Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele-pe unde sunt?(5)


Recommended Posts

sydid="purple">, abia astept sa vin aici cu vestea cea mare ! [:)]

Mishulinaid="purple">, ia scrie si tu povestea voastra de amor ! [:)] Si nu lasa timpul sa treaca, nu-l mai aduce nimeni inapoi ! Asta in privinta lui bb ! Nu poti sa stii cat timp va va lua sa-l procreati si mai sunt si cele 9 luni in care-l vei purta. Asadar, treceti la treaba ! [;)]id="blue">

 


Ninaid="red">, mami deid="blue"> Nina-Cristinaid="red"> (10.01.2002), Povestea nasteriiid="blue">

 

Copilasi din 2002

id="blue">

 

Copii capricornid="blue">

Scorpiuteid="blue">
id="right">id="size2">id="Times New Roman">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna fetelor,

 

Mishulina bine ai venit![flo]

 

Anina_n superba poza, am remarcat-o de dimineata, foarte, foarte draguta, sa-ti traiasca si sa primeasca cadou fratiorul sau surioara [:)].

 

Monica, imi pare tare rau pentru voi si sper sa gasiti locul la gradinita potrivita. vezi, de cate ori ma apuca dorul de dulcea si frumoasa Romanie caut cate o faza din asta si imi trece instant. Sper sa nu fim nevoiti sa ne intoarcem in tara pana nu ne sunt copii mari si educati [:)].

 

Elena draga, te cred ca vrei la mare...marea asta...hihihi...dar iti garantez eu ca nu pe o vreme ca cea de luni...hihihi. Da' vine el si timpul frumos si ne facem bagajul si plecam...in Elvetia [:)]

 

Altele [:)]

Parera mea, personala e ca un om care iubeste alt om face tot posibilul ca acesta sa fie fericit, daca il vede necajit il intreaba de ce e, ii ofera o floare, o vorba buna o parte din sufletul lui...Eu asa vad dragostea, daca mie mi-ar zice omul care "ma iubeste" ca nu da doi bani pe mine...apoi as fi extrem de sigura ca ceva e putred la mijloc.

Trebuie sa fi egoist pana in maduva oaselor sa pretinzi ca persoana pe care o iubesti sa te sustina dar tu sa nu faci acelasi lucru pentru ea!

Am stat si eu un an acasa, singurul lucru efectiv care imi ocupa ziua era un curs de limba care tinea 3 ore, in rest m-as fi dat cu capul de pereti daca nu era Cristi. Imi scria, ma suna, ma trimitea la bazin, la plimbare, la cumparaturi, la orice ce imi facea timpul sa treaca mai repede. Venea acasa la amiaz in fiecare zi ca sa mai fim putin impreuna, venea de la servici si ma scotea in oras la cina, la suc, la film...Chiar daca el lucra si eu nu in weekend amandoi faceam curatenia generala impreuna, si mancarea pentru weekend la fel.

M-a ajutat sa-mi fac CV-uri ca lumea, sa simulam interviuri, sa imi gasesc efectiv de lucru.

Daca un om iubeste alt om nu se simte obligat sa faca anumite lucruri care celuilalt ii fac placere, si compromisurile par extrem de usor de facut, altfel totul, absolut totul pare un chin si cel mai mic gest...Acesta este unul dintre motivele pentru care eu personal cred ca partenerul tau Syd nu te iubeste asa cum ai merita, si probabil nici tu nu il iubesti asa cum ar putea alta femeie sa il iubeasca. Si din ce ne povestesti tu aici, nici prea mult respect pentru tine nu are...si daca nici asta nu exista intr-o relatie apoi zau ca e tragic.

Eu iti tin pumnii sa iti gasesti de lucru, stiu cat de greu e.

Si la mine a fost dificil si am fost ajutata mult de tot, ma gandesc ca la tine e de mii de ori mai greu.

