Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005 (4)


Recommended Posts

Alina Maria si eu sunt curioasa ce-ti spune medicul, sper sa fie asa cum ma gandesc eu - adica esti tu o mamica prea grijulie. Eu chiar m-am ferit sa-i pun pe-ai mei tot timpul pe cantar, sa-i masor (doar cu mine am damblaua asta dupa nasteri[bang]), daca vad ca-s vioi si nu dau alte semne de boala - nu-mi fac griji... Te astept cu vesti bune. Dana, Eric (3.2 ani) si Ruxi (2 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Adita, si eu sunt multumita de port-bebeu` meu Baby Bjorn, am avut noroc atunci cand l-am ales eram insarcinata si nu ma pricepeam, acu` imi dau seama ca la cat a costat e chiar f. bun, are intaritura din aia si in zona capului... e fain ce mai... Dana, Eric (3.2 ani) si Ruxi (2 luni)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eliy, vezi mama sa nu fie intertrigo. Si Rayan a avut si a trecut cu alcool si pudra Baneocin, insa, nu fa nimic pana mergi la medic. La multi ani bebeilor care implinesc azi 1 sau 2 luni. Fetelor, la noi gangureala e in floare. Rayan rade cand ma vede, se joaca, gangureste, pedaleaza. Cam in 2 saptamani ma gandeam sa incep cu sucul de fructe, mai precis ma gandeam la mar si morcov. Fetelor care mai aveti copii, pl. cand aveti timp scrieti-ne si noua cum se face supa de legume, piureul, etc, cam cum ati procedat voi la diversificare. Cereale nu prea o sa ii dau ca stam bine la capitolul kg. In ceea ce priveste problema cu ochii, le luptam in continuare cu stafilococul asta nesuferit. Offfffff Alina Maria, ce ai facut la medic? Eliy, acum am citit de mirosul de dupa urechiuse. Deci sigur e intertrigo. Cu un betigas inmuiat in alcool o speli dupa urechi, apoi o dai cu pudra Baneocin. Sa nu care cumva sa dai cu vreo crema, e total contraindicata la intertrigo. Vezi ca asta poate aparea si la cutele gatului. Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da, multumesc fetelor pt. urari! e o MINUNE, mie nici acum nu-mi vine sa cred ca e al nostru, ca e un nou membru al familiei si de acum vom fi 3 :)) si vom avea grija unul de altul in 3 :)) va doresc si voua asemenea! zi de zi observ la el din ce in ce mai multe gingureli, a inceput sa zica gaga, inghi inghi... s.a. cind nu e agitat de colici e un bebe super dragalas, chiar ca m-am indragostit de el, dupa cum spunea si sara18! iar cind vad cite un copilas asa mai maricel, la 1 an, zic in gindul meu, Doamne... sa-l vad si eu asa mai mare, sa nu mai plinga de colici, sa vorbim, sa mergem in picioare! corneliaa, te anunt daca dupa cura de Ca si Mg imi va trece amorteala asta. adita, esti o norocoasa ca nu aveti colici, eu ma simt fara putere in fatza colicilor astea... nu am putere sa-l fac sa nu-l mai doara, ii distragem atentia cit putem de la ei insa sper sa scapam repejor de ei!... Doamne ajuta! de exp. acum dupa ce am mincat 2 farfurii de gris cu lapte (imi place teribil de mult) simt nasol la stomac, am gaze nasoale... iar dupa masa de la ora 6 il vad agitat, nu doarme si cam scinceste si da din miini si picioare (stringe usor genunchii si agita miinile) - parca astea erau gesturile de colici, nu? va zic ca am prins parca frica cind se trezeste sa nu-l vad ca stringe genunchii si plinge ca stiu ce urmeaza: masa cu scincituri si supturi intrerupte de crampe, scapa sinul si trage de el la fiecare crampa, se inroseste, se screme si uneori cu noroc se aude cum scapa de gaz... alteori nu. [bang] si mai e o pb: daca adoarme la sin asa de tare ca nu-l mai pot trezi pur si simplu cum sa-i scot gazul prin pus pe umar si batut usor pe spate? voi cum faceti atunci? asta sse intimpla mai ales noaptea... si mi-e frica ca daca nu ii scot bine gazul, in maxim 30 min se va trezi intr-o durere nasoala de la crampe, caci mi s-a intimplat asta si cind l-am pus imediat pe spate si l-am batut usor, a si scos un rigiit destul de mare... ceea ce ma face sa ma gindesc ca pt. ca nu l-am scos deloc dupa masa am patit asta! tare mult as aprecia niste pareri de la mamici mai cu experienta! pupici Mamica lui Bibishor Dr. Tutunaru - ELIAS "Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc fetelor pt. griji , am fost la control cu ea , asta nu inseamna ca am fost la doctor , aici sunt doua lucruri diferite. Ceea ce am aflat e ca a crescut intr-o saptamana 120 grame . Asta inseamna binisor fata de saptamana trecuta 70 , insa normal ar fii 170 . Deci mergem pe drumul cel bun . Nu cred ca sunt alte probleme , cel putin asa mi s-a spus ca daca doarme bine si nu plange mult e bine si nu e motiv de ingrijorare. Inca o data multe multumiri pt. sprijinul vostru . La fel multumesc la fetele care inca m-au felicitat pt. ziua de nastere , sunteti niste scumpe ! Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 9 saptamani[copil] http://home.wanadoo.nl/w.deroo/ [fetita][floare3][flo][floare3]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[dual]va multumesc din suflet dragele mele,nu stiti cat de mult inseamna pt cineva ca mine care e singura aici{doar cu sotul}ca voi sa ma tratati ca pe o buna prietena si sa ma ajutati cu atata bunavointa.am fost la dr,a zis ca e din cauza ca nu am sters-o bine dupa urechi,mi-a dat un unguent pe baza de sulfamida,s-o dau cu el 5 zile dupa care ar trebui sa-i treaca.iar dupa cei trece,dupa fiecare baie sa o sterg bine si sa o dau cu ulei jhonson.cred ca nu mi-as fi iertat-o niciodata sa fi patit ceva fetita din cauza mea.va pup,aveti grija de voi siva doresc o seara minunata alaturi de soti si de minunatii bebelusi. ****
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

KIta ! Este ceai nutrinatal de colici pt copii so l-am luat de la o faarmacie de langa mine! Incearca si tu! Dc nu gasesti iti iau eu! Shobo Si eu am facut super incercari cu mancatul meu ca imi intrase in cap ca de acolo i se trag lui colicii si in primul rand am scos mierea! Nu are nici o legaturaa cu ce mancam ! Si eu stiu ca usturoi si ceapa nu e voie, dar e relativ.. Erica din seara asta ii dam si noi lui bb ! Azi am sta afar vreo 4 ore! Sper sa nu aiba nimic bb! Eu ma simt tare , taare obosita!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eliy si Alina Maria ma bucur ca v-ati mai linistit in privinta bebelusilor. Crinuta eu am inceput cu diversificarea la 6 luni si i-am dat la doris morcovi fierti. Pe urma bananesi mai tirziu cartofi fierti si facuti in mixer. Erica multumesc de tip cu baby bjorn insa eu nu sint din Bucuresti.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...