Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele-pe unde sunt?(5)


Recommended Posts

offf...syd, cred ca ti-e tare greu...[bang]

dar de ce nu incercati sa va mutati numai voi 3 undeva fara soacra? poate lucrurile ar merge altfel daca ati fi singurei si soacra si fiul lui ar veni doar atunci cand ii invitati voi.

stai si linisteste-te si nu lua o decizie pripita si la nervi sa nu-ti para rau dupa aceea....pliiizzz.[pup]

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

[hia] fetelor,

Asa cum v-am promis incep a povesti cum l-am cunoscut pe el.

Am fost o adevarata scorpioanca=scorpie. L-am cunoscut in primele zile ale clasei a IX-a de liceu, un baietel micut si slabut, abia scapat de galbenare(tip B, deci mai grava), nici ca-mi luase ochii, doar ca si coleg, asa. Eu am fost din totdeauna o energica, o conducatoare, ... o caprita in centrul atentiei. Normal ca nu-l remarcasem, nici nu prea aveam ce, de altfel. Eu aveam aburii mei din cabina si visam la elevii dintr-a XII-a.

In clasa a X-a la un chef mi-a impartasit dragostea lui, ce dura deja de un an. Am fost impreuna un timp ... dupa care bineinteles ca nu am mai rezistat si i-am dat papucii. Aveam din nou altul la care sa visez, el si-a orientat atentia asupra altei fete, desi tot pe mine ma iubea. Era iubire! mai fetelor, nu ce faceam eu ...scorpia. Intr-a XII-a am fost din nou impreuna (dar doar prietenie, fetelor, nu va ganditi la o relatie ), acum nu mai aveam in liceu baieti mai mari dupa care sa ne aruncam ochii ... asa ca acum au inceput sa se formeze perechile la noi in clasa. (La inceput am fost cam 4 – 5 perechi, in zi de azi doar 2 au mai rezistat.)

Dar cum scorpie sunt ... nu am rezistat mai mult de 4 luni, nici de data aceasta. Am avut o alta relatie, dupa care am suferit mult si normal ca pe umarul cui plangeam eu? Normal ca pe al sotului. El ma asculta intelegator si ma sustinea.

Am terminat liceul, nu am intrat la faculta din prima nici unul dintre noi, asa ca am mai ramas acasa inca un an. Vorbeam des, chiar si despre noi, dar de iubit cica nu ma mai iubea. De la ultima ruptura m-a scos din sufletul lui.

In urmatorul an, am intrat la facultate, amandoi la Timisoara, iar in toamna, cum aveam amandoi restante...am profitat de faptul ca el avea deja cazare si tusti... pe langa el sa ma cazeze si pe mine 2 - 3 zile. La inceput invatam impreuna, eram stresati de examene, ca dupa ce am terminat cu restantele ... sa mai stam inca 2 zile ... asa pentru noi. Atunci a inceput relatia noastra. M-a cucerit cu bunatatea lui, cu rabdarea lui, de aratat bine nu arata, dar au fost deajuns acele zile de convietuire impreuna sa ne dam seama ca noi doi trebuie sa fim impreuna. Am fost impreuna 9 ani de zile, de la inceputuri am locuit impreuna si din 2003 suntem casatoriti. De iubit nu pot spune ca ne iubim ca in prima zi, deoarece fetelor, la mine nu a fost iubire de la inceput, iubirea noastra creste pe zi ce trece, nu am putea trai unul fara celalalt, ne completam si ne ajutam reciproc, eu scorpionul ... cu ideile si cu aruncatul cu capul inainte, iar el fecioara ... calculeaza totul si ma sustine din spate. E armonie in cuplul nostru, DAR lipseste ceva: un bebe care se lasa asteptat si pentru care vom avea mult de luptat.

E! Fetelor, cam asta era ceea ce voiam sa va povestesc.

[floare3][flo2][flo2][flo][flo][floare3][floare3][floare3]

 

Miro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Syd, si celelalte tot dragi,

 

imi pare nespus de rau sa te aud cum vorbesti...sa nu intelegi gresit, nu ce zici doare, ci ce simti, situatia prin care treci...

 

Parca ma recunosc pe mine ...exact asa as reactiona si eu (cred) atata frustrare, pe mine si ai mei ma deranjau - daca toata ziua voiau sa stea langa mine sa imi vorbeasca sa se uite la tv cu mine, si erau ai mei si imi erau dragi...da' parca intrau in cercul ala al meu de scorpion ciudatel si imi venea sa plang de nervi ca nu am minutul ala de singuratate - ce sa mai zic daca s-ar fi intamplat asta cu un strain...grrrr.

