Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Scorpiutzele-pe unde sunt?(5)


Recommended Posts

buna dimineatza fetele frumoasele, va[pup], cum "construiti" ziua de azi?

eu, ca de obicei..astept sa se trezeasca puisorii, sa papam si sa iesim la aer in parc, sotzul e de servici asa ca avem program de voie hi hi

va [pup]si va doresc o zi minunata

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Astazi ploua[xx(],stam in casa.Toata lumea la butonare,eu la calculator,copiii la xbox.

 

Hellene n-ai cum sa aduci pe cineva la tine-n casa?ori parintii,rude,o fata tanara,sa se ocupe de George,sa-l gasesti cand intri?

 

Vecina de sub mine are doi copii,si o portugheza tanara care se ocupa de ei.Baiatul merge la scoala,fetita nu inca. Acum,nu stiu cat plateste,dar din doua salarii,pt doi copii..am vazut ca duce si gunoiul,deci face si ceva prin casa..,merita.Si la scoala,termina la pranz si se intorc la 1.30 pana la patru.Pe cand parintii termina la sapte,e f convenabil.Tipa a invatat franceza,e mai aranjata decat la inceput,deci toata lumea pare multumita. Adu si tu o fata de la tara,bine crescuta.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna, dragi scorpiutze ! [hia]

Afara-i soare si cer senin, iar eu stau la birou in loc sa fiu afara cu mititica mