Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005 (4)


Recommended Posts

[s]Alina Maria [s]
Sa stiti ca si noi va citim, dar nu mereu pot sa scriu. Eliy, eu nu stiu sa iti spun de sterilet nimic, ca nu am avut si nici nu am facut inca 6 saptamani ca sa merg la medic. Dar eu am sa iau anticonceptionale, cu toate ca dupa prima nastere medicul mi-a recomandat sterilet, dar nu am mai apucat sa mi-l monteze[:D]ca am ramas insarcinata. Despre actele pentru cetatenia copilasului, iar nu te pot ajuta pentru ca ai mei copii, nici unul nu are scoasa cetatenia, cu toate ca va trebui musai sa ma ocup si de asta. Dar cel mai bine da un telefon la ambasada iar daca ai sa mergi acolo, banuiesc ca nu o sa stai la rand cu toata lumea, avand in vedere ca ai un copil mic dupa tine. Galaxy, varza si fasolea sunt interzise pe perioada alaptarii. Provoaca gaze atat tie cat si copilasului. Mami Saphir si pruncii http://community.webshots.com/user/climamos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
V.Erica ce pilule homeopate ii dai pt. colici? cum se numesc si de unde le pot lua? sint chiar bune? ca eu renuntasem la a-i mai da ceva ca m-am convins ca cel putin pe linie alopata nu e nimik minune!, asa cum a azi zis si Leta. oricum vad ca nu mai are asa crize mai tari, ci doar subtirel, suportabil sa zicem! Doamne ajuta sa scape de ele definitiv! de la salata de cruditati cu zeama de lamiie de aseara a fost ok, a supt ok azinoapte si un pic agitat dim. insa suportabil. ne apropiem si noi de 4 sapt. :)) pupici Mamica lui Bibishor Dr. Tutunaru - ELIAS "Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetele, voi puneti bebeii in port bebe? Eu am cumparat ieri pe cel de la chicco care se poate tine si pe orizontala copilul, dar cand il tin in picioare mi se pare ca nu sta bine si mi-e teama sa nu-i afecteze coloana. Mamicile care aveti bebei mai mari, voi ati folosit asa ceva si n-ati avut probleme? Specific ca bebelina mea are azi abia o luna si 3 saptamani.E prea devreme? Cornelia, Dan si Ioana-Alexandra (01.02.2005 http://community.webshots.com/user/corneliaa100 http://www.alex.dan-cornelia.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina Maria, La multi ani! Ubi, unii copii(cred ca cei hraniti la san) nu primesc suzete din silicon, ca sunt cam tari fata de cele din latex Saphir, eu am mancat si varza si fasole si alte chestii interzise la alaptat( e drept ca nu in cantitati mari) si nici eu nici bebe n-am avut vreo problema din cauza asta. cred ca depinde de organismul fiecaruia Cornelia, eu am pus copiii in marsupiu de la 2-3 saptamani, chiar daca pediatra a zis ca e prea devreme, si n-au avut nimic. sau inca e prea devreme sa spun asta si ma pot trezi cu surprize mai tarziu?oricum, ii si sprijineam la spate si stateau lipiti de mine ca si cum i-as fi tinut in brate mamica de trei copilasi [mamica]: Nectarie Ioan (5 ian. 2005)[bb], Elena (21 mai 2003)[zana]si Antim (27 sept. 2001)[cavaler]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia, eu de 2 zile am descoperit marsupiul si este super. Cristi se simte f. bine in el, sta lipt de mine si picoteste tot timpul, ca sa nu mai spun ca are si acces direct la sursa de hrana. Iar eu nu mai imi rup mainile si coloana (ca mai aveam putin si ajungeam la fizioterapie)si pot sta linistita la calculator la tv, pot citi...Eu sunt incantata si nu cred ca il suprasolicit pe bebe (are 9sapt juma).
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cornelia, si eu l-am pus pe Eric in marsupiu de la 1 1/2 luna, si a fost/e OK; Shobo, noi luam Diacramp - pilule homeopate de la Naturalia, cate 3-4 granulex3/zi dizolvate in apa fiarta si racita si era OK. De `dusa cu pluta` ce sunt i-am cerut dnei dr. sa-mi spuna ce-i dau homeopat/fito pt. colici, dureri de dintisori, stari de agitatie, inca de cand eram gravida. Dana, Eric (3.1 ani) si Ruxi (2 luni, 4.850 kg,56 cm)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc pentru raspunsuri! Atunci o sa o tin linistita in marsupiu pentru ca imi e infinit mai usor sa ma misc cu ea decat cu caruciorul sau in brate. Chiar si prin casa e mai simplu. Inca odata multumiri! Mi-era frica sa nu-i afecteze coloana ca mi se pare ca nu sta foarte dreapta desi marsupiul asta de la chicco are intaritor la spate si suport pentru cap. Sper sa fie ok... Cornelia, Dan si Ioana-Alexandra (01.02.2005 http://community.webshots.com/user/corneliaa100 http://www.alex.dan-cornelia.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Witchie, am dat 2.400.000 lei la Sensiblue caci doar aici am gasit. Poate in alta parte la voi e mai ieftin. Eu sunt foarte multumita de el mai ales ca are intaritorul ala la spate si suportul pentru capsor. Se numeste GO PLUS, vezi ca mai esxista si GO simplu care e in jur de 1.600.000 lei. Cornelia, Dan si Ioana-Alexandra (01.02.2005 http://community.webshots.com/user/corneliaa100 http://www.alex.dan-cornelia.com/
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna! Profit ca-i dau sa manance lui Seb sa va scriu un pic. A dormit ingerasul de la 21:30 pana la 5. Ii multumesc lui D-zeu ca am asa o perla de copil, care doarme cel putin 7 ore pe noapte. Leta, am citit si eu povestioara, nu am inteles cine si de ce a facut asta, cert este ca m-a impresionat pana la lacrimi, pentru ca, eu mereu am zis (si pe forum) ca sunt impotriva avorturilor, nu a celor care le fac, sa nu se inteleaga gresit. Merci! Viktoria, bine ai revenit, te inteleg cu intratul mai rar, caci in viata noastra acum, pe primul loc e atentia acordata ingerasilor. Bestutza, eu zic ca nu-i ceva mai frumos ca puii nostri, pentru mine nici primavara. Daca as avea posibilitati, as face la 2 ani un alt copil, pana pe la 5 copii. As vrea din suflet. Alina Maria, La multi ani, sa fi fericita si sanatoasa si sa ai parte de tot ce este mai bun in viata alaturi de puiul si sotul tau, sa fi o mamica fericita toata viata! Adana si Galaxy, maine cica sunt 24 grade aici si eu lucrez pana seara!:(( As fi iesit cu Sebi sa ma plimb si cu tati.Poate mai pe seara. Galaxy, normal nu se mananca varza cand alaptezi, ca schimba si gustul laptelui si provoaca si gaze. Maine seara fac varza care am cumprat-o, ca mi-ai facut pofta, desi ziceam ca iesim sa ne plimbam...Vreau sa fac cam mai multe maine seara!:)) Si Seb sta si vorbeste cu noi la aer, dar si doarme. Dana, imi pare ca sufera Ruxi pana luni, iti tin pumnii sa rezisti, ca imi imaginez ca nu e usor deloc. Curaj Eliy, eu curat dupa ureche cu betigase normale de urechi. Incearca asa. Ubi, la suzete, tot Nuk prefera Seb, si in silicon si din cauciuc, din acelea rotunde nu, desi la tetine de biberon, e invers. Nu inteleg nimic, el e pe dos, dar in fine...important e ca e cuminte. Cornelia, nu stiu daca e tarziu sau devreme, dar atata timp cat e si la orizontala port-bebeul, eu zic sa nu-ti faci griji. Va pup pe toate dulce si pe ingerasi! Ma duc sa-l pun in patut ca doarme de mult!:)) Oana si Seb [copil] (10.01.2005) "Si maine mai este o zi..."
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...