Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de noiembrie-decembrie 2004 (31)


aime

Recommended Posts

ROSEB poate nu va fi chiar atat de rau,fii mai optimista[pup].SA VA FIE INTR-UN CEAS BUN SI CU NOROC[cheers] STEFANIA sanatate la amandoi[dual].ce-ati facut la doctor? octy,KEN(1nov 2004) [url="http://photos.yahoo.com/octyb"]dolofi[/url][foto]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 150
  • Creat
  • Ultimul răspuns
buna fetelor, noi am fost afara am stat vreo 3,5-4 ore...cam batea vantul dar am incercat sa o feresc pe ruxi cat am putut...alex s-a jucat si el frumos la leagane si la nisip asa ca m-am mai relaxat si eu. ruxi a luat si azi masa "biberonul" in oras si i-a placut tare mult. acum dorm amandoi si eu...halaidui pe forum. va pup si va urez we placut si linistit monica http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[s][s][s] La multi ani! bebeilor care se aniverseaza azi![s][s][s][majoreta][majoreta][majoreta] Multumesc fetelor care mi-au trimis cartile cu diversificarea:Stefania,Roxana,Luminita si AlexandraAm sa le scot la imprimanta si ma pun pe citit.Va pupic pe toate si va multumesc mult de tot![:X][:X][:X] Bits pai daca e sa faca cum faceai tu cind vedeai jucarii,cred ca si tu la rindul tau vei face ce faceau parintii tai![:-)))][:-)))][:-)))]Am vazut ca ziceai ca in iunie veniti in Spania.Unde va duceti?Daca veneati pe aici pe linga noi poate ne intilneam,dar eu la inceputul lui iunie plec in tara.[pup] lui Ken Siminna i-or da dintisorii de face asa.Si Eric se scula plingind asa deodata din somn si asa facea,la fiecare ora eram in picioare pina am vazut ca era de la dinti.De mincat nu mai minca si tare ma mai suparam ca am crezut ca era bolnav.Daca vrei sa te linistesti du-te si fa-i un control. Va pupic pe toate! Dana si [copil] Eric [url="http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/munteanu_iuliana1979/my_photos"]Eric Gabriel[url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ROSERB - si mie mi-a fost frica sa nu fie urat in saptamana cu botezul. Noi am botezat-o pe 12 martie, iar pana atunci nu era de loc frumos, chiar a nins in saptamana respectiva daca va mai amintiti, si totusi Dumnezeu a tinut cu fata mea caci exact in sambata respectiva s-a facut frumos. Poate vei avea acelasi noroc, iar daca nu, tot o zi norocoasa va fi pentru baiatasul tau![il] Si noi am iesit afara astazi, pana la urma, si nu mi-a parut de loc rau, chiar daca imi era frica la inceput.[:D] Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Intram si noi in clubul "bebeilor maraiciosi"! Cu 2 membrii de baza![pk] Nu mai stiu ce sa fac cu ei...uneori imi vine sa-mi iau campii[:(]. E o adevarata aventura sa-i fac sa manance, sunt nervosi ca trebuie sa manance, se agita, plang...vorba cantecului: "mananc si plang - mananc". Unul vrea sa doarma...celalalt plange-fugi cu el in cealalta camera si incerc acolo sa-i dau mancare. Hopa! Plange celalalt...il las si fug la el...a facut kk trebuie sa-l schimb. Da dar plange celalat, oare nu-i e foame? Ca nu mai stiu care a mancat. Dar vigantolul l-au luat, si fierul? Ca sucuri nu mai papa de vreo trei zile ca le e "varza" funduletul. Ce mai, la noi ca la nimeni, e cam nebunie mare, nu prea seamana doua zile una cu alta de vreo saptamana incoace. Nu mai stiu ce sa le fac, probabil ca ceva ii supara si nu stiu ce. [:(][:(][:(]Si beau ceai la greu!! Mancare nu mai vor, asta ma supara cel mai tare. Trebuie sa incep sa le dau si eu altceva pt. ca nu stiu daca mai iau in greutate in ritmul asta...dar asta dupa ce intreb pediatra fiindca Tudor cel putin, din cauza dermatitei atopice, nu are voie cereale. Sa vedeti daca v-a trebui sa le dau mancare separat...sa te tii distractie. Na ca am mai zis si eu la cineva[q] [mamica] gemenusilor BIANCA si TUDOR - 03.11.2004 [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/adriana_axa_cluj/my_photos"] pozele noastre[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor, dupa ca sunt melancolico-astenico-depresiva am mai citit astazi ceva de mi-au dat lacrimile.