Apropo de educatie, nu te poti inscrie la scoala de seara? La noi in Belgia sunt o multime de scoli de genul asta care sunt in genul colegiilor postliceale din Ro. E drept ca nu sunt gratuite, dar aici nu costa mai mult de 600e/an, si au cursuri de seara, in plus de multe ori daca esti angajat, anagajatorul trebuie sa iti permita sa faci acele cursuri. Mi-e clar ca sistemele de educatie sunt diferite de la tara la tara, ma gandesc doar ca stiind de existenta lor in alte tari poti macar sa incerci sa cauti la voi...daca spun prostii te rog sa ma ierti...imi dau si eu cu parerea. Ma duc la colt si stau pe coji daca e cazul [:)].

 

Ok..gata...

 

Va pup pe toate cu drag si va dorecs o zi cat se poate de frumoasa in continuare!

 

Esme

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by aldaesme

Buna fetelor,Anina_n superba poza, am remarcat-o de dimineata, foarte, foarte draguta, sa-ti traiasca si sa primeasca cadou fratiorul sau surioara [:)].


id="quote">id="quote">Multumesc, Esmeid="purple"> ! Asa spun si eu, este o poza foarte reusita. Puteti sa o vedeti in format mai mare si intreaga, pe paginuta Cristinei, Nina-Cristinaid="red">, acolo jos la semnatura mea. [:)] Sau da-ti un click, aici, mai simplu ! [:)]id="blue">
quote:Originally posted by aldaesme

Parera mea, personala e ca un om care iubeste alt om face tot posibilul ca acesta sa fie fericit, daca il vede necajit il intreaba de ce e, ii ofera o floare, o vorba buna o parte din sufletul lui...Eu asa vad dragostea, daca mie mi-ar zice omul care "ma iubeste" ca nu da doi bani pe mine...apoi as fi extrem de sigura ca ceva e putred la mijloc. Trebuie sa fi egoist pana in maduva oaselor sa pretinzi ca persoana pe care o iubesti sa te sustina dar tu sa nu faci acelasi lucru pentru ea! Esme


id="quote">id="quote">Corect, asa vad si eu dragostea ! [^]id="blue">
Ninaid="red">, mami deid="blue"> Nina-Cristinaid="red"> (10.01.2002), Povestea nasteriiid="blue">Copilasi din 2002id="blue">Copii capricornid="blue">
Scorpiuteid="blue">
id="right">id="size2">id="Times New Roman">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Esme

 

E adevarat ca iubirea ar trebui sa arate asa,sa dea astfel de reactii si comportamente,sa fie ...minunata [amoras]

Pana nu de mult as fi spun exact ceea ai spus si tu,insa viata m-a invatat ca iubireapoate fi de mai multe "feluri",poate fi exprimata si altfel,filtrata de sufletele mai mult sau mai putin chinuite ale oamenilor pana va "arata" altfel !

Sunt oameni(si nu zic ca sotul lui Syd se incadreaza aici,habar nu am)care nu au cunoscut o astfel de iubire..plina de candoare si impliniri,oameni care au suferit,care se tem de iubire,care se tem de ei insisi si atunci NU STIU sa iubeasca ,sau cum sa iubeasca.Si atunci jignesc si fac dovada de lipsa de respect,dar oare nu iubesc?!

Altii cred ca a iubi pe cineva inseamna ai arata unde gresete nu cu bunatate si cu mustrari...

Si eu imi spun parerea si din pacate unele aspecte le spun din experienta,dar asta nu inseamna ca nu mi-as dori sa avem(eu si sotul) acelasi mod de a ne exprima sentimnetele cum aveti voi [flo][pup]

Si cine ar indrazni sa te puna pe coji?[;)]

 

Hai ca azi sunt "metaforica"

[?]

 

IRI SI IRIS...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Draga Aninaid="red"> mi-ar face placere sa va scriu povestea noastra de dragoste,cred ca v-ar place,ca e ca in "Cenusareasa" dar ar dura prea mult si ar ocupa vreo 2 pagini si acum trebuie sa plec...poate altadata! Cat despre bebe ai pus sare pe rana,ca ni-l dorim de ani de zile dar eu am probleme mari de sanatate pe care incerc sa le rezolv(si nu prea reusesc)si simt cum trece timpul pe langa mine si sunt disperata[bang] ca nu voiam sa fiu mamica-bunica dar ce pot sa fac eu,un biet om ca [copil] vine doar cand vrea el si Bunul Dumnezeu....[q]! Deocamdata ma "analizez" si ma rog,ce altceva pot face?

