Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele-pe unde sunt?(5)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Mai Esme,unde veniti in Elvetia? Ai inteles bine prietene virtuale,in mintea mea erau mai multe din Ro,de departe.Ne vorbim in fiecare zi fara sa vedem.Dar mi-ar placea sa ne si intalnim.Sunt in Geneva,dar sunt foarte nestiutoare.Parca am venit acum cateva luni,nu ani.Cum n-am iesit mai departe de centru si cartier...Sper ca pana veniti sa-mi gasesc si eu de lucru si sa va invit la o banana split pe marginea lacului.[;)]

 

Vorbeai cu socrii la telefon,nu am inteles,ei unde erau?

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Au deschis fetele din Elvetia un forum,pentru toata tara,m-am inscris si eu.Mi s-a pus pata azi,dupa un mesaj,cuiva nu-i convenea titlul subiectului meu si-am cerut sa ma sterga de pe lista.Forumul e asa pustiu si neprimitor,asa o fi fost si asta la inceput?M-am intors printre voi,ca-i mai cald si bine[cheers]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sydid="purple">, suntem noi scorpiutze dar suntem calde si bune la suflet ! [:)] Asta legat de subiectul fetelor din Elvetia, care te-au suparat.

Esmeid="purple">, ce coincidenta ! [:)] Pe al meu sot tot Cristi il cheama si ii place lucicosul ! [cool] Si eu cred ca iubirea rezista mai mult, fara cearta. Noi nu ne-am certat niciodata prea rau, doar mici contraziceri. [:D]

De unde esti de loc ? Dupa "vorba", esti ardeleanca ! [cool]

piticaid="purple">, mamica frumoasa, fugi la sala ! E greu inceputul, apoi....tine-te bine ! [;)]

Sanatate si pe curand ! [pup]id="blue">

 


Ninaid="red">, mami deid="blue"> Nina-Cristinaid="red"> (10.01.2002), Povestea nasteriiid="blue">

 

Copilasi din 2002

id="blue">

 

Copii capricornid="blue">

Scorpiuteid="blue">
id="right">id="size2">id="Times New Roman">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stai linistita ca nu plecasem de tot,doar sa-mi mai arunc un ochi pe la elvetieni,un sfat juridic,eu stiu..ceva folositor si concret.Culmea e ca sunt aceleasi fete de aici,dragute,ori ea nu era in apele ei,ori eu.

 

[flo][flo]pentru scorpiutze ,cele mai dragutze

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna din nou,

 

ce pumni imi iau eu de la sefu', da un mesaj mic treaca de la mine...

 

pitica - la servici, si ce vreme exceptionala e afara, imi vine..."sa-mi las balta, toate interesele" [:)]

Syd, noi mergem la Interlaken, mai precis Lauterbrunen (amu' nu mai stiu precis daca asa se scrie), data trecuta cand am fost, am facut o excursie la Lausanne, dar, culmea coincidentei, anul asta excursia in afara muntilor se doreste a fi o vizita la Geneva, asa ca sansele sunt extrem de mari[:)]. Socri mei sunt in Ro, si noi suntem in Belgia de asta ne suna saptamanal.

Anina_n, ai ghicit, sunt din Ardeal, mai precis din Maramures (da' in forumul asta Morosencele ori dorm ori lucreaza excesiv de mult in cazul asta io oi fi oaia neagra [:)]), am un arbore genealogic destul de ciudat, asa ca sunt un fele apa, fele viz, defapt as putea impartii in mai multe, da' nu stiu cum ii zice in poloneza la apa...hihihi... iar copii mai or sa aiba si altele, deoarece si Cristi are un "copac" din asta ciudat [:)]

 

O zi frumoasa in continuare,

 

Esme

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetele, am intrat ca nu ma puteam abtine, la cat ati scris[:D]!

Syd, forumul asta e tare fain , eu l-am descoperit cand abia apruse, prin 2000 parca, iar apoi cat am fost insarcinata m-a ajutat mult. Daca stai unde te simti bine e tare cald si primitor[;)], si atunci eu pe aici stau! Iti tin pumnii daca a venit celalalt copil. Macar sa nu te scoata din sarite prea tare! Cat sta?

Esme, esti ardeleanca? De cand am stat in Cluj (ca acolo mi-am definitivat studiile mele intr-ale vietii), tare drag mi-i Ardealul. Eu inca mai vreau sa ma mut incolo, mai ales ca e mai bine pentru copil, altceva ii poate oferi asa un oras.

