Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

se uita pe strada dupa alte femei?


Recommended Posts

Nu l-am vazut pe al meu sot sa se uite dupa vre-o femeie (dar nici nu l-am urmarit indeaproape). Normal ca daca este la vedere...e la vedere. Nici eu nu ma dau in vint sa ma uit la alti/altele iar de sportul cu birfitul altelor/altilor m-am lasat de mult ca este contraproductiv (si fie vorba intre noi nici mie nu mi-ar conveni sa ma toace cineva in amanunt). E trist, dar mai aspre sint femeile la "scarmanat" o alta femeie decit un barbat.

 

Cu privire la imbracat...este o mare diferenta in a fi imbracata sic, cu gust, moderna si alta sa fie totul la display (liber la toata lumea). Nu ma deranjeaza femeile imbracate sugestiv deloc (fiecare cum ii place) dar personal, imi pun intrebari de ce promoveaza atit de mult o imagine senzuala?

 

In opinie personala, un barbat care intoarce capul vadit evident dupa alta femeie imi displace. Este o mare lipsa de respect fata de sexul feminin. Nu este admiratie, este o ieftinatate si o lipsa de bun simt. Poate toti/toate ne uitam (ca doar nu sintem orbi) dar de la admira cu adevarat, pina la a-ti "curge balele" e drum lung.

 

 

 

Anamaria mama la Nick (7)& Alex (4)

 

People who say they sleep like a baby usually don't have one.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 78
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Fetelor, sintetti bestiale cu comentariile voastre.

Al meu se uita si trebuie sa reunosc ca eu ma irit. El se uita la misto, dar eu ma irit nu din gelozie, ci din jena. Dupa cum probabil stiti, aici lumea nu se uita la tine pe strada, iar el are asa un fel de a te cerceta cu privirea, ca mi se face rusine. Plus ca mai e ceva: aici femeile sint egale cu barbatii, ba chiar mai egale :-) Si daca el se uita dupa femei pe strada mi se pare ca ma umileste in fata feministelor astora de aici cu gura mare care probabil ca deduc ca barbatul de linga mine nu ma respecta... Eh, astia sint fluturii mei din cap, stiu, dar tot mi-e jena cind le trage cite o cautatura.

Si i s-a spus de catre o americanca sa inceteze cu privirea aia, dar nu poate bietu' om.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nici eu nu as sta cu vreun barbat care sa intoarca capul pe strada, mai ales cind e cu mine, mi se pare lipsa de respect. Am vazut ca italienii fac asta, se zgaiesc cu femeia lor de mina, de fapt cred ca n-am mai vazut asa afemeiati ca italienii.

Dar cel mai tare ma enerveaza cei care vorbesc cu tine si se uita la sinii tai. Cred ca toti barbatii se uita, dar unii sint gretosi pur si simplu.

Si al meu sot se uita, dar cu dicretie si in general la picioare/fuste scurte. Nu ma deranjeza pentru ca are gusturi bune, cred ca mai tare m-as oftica sa-mi arate vreo toapa si sa mi-o mai si laude [bang]

 

Bey, si mie mi se pare ca romancele exagereaza cu tinuta mulato-decoltato cum zicea cineva, mie mi se face si jena prin Ro vara cind vad cite una si nu ma pot abtine sa nu ma intreb daca n-or face cumva trotuarul...

 

Cipcipcip si bebe in burta 17 sapt

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Privesc alte femei pe strada dar nu intorc niciodata capul si asta pentru ca o privire imi ajunge pentru a-mi da seama ca am cea mai frumoasa iubita.

Poate ca e cea mai frumoasa femeie din lume doar in ochii mei dar eu sunt iubitul ei si doar ochii mei conteaza, nu?[:)]

 

________________________________________________

Choose life, choose a career, choose a washing machine.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

salutare!

ma al meu nu se uita deloc chiar ma mir si eu [:0][:0][:0] si nu doar cand e cu mine...creca l-am apucat pe Dzeu de un picior(oare?!!!) da chiar ma enerveaza cateodata ca ii arat eu cate una care imi place si mie si el nici macar nu se oboseste sa se uite .oare face intentionat???!!nu cred ca-l cunosc destul de bine..oare asa o sa ramana toata viata ca mie tare imi mai place[cool][cool]

aaaaa ..si e un familist convins-fain , nu?

bye

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Rufus

Pai sa va spun. Au dreptate cele care spun ca moda a luat-o razna in Romania. Zone din ce in ce mai intinse sunt la vedere si, pe onoarea mea, sunt multe care au ce arata. Fuste scurte, atat la poale cat si la talie, bluze scurte in ambele sensuri, ce mai ramane? Chilotii normali probabil ca s-au desfiintat, au ramas doar tanga, iar sutien se poarta numai cu conditia sa fie push-up!Si va intreb: daca in fata mea merge, se apleaca, sta picior peste picior, se da jos din masina una ca asta, ce-as putea face, altfel decat sa-mi cada falca?Cel mult sa nu ma fac de cacao, adica sa nu-mi curga balele la vedere, iar daca sunt cu nevasta, sa nu fiu mitocan si sa ma uit lung, eventual sa ma impiedic, sa nu-i dau satisfactie fotomodelului de ocazie.Pentru ca, desi ochii au iesit de mult si sunt pe la brau, desi imaginatia da la o parte putinul ce i-a mai ramas pe corp puicutei, n-as schimba-o pentru nimic in lume cu cea pe care o iubesc eu. Nici macar de-o tura.http://community.webshots.com/user/tora97"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde


id="quote">id="quote">Suuuuuuuuuper!!!![:-)))][:-)))][:-)))][:-)))][:-)))]anca...poate intr-o zi[gravi]http://community.webshots.com/user/ancawish
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Rufus

Cel mult sa nu ma fac de cacao, adica sa nu-mi curga balele la vedere, iar daca sunt cu nevasta, sa nu fiu mitocan si sa ma uit lung, eventual sa ma impiedic, sa nu-i dau satisfactie fotomodelului de ocazie.


id="quote">id="quote">

 

ai pus punctul pe j si imi pare bine ca un barbat recunoaste ca e adevarata mitocanie sa fii cu partenera la brat si sa te uiti dupa alte femei, ba sa mai si comentezi. de aia se si dezgolesc atata fumeile in ro, ca stiu ca sunt privite (ce-or castiga din asta?). se transforma singure in subiecte de barfa si bale, vorba ta. mie moda din ro mi se pare execrabila si promiscua, accentueaza strict rolul de animal sexual al femeii, nu de fiinta umana care mai are si altceva de aratat barbatului si siesi decat decolteul si tanga (beork!)

 

cat despre parerea (unei femei, nota bene!) ca barbatul care nu se uita e susceptibil de nush ce, dati-mi voie sa-i transmit ca mai are ceva de parcurs pana la a intelege ce inseamna respectul de sine si fata de ceilalti.

 

dar si tie, Rufus, ti-as sugera sa te gandesti ca atunci cand pici in mrejele unei astfel de imagini, iti scade adevarata barbatie - care sta in autocontrol. ca nici barbatul nu se reduce doar la un animal in calduri la vederea unei bucatele de piele feminina, nu? as zice ca femeia din scenariul tau e chiar nesimtita, iar tu ai fi prea simtitor in cazul respectiv. :)

 

personal, femeile care se dezgolesc in halul asta imi par pur si simplu disperate, scuze pentru sinceritate.

 

 

 

-----------------------

Nu sta, ca sta productia

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...