Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele-pe unde sunt?(5)


Recommended Posts

Mai sa fie Roxy,din clasa a 5-a? Bine ca-ai mai cunoscut pe altcineva intre timp,asa pentru experienta,iti dai seama de la 10 ani la o viata intraga cu aceeasi persoana?

 

dar sunt sigura ca o sa mearga,tocmai pentru ca sunteti prieteni si comunicati si simtiti ca sunteti jumatatea celuilalt.[il]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Buna fetelor!

Asa de harnice sunteti ca abia va tin randul!

Eu am spus povestea mea la un moment dat... o reiau putin ca imi place sa tot povestesc![:D]

L-am cunoscut pe Marin pe internet, in febr. 2001 eu eram intr-o relatie de vreo 2 ani, dar era sfarsita de ceva vreme... si dupa ce m-am inscris pe un site de matrimoniale, mi-a trimis un mail apoi mai multe, apoi mi-a vazut pozele, apoi ne-am intalnit... Dupa vreo 2 luni ne-am apropiat la stadiul de "iubiti", iar dupa alte 6 ne-am casatorit! El venea dupa un divort, eu dupa o relatie obositoare si esuata... credeam ca am invatat ceva anterior sa nu repetam ceva gresit. Acum daca ma uit, nu prea pot sa spun acelasi lucru, se pare ca mai facem greseli si inca nu ne gasim locul in relatie. Ma straduiesc sa fac sa mearga totul si eu inca mai sper ca tot copilul va face "minunea" de a ne regasi dupa o vreme!

Si as vrea sa spun acum... "au traiti fericiti pana la adanci batranete, etc. etc"... Poate voi spune, eu inca mai sper! Asa cum sper ca voi mai avea un bebe!

Va pup si va astept si cu alte povesti! Tare imi place!

Elena

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by syd

Mai sa fie Roxy,din clasa a 5-a? Bine ca-ai mai cunoscut pe altcineva intre timp,asa pentru experienta,iti dai seama de la 10 ani la o viata intraga cu aceeasi persoana?dar sunt sigura ca o sa mearga,tocmai pentru ca sunteti prieteni si comunicati si simtiti ca sunteti jumatatea celuilalt.[il]


id="quote">id="quote">Da tocmai din clasa a 5-a ne cunoashtem [:D].Dar v-am spus, atunci eram doar amici.Intr-adevar shi noi ne bucuram ca am avut shi alte experientze.Cel putzin am incercat mai multe lucruri shi acum shtim sigur ca ne-am gasit jumatatea.Nu vor exista alte tentatzii.Oricum l-am apreciat pentru faptul ca nu m-a grabit deloc shi nu a facut nici o presiune asupra mea.Ca sa va termin povestea.La 1 luna dupa ce am hotarat noi sa fim impreuna, el a plecat in primul voiaj pentru 7 luni [q].Abia dupa ce s-a intors ne-am mutat impreuna shi am [pathot][xinpat].Shi a fost super bine.Oricum va zic, simt ca el e tot ceea ce-mi trebuie.Acum, cand e plecat, numai cand ii aud vocea la telefon ma linishtesc imediat.El shtie sa ma faca sa ma simt bine, sa ma bucur de lucruri marunte shi cel mai important ma face sa ma simt bine in pielea mea shi sa ma simt iubita [il][9cer][9cer][9cer].pupici [pup]http://community.webshots.com/user/roxy79ro
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata fetelor!

vad ca e soare afara, sper sa fie mai cald. Asa ca ma indrept cu pasi repezi spre serviciu[bang], tare as sta acasa un pic, ma simt obosita rau de tot! Si ma duc deseara si la aerobic...[aerob]!

Va pup si o zi superba! La cele care se vor plimba cu copiii, sa se gandeasca si la noi cele care stam la birou pana seara[bang]!

[pup]Elena

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sydid="purple">, Roxyid="purple">, multumesc pt. urari ! [asia] La fel va doresc si eu, voua ! [:)]

sydid="purple">, intr-adevar, fara divort nu primesti nimic de la "sot". [:(] Si cum nu lucrezi, nu ai cum sa te intreti, deocamdata. Hai, ca poate se reaprinde flacara iubirii intre voi !

Incearca sa vezi partile frumoase ale iubitului tau, arata-i si tu, lui, ce ai mai bun si mai frumos si cine stie...[amoras] loveste din nou ! [:)]

Esmeid="purple">, ce frumos ! [bis] Asa si noi, multe lucruri le facem impreuna, curatenie, gatit, plimbari cu mititica noastra, vizite, iesiri in natura, unele cumparaturi. [:)]

Roxyid="purple">, asa simt si eu, ca al meu sot ma face sa ma simt bine in pielea mea, ma face sa ma simt iubita. [9cer]

monica-elizabetid="purple">, eu nu sunt geloasa, caci nu mi s-a dat ocazia. [:D] Dar stiu sigur ca nu mi-ar place sa vad vreo femeie atingandu-l pe sotul meu prea familiar. Iar ca el sa ma insele, nu prea as crede, atata timp cat nu apare o tipa identica cu mine sau mai ceva ca mine. [:D]

Elenaid="purple">, sa fie asa cum iti doresti, George sa va apropie din nou si sa vina si bb nr. 2 ! [bis]

Sanatate si numai zambete si cer senin ! [pup]id="blue">

 


Ninaid="red">, mami deid="blue"> Nina-Cristinaid="red"> (10.01.2002), Povestea nasteriiid="blue">

 

Copilasi din 2002

id="blue">

 

Copii capricornid="blue">

Scorpiuteid="blue">
id="right">id="size2">id="Times New Roman">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Geloasa de fel sunt,foarte.Posesiva.Abia de un an am renuntat la sms,il disperam cu gelozia mea,nefondata,zicea el.