Fetele care aveti o relatie faina cu sotii... ganditi-va si la noi. Eu stiu ca de multe ori Maria-Sa Eu am probleme si le generez... dar greu pot sa recunosc in fata lui. Ma minunez cate minuni face aparitia unui copil si poate face ca 2 oameni sa ramana si in conditiile in care sunt destul de reci unul cu altul!

va pup, ca fug la aerobic, revin mai spre "noapte"[:D]

Elena

 

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

syd, cred ca-ti este destul de greu acolo singurica...si mie mi-a fost greu cand am fost plecata, dar la mine a tot venit mama, am mai venit eu pe-acasa si acum stau acasa pana cand creste asta mica putin ca nu ma pot descurca cu amandoi.

cat despre forum...daca nu erau fetele de aici...eu de mult o luam razna pe campii[bang]in praga nu aveam cu cine sa vorbesc, fetele care veneau cu copilasii in parc nu stiau engleza si eu cu ceha nu ma descurc de nici o culoare...asa ca mi-am gasit prietena o argentinianca cu care am vorbit in spaniola....traiasca telenovelele...ca de la ele m-am apucat eu sa invat spaniola autodidact...altfel cred ca uitam sa vorbesc hi hi. erau cateva familii de romani acolo dar fiecare cu treaba lui si ne intalneam fff rar.

hellene...tu esti plina de energie, eu daca nu dorm asa de bine noaptea nu prea-mi arde de gimnastica desi ar trebui....mai fac din cand in cand pe bicicleta acasa...am si bancheta cu greutati dar...prefer sa fac foamea mai intai ca sa mai slabesc hi hi.

va pup si mai intru mai tarziu...acum e soacra mea la mine si ma duc sa ne mai conversam

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Esme, veniti in excursie?Pai va lasa astia sa va detasati de grup?

 

Hellene da-i cu sportul! astazi n-am reusit decat sa ma joc cu copiii in curtea scolii.A venit vijelia,daca Pastele e duminica si luni,cred ca sta,nu stiu cat e vacanta.Noroc ca e frumos afara,ca astazi,sa-i scot,sa urle si sa alerge[cusca]."Mi-am batut joc" de coafiura lui,adica i-am dat cu ceara in toate directiile,parca-i arici,la moda.Se culca si i se turteste.Pe fi-mea am tuns-o eu acum doua zile,ca avea o claie...bine ca-i cretz si nu se vede ca-i stramb[:D]

 

Monica sunt singura de 5 ani,soacra-mea nu se pune.Vreau sa spun fara cineva care vorbeste romaneste,fara familia mea.I-am vazut acum un an.Barbatul voia sa-l invat romaneste,dar nu-mi vine sa vorbesc,cu Julia le amestec limbile.

 

Acum ca fata a crescut mi-e mai usor si doar cu ea nu mai sunt singura.Acum ea e familia mea,oriunde as fi.Prietene n-am ,de nici o rasa,pentru ca nu ies si nu ma bag in seama.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara, m-am intors!

Monica, crede-ma ca de cand am nascut (2 ani jumate) mi-am stricat somnul. Mai ales ca pana la 2 ani George a dormit foarte rau noaptea. Asa ca, desi el nu e acasa, tot rau dorm si acum. Chiar ma supar ca ma trezesc dimineata asa de obosita. Plus ca ma mai paleste dorul de el si nu pot adormi si bocesc de numa, ca ma tot intreaba sotul ce am... Din cauza asta nici copilul nu e linistit la ai mei si sufera dupa mine groaznic. Mama ma cearta si spune sa ma odihnesc in cursul saptamanii ca e pe maini bune, eu tip de numa: "dar mi-am facut copilul sa il am cu mine nu sa il creasca altii", si tot asa. Si culmea ca in toata oboseala asta, aerobicul ma linisteste foarte bine. Deocamdata fetita ta e mica, nu ai cum sa mergi asa de repede, trebuie sa lasi si corpul un pic sa isi revina, asa ca mai incolo, o lasi la mama si mergi si tu la sala[:D]!

Va pup si fug la somn ca poate adorm, daca tot m-am "aerobicat"!

Irina, tu ce faci? Ai ajuns la sala?[pup]

Noapte buna, Elena

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...