Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de oct-noi-dec 2003 (54)


Recommended Posts

Fetelor, Uki, Zeeva, imi pare rau de pataniile voastre! [:(]. Zeeva, multa sanatate lui Maia si tie, si sa fiti ca noi repede, sa puteti pleca la soare[:D], stiu despre ce vorbesti, si eu de abia astept sa vina caldura, si inca acum, surprinzator, in Montreal e frumos, is 6 grade si soare [bis]. Uki, multa atentie, ca si eu is patita cu copiii mai mari, si noi eram in vizita la cineva, cu un copil mai mare, care s-a urcat in capul lui Matei, la propriu [bang] ... de am incremenit si eu si Florin! [url="http://community.webshots.com/user/carmen77104"]Matei [foto][/url] Carmen [mamica]si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 138
  • Creat
  • Ultimul răspuns
bonsoir! fetelor, m-a luat astenia rau cred.. daca nu inseamna ca sufar de o mare lene si lipsa de chef de orice... suntem ok, Luca e nazdravan, aseara am tras o sperietura zdravana, am crezut ca s0a inecat cu un os de peste, dar evident ca n-a fost asa... va pupam Ileana, [mamica] lui Luca(2 octombrie 2003) [url="http://community.webshots.com/user/adamestii"]pozele noastre [foto][/url] [url="http://community.webshots.com/user/adamestii2"]poze noi [foto][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, fetelor! Imi pare rau ca nu am mai scris de fooooarte multa vreme pe aici...Dar, tot timpul va citesc, stiu ce face fiecare bebel, care este bolnav si care face nazdravanii mai mari, dar nu mi-am luat curajul sa reincep sa va scriu. Bebenacul meu are 1 an si 4 luni si face si el tot felul de prostioare, mai mult sau mai putin enervante. [:D] Papa bine, cu unele exceptii cand nu vrea sau nu-i place asa mult mancarea, desi este felul lui preferat poate...[alcool] Doarme foarte bine, de pe la 11 noaptea pana dimineata la 8:30 sau 9 sau chiar mai tarziu, fara nici o trezire!! Are camera lui, patul lui si nu stie ce inseamna sa doarma cu noi in pat! [bis] Programul nostru de zi cu zi este trezire, papa, joaca prin casa si curatenie (facem amandoi!), apoi iesim afara. Urmeaza somnul de frumusete care dureaza vreo 3h, masa principala, iar afara, alte mese, baita si somnic... Cam asta ar fi tiparul! [:D] De vorbit zice multe, ma-ma, ta-ta, ma-mi, ta-ti, pa-pa, pa, tatea (cartea), teapa (tzeapa...a auzit o singura data!! [:D]), pa-pu (ciorapu', copacu'...[:D])... Si ii plac teribil animalele de plastic! Stie sa scoata dintr-o cutie, la cerere, orice animal!! Si sunt 20 si ceva! Plus ca stie cum face fiecare: hamm, auuu (miau), aaaaa (leul...cu guritza deschisa larg), miii (vaca [:D]), si tot miii fac si oaia si capra [:D], cum face calul, magarul, pestele, maimutza, sarpele...Si elefantul: bleahhh (asta e descoperire monumentala!! Ca noi nu stim![alcool]). Acum inchei ca sa nu va plictisesc prea tare... Speram sa ne considerati si pe noi prieteni ca suntem tare dornici de cunostinte noi...[:D] Si... [url="http://community.webshots.com/user/adriana_mihnea2003"]poze recente[/url]!! Sa-mi vedeti scumpetea!! [pup] Numai bine! Adriana si [copil] Mihnea Stefan (11.11.03)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nah ca ma mai invrednicesc si eu sa va scriu. Imi pare rau de toti bolnaviorii, multi pupici de la noi [pup] ca sa va treaca. Apropo de copiii mai mari si mai neastimparati : eu am invatat sa fiu pe faza cind se apropie un copil de Codrin, nu de alta dar fiu-miu e un blegut si nu stie sa se apere singur. E atit de bun, ar da tot ce are, jucarii, mincare, tot. In schimb finul meu care e cu vreo 8 luni mai mare i-a mai tras cite o palma peste cap, l-a mai calcat pe minute cind al meu era in 4 labe. Ce sa-i faci, fiecare copil cu personalitatea lui. In rest noi sintem bine. Pe Codrin l-a apucat de vreo 2 zile maraitul, se pare ca-i mai iasa cite ceva prin gurita. Acum are toti dintii (8), doua masele si un colt de canin. Culmea e ca nu zice nici pis chiar inainte sa rasara ceva nou in gurita , ci cu vreo 2 saptamini inainte. Si eu am impresia ca nu doare atunci cind iasa dintele, ci atunci cind inainteaza prin gingie. Bun venit Lumy, povesteste mai multe despre voi. Bine ati revenit celor care n-ati mai dat de mult pe aici [;)] Pupici [pup] Simona si bb Codrin (14.12.2003) http://community.webshots.com/user/simonarata
