Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai-iunie 2004 (39)


Recommended Posts

Madutza, multumesc de felicitari. Si eu m-am ferit de aparat in luna a 9-a de sarcina. Cantaream vreo 82-83 kg.... Diana, sunt convinsa ca si tu arati super. Ia baga o poza, doua[:D] sa te vad cat esti de inalta si frumoasa.[pup] Vad ca vb. de poze pe tort. Suna bine, dar pot sa merg eu cu tortul facut de mine, si ei doar sa puna poza? Nu-mi plac deloc torturile facute la cofetarii. Prefer sa-l fac eu, sa stiu ce pun.... Carmen si[copil]Iustin (5.06.2004) [url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/mephala30/my_photos"]Album Iustin[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bertha, la noi in zona, se rupe turta la fetite, adica: se face un colac impletit (cred ca aluat de cozonac), se tine deasupra capului copilului si se rupe in patru (cica in cele patru colturi cardinale). Apoi se imparte cate o bucata de colac celor care asista la eveniment. Dupa acest ritual, se pune tava aceea cu tot felul de obiecte, sa aleaga copilul. (primele trei obiecte). Cam atat stiu. Noi vom respecta acest ritual care il stim din mama in fiu (fiica). Cristina & Amalia (20.04.2004) http://community.webshots.com/user/cris_amalia "cele mai mari placeri ale vietii sunt cele impartasite cu altii"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Apropo de Vigantol... Noua ni s-a recomandat VIGANTOLETTEN 1000 U.I (sunt pastilute), iar acum luam de 500 U.I. Amalia, avand probleme la nastere, probabil ca in functie de parametrii, ni s-a dat pastilute (cica are avea un mai bun efect). Stiu ca exista si FLUORVIGANTOLETTEN (se da din momentul aparitiei dintilor, pt. intarirea smaltului). Chiar as vrea sa intreb medicul pediatru, daca ni se recomanda. Cristina & Amalia (20.04.2004) http://community.webshots.com/user/cris_amalia "cele mai mari placeri ale vietii sunt cele impartasite cu altii"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen, e o cofetarie "Maria" unde fac torturile si prajiturile bestiale. Nici eu nu sunt pt. cele de cofetarie, dar acolo folosesc numai frisca naturala si sunt f.f.f.f. bune. Poti incerca, fac si decoruri superbe. Acris, ai intrat in ritm cu serviciul? Vroiam sa va intreb: copii vostri sunt innebuniti dupa reclame? Eu cand vreau sa o linistesc sau sa ma duc la baie, ii pun reclame si e disperata dupa ele. Daca e in bucatarie si aude genericul, fuge repede sa vada reclame. Sa vedeti ce mishto e cand vine si vecinul, prietenul ei, cum stau amandoi in fata tv-ului. Se opresc din orice activitate si stau stana pana se termina. E fantastic! Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004) [url="http://community.webshots.com/user/padme_ami2003"]ANA[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Va multumesc tuturor celor care mi-ati raspuns! E clar ca nu-i a buna, doarme de 2 ore jumate! E clar ca trebuie sa meditez bine la problema rahitismului si sa iau o hotarare! Madutza, si Darius ar fi tentat de reclame si de tv in general, da' nu prea-l las, are destul timp sa fie "videomaniac"! Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/cuc0204/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Madutza, dar in ce ritm am intrat....Sunt ca o [biz]. Daca rezist acum inseamna ca sunt tare ! Cristina & Amalia (20.04.2004) http://community.webshots.com/user/cris_amalia "cele mai mari placeri ale vietii sunt cele impartasite cu altii"
