Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (31)


aime

Recommended Posts

Daniela_sb ies cu ea afara si doarme, dar problema e mai ales seara cind plinge mai mult. Diana2004 stai linistita ca Diana face miine 5 luni si tot asa des maninca. Ziua cu greu reusesc sa-i dau la 3ore. Iar noaptea incepuse sa sa trezeasca din nou la 2 ore. De 2 zile ii dau seara inainte de sin lapte praf cu cereale si se trezeste la 5.30. Se pare ca nu-i mai ajunge lapticul meu (desi am lapte), ea fiind maricica pt virsta ei (8kg). Poate ca acelasi lucru se intimpla si cu Andrei. Ad_rianna eu am inceput diversificarea, dar nu i-am dat pina acum piureuri din comert. Ma gindesc sa apelez la ele cind voi pleca undeva cu ea si n-am posibilitatea sa-i fac mincarica. Ela2001 - [mamica] bebitzei Diana Andreea (22.10.2004) http://f2.pg.photos.yahoo.com/mirelai2001
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna fetelor!nici eu nu am simtit cutremurul,cred ca ma jucam cu KEN si de aceea. noi suntem bine,am iesit la plimbarica zilnica caci a fost o vreme tare frumoasa (18grade).am fost intr-un magazin cu jucarii si am ramas perplexa:jucariile CHICCO aici sunt mai ieftine ca in RO[bang]. mi-a facut un circ copilul ,nu vroia san,nu vroia apa ci suzeta,pe care de astazi incolo nu o mai pupa[:D] si la mine cred ca nu are putere sa suga tot ce e in san pt ca dupa ce termina de supt mai scot 50-60ml.problema noastra e ca nu vrea sa accepte in nici un fel biberonul cu lapte praf.daca e laptele meu e ok dar daca e lapte praf incepe sa sufle in bibe. Cuscra sa stii ca de acum incolo nu-l mai las singur pe KEN sub nici o forma,nu mai am incredere decat in mine,am crezut in sot si uite ce s-a intamplat.daca nu l-as fi avertizat ca acum KEN face podul in carucior si e fff periculos daca nu i se pune centurica. ROSEB sa va fie de bine.frumosi copii mai ai[bis][bis][bis] octy,KEN(1nov 2004) [url="http://photos.yahoo.com/octyb"]dolofi[/url][foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de astazi ne intoarcem si noi de pe burtica pe spate si invers[bis][bis][bis].cand ii ramane manuta sub el incepe sa urleeeeee[:D] am uitat sa va spun ca se plictiseste in carucior si vrea in brate.m-a rupt de spate cu kg-mele lui[bang].ceea ce imi place e ca rade la toata lumea cand il tin in brate si se minuneaza toti galbejiti astia ca e prietenos. octy,KEN(1nov 2004) [url="http://photos.yahoo.com/octyb"]dolofi[/url][foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bits nici a mea nu vroia decat tzitzi, adica nici biberon, nici suzeta, nimik...de i-am dat ceaiul cu seringa [:D], dar dupa mai multe biberoane cu lapte aruncate am observat ca daca ii stric foamea cu orice altceva nu mai vrea biberon. De aia eu seara ii dau pe 8 san , iar biberonul pe la 9-9,30. Ce-mi place faza ca se "minuneaza galbejitii"...!! Elena si bb Denisa (26 oct 2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/adelina_e2001/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor! Noi suntem bine(Andreea[pup]), dar numai ca nu prea am timp sa mai scriu, dar de citit va tot urmaresc in fiecare zi; in cursul saptamanii trec zilele fara sa-mi dau seama, efectiv abia am timp sa mananc si sa merg la WC[bang]; vine sambata si duminica, zile in care cred ca pot posta si eu ceve, dar incepe cearta cu sotiorul, care se c-am uita chioras daca pun mana pe PC[bang], si uite asa eu mereu sunt pe bara, in curand uitata de toata lumea, dar eu nu uit pe nimeni sa stiti, si de aceea va rog (si numai daca se poate), pe cele care mai ave-ti timp sa postati acolo cateva randuri[pup] Nici noi n-am simtit cutremurul, cu toate ca aveam TV-ul deschis, si am aflat imediat, dar de simtit nimic, ptr. ca a fost ffff. departe de noi(eu, Bits si mama lui David), noi fiind in partea de Kanto a Japoniei, iar cutremurul a fost in insula Kyushu a Japoniei. Bits si AndreeaP imi pare rau sa aud ca cei mici au picat ba din pat, ba din carucior, dar asa ca sa va incurajez, din propria-mi experienta de mama dobitoaca ce sunt Emily pana acum mi-a alunecat de doua ori din canapea(care nu prea este inalta, asta a fost norocol meu), asta fiindca da din picioare ca o bicicleta[bicla](cand a alunecat nu mi-a plans de-loc, odata de pe spate mi-a venit singurica pe burtica si s-a sprijinit in manute, iar altadata tot asa de pe spate mi-a alunecat si a sosit in fund), iar mai nou ultima data era sa pice rau de tot, dar am prins-o exact la fix, daca-mi pica o faceam lata de tot, ptr. ca pe jos erau impanzuite jucariile lui Arisa, si se lovea rau[bang]; in ultimul timp facem si noi progrese, se intoarce de pe spate pe burta, apuca jucariile si tot cei cade in mana si le trage pe fata, dar spre marea mea mirare nu plange, ci incepe ca le studieze sau sa le linga[bang]; la baie este o adevarata arta, imi da din picioare si se impinge, incat o pot tine sa o spal, asa ca sa o spal trebui sa o imobilizez bine de tot; in rest este total diferita fata de sora-sa, aproape nu plange deloc, decat titi si somn muuuult, mai vorbaste cu jucariile, cu noi cei ai casei; Aime trece-ne si pe noi pe listuta: Emily alimentata exclusiv la san (biberonul sufla-n el, si laptele ii curge pe ea[bang], chit ca moare de foame[bang] mamica celor doua cucuiete http://photos.yahoo.com/ionelarxn
