Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Bebelusi de mai-iunie 2004 (39)


Recommended Posts

La multi ani Elena,Clara Elena! La multi Lauraa, sa fii sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi! Camelia si Sebastian (26 mai 2004) Poze [url="http://community.webshots.com/user/anacami"] < 8 luni[/url] , [url="http://community.webshots.com/user/sebymatei"] > 8 luni[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Bertha- rugamintea ta a fost ascultata[;)], desupra semnaturi va aparea pagina personala lui Julia. Cum este vremea in Romania, aici soare mai mult ca nori, dar frigulet -1 grad. Au spus ca in zilele urmatoare va fii cald si de Pasti pe 27 chiar peste 10 grade in unele locuri. Ma bucur ca vine primavara, eu nu suport iarna. In tara a fost prima furtuna ca aici a fost. Vremea este ciudata, acum nu este zapada ca in urmatorele 5 minute sa fie, ca inca dupa 10- 15 min sa nu fie mai deloc. Alus+Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Laurina, o sa iti raspund eu in locul Madalinei. Din pacate nu mai poti face nimic pentru Tudorica, s-a stins din viata...Dumnezeu sa il odihneasca, sunt sigura ca e in Rai acum, un mic ingeras nevinovat.Fetele sa ma iertati ca va dau eu vestea asta, poate unele dintre voi deja aflaseti.Pupici la toate, intru mai tarziu sa povestim... http://photos.yahoo.com/irinoiu Irina si [copil] Daniel (28 Mai 2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

iubitelor, in primul rind, lauraa, la multi ani, sa traiesti si sa te bucuri de comoara ta in sanatate si zile senine! si la multi ani si puiutilor elena, stefan si clara! am ajuns dis-de-dimineata la servici si altceva decit sa-i ajut pe unul si pe altul ba cu un printer, ba cu niste specimene gresit instalate, ba cu o comanda care n-a ajuns la destinatie, n-am facut nimic! si nici n-am chef de nimic, asa ca m-am retras aici sa va scriu, sa palavragesc cu voi:). hai sa vad ce-ati tot scris pe cele 6 paginute.... eryka, erykutza, de cind nu te-am mai vazut pe-aiiiiici! ce bine ca ne scrii! felicitari ayumitzei pentru primul ei dintisor si pentru 'paaa' c minuta. stiu ce fain e sa-i vezi cum fac 'paa-paa', lia parca are mamaliga in loc de minuta si si-o flutura asa, din incheietura, eu ma prapadesc de ris de fiecare data:). of, si febra aia, sper ca i-a trecut de tot, sa vad ce mai scrii. precis ca ti-a zis diana cite ceva, ea e tare priceputa! unde ii iei tu temperatura lui ayumi? in fundic? ca acolo tre' sa fie un pic mai ridicata decit, de exemplu sub brat sau chiar in guritza. o, si multumesc pentru urarile pentru simburica - sper si eu sa mearga totul usor si bine. doamne-ajuta. uaaa, eryka, ayumi isi ia singura sticlutza cu biberon cu ceai. ce fain!!! ce bine de tine, sa fii inapoi la greutatea de dinainte de sarcina! uaaa, visez la cai verzi pe pereti si mai tre' s-astept sa ma 'ingras' intii ca apoi sa m-apuc de slabeala. of-of. o sa tin minte neaparat reteta ta de slabit cot la cot cu celebritatile! irinel, multumim de intrabari, lia-i bine si simburica ma zapaceste de tot:). deci daniel nu vrea sa se obisnuiasca cu patutzul lui, hmmm, inca nu e tirziu sa-l 'antrenezi'. cum ai facut cu somnul la prinz, s-ar putea ca lumina zilei sa-i dea de furca si sa-si