Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005 (4)


Recommended Posts

Multumesc Cornelia [dual] Fetelor sunt asa de mandra de mine!!! am incaput, in sfarsit, intr/o pereche de blugi!! URA URA URA! mai am doar 4 kh fata de grautatea de unde am plecat. beatrice si [fetita] piersicuta Cristina Mihaela http://community.webshots.com/user/ixxi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
[hopsieu] buna, sunt o viitoare mamica de mai-iunie si am si eu o rugaminte. imi puteti spune daca stati cu bb-ii in camera sau acestia dorm separat? am un stres pe cap care insista sa dorm cu bb pana la varsta de 1 an ceea ce ar insemna ca sotu' ar putea de pe acum sa isi caute o amanta![:D] merci mult si multa sanatate monu si bb 27+
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Monu, ce mai faci mama draga? Eu zic sa dormi cu el jin camera si asta nu exclude pe dl sotz decat daca plange rau ,a are colici si sotzul nu suporta! Oricumin prima faza o sa fii asa stresata ca nici nu te mai intereseaza pe unde e sotzul! |O sa vrei sa auzi fiecare miscare , fiecare suflare, sa vezi daxa se ineaca si asta nu ai cum sa o faaci decat daca stai cu el in camera! Prima luna de acomodare o sa ti se para extenuanta si doar super oboseal ao sa te faca sa cazi lata asta nu ininte de a-ti asigura puiul cu o persona de incedere care sa il : verifice[:D] Pe urma cand mai creste , nu mai are colici, doarme taaota noaptea, se intoarce singur de pe o parte pe alta nu o sa mai ai asa griji mari! Pupicei pentru cel mic din burticx si sa-l vedem cu mami in camera![:D]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

corneliaa, n-am scapat de colici! ne linisteste Espumisanul vreo 2 ore si iar ne doare. Dar datorita tie, avem macar atat liniste si dormim putintel dupa 3 mese. monu, eu reusesc sa ma giugiulesc cu sotul in dreapta si cu bb culcat langa mine in stanga [dual] . Stiu ca-mi lipseste o doaga dar e mai linistit pe mana mea sau a sotului. De dormit doarme in patut cu noi in camera, dar...mai si doarme din cand in cand [:D] Bafta in continuare, sa ai o sarcina usoara!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am facut o prostie! Am incercat aseara sa-i dau lui Stefan ceai babycalm, m-am chinuit cu lingurita, mai mult a dat pe el, si dupa cateva lingurite a inceput sa tremure si sa dea din maini si picioare de m-am speriat ingrozitor! [bang] Azi dimineata am incercat iar ca-l doare tare burtica, si dupa cateva picaturi iarasi a inceput cu tremuraturile. Ce inseamna asta? Acum mi-e frica sa-i dau orice altceva in afara de lapte. Macar niste Gripe de-ar suporta, ca nu stiu ce sa-i mai fac! Plange el asa de tare ca-mi vine si mie sa plang si n-am rezolvat nimic...[xx(] Si ma gandesc ca are de abia 3 saptamani, pana la 3 luni cum pot sa-i potolesc colicii astia nesuferiti? Mi-a recomandat cineva sa beau eu ceai babycalm, in speranta ca ajunge in lapte, dar cine stie! Beau de aseara in loc de apa numai babycalm. Macar de l-ar ajuta! Cristina si bebe Stefanut (25.02.2005)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eliy, reteta de dormit in patut verificata: si copilul mau a dormit in brate ziua pana sapt. trecuta. Dupa care am zis ca eu nu mai pot continua asa, si am incercat altceva. Binentales ca uneori il puneam si eu adormit in patut, pe burta, ca altfel n-aveam nici o sansa si uneori imi reusea, dar de multe ori se trezea. Deci, dupa ce mananca il tin 15-20 min sus, apoi il pun in scaunelul de masina si ne jucam, povestim, etc, pana cand incepe sa i se faca somn, casca...si apoi maraie sau plange, depinde. In momentul ala il mut in patut, si daca nu i-a sarit somnul, adica plange in continuare incep sa-l leagan, si-l leagan, si-i mai bag suzeta cand vad ca nu adoarme, eventual il intorc de pe o parte pe alta (ca ei se reseteaza asa si adorm mai usor) si in max 10 min e adormit. De cele mai multe ori cand e aproape adormit il pun pe burta, ca asa doarme mai bine. Poti incerca si alta varianta. Il tii in brate pana vezi ca incepe sa inchida ochii, deci e gata de a adormi, si in momentul ala il pui in patut si il legeni usor, pana adoarme. Daca e satul si schimbat nu ceda usor, ca ei de multe ori plang de oboseala, nu neaparat ca sa-i iei in brate. Succes! Anda, din simptomele descrise copila ta rincepe sa refuze sanul. Asa a inceput si al meu dupa ce i-am dat biberon in fiecare seara dupa baita, a inceput sa faca nazuri la sanul stang, gemete, zvacniri de maini si picioare. Si pt ca i-am dat intr-o sapt. 1, 2 maxim 3 biberoane dupa supt, rezultatul a fost ca nu a mai vrut sa suga deloc. M-am chinuit 2 zile, am plans si a fost groaznic, ii storceam sanul in gura ca sa-l fac sa inghita si sa traga.. nu tragea decat cand era semiadormit (norocul meu ca el adoarme repede la san), in cele din urma l-am facut sa suga din nou si nu i-am mai aratat biberonul. Mai bine las-o sa suga sa-ti creasca lactatia, bea galactogil, spirulina si bere, la mine functioneaza, chestia e ca luindu-le toate o data, nu stiu care isi face de fapt efectul [:D] Coraly
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ixxi a mea esti!!!! URA si la mine. Exact astazi m-am aventurat intr-o pereche de blugi din vremurile bune si am intrat. Acum chiar mai bine, pentru ca mai am si eu un pic de fund. Nu puteti sa va imaginati de ce platfus sufeream inainte ... Si tot 4 kg mai am in plus. Dar burta arata oribil de flescaita si cu dunga aia maro pe mijloc, care ma scoate din minti. Fetelor, cand ne putem apuca de sport?[xinpat] Pe 20 fac o luna de cand am nascut si renascut.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...