[q] Trebuie sa cititi si voi, asa ca uite, va scriu: "5 octombrie - De astazi incepe viata mea. Parintii mei nu stiu inca acest lucru, sunt mai micuta decat semintele unui mar, dar totusi traiesc. Voi fi o fetita cu par blond si cu ochii albastrii. In mine sunt deja inscrise trasaturile de mai tarziu, chiar si faptul ca o sa-mi placa florile. 19 octombrie - Unii spun ca nu sunt o persoana reala, ca doar mama mea exista. Dar sunt o persoana reala, asa cum o firmitura de piine este tot paine. Eu si mamica suntem doua persoane reale. 23 octombrie - Astazi am deschis pentru prime oara gurita. Ei bine, cam peste un an, pe fata mea se va asterne zambetul. Si mai tarziu voi putea sa vorbesc...si stiu ca primul meu cuvant va fi : MAMA. 25 octombrie - Inima mea a inceput sa bata de astazi. Pana la sfarsitul vietii, in orice clipa se va auzi usor ritmul ei. Dupa multi ani ea va obosi, se va opri si voi muri. 2 noiembrie - Cresc in fiecare zi cate putin. Manutele si piciorusele mele au inceput sa se contureze. Dar va trebui sa mai astept mult timp pana cand ma vor ajuta sa ajung in bratele mamei, pana cand voi putea sa vin cu buchetelul de flori sa-l imbratisez pe tata. 12 noiembrie - La maini au inceput sa-mi apara degetele grasute. Sunt grozav de caraghioase asa mici! O s-o trag pe mama de par cu ele! 20 noiembrie - De-abia astazi medicul i-a spus mamei ca va avea un copil. Ce fericita trebuie sa fie! Te bucuri, mamico? 25 noiembrie - Cred ca mama si tata imi cauta acum un nume. Dar ei nici macar nu stiu ca sunt fetita. As vrea sa ma cheme Maria. Sunt deja maricica acum. 10 decembrie - Mi-au aparut primele firisoare de par, moi si aurii. Ma intreb ce fel de par are mamica mea. 13 decembrie - Vad! Este totul intunecat in jurul meu, dar cand ma va aduce pe lume vor fi numai raze de soare si flori. Mai mult decat orice, as vrea s-o vad pe mamica...Cum arati, mamico? 24 decembrie - Oare mamica aude soapta inimii mele? Unii copii se nasc putin bolnavi. Dar inimioara mea este puternica si sanatoasa. Bate mereu: tam-tam, tam-tam. O sa ai o fetita sanatoasa, mamico! 28 decembrie - Astazi parintii mei m-au ucis." Acuma, spuneti voi, nu va dau lacrimile? Cristina si D[bibe]amiana (5 nov 2004) http://photos.yahoo.com/miria_cristina
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by gandacelu
quote:
Originally posted by try Gandacelu, ai grija ca ceea ce credeai tu ca ai gasit sub pielicica la putzica lui Ioachim (chestia ai alba) nu e mizerie, e doar o substanta secretata de corpul lui cu rol de bariera impotriva infectiilor. Daca te apuci sa-i cureti subst. aia alba, ii indepartezi si scutul de aparare impotriva infectiilor. Atentie, putzica rosie nu inseamna automat ca a facut o infectie, ci ca organismul lui lupta impotriva instalarii unei infectii.
iubita, cum se face atunci ca toti drii spun ca aia e "mizerie" (cam cum au si fetitele si trebuie stearsa)?! mai am o problema: mi se pare ca nu face suficient de mult pipi:(( pampersii nu mai sunt plini, desi ii schimb ff rar:( ce-o fi?