simta locul mai mult. incearca noaptea, pune-l in patutzul lui inainte de a adormi, vreo citeva minute, ca de somn, apoi adoarme-l cum vrei tu si pune-l in patutz adormit. vezi ce iese - multi pupici. dana, pai, tu faci o groaza de mincarica pe meniul lui stefa! si lia minca mamaliguta cu brinza, spanac, ou galbenus pe pitutza, supitza, gris cu lapte, dar cel mai mult ii plat cartofii piure cu ceva sosulet pe ei: de rosii, de brocolli, de ciuperci (!). ieri am mincat cu totii steak filet mignon - lia a primit feliute subtiri si taiate mici cu cartofi piure si sautee de ciuperci. s-a lins pe buze, dar si noi!:) e mai rar in ultimul timp la mine sa gatesc asa, mai ales ca n-am pofta de nimic numa' piine prajita cu brinza!:) si noi i-am luat liei un carutz umbrela - sa-l folosim prima oara in aruba, am zis noi:). bertha, noi n-am prea vorbit, dar citesc aici ca micutul darius a avut ceva problemute - doamne-doamne, sper ca e bine si tot greul l-ati lasat in urma! acris, ce fetita talentata ai si tu! saracuta de tine, lucri asa de mult. sotul tau nu lucreaza? sta el cu amalia, sa inteleg? felicitari pentru dintisor(i)! da, lia a cam incetinit cu mincatul pina la refuz total la un moment dat cind i-au iesit 4 dintisori deodata. v-am spus, fetelor, ca are deja 8? 4 sus si 4 jos:). bine ne-ai gasit, alus! cam tirziu iti urez bine-ai venit, dar e din inima. eu ii fac baitza liei in fiecare seara, cred ca e un ritual deja ca doar nu are nevoie s-o spal asa des, dar nu folosesc prea mult sapun si-i place tare in vanita - si vad ca dupa baie se simte 'proaspata', gata de culcare, ceea ce ne bucura mult. irinushaaaaaaaaaaa, ce viteaza esti! auzi, tu, sa bati orasul cu bitzigla cu remorca si cris in ea! brava, fata draga! am citit cu drag cum scrii ca-l adormi pe cris in brate cu biberonul in guritza - asa mi-e si mie de drag sa fac asa cu lia - mai ales dupa ce n-o vad toata ziua! cit mai putem, nu?[;)] iuliana, pupici lui rares, sa nu te mai sperie:). laureta, mult noroc si sanatate in casuta noua! multumim de urari:) madutza, ma bucur ca te mai vad si pe tine. ce mai face ana scumpa? o sa ma duc sa ma mai uit pe poze ca mi-e dor de ea:). inceraca reteta erykai, poate merge, e dura, dar suna corect. te pu pe amindoi obrajiorii. iai, ce m-am distrat cum zici de mariuca ca se instaleaza in fata televizorului pentru reclame!! inca mai am zimbet pe fatza! sa va traiasca scumpa! nally, tinem pumnii sa iasa cum va doriti petrecerea de motz! si noi ii tinem ziua liei in 24 aprilie, pica in duminica de florii, asa ca o sa am mincarica pentru toate felurile de invitati:). uaaaa, carmen, arati super! chiar ca o adolescenta. nici un pic nu se vede ca ai copil! felicitari, aia da! laurina, esti o scumpa, sa-mi dai curaj sa va impartasesc din 'simtirile' de burtic in devenire:). pupici multi lui mihnea si sa manince cu pfota ce-i da mami a lui! .................................... ooo, sa-l odihneasca dumnezeu pe micutul tudorica. sint sigura ca si-a gasit linistea si pacea si fericirea. ............................................ va pup, mai vin eu cind pot. azi ma simt mai ok, gustul ala nasol tot il am in gura, bag la mere si struguri si capsuni in mine dar mi-e o pofta de-un senvici, mama-mama.........