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Multumim din suflet pentru urari si aprecieri! Azi n-am apucat sa ma apropii de calculator, am avut program de plimbare cu Bianca prin magazine, apoi copii s-au foit o gramada pana au adormit,am mai spalat si 2 masini de rufe, si tot asa, treaba nu se termina niciodata . Mai pe seara asteptam nasa pentru baita, si pe urma ne mai linistim, de maine se termina si concediul lui Catalin, asa ca revenim la programul normal. Mihnea parca a fost mai zbuciumat astazi, cred ca a cam obosit ieri cu atata lume in jur si atatea plimbari cu masina de colo-colo.De maine incep sa-i fac si supa, sunt tare curioasa daca o accepta, la Bianca am avut mari probleme la capitolul asta.Voua ce legume v-au spus pediatrii sa puneti prima oara? ca eu m-am ramolit si nu mai tin minte, si nu vreau s-o deranjez pe dr pentru atata lucru, mai ales ca mi-a mai spus o data, dar ce sa fac, pe o ureche a intrat si pe cealalta a iesit! Bine ai revenit Ionela, si odata cu tine si pastila mea de buna dispozitie[bis]. Scrie-ne mai des! Bine ca nu ati simtit cutremurul nici una dintre voi! [pup] Roxana&Co http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bumbacel draga, nu fac gimnastica deloc , sunt si puturoasa la capitolul asta si nici nu am timp, in plus mananc zilnic tone de dulciuri. Dar stai linistita ca mai am destule sunculite de dat jos+burta , ca sa arat omeneste. Imi pun speranta in plimbarile mai lungi ce vor urma odata cu vremea buna! [pup] Roxana&Co http://f2.pg.photos.yahoo.com/roxanaserbanescu
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele!Am venit si noi de 30 minute de afara unde BBlusa terorista iar a facut crize;nici nu mai stiu de ce,de foame somn sau de nervisori in fund.Asa ca dupa ce am incercat sa-i dau lapte si nu a vrut,a mai ramas somn si nervi.Si dupa chiraieli indelungi,a adormit 1/2 de ora[bang].Atat doarme BBlusa mea afara..dupa care alte chiraieli.Fetelor,nu mai pot!Ma lasa nervii[bis]....In curand daca mai urla sa afara,nu o mai scot..in casa poate sa urle,dar afara mor,mai ales ca toti ceilalti BBlusi stau cumintei si lume as euita la mine de parca eu o strang de gat[:D]..... Ele,si eu as incerca,dar mi-au sarit toate neamurile in cap,mai ales al meu sot.Plus ca BBlusa mea saptamana trecuta cand i-am dat ceiut din biberon nu mai lua sanul.Asa ca nu prea merge,nu vreau sa nu-i mai dau san si mi-e teama .Unii copii papa fara probleme si san si biberon,a mea e mai "truli"nu vrea.Dar Denisa plangea de foame?Ziua sau noaptea? Acum BBlusa e la ea in patut,plange,dar o mai las ca s-a invatat cu narav:cum chitaie putin sar si o iau in brate.O mai las sa planga,ca s-a facut rea,o supara pe mami[:D]...Trebuie sa o invat s amai stea si singura la ea in patut. Sper sa nu credeti ca sunt dusa......uneori ma exaspereaza plansul asta fara motiv. Aimee,buna idee listuita..poate o pui la inceputul unui nou capitol,alaturi de cea cu numele noastre si ale BBlusilor O zi buna, Andreea si [copil]Mariuca(7.11.2004) http://community.webshots.com/user/andreap124
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by bits ).am fost intr-un magazin cu jucarii si am ramas perplexa:jucariile CHICCO aici sunt mai ieftine ca in RO[bang]. . octy,KEN(1nov 2004) [url="http://photos.yahoo.com/octyb"]dolofi[/url][foto]
Mai Bits tu nu a aflat ca in romania asta de .... totul e mai scump...pai stai la noi la hotel si du-te in Europa, sau chiar in State; cat despre hainute de copii "de firma" si jucarii mai bine [bang][bang] pai am fost sa ma uit dupa rochia de miresica ca eu nu am fost inca...si erau la 20 milioaneeee!!! au innebunit? am vazut in Canada anul trecut superbe cu 80$ maxim. Si exemplele ar putea continua. Roserb sa va fie de bine.Nu i-a rupt spatele nasei? Scufita rosie e o mandrete!!1 Aime noi avem 3 luni si 10 zile-exclusiv san Paxela ...no comment...nu trebuie sa-ti faci nervi pentru asa discutii inutile. Mamaluidavid te rog poti sa ne trimiti si noua carticica? mikiparisa@gmail.com [flo] http://photos.yahoo.com/mikiparisa Miki si Alexander (12.12.04)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetele, daca am uitat pe cineva sau daca am gresit ceva ...[iartama]...corectez...o sa-l trec la inceput, da de la urmatorul capitol ar fi bine sa trecem si greutatile, sa facem asa un tabel pe care sa-l actualizam (noi de ex. ne cantarim saptamanal avand cantar acasa)cat de des vreti voi...ce ziceti? mami[9cer] si [bibe]vladut(15 nov.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...