 

Cateodata nu vreau sa ma apropii prea mult ca eu sufar,adica iar incep sa visez,iar sunt dezamagita.

 

Gelozia nu-i buna[bang],e mai bine daca o puteti evita,e sufocanta[help].Din cand in cand o "stramba" merge,sa vda ca e iubit.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor

Bina ai venit Esme printre noi,acum am vazut [:D]

Eu de dimineata am plecat de acasa cu gandul sa cheltuiesc bani:mi-am cumparat pantofi mie si sandalute lui Iris si un sutien tot mie !Nu va spun cat am cheltuit,de fapt nici nu mai conteza important e ca m-am simtit bine !!![;)]

La noi relatia e un film cu episoade agitate ,sus,jos...

Si eu sunt o persoana complicata si nu cred ca as putea avea o relatie asa ca in povesti.de fapt am avut timp de 8 ani cu cineva (de la 16 ani)si se pare ca nu era ce-mi trebuia,l-am lasat !

Sau poate asta e soarta mea.

Pe sotul meu l-am cunoscut la birou.El era angajatorul si eu cautam de lucru.Desi el m-ar fi angajat din prima(caci i se aprinsesera calcaiele)eu am refuzat sa ma angajez.A revenit cu un telefon dupa vreo 4 luni si fiindca nu gasisem nimic bun am acceptat!(febr 2001)

Am fost "colegi" pana in iulie 2001 si dupa am devenit amanti si in toamna lui 2002 sot si sotie.Desi pare sec ceea ce am povestit nu e chiar asa ,repet au fost suisuri si coborasuri.Caci eu uneori simt ca trebuie sa simt adrenalina in sange [olala][poc].

Genul dragoste cu nabadai,sau cine nu se iubeste nu se cearta !

 

Eu sunt foarte geloasa daca am cel mai mic motiv de suspiciune,de altfel stiti !

Va pup,

PS : tot nu am ajuns la sala

 

IRI SI IRIS...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

ce frumoase sunt povestile unora si ce triste sunt ale altora. Daca as putea as da o parte din fericirea mea si celor care acum nu au parte de ea...din pacate nu pot ... Pot doar sa fiu alaturi de la distanta de voi.

 

Syd draga, stiu , din cate am citit pe aici, ca momentan preferi prieteni virtuali (poate am inteles gresit). Oricum la vara mergem pentru cateva ziel in Elvetia, pentru ca a fost si este destinatia noastra preferata de vacante...asa ca poate, daca vrei, ne vedem...evident ca nu vreau sa invadez intimitatea ta, este doar o sugestie micutza [:)]

 

Roxy, iti doresc o viata minunata alaturi de viitorul tau sot, sunteti niste draguti si povestea voastra e foarte frumoasa.

 

Anina_n...si nu-i asa ca e frumos??...

 

Apropo de asta, de sot, de lucruri pe care le facem impreuna sau nu...faza anecdotica, zic eu.

Intr-o sambata a facut el un lucicosi (pentru cine nu stie e o supa de varza si carne, extrem de buna) pentru ca el e expertul casei si eu am facut pui rotisat cu ceva, nu mai retin precis cu ce. Imediat dupa masa ne suna socru', face asta saptamanal deci suntem obisnuiti, intamplarea face ca raspund eu. Incepe conversatia normal

ma intreaba ce facem...

eu zic: tocmai am mancat...

el: ce ai gatit bun?...

eu: a facut Cristi un lucicosi senzational...

el: (cu un ton de parca...cum adica, fiul meu, asa ceva nu se poate, tu esti femeia tu tre sa faciid="size2">): Cristi? de ce?...

eu: da' ce el n-are voie, e scutit..

el: ( cu un ton mult mai dulce, de genul nu ma bag, dar calul plecase, am remarcat ideea in intrebarea anterioaraid="size2">): A, nu, doar ziceam...

 

Intre timp cred ca si soacra remarcase ca ceva nu era in regula si a trecut repede la telefon, ca sa indulceasca atmosfera. Tin sa subliniez ca am o soacra exceptionala! Dar despre ea mai multe poate alta data [:)] Eu cred ca dansul, domnul socrul meu, are impresia ca iubitul meu se va imbolnavii daca face ceva si asta ma infurie, pe de alta parte soacra ii spune mereu sa ma ajute ca asa e frumos, la fel face si bunica lui, mama soacrei, inclusiv cand suntem la ei in casa [:)] Am cam deviat...asa sunt eu, mai ales cand am de lucru dar nu am chef...

 

Elena doresc din tot sufletul sa ti se realizeze visul, sa fiti impreuna pana la adanci batraneti, daca asta te-ar face fericita, si sa vina si al doilea copilas.

 

piticasigogosica multumesc... si relatia noastra e cu adrenalina, dar vine din alte directii [:)] Intr-adevar se spune ca "cine nu se cearta nu se iubeste"...eu nu prea cred in asta...tind mai mult sa accept varianta cu "cei ce se iubesc se tachineaza"...hihihi.

 

Gata...la lucru ca e musai [:)]

 

O zi frumoasa si vesela,

 

 

Esme

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...