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

de 'breaza' ce sint, am postat mesajul cu idul mamicii de noiembrie! in felul asta, vedeti si voi ca s-a aprobat contul, dar eu sint total zapacita:) ma iertati, va rog. il mai postez aici: iubitelor, in primul rind, lauraa, la multi ani, sa traiesti si sa te bucuri de comoara ta in sanatate si zile senine! si la multi ani si puiutilor elena, stefan si clara! am ajuns dis-de-dimineata la servici si altceva decit sa-i ajut pe unul si pe altul ba cu un printer, ba cu niste specimene gresit instalate, ba cu o comanda care n-a ajuns la destinatie, n-am facut nimic! si nici n-am chef de nimic, asa ca m-am retras aici sa va scriu, sa palavragesc cu voi:). hai sa vad ce-ati tot scris pe cele 6 paginute.... eryka, erykutza, de cind nu te-am mai vazut pe-aiiiiici! ce bine ca ne scrii! felicitari ayumitzei pentru primul ei dintisor si pentru 'paaa' c minuta. stiu ce fain e sa-i vezi cum fac 'paa-paa', lia parca are mamaliga in loc de minuta si si-o flutura asa, din incheietura, eu ma prapadesc de ris de fiecare data:). of, si febra aia, sper ca i-a trecut de tot, sa vad ce mai scrii. precis ca ti-a zis diana cite ceva, ea e tare priceputa! unde ii iei tu temperatura lui ayumi? in fundic? ca acolo tre' sa fie un pic mai ridicata decit, de exemplu sub brat sau chiar in guritza. o, si multumesc pentru urarile pentru simburica - sper si eu sa mearga totul usor si bine. doamne-ajuta. uaaa, eryka, ayumi isi ia singura sticlutza cu biberon cu ceai. ce fain!!! ce bine de tine, sa fii inapoi la greutatea de dinainte de sarcina! uaaa, visez la cai verzi pe pereti si mai tre' s-astept sa ma 'ingras' intii ca apoi sa m-apuc de slabeala. of-of. o sa tin minte neaparat reteta ta de slabit cot la cot cu celebritatile! irinel, multumim de intrabari, lia-i bine si simburica ma zapaceste de tot:). deci daniel nu vrea sa se obisnuiasca cu patutzul lui, hmmm, inca nu e tirziu sa-l 'antrenezi'. cum ai facut cu somnul la prinz, s-ar putea ca lumina zilei sa-i dea de furca si sa-si simta locul mai mult. incearca noaptea, pune-l in patutzul lui inainte de a adormi, vreo citeva minute, ca de somn, apoi adoarme-l cum vrei tu si pune-l in patutz adormit. vezi ce iese - multi pupici. dana, pai, tu faci o groaza de mincarica pe meniul lui stefa! si lia minca mamaliguta cu brinza, spanac, ou galbenus pe pitutza, supitza, gris cu lapte, dar cel mai mult ii plat cartofii piure cu ceva sosulet pe ei: de rosii, de brocolli, de ciuperci (!). ieri am mincat cu totii steak filet mignon - lia a primit feliute subtiri si taiate mici cu cartofi piure si sautee de ciuperci. s-a lins pe buze, dar si noi!:) e mai rar in ultimul timp la mine sa gatesc asa, mai ales ca n-am pofta de nimic numa' piine prajita cu brinza!:) si noi i-am luat liei un carutz umbrela - sa-l folosim prima oara in aruba, am zis noi:). bertha, noi n-am prea vorbit, dar citesc aici ca micutul darius a avut ceva problemute - doamne-doamne, sper ca e bine si tot greul l-ati lasat in urma! acris, ce fetita talentata ai si tu! saracuta de tine, lucri asa de mult. sotul tau nu lucreaza? sta el cu amalia, sa inteleg? felicitari pentru dintisor(i)! da, lia a cam incetinit cu mincatul pina la refuz total la un moment dat cind i-au iesit 4 dintisori deodata. v-am spus, fetelor, ca are deja 8? 4 sus si 4 jos:). bine ne-ai gasit, alus! cam tirziu iti urez bine-ai venit, dar e din inima. eu ii fac baitza liei in fiecare seara, cred ca e un ritual deja ca doar nu are nevoie s-o spal asa des, dar nu folosesc prea mult sapun si-i place tare in vanita - si vad ca dupa baie se simte 'proaspata', gata de culcare, ceea ce ne bucura mult. irinushaaaaaaaaaaa, ce viteaza esti! auzi, tu, sa bati orasul cu bitzigla cu remorca si cris in ea! brava, fata draga! am citit cu drag cum scrii ca-l adormi pe cris in brate cu biberonul in guritza - asa mi-e si mie de drag sa fac asa cu lia - mai ales dupa ce n-o vad toata ziua! cit mai putem, nu?[;)] iuliana, pupici lui rares, sa nu te mai sperie:). laureta, mult noroc si sanatate in casuta noua! multumim de urari:) madutza, ma bucur ca te mai vad si pe tine. ce mai face ana scumpa? o sa ma duc sa ma mai uit pe poze ca mi-e dor de ea:). inceraca reteta erykai, poate merge, e dura, dar suna corect. te pu pe amindoi obrajiorii. iai, ce m-am distrat cum zici de mariuca ca se instaleaza in fata televizorului pentru reclame!! inca mai am zimbet pe fatza! sa va traiasca scumpa! nally, tinem pumnii sa iasa cum va doriti petrecerea de motz! si noi ii tinem ziua liei in 24 aprilie, pica in duminica de florii, asa ca o sa am mincarica pentru toate felurile de invitati:). uaaaa, carmen, arati super! chiar ca o adolescenta. nici un pic nu se vede ca ai copil! felicitari, aia da! laurina, esti o scumpa, sa-mi dai curaj sa va impartasesc din 'simtirile' de burtic in devenire:). pupici multi lui mihnea si sa manince cu pfota ce-i da mami a lui! .................................... ooo, sa-l odihneasca dumnezeu pe micutul tudorica. sint sigura ca si-a gasit linistea si pacea si fericirea. ............................................ va pup, mai vin eu cind pot. azi ma simt mai ok, gustul ala nasol tot il am in gura, bag la mere si struguri si capsuni in mine dar mi-e o pofta de-un senvici, mama-mama......... mona, [copil] lia (24.04.2004) si simburelu' mic (7+) [url="http://www.seansimon.com/march2005.htm"]PROASPETE DE MARTIE[/url] [url="www.seansimon.com"]site-ul nostru[/url] [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=31961"]asa s-a nascut lia[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, N-am scir de doua zile, ati crezut ca scapati de mine?!! Am avut musafiri simbata seara si ne-am distrat de minune. Patrick a colindat casa in picioare tinut dee minuta timp de 1 ora jumate si tot mai vroia, a dormit rupt. Referitor la perna, continui s-o folosesc, si nu e inalta ci mare, nu i-o pun sub cap ci sub intregul trunchi, am primit si aprobarea medicului. Carmen ai slabit foarte frumos! Esti suuuuuuuupeeeer! Bravo! Imediat va citesc fetelor! Mamica de[copil]Explorator pe nume Patrick(31 mai,2004) http://photos.yahoo.com/gratepeter
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt cu Medalina in suferinta prin care trece [:(] [q], am inteles ca fiul ei este deja un ingeras. Eu stiu prin ce trece, ce simte, ce gandeste. Am sa ma rog cu ea. Ma scuzati ca am revenit la aceasta tema dureroasa. www.julka.za.pl Alus+Julia
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Dumnezeu sa il odihneasca pe Tudorica! Multumim Irinel ca ne-ai spus, asa ne putem ruga pentru sufletul sau de ingeras![ruga] Mona, din cate vezi e al 3-lea mesaj in 24h [:D]. Iti vine sa crezi? Fi-mea e postata la reclame. Alus, ce scumpa e grasunica de Julia. Sa iti traiasca si sa iti aduca numai fericire si sa ii faci si fratiori! Nu inteleg mesajul tau referitor la Madalina si fiul ei...Tudorica nu era fiul ei daca la asta te referi. Era un ingeras parasit de parinti, iar Madalina a avut un suflet mare sa se duca la el la spital. Carmen, ce ne intelegem noi [:D]. Ce legatura are Iasul cu cofetaria "Maria"? Nici una, aveam impresia ca esti din Bucuresti [:I] Cris, ma bucur ca ti-ai revenit. Fa-i praf si arata-le ca nu te doboara asa usor! Madutza[mamica] si Mariuca[fetita] (17 Mai 2004) [url="http://community.webshots.com/user/padme_ami2003"]ANA[/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...