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare fetelor!!! LAURAA LA MULTI ANI SA FII SANATOASA SA TE BUCURI DE MINUNEA TA LARA, sa ne povestesti cum petreci si cum te mai simti ca nu mai stim nimic de tine. Multi pupici. Madalina, nu am mai apucat pana aseara tarziu sa intru, ai fost la spital?, te rog sa-mi spui ce as putea si eu sa cumpar pentru el, lapte am inteles milupa dar de care sau sa cumpar pampers, sau ce altceva ar putea sa-i foloseasca puiului. Am sa-ti trimit nr. meu de telefon pe PM poate mi-l trimiti si tu sa putem lua legatura. Anacami, ma bucur ca ai fost si Sebi este bine, eram sigura ca asa este din ceea ce ne-ai descris tu despre el. Si eu am avut aceeasi senzatie la cabinet, dar pentru dansa ma duc. Noi in seara asta avem programare, sper sa fie totul in regula. Grate, am citit in multe carti, reviste, ca pana la 2 ani nu este bine sa doarme bebeii pe perna, de fapt si pentru adulti ar fi mai bine fara perna… . Mona, chiar te rog sa ne scrii de senzatiile pe care le traiesti cu samburelul din burtik, mie imi face o placere deosebita si nu cred ca sunt singura. Imi pare rau de gustul ala neplacut, eu nu am scapat de el toate cele 9 luni asa ca te inteleg foarte bine. Hm si zi asa inaintea Liutei, hihihi ce somnoros este samburelu[:)] Multi pupici pentru Lia si burtik. Vanessa, ca mai face mamica ta? Sper ca este mai optimista si mai bine, am citit ca a tras mult dar poate totusi o sa mai gasesca putere sa lupte in continuare. Eryka, m-am gandit la voi, de ce nu dati nici un semn de viata…, ma bucur ca sunteti bine, eu cred ca daca medicii de acolo spun ca nu este nimic or stii ei ceva, ca doar sunt renumiti pentru profesionalismul lor in tot ceea ce fac. Sper sa-si revin si cu somnicul printesa mica. Mai fetelor stiti la cine ma gandesc ca nu a dat nici un semn de viata demult la Tutus cu Raulisca frisca, sau poate cat am lipsit eu a mai dat vre-o veste? Voi stiti ceva de ea? Mi-am amintit de tarta ei cu pere parca era, ce pofta imi era ,iar eu nu puteam manca nimic in afara de branza hihihi, Irinusha parca ai facut-o si tu de cateva ori, mai ai reteta poate o sa o incerc si eu acum ca pot manca relativ ca omul… Sa ma plang si eu pic la voi cu piticul meu care nu vrea sa pape deloc piureul orice i-as face, i-am scos pe rand legumele, sa vad daca este una care nu prea ii place, nimic…, cu carne, fara carne cu ou, fara ou, cu branza, fara branza nimic nu este pe gustul mofturiciului meu mic… Dimineata manca binisor banana cu diverse, dar ea tb sa fie baza, acum nu prea ii mai place, of si eu stau in fiecare dimineata sa fac combinatii (o sa ajung la permutari si aranjamente) [:D] Na ca sa sculat si trebuie sa fug ca asta este alta problemuta nu ne place sa stam singuri nici 5 minute, ca de asa m-am invatat… Multi pupici Laura si Mihnea [hagi]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[purple]Buna Fetelor[/purple La inceput cu venirea primaveri va uram eu cu Julia va trimitrm mult soare,sa-l aveti intodeauna chiar si in zilele posomarate. Diana- cred ca este prea mica sa-i explic cum se coboara din pat, are dabea 9 luni. Acum nu va intelege nimic. Carmen- super ai slabit, eu inainte de sarcina am avut 57, in timpul ei 68, iar acum in jur de 55, nu mam cantarit de mult. Eu cred ca arati asa de bine ca nu trebuie sa mai slabesti. Bertha referitor la poze- intri pe pagina si apesi pe fiecare poza din ce luna vrei, iti va aparea mai multe poze, daca vrei sa le vezi marite apesi pe una din ele, depinde pe care vrei sa vezi, sus o sa apara sageti in dreapta sau in stanga, cand vei apasa pe ele vei putea sa vezi si celalalte poze di acea luna. Noi incetul cu incetul ne pregatim de Pasti [iepu], pana duminica a ramas o saptamana, dar va trece nici no sa stim cand. Alus+Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Alus, draga mea, eu sunt tare grea de cap[bang], lumnineaza-ma, ca ma depaseste situatia! Unde e adresa ta, aia la care pot vedea pozele[?]? Ma tot uit, da' nu e nimic scris, am intrat si pe profilul tau, scrie ca n-ai pagina personala! Help!!!! PS Incearca sa treci si adresa sub semnatura, or mai fi altii ca mine! (desi nu cred)[pup] Bertha si Darius - frumusete rara (DN 08-06-2004) http://pg.photos.yahoo.com/ph/cuc0204/my_photos
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...