mami de ileana (4 iulie 2002) si ioachim (25 nov. 2004)
[url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41659"]ajutati-l pe mihaita![/url]
Nu am nici cea mai vaga idee de ce spun medicii ca aia e mizerie. De multe ori am impresia ca o parte din medicii romani au fost alesi pe ochi frumosi si trecuti prin facultate ca gasca prin apa. Sau poate ca asa ii invata acolo, habar n-am, ca prea multe prostii aud de la voi ca va spun medicii si, culmea, prostiile astea sunt comune, adica e o intreaga gasca de medici care le sustin. Da o simpla cautare pe internet si o sa gasesti o gramada de info pe latura asta. Eu m-am obisnuit sa ma documentez singura cand e vorba de dileme, iar internetu' e cea mai updatata si vasta carte de anatomie. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [mamica] Alex - 5 Nov. 2004 ......... [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/andra_marinescuro/my_photos "]poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:
Originally posted by andreap
buna dimineata!fetelor,eu sunt[mariaj],dar rau!am facut-o lata in dimineata asta[q][q]!am plecat pana la baie si am lasat-o in pat,nu am mai pus-o in patut.Nu e prima data.Dar mi-a cazut din pat[q][q].Am gasit-o jos urland.Doamne ce sperietura am tras!!!!!Abia am potolit-o .Patul nu e foarte sus.Acum e bine,a supt chiar putin printre suspine,am rasa,se joaca..ce credeti,sa merg cu ea la doctor? In leg.cu suptul,multumesc mult de sfaturi. Bits,culoarea e normala si nu face figuri de 1 zi sau 2, ci de 2-3 saptamani,deci nu cred ca e treaba cu "rusii". Gandacelu,noaptea suge foarte bine,doar ziua nu.Ce sa insemne?Daca e ptr.ca are alte preocupari(se uita pe pereti,gangureste)? Gata,nu-i mai dau biberon ,desi ma intreb cum naiba sa se intarce un copil asa mare de la ceituT??????? O zi buna..ca a mea e compromisa.Sunt speriata rau de la cazatura Mariucai. Andreea si [copil]Mariuca(7.11.2004) http://community.webshots.com/user/andreap124
Andreap, asa facea si Alex, noaptea sugea bine ca era jumatate adormit, dar ziua parca avea un ac in fund si nu putea sta locului. Eu i-am schimbat pozitia de alaptat (mai nou acum il pun intins pe patul mare si eu ma aplec de-asupra lui in cruce si-i dau sa suga. In felul asta e relaxat, dispare riscul sa il tin eu in brate intr-o pozitie incomoda. Ei s-au facut mari acum si e greu pentru noi s-ai mai tinem ca atunci cand aveau 2 sapt. si plus ca au devenit mobili. De cand am schimbat pozitia de alaptat mi s-a parut ca suge mai bine, dar nu pot baga mana in foc ca asta a fost cauza, poate au coincis cele doua momente. Pe de alta parte am incercat sa-l alaptez intr-un mediu cat mai linistit. Fara zgomot, fara televizor, fara sot sau altcineva in preajma ca sa nu-i mai fie distrasa atentie. Si eu nu mai vorbesc cand ii dau sa suga ca mereu se trage si se uita la mine. "Tot ceea ce nu te doboara, te face mai puternic" [mamica] Alex - 5 Nov. 2004 ......... [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/andra_marinescuro/my_photos "]poze cu noi[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

offf...cristina, chiar m-ai facut sa plang[q][q][q] eu si acum am cosmaruri dupa o asemenea situatie...dar la mine a fost de asa natura incat...a trebuit sa fac chiuretaj. era inainte sa-l am pe alex, acum 5 ani de zile, luam anticonceptionale, parca diane 35 se numeau...nu mai retin exact...si cu toate anticonceptionalele am ramas gravidutza, nici nu stiam, am crezut ca e doar o simpla intarziere...dar nu a fost asa...am fost la dr si el mi-a spus ca singura varianta posibila este avortul fiindca si asa se nasc copilasi cu probleme dar medicamentele astea puteau sa-l afecteze grav pe bb, pe 14 oct m-a chemat la clinica si dupa cele 5 minute de dureri am[q][q][q]multi ani...si acum cand imi aduc aminte sau visez ma trezresc plangand. dupa ce am ramas insarcinata cu alex si i-am auzit inimioara batand la numai cateva saptamani mi-am jurat mie si lui Dumnezeu ca nu o sa mai fac niciodata un avort...de aceea cand am ramas insarcinata cu ruxi desi am avut probleme mari(hematom intrauterin, dezlipire de placenta, sangerari puternice si prelungite pe durata a 3 sapt) m-am tot rugat lui Dumnezeu si Sfintei Fecioare Maria sa ma ajute sa-mi tin promisiunea. acum mi-am legat trompele tocmai ca sa nu mai trec prin asa ceva. ma tot intreb in visele mele ce-o fi fost copilashul meu...fata sau baiat??? uneori visez ca fata, alteori baiat si tot asa...am suferit mult, dar nu am avut de ales. sper sa nu va plictisesc sau sa va intristez cu povestea mea,va[pup]si sa ma iertati. monica http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...