 

Din pacate nu pot sa iti dau nici un sfat decent, ca nu stiu eu care ar fi consecintele plecarii sau ramanerii in Elvetia (eu nu m-as duce-n veci de-acolo, dar eu nu stiu cum e sa ai probelem asa mari, sa fi atat de nefericita). Pot doar sa iti spun ca indiferent ce hotarasti voi incerca macar prin intermediul acestui mijloc (internetul) sa fiu alaturi de tine, daca e nevoie altfel si se poate voi incerca si altfel. Si sunt aproape sigura ca si celelalte fete sunt de aceeasi parere.

 

Iti doresc o zi cat se poate de frumoasa in continuare,

 

Esme

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Foarte frumos Mirona[bis]

 

Monica acum si el e impotriva mea,daca nu ne-am mutat pana acum,avea el ceva in cap.Vrea sa-si stranga bani si sa inceapa o afacere.Nu sa ma intretina pe mine.Ne-am spus prea multe si mereu aceleasi lucruri,ca asta nu-i relatie,ca n-avem nici un viitor,ca am stiut-o dintotdeauna.Si are dreptate,atunci de ce-am mai continua?Fata e destul de maricica sa-l cunoasca,daca vrea s-o vada,e binevenit,daca vrea s-o ajute cu ceva la fel.N-o sa-i cer nimic,deja spune ca n-o sa vad un banutz.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hiliu!

Am lipsit in ultimele zile deoarece am avut niste probleme cu compu asta idiot, de fapt cu netu. Din pacate sunt tot pe dial-up ca se pare ca mi-au dat astia niste zile suplimentare si imi tot face fitze si figuri.

Aldaesmeid="red">, zi-mi cand esti nascuta sa te trec si pe tine pe listutza![pup]

La noi e totul ok. Am fost duminica cu Adrian in Gradina botanica si a alergat de zici ca era leul scapat din cusca! Numai prin iarba vroia, nu pe alei!

Dory merge bine, nu am probleme cu ea.

Adi si-a mai gasit un calut sa incalece(la Corbeanca) si mai ia 50 de dolarei in plus deci, e bine, cat de cat.

Ma bucur sa vad ca ati fost harnicutze, moama ce s-a umplut sombektu, in curand deskidem partea a 6-a!

Va pupic si mai vorbim ca nu prea stau mult pe net ca iar imi vine telefonu 2 bulioane![pup]

 

Adrianid="Comic Sans MS">[copil],Alinaid="Comic Sans MS">[mamica]si sotul Adiid="Comic Sans MS">[roker]

[foto]Poznele noastreid="Comic Sans MS">id="limegreen">[foto]

Nasterea Ingerasului[bibe]id="Comic Sans MS">id="blue">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

In Ro nu exista abonament internet nelimitat,ca sa poti sta cat vrei fara sa platesti de fiecare data?

 

Dupa ce-am umplut o pagina de e-mailuri trimise,am ajuns la acelasi rezultat,nimic nou,nu-mi plateste biletul de avion [alcool]nici eu nu plec nicaieri.Cica descurca-te!Doar n-o sa cer parintilor care oricum n-au de unde sa-i scoata.Deocamdata,stagnam.Sa vad cu ce figura vine,de n-ar intra nici unul,sa iasa la o bauta,cand trebuie nu se duc[bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

syd, deja ma sperii...chiar e atat de serioasa treaba? tot au fost sarbatorile de paste acum si tot este soacra ta cu voi...ia lasa tu putin fata cu ea si pleaca numai tu cu sotzul tau intr-o mica excursie, ca sa puteti discuta in liniste si vedeti ce se mai poate salva din casnicia voastra.

stiu ca este fff usor sa dai sfaturi si sper sa nu ma injuri sau sa ma[neand]dar iti vorbesc ca unei prietene(eu sa va consider pe toate de aici de pe dc)...candva si eu am avut nevoie de suport moral cand eram plecata din tzara si l-am primit de la voi[pup]

hai syd...asteptam vesti bune[pup]

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am uitat sa-ti raspund la intrebare...ref internet...exista internet prin cablu de la 2 firme parca...astral si inca o firma rcs sau rds...nu stiu exact cum se numeste, sau poti lua internet prin retea(asa am eu...un tip care are net de la evolva parca prin fibra optica si ne da si noua)...sper sa fi inteles ceva ca eu sunt varza in chestiile astea si tocmai eu m-am gasit sa-ti raspund...in ambele variante poti sta cat vrei pe net(cu limita de download) cu un abonament lunar.

sau mai exista si internet prin dial up dar conexiunea este destul de proasta si platesti si f mult la telefon cand iti vine.

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...