Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

Bebelusi de mai-iunie 2004 (39)


Recommended Posts

Fetele fi-miu a inceput sa mearga in 4 labe si e si marait rau, sper sa ii dea o data dintii, ca de 3 zile, abia prind rand sa mananc pe langa el si ziua doarme putin...noroc ca noaptea doarme cu 3-4 treziri, da sunt cheauna. Am iesit ieri cu el afara vreo 2-3 ore si i-am luat si premergatorul. A alergat dupa un baietel vecin si tare i-a placut. A fost superb afara, azi e innorat :-( Grate, mesajul tau m-a bine-dispus, asa m-am si hotarat sa fur din timpul de somnic si sa scriu putin, ca ma tot indemn singura si nu-mi gasesc timp, da de citit tot mai citesc ce scrieti printre picaturi. N-am auzit inca mamica sa ia copilul in pat ca nu poate dormi, da sincer te inteleg, desi inca rad. Si eu m-am obisnuit cu Danut in pat si tare mi-e drag sa il vad langa mine, daca nu mi-ar fi frica sa nu cada nici nu m-as stresa sa il mut inca. Azi Danut a urcat singur 2 trepte (in 4 labe), bineinteles ca eu il asistam, ca am vazut care ii sunt intentiile, da nu l-am atins, sigur s-a descurcat printre icnete si maraieli (se supara daca nu poate ceva si maraie, e tare perseverent). Azi a sta si vreo 2-3 secunde nesprijinit in picioare da nu cred ca a realizat, oricum vad ca trece din ce in ce mai usor de pe o mobila pe alta (sa se sprijine...) Madutza m-a placut rezumatul de 10 luni! Ce frumos, Ana merge... Tare rau imi pare ca e iar bolnavioara. Nu ar fi bine sa repetati analizele, parca Nally sau nu mai stiu care mamica, ii spusesera ca are giardia si pana la urma a fost alarma falsa. Bertha si mie imi place stilul ala de tort mmmmmmmm...Nally, ti-l recomand calduros, e si racoritor, te-ai gandit bine la tort cu fructe. Nally, chestia cu luatul motului e traditie nu religioasa, asa ca poti s-o faci cand vrei tu. De ce cred eu ca se zice sa n-o faci in post, pentru ca nu e bine sa faci chefuri sa dai mancare de dulce la musafiri, toata lumea ar trebui sa tina post. Insa voi oricum faceti chef,nu? Asa ca eu zic sa luati copilului motul atunci, la 1 an. Mama soacra cica dac nu i-l iei la un an, trebuie sa astepti pana la 3 ani (?!?!?) asa ca, fiecare bordei cu propriul obicei... Va las acum sa prind putin somnic langa fiu-meu ca are de obocei de doarme 30-40 de minute si se scoala si eu abia atipesc...inainte mai motaiam pe langa el, sa acum plange cand se trezeste. Sper sa ii dea dintii o data... Alus sanatate Juliei! http://photos.yahoo.com/irinoiu Irina si [copil] Daniel (28 Mai 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Cristina- eu cand intri in Profilul personal si apoi editeaza pagina ta personala sau asa ceva, ca sa schimb imi scrie tot timpul ERROR, am scris la administratori ce se intampal ca nu pot schimba din pacate nu am primit nici un raspuns. Azi ce este adevart nu am incercat inca. Fetelor cum se numeste mecedesul copiilor care este rotund[bonjovi] si are de jur imprejur roti ca eu sa-mi fie rusine am uitat [bang] www.julka.za.pl Alus+Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...