Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005 (4)


Recommended Posts

[flo]buna fetelor,de vreo trei zile mi-am pus sterilet,mi-a spus dr ca o sa imi curga un pic de sange dar vad ca imi curge la fel de mult ca si cum as avea menstruatie,stie cineva daca e normal?[copil]mea doarme deocamdata iar eu profit sa mai intru pe net si sa mai fac ceva prin casa.va pup mamici,o zi minunata. ****
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
fetelor, am vazut la mamicile putin mai mari ca noi (noiembrie-decembrie) o povestioara induiosatoare. mi-am permis s-o copiez s-o pun si aici, dar, ATENTIE!, FETELE FOARTE SENSIBILE SA N-O CITEASCA... "5 octombrie - De astazi incepe viata mea. Parintii mei nu stiu inca acest lucru, sunt mai micuta decat semintele unui mar, dar totusi traiesc. Voi fi o fetita cu par blond si cu ochii albastrii. In mine sunt deja inscrise trasaturile de mai tarziu, chiar si faptul ca o sa-mi placa florile. 19 octombrie - Unii spun ca nu sunt o persoana reala, ca doar mama mea exista. Dar sunt o persoana reala, asa cum o firmitura de piine este tot paine. Eu si mamica suntem doua persoane reale. 23 octombrie - Astazi am deschis pentru prime oara gurita. Ei bine, cam peste un an, pe fata mea se va asterne zambetul. Si mai tarziu voi putea sa vorbesc...si stiu ca primul meu cuvant va fi : MAMA. 25 octombrie - Inima mea a inceput sa bata de astazi. Pana la sfarsitul vietii, in orice clipa se va auzi usor ritmul ei. Dupa multi ani ea va obosi, se va opri si voi muri. 2 noiembrie - Cresc in fiecare zi cate putin. Manutele si piciorusele mele au inceput sa se contureze. Dar va trebui sa mai astept mult timp pana cand ma vor ajuta sa ajung in bratele mamei, pana cand voi putea sa vin cu buchetelul de flori sa-l imbratisez pe tata. 12 noiembrie - La maini au inceput sa-mi apara degetele grasute. Sunt grozav de caraghioase asa mici! O s-o trag pe mama de par cu ele! 20 noiembrie - De-abia astazi medicul i-a spus mamei ca va avea un copil. Ce fericita trebuie sa fie! Te bucuri, mamico? 25 noiembrie - Cred ca mama si tata imi cauta acum un nume. Dar ei nici macar nu stiu ca sunt fetita. As vrea sa ma cheme Maria. Sunt deja maricica acum. 10 decembrie - Mi-au aparut primele firisoare de par, moi si aurii. Ma intreb ce fel de par are mamica mea. 13 decembrie - Vad! Este totul intunecat in jurul meu, dar cand ma va aduce pe lume vor fi numai raze de soare si flori. Mai mult decat orice, as vrea s-o vad pe mamica...Cum arati, mamico? 24 decembrie - Oare mamica aude soapta inimii mele? Unii copii se nasc putin bolnavi. Dar inimioara mea este puternica si sanatoasa. Bate mereu: tam-tam, tam-tam. O sa ai o fetita sanatoasa, mamico! 28 decembrie - Astazi parintii mei m-au ucis." [q] [q] Leta si un bebe Want my life back... http://community.webshots.com/user/letadeea
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Am fost si noi foarte ocupate saptamina asta. Luni primim cheia de la casa noua si ne vine firma sa ne monteze rulourile la casa. Sotul sa intors ieri acasa din Salzburg. Clara doarme bine, uneori mai avem si noi colici insa asta e, avem niste bilute hemopatice si ne ajuta. Ieri am fost la doctorita pediatra, e totul in ordine si deja avem 4.300. Si la noi a fost foarte cald Oana, 22 de grade de aceea am fost mai mult la plimbare. Pupici la mamici si bebelusi
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Leta am citit povestea cu sufletul la gura , sincer la cum este scrisa asteptam un final fericit ,dar.....pacat , mare pacat. Eliy cum afost can ti-a pus steriletul? Doare? Mie mi-a zis ca dupa mica menstruatie pot sa ma duc sa-mi pun si habar nu am cum se face . Ma ajuti si pe mine ?[dual] Gabica mamica alaturi de Rebeca(11.12.2002) si Iustin(04.02.2005) http://photos.yahoo.com/stroengr
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[q][q][q][q][q][q][q] Leta mama, mie nu mi-a trecut depresia!!!Uneori ma intreb ce as face dc ar mai aparea ceva neprogramat! Cat de mult am suferit ca bb sa fie un copil sanatos si cate promisiuni am facut Divinitatii voi fi oare capbila sa le respect! MA uit la bb ca doarme si pan aadoarme zambeste...Si plang ...Si ma intreb dc zmbeste viasnd locurile minunate de unde vine ...Oare e cevaa mai frumos ca ei -bb-ii nosti mici- si primavara? [flo][flo][flo]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata , Astazi sunt mai emotionata , am implinit 24 de ani si sunt mamica fericita , am tot ce imi doresc si ii multumesc lui Dumnezeu pt. tot . Astazi voi avea si musafiri sper sa rezist pana la capat , la urma urmei eun eveniment frumos . Va urez o zi placuta ! Alina ,Wichard si Mandy Stephanie 8 saptamani[copil] http://home.wanadoo.nl/w.deroo/ [fetita][floare3][flo][floare3]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mi s-a facut pielea de gaina la povestirea aia,e trista si pacat ca daca ar sti toate femeile cat e de frumos sa fii mama!!mi-am pus sterilet acum 3 zile,nu doare deloc fetelor in maxim 10 minute e pus,nu-l simti,nu e jenant,totul e ok doar ca in prima zi ve-ti simti durere de burta ca si cum ati avea menstruatie,iar de doare un pic mai tare cu un agocalmin trece.BELLAMIA,pe mine aici socotind in banii nostri m-a costat aproape 100$ dar presupun ca in romania costa mai putin.va pup dragele mele si va doresc bebelusi cat mai sanatosi si linistiti. ****
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineatza fetelor Alina MariaLa multi ani !fericiti si sanatosi alaturi de cei dragi. La noi de ieri dupa ameaza a iesit soarele.Azi dimineata cind ne-am trezit era tot soare si frumos si cinta o pasare de primavara.Doamne da sa vinasi la noi primavara ca de o saptamina jumate numa frig si zapada am avut. Eli de cind ai nascut?Tu ai avut menstruatie inainte sa-ti pui Sterilet ca si pe mine ma bate gindul sa-mi pun dar inca nu mi-a venit ciclu de cind am nascut adica aproape 11 saptamini.Pe 31 merg la moasha sa vorbesc cu ea Azi cred ca vom sta si noi mai mult pe afara..daca e soare si cald..ca cine stie zilele urmatoare cum vor fi Pupici si weekend placut Mamica de Sebastian http://pg.photos.yahoo.com/ph/vrnamo/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...