca sunt!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Uite asa dragelor, din motive de "rau generalizat" ne-am amanat vacanta mult asteptata. Dupa o saptamana de varsaturi, Maia a facut si infectie la urechiuse asa ca stam pe antibiotic pana sambata. Toata saptamana trecuta am navigat pe la medici iar ca sa fie treaba buna m-am imbolnavit si eu de stomach flu si doua zile a fost oribil de groaznic. Abia m-am putut misca. Noroc cu Mirunica mea scumpa care e cumintica si s-a jucat mult cu Maia fiindca eu abia am reusit sa ma mut dintr-un loc in altul. Acum suntem bine si, cumva, stabilizati. Sa vad cum va fi Maia dupa antibiotic. sanatate multa la toti bb si zile cu soare muuuuult (cal a noi ieri a mai nins un pic) Z. http://community.webshots.com/user/lmureseanu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...