IRIid="red">,ma inteleg destul de bine cu taurasul meu dar eu autoritara si orgolioasa nevoie mare,el incapatanat...mai ies si scantei![duel] Chiar!Mai sunteti combinatii de-astea pe aici(taur-scorpion)? Cum va intelegeti cu jumatatea?

Noi,de exemplu pe cercul zodiacal suntem pe aceeasi linie! Adica diametral-opusi! Ne si completam reciproc dar suntem si f.diferiti la un moment dat(nu-i nimic,contrariile se atrag,nu?). Mai sunteti perechi din astea la poli opusi ai zodiacului(adica cu sase luni diferenta intre voi)? Cum e?

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by Mishulina

Chiar!Mai sunteti combinatii de-astea pe aici(taur-scorpion)? Cum va intelegeti cu jumatatea?

Noi,de exemplu pe cercul zodiacal suntem pe aceeasi linie! Adica diametral-opusi! Ne si completam reciproc dar suntem si f.diferiti la un moment dat(nu-i nimic,contrariile se atrag,nu?). Mai sunteti perechi din astea la poli opusi ai zodiacului(adica cu sase luni diferenta intre voi)? Cum e?


id="quote">id="quote">

 

In primul rand bine ai venit in randul Scorpiutzelor.

Eu shi viitorul meu sotz suntem aproape ca tine shi sotzul tau, adica eu scorpion shi el berbec.Se spune ca nu ne-am potrivi prea bine din punct de vedere zodiacal dar nu-i deloc adevarat.Intr-adevar suntem amandoi firi tari,dar shtim sa cedam amandoi shi totul este super frumos intre noi doi.Se spune ca intre astfel de zodii ori sar mereu scantei ori se impaca foarte bine.Mie imi place sa cred ca facem parte din a doua categorie, cel putzin pana acum [:D].

Oricum nu cred in horoscop shi cunosc o groaza de cupluri care se iubesc foarte mult shi carora le merge foarte bine shi care din punct de vedere al zodiacului nu sunt deloc compatibili.

Am uitat sa va spun dar am inceput shi eu sa merg la sala ca sa fiu o miresica frumushica foc.Asha ca v-am pupacit shi am fugit la [aerob][aerob][aerob].

 

 

http://community.webshots.com/user/roxy79ro

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Esme, cursuri sunt cu plata,cârd.Eu astept daca vreau cursuri macar sa mi le plateasca somajul,ca deja trebuie sa platesc pe cineva sa stea cu Julia.De limba am facut la inceput dar mai mult am invatat din auzite.

 

Apropo de respect,la noi nu exista.Nici incredere.Deci nu avem o baza.

 

Baiatul dinaintea lui ar fi facut totul pentru mine si n-am stiut sa-l apreciez.Acum as vrea unul asa.Pai eu sa-l sustin si nimic in schimb?sa mai astepte...

 

Azi am fost la joaca cu copilul.Vad ca tuseste un pic,o fortez cu ceai cu lamaie si miere.

 

Noapte buna ca nu mai intru,am de calcat[bang]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele din nou!

Ati scris mult astazi si ma bucur, suntem "the best".

Syd, cred ca nu mai ai nevoie de inca o solutie, eu subscriu la ce a scris Irina (Pitica), la un monent dat se schimba mult datele problemei daca vei avea o preocupare. Nu va conta cat vei castiga... important e sa fii un pic independenta. M-a durut pe mine ce ti-a spus el, voi chiar nu mai aveti nimic-nimic impreuna. Avem un dar sa suferim dupa cate cineva care s-a purtat candva frumos cu noi si noi l-am refuzat... Trust me! Ma regasesc si imi musc mereu limba sa nu ii spun asta si lui! Oricum din tot ce scrii se vede clar ca suferi cumplit si mai ales ca esti acolo printre straini. As vrea sa aud macar o chestie mai optimista de la tine la un moment dat, si pentru asta ma rog si eu Celui de Sus sa iti dea putere sa poti sa treci hopul asta care pare cam inalt!

