Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de ianuarie - februarie 2005 (4)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Salut fetelor! La multi ani toti bebelusii care au implinit o luna sau 2 luni! Leta, si al meu are cojite pe cap. Cica total normal: apar la bebelusi intre 6-8 saptamani si dispar de la sine candva. Shobo, nu te stresa. Daca crezi ca piureul de cartofi provoaca colici la Bibi, nu mai manca. Eu am vazut ca al meu are gaze mai puternice daca mananc varza. Dar de ceapa nici nu mai vorbesc: de cand sunt gravida nu mai pot sa mananc ceapa, si nici Robert nu suporta. Oana, ma bucur ca va merge bine si va plimbati mult. Si noi putem sa ne laudam ca avem +20 de grade de 3 zile, si am stat mult la aer. Fetelor la voi bebelusii dorm cand iesiti la aer? Ca Robert mai nou nu mai doarme afara: sta in carut si ne povesteste de toate. Alina Maria, ma bucur ca ai reusit sa te odihnesti. Cum ii merge lui Mandy? Iti gangureste mult? Eliy, daca nu alaptezi, e normal sa-ti vina menstruatia. La Crinuta a venit dupa 6 saptamani de la nastere. Viktoria, ma bucur pentru voi. Ce bine a crescut Clara [:)] Stii ca la DM au gutscheinheft pentru toti copii nascuti anu asta? Trebuie sa-le ceri formularul si sa-le arati certificatul de nastere al Clarei. Acuma vrem si noi sa laudam ca a adormit puiul nostru prima data 5 ore, si in total ne-am trezit numai de 2 ori noapta asta. Ca de obicei noi ne trezeam cam 3-4 ori pe noapte. Sper ca tot asa o sa fie si mai incolo. Va pupam, io, tati si Robert(22.01.2005) http://www.gallaxy.tk In the end, it's not going to matter how many breaths you took, but how many moments took your breath away.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alina Maria La multi ani! Ce tinerica esti ... Asa sa ramai in sufletel macar! Leta am citit povestioara si m-a induiosat raaaau de tot... Sa-mi spui si mie cat costa vaccinul cand il iei, si cum se numeste (PentActHib?) Pt cojitele din cap si nu numaieu stiu ca e bun un galbenus de ou pus in apa/ceaiul de baie... Fetelor, noi ne luptam din greu cu colicii, de ieri ni s-au terminat pilulele homeopatice si suferim rau de tot, avem in casa Sab Simplexul, da` cand m-am uitat pe spatele sticlutei si am vazut ca pe langa substanta activa au bagat inca n-spe mii de porcarii, m-am lasat pagubasa, asa ca biata Ruxi mai sufera un pic pana luni cand ajunge tati sa ia remediul (ca e inchis azi-maine_) Si, din cauza asta sunt si eu chiauna rau de tot... Dana, Eric (3.1 ani) si Ruxi (2 luni, 4.850 kg,56 cm)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by eliy
[bibe]DRAGELE MELE AJUTATI-MA SI PE MINE ,FETITA MEA ARE DUPA URECHINISTE COJITE DAR NU USCATE,MOI SI NU REUSESC SA I LE IAU,ARATA TARE URAT,MIE FRICA SA NU FIE CEVA MAI SERIOS. ****
Si noi am avut Intertrigo. Se face numai dupa urechi si la pliurile gatului. Noi nu aveam cojite, era ceva umed, mirea urat, ca o infectie. A trecut in 2 zile cu alcool si pudra baneocin. Nu stiu daca aveti acelasi lucru, insa daca este Intertrigo sa nu folosesti nici un fel de crema. ALina Maria, LA MULTI ANI!!!!!!!!!!! Sa fii fericita, sanatoase si fie ca micuta Mandy sa te faca sa zambesti zi de zi Crinuta si [copil] Rayan
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...