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara la mamicutze! Noi acum suntem bine...dupa faza nashpa de ieri... Am luat totusi o tetina, insa Maria a refuzat-o. Clar...nu-i a mea, nu vreau[:D] Vroiam sa zic niste chestii, dar am uitat...lecitina mey mey[bang] Adriana - mai ce simpatic, si...cuminte e Mihnea![pup] Ileana - bucura-te de primavara, de soare, de LUCA[olala] Azi am fost intr-o scurta vizita la niste prieteni care acum locuiesc la Domnesti - langa Buc, si am stat afara, Maria era tare fericita cu catelul lor (destul de mare), insa am plecat cu gandul ca stam putin si n-am luat papa cu noi...asa ca Maria a sarit peste pranz, a ciugulit ea ceva, si abia pe la 18 si-a papat ca lumea portia[V] A sarit si peste nani...acum in loc sa doarma, se joaca si raaadeee[:D] of of copiii astia! Ma tem ca de acum o sa-i cam dereglez programul, ca vine caldura si ne cam place afara...ce sa fac...??? Hai, o seara placuta! gabriela & Mariuca [url="http:community.webshots.com/user/uki2003"]MARIUCA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, Uki, imi pare rau de patania petrecuta. Sa stii ca si eu stau foarte aproape de al meu copil cand e in vecinatatea altor copii. Ca nu stii cum reactioneaza fiecare. Asa ca sunt pe stand by. Ref. la tetina, am tinut una 6 luni. Si ni s-a rupt exact cand eram in Ro. Oh, disperare. Copilul era obisnuit numai cu aia. M-am dat peste cap, am facut tot felul de giumbuslucuri si tot nu am gasit. Mergeam cu tetina dupa mine la toate farmaciile faimoase si toti mi-au spus ca nu o sa gasesc asa ceva. Cum naiba sa mi se rupa taman in Ro? Ca de aia nici nu m-am gandit sa iau una de rezerva. Si pana la urma i-am cumparat ceva simplu de la Chico, s-a strambat de cateva ori la ea si cu asta a ramas. Si acum o folosim la greu. Ah, nu-ti merge link-ul cu pozele. Mara03, sorry dar nu stiu indicatii despre acel medicament. Asta ca sa vezi ca noi citim ce scrie fiecare, dar e lenea mare la raspunsuri si de multe ori necunostinta. Elena, mai dupa ce am citit ca ati fost la Disney, in capul meu rulau tot felul de scenarii sa mergem la vara in Florida, ca m-as bucura daca ne-am vedea, ca sa ajung noaptea sa te visez. Ca sa vezi si tu. Oricum cu vacanta oscilam. Am vrea in Hawaii, ba in California ori Florida. Mai discutam. Paula, ma bucur ca ati rezolvat cu un dosar. Felicitari. Cum mai e Alexandra? E mai bine? Carmen, eu am si uitat de Sf. Patrick. M-am dus la magazin si am ramas suprinsa sa-i vad pe toti in verde. Pacat. Ca mi-as fi dorit sa merg si eu la o parada cu ocazia zilei. Asta e. Anul urmator. Ca asa zic in fiecare an. Adriana, e o scumpete de baiat Mihnea al tau. Viziteaza-ne mai des si spune-ne de pataniile lui. Super-mami, http://www.hgtv.com/hgtv/dp_bathrooms/. Vezi ca ai pe stiluri. Eh, te orientezi tu. Scuze pentru intarziere. Noi suntem raciti, toti trei. Azi-noapte Luca s-a trezit la 12.30 ca nu putea respira de nasuc infundat ce avea. I-am dat un siropel ca sa i se desfunde nasucul, picaturi saline si cam intr-o ora mi-a adormit. Mi se rupea sufletul cand il vedeam cum incerca sa respire si nu putea. Doamne, e groaznic. Azi dim. ma chinuiam sa respir si visam ca-mi puneam picaturi si tot nu mi se desfunda nasul. Si ma enervam. I-am pus picaturi saline, apoi sa trag cu pompita, dar nu aveam ce. Stiti ceva remedii pentru nasuc infundat? Pupicei la toata lumea, Ciuf si Luca http://community.webshots.com/user/ciufa
