Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Balante (dez)echilibrate (13)


Recommended Posts

Vlada, ne cam doream baiat, ca avem deja o fetita si vroiam si noi ca in filme si vad ca sunt o super-norocoasa si ne-a iesit! Acuma am 21 sapt de sarcina si ditamai burta, oricum muuuult mai mare decat la prima sarcina.

 

Cary, pe Damian mi se pusese si mie pata pana sa raman gravida ... acuma ca Balanta foaaaarte hotarata ce sunt, mi-a trecut [bang]

Oricum era un avans fata de Hiram, pata anterioara de pe creier (Hiram a fost arhitectul templului lui Solomon, o semnificatie minunata, dar un nume prea pretentios totusi pentru un pamantean [:D]).

 

Dar mai avem 4 luni la dispozitie pentru "tetrapiloctomie" (despicarea firului in patru adica - cuvant inventat de Umberto Eco)

 

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 151
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mai primiti o balanta de 1 octombrie cu soricel capricorn?

Gabirus inca odata felicitari pentru beietel, sarcina usoara si bebe sanatos.

Ma inscriu si eu in randul mamicilor nedormite de 3 nopti pentru ca lui Paul cred ca ii creste o masea si are dureri de gat si ureche. Tati a fost azi la dentist cu el, iar doctorita spunea ca nu e masea. Acum urmeaza sa merg eu cu el la orl sa vedem daca nu cumva e urechea, desi duminica am fost la urgenta si nu avea nimic. Voi vedea.

Multa sanatate!

 

Silvana si Paul

http://photos.yahoo.com/silvana_popovici

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru urari!

 

Vlada, eu ma simt relativ ok, totusi e mai greu decat la prima sarcina, mi-a crescut burta mult mai repede, implicit au aparut si disconfortul, durerile de spate etc. Dar in genere e in regula, nu pot sa ma plang foarte tare.

 

Silvana, ce rau imi pare de bietul copil! Sper sa aflati repede ce cauzeaza durerile si sa-i treaca.

 

Eu am dormit ok in ultima vreme, dar deja incepe distractia cu oasele, spatele etc. [bang] acusi o sa-mi sara randul la somn. M-am gandit sa fac antrenament de acuma si sa dau noaptea cate o tura prin casa, pana cand vine juniorul deja voi fi gata antrenata [alcool][:D]

 

Mai demult pozau fetele pe aici ceramica si elementele de design interior ... si vroiam sa zic ca si eu si sotul suntem mari pasionati si avem o gramada, dar nu am reusit sa pun pozele in albumul de aici de pe DC. O sa incerc sa imi fac cont pe undeva ptr poze si atunci ma laud si eu un pic [bis]

 

Gabi, mamikul Evei si al baietelului din burtic

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine ai venit Silvana!!!iar s-a marit gasca si ce bine-mi pare!

 

Gabi sa te grabesti cu pozele ca eu sunt moarta dupa ceramica.

Am avut o zi cam aglomerata si n-am apucat azi net,dar sunt acum prezenta.Numai bine va doresc!

 

Omul propune si Dumnezeu dispune!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...