Nina, ma bucur ca ai inceput "treaba", sper sa te ajung si eu, desi acum trecem si noi printr-o criza cam aiurea. Ne-am spus ca si in cazul lui Syd cam multe (mai mult eu, recunosc!) si este rece atmosfera intre noi. Dar oricum nu mai iau pilule, asa ca... macar am inceput cumva!

Irina, ce mai faci? In timp ce ma bataiam la aerobic ma gandeam la tine. De erai la Sv sigur te caram eu dupa mine, ca am mai dus cateva colege la sala si acum e bine. Eu ma bucur ca deja mi-au mai scazut toate cele si voi incape in curand in cateva haine dragi ale mele[:D]! Plus cat ma ajuta la psihic, ca vin acasa ca o apa tonica[bis]!

Mishulina, candva am avut un prieten taur... era mare dragoste intre noi, dar si multe conflicte, gelozie... etc. Nu am rezistat, pentru ca amandoi vroiam sa conducem. Acum am tot un cornut, berbec... si vad ca e la fel! Cumva o scoatem noi la capat! As vrea sa aud de la tine ca vei reushi sa faceti un bebe si promit ca iti vom fi alaturi![pup]

Monica, ce iti fac pruncii aia frumosi ai tai?

Esme, abia astept sa mananc din nou ciocolata belgiana! Ai mancat din oul record?

Alina, ce mai faci? Sper sa iti pui internet prin abonament sa ne mai dai din energia ta?

va pup pe toate si ne mai vedem!

Elena

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara scorpiutelor, eu sunt noua pe aici, sunt si eu trecuta undeva la inceputul listei aleia lungi de scorpiute, v-am descoperit din nou acum cateva seri, si de atunci va tot citesc!!!, si m-am gandit sa scriu si eu cateva randuri.

Noi suntem o familie (aproape)de scorpioni si pana acum ne intelegem f bine, nu ca n-ar iesi cateodata si scantei, fetita e inca prea mica ca sa-si dea cuvantul, dar cu sotul meu ...[box].suntem amadoi incapatanati si cand ne punem ceva in gand nu renunta nici unul. Nu intotdeauna!!!

Syd, imi pare rau de povestea ta, stiu ce greu e sa fi intr-o tara staina si singura si mai ales in Elvetia, nici eu nu ma omor dupa ea. Dar ce sa-i faci daca asa mi-a fost soarta sa aterizez tocmai aici. Si, tu stai destul de bine in Genega, aici in partea germana oamenii sunt si mai reci.

si eu am fost foarte singura la inceput, nu stiam bine limba sotul meu era toata ziua la lucru. Am ramas numai dupa 2 luni de la casatorie gravida si apoi cu baiatul care nu mai contenea sa planga si nu vroia deloc sa doarma.

Nu vreau sa-ti mai dau si eu sfaturi poate te-ai saturat sa tot primesti, o sa-ti spun doar cum am reusit eu sa nu mai fiu asa de singura. Nu cunosteam pe nimeni , nimeni nu-mi deschdea usa nici macar nu ma suna la telefon, simteam ca-mi pica tavanul in cap. Plus ca eu venisem cu idea ca in primul rand o sa lucrez ceva, orice, si apoi o sa facem un copil. Dar nu a fost sa fie asa.

Asa ca a trebuit sa caut altceva. Cand baiatul avea cam un an si ceva mi-am facut abonament la fitnes. A fost cel mai bun lucru care mi s-a putut intampla. Mi-am facut prietene, si copilul meu avea companie de joaca si daca era numai pentru 2 ore pe zi.

Poate ai putea sa incerci. De scoala nu trebuie sa-ti para rau, eu am doua diplome si le tin in sertar, nimeni nu se uita la ele. Cica nu am experienta in elvetia, rom nu e in EU... o sa incerc sa o iau de la inceput [:(].

Nu cunosti alte romance pe acolo?? Sau sigur exista o biserica romaneasca unde se intalnesc romanii. Mie romanii mi-au lipsit foarte mult la inceput,mai ales ca sotul meu nu vorbeste deloc romaneste. Acum am inceput sa cunosc tot mai multi.

Ai incredere in tine, incearca sa gandesti pozitiv si o sa iesi tu la liman!!!

Si acum va pup pe toate [pup] si noapte buna

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...