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ciuf, sa stii ca si Matei mai pateste ce descrii tu cu nasucul, dar la el sunt mucisori uscati, din cauza umiditatii scazute din aer de aici .. din cauza incalzirii. Noi avem 2 umidificatoare in casa si tot nu fac fata ... Eu ii dau cu un spray din apa de mare ... Sterimar ii zice, il gasesti la orice farmacie .. si apoi cu pompita scot "dopul" de mucisori uscati si gata .. am rezolvat-o. Iti dai seama ca urla .. da nu am de ales. [pup] [url="http://community.webshots.com/user/carmen77104"]Matei [foto][/url] Carmen [mamica]si [copil] Matei Gabriel - 27.10.2003
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim, fetelor! [flo] Ciuf, baietii nostrii sunt nascuti in aceeasi zi!! [olala] In privinta nasucului, lui Mihnea ii puneam putin ser efedrinat, i se inmuiau cojitele si le scoteam apoi foarte usor cu pompitza. Adevarul este ca la noi in casa aerul este normal, nici prea uscat, nici prea umed. Si mucisorii apar rar de tot... (sper sa nu vorbesc intr-un ceas rau!!) Doamne ajuta, dar de multa vreme nu a mai racit sau nu i s-a mai infundat nasucul. N-am avut mari probleme legate de sanatatea lui, mai putin operatia de hernie inghinala facuta cand avea 9 luni. Gabriela: da, este cumintel, cel putin fata de nazdravanii de pe aici...Ma scoate si pe mine din pepeni de multe ori, dar incerc sa ma linistesc, trag aer in piept si gata...O luam de la capat! Ce sa va mai zic de bebe... Ii plac teribil cartile!! Tot timpul ma innebuneste...[:D] Cu "uuuuuu", adica "uite"! Si eu trebuie sa-i zic vaca, magarul, balena etc. Si daca vrem si noi sa ne uitam la tv, e teroare! Nu si nu...sa fim atenti la el! Nu-l incanta tv-ul decat la unele reclame facute cu copii. In rest, nu exista pentru el. Cam atat pentru azi...[:D] Va pupam si mai vorbim maine, Adriana si [copil] Mihnea Stefan (11.11.03)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ciuf, [:D][:-)))] Daca ma si visezi inseamna ca iti este drag de mine mey[pk] Noi am plecat la Disney ca am avut asa ocazia cu bilete super ieftine si cazare bunicica si a fost ca a avut sotul liber ca altfel nu mergeam ca Alvaro este pera mic si nu a fost tare incantat de caractere , din contra a plans tot timpul sau a dormit de ciuda cred ca era speriat de toate caracterele mari[:0]. Eu zic ca varsta buna pentru ei este pe la 3 chiar 4 anisori ca sa inteleaga ceva din disney, universal sau seaworld. Eu m-am distrat suuuuper.A fost tare frig joi cand am ajuns de a trebuit sa mergem sa ne cumparam haine groase ca eu am bagat in valiza doar haine de vara si cate un flanel dar in rest nimik si am petrecut ziua in ploaie in Universal Studio si frig ...dar a fost ok. Daca veniti in Florida sa va distrati la Disney sa sti ca si eu abia astept sa ne cunoastem, poate cine stie mergem si noi iar la disney...hihhi ..am glumit(nu cred ca mai mergem pana de craciun, asta depinde cum stam la buget) uki am vazut ca ai reusit cu semnatura.Felicitari si sa sti ca te invit la o bere rece aici in Florida.Ce zici vrei sa vi in vacanta? Daca nu lasa ca vin eu la tine la un vin bun [pahar] adameasca, daca suferi de lene vezi sa nu cumva sa fi gravida[olala] adriana , Mihnea este baiat mare si este un frumos[dual] Sanatate multa la bolnaviori [pup][pup][pup] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=37862"]A fost odata...[mamica][/url][url="http://community.webshots.com/user/alvarodaniel1"]Fat-Frumos din LACRIMA[copil][/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Neata! Elenuka - pai da...saru' mana de invitatie, da' mai bine vii tu, iti dai seama, cu banii de drum cre ca bem 5 butoaie de vinake[alcool][alcool]...mey mey, vine vreme faina, sa te tii atunci gratare si berica...[:D], si dupa aia chinuiala sa dam burtica jos[grasa] Pupici[pup] si tie si la Alvarica fotbalistul[hagi] Noi am cumparat jucarii - cuburi de lego, maaare incantare pe Maria, dar mai mare pe tati, care construia construia, acolo pe covor singurel...[:D], parca i le luasem lui! O zi frumoasa![olala] Gabriela & Mariuca [url="http:community.webshots.com/user/uki2003"]MARIUCA[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...