Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi din 2002 (8)


Recommended Posts

Doris noi cautam si avantajele meseriei astea... Adica in primul rand banii, nu e de ici de colo 4000 de para in condintiile in care salariul minim este in jur de 100, si poti ajunge pana in 7000 para...Mai ales ca eu acum nu lucrez, daca obtin din nou job-ul la vara, asta va fi ultimul voiaj, daca nu mai am o sansa la anul si ne mai gandim...Unul dintre noi trebuie sa produca, mai ales acum ca cerintele sunt mari. Si apoi alt avantaj (asa ne consolam si noi) este ca , desi lipseste 4-5 luni, celelalte 4-5 luni sta cu noi tot timpul, David are 2 mame cand e tati acasa...Eu cred ca de asta sunt ei foarte apropiati...Cine isi permite un concediu de 4 luni sa stea cu copilul sa aiba rabdare si timp, sa il duca peste tot ? Asta este un mare avantaj... Si apoi iubirea e mai dulce dupa o desparire (nu asa lunga...dar...ce sa faci)...eu asa gandesc ca sa ma pot impaca cu despartirea asta... "O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ." Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/293265702KvQrCI"]David pe tractoras [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 142
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Dragele mele, stiu ca nu am fost o prezenta prea activa pe forum, motivele sint multiple...V-am citit de cite ori am avut ocazia si am fost alaturi de fiecare dintre voi. Eu am o veste foarte mare, dar de fapt o stiti deja, v-a informat draga de Nina . LUCA a venit pe lume, pe data de 23 martie,ora 13.50, la 36 saptamini. Este sanatos, cuminte si cel mai scump baietel de pe lumea asta. Este incredibil cum ma pot bucura de el, realizez mult mai multe acum la al doilea, esti mult mai relaxata si este minunat. Pina acum maninca la 4 ore,uneori si mai mult de 4 ore, asa ca macar ne putem odihni noaptea. Nu-mi vine sa cred. Francesca era la san tot la o ora jumate, ceea ce era efectiv epuizant. Ea l-a primit f bine pe Luca, il iubeste foarte mult, trebuie s arecunosc ca mi-am cam facut probleme...Desigur cere si ea foarte multa atentie acum, uneori nu te poti intelege cu ea, dar este normal. Luca s-a nascut in jumatate de ora, a avut 2900 gr si 48 cm la nastere. Durerile au fost foarte mari, nu am mai avut timp de epidurala, dar a trecut si deja le-am si uitat. Va pupam si va multumim de mesaje si de urari! Ps Nina, mi-a zis mama ca ati vorbit, ma bucur enorm de ceea ce am aflat si tinem legatura... GabiG, Francesca 2 ani 8 luni + [navy]Luca[/navy] 1 saptamina Pe lumea asta exista un singur bebelas (copil) perfect! Si fiecare mama il are! http://www.geocities.com/adrianb74
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Gabi am vazut-o si eu pe Francesca...e ff frumoasa...si sa ii traiasca si micul fratior sa se bucure de el!!! Felicitari pentru curaj!!! David de ieri spune ca face kaka si cand il pun pe wc nu face nimic. Ba azi chiar a facut dupa ce a vrut jos si m-am suparat tare pe el!!! Plus ca mai avem o pb sta cu mancarea in gura foarte mult timp, nu vrea nici sa scuipe nici sa o mestece...imi e frica sa nu faca carii din cauza asta...si nu stiu cum sa il dezvatz... "O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ." Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/293265702KvQrCI"]David pe tractoras [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara fetelor! Mik,[flo] bun venit tie si puiului tau aici! GabiG, te invidiem pentru performanta ata frumoasa. As vrea sa iti urmez exemplul, dar nu se poate fara ajutor din partea "taticului"[:D]! Sa iti traiasca si Luca si Francesca si sa iti aduca muuuulte bucurii! Sanatosi sa iti fie in primul rand! Cristina, da un pupic si din partea noastra Mariucai, pentru ca e cuminte! Noi numaram zilele pana incepem sa ne ocupam la cel mai serios mod de pampers, e musai!Astazi mama mea a terminat pampersii si i-a zis lui George ca gata, ea nu mai cumpara si trebuie sa faca la olitza. A inceput sa planga si nu mai vroia nimic, decat sa cumpere bica pampersi![bang] Normal ca i-a luat, dar a speriat copilul un pic. Sambata dam o tura prin oras sa cautam capac de wc pentru el. O sa tin cont de informatiile voastre ca sa nu iau de fetita! Ma bucur ca voi avea atatea fete care au depasit momentul acesta super-dificil alaturi de mine. Sanzi, si tu imi vei tine companie, nu??? Sa stiti ca am emotii daca voi reusi, mi se pare un moment tare dificil scapatul de pampers, deja visez si noaptea! Va pup si noapte buna! Elena Mami ”de George” [url="http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=36561"]Povestea_nasterii[/url] [url="http://www.babiesonline.com/babies/g/GeorgeC/"]Poze[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nina felicitari pt. fetita . Laura Andy si Mik bine a-ti venit si va asteptam sane povestiti despre traznaile pustilor. GabiG inca o data felicitari si sa fiti sanatosi si fericiti cu toti. Eu inca nu m-am dcis cu gradi dar sper sa o fac zilele astea si sa ma linistesc ca nu mai stiu decat gradi in sus gradi in jos . O noapte linistita tuturor. Gabica mamica alaturi de Rebeca(11.12.2002) si Iustin(04.02.2005) http://photos.yahoo.com/stroengr
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Elena...va tinem companie...ca pana se dumireste David ce e cu wc si la ce foloseste intra-devar....vine anu nou!!!!!!!!!! Azi mijeste un soare timid...sper sa fie mai cald. ieri era un friggg "O coardã prea întinsã se rupe, o coardã prea slabã nu vibreazã aºa cum trebuie. ." Sinzi [avion]si David[marinar] [URL="http://community.webshots.com/album/293265702KvQrCI"]David pe tractoras [/URL]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, dragelor si dragilor!!! Sa-mi fie rusine ca "m-am inscris" si eu aici si de-atunci n-am mai scris deloc... Sa va povestesc si eu cate ceva despre noi: tocmai am venit de-afara si sunt rupta de cat am alergat dupa atleta asta mica(dupa o zi de alergatura si agitatie la serviciu). Acum trrebuie sa ma apuc de facut mancare pe maine... Daria inca nu merge la gradi-e prea mica pt cea de stat iar de particular nu ne prea permitem... Asa ca o las cu viitoarea mea cumnata (pe care o platesc pentru prestatie)... Si stau destul de stresata ca acum vreo saptamana mi-a povestit senina cum a pierdut-o ea pe Daria la complex in timp ce se uita la cosmetice... noroc ca a aparut copilul singur, ca era sa moara de spaima (!!!) Deocamdata este asa... Apoi ea pleaca la munca in Italia si o sa gasesc o alta solutie. Voi cu cine va lasati puiutii? Aveti incredere? Felicitari pentru bb, Gabi! Eu nu stiu cand oi avea curaj si alte cele pentru inca unul!!! Va pupam!!! Dara si Darisor PS Unde sa pun si eu poza Dariei sa o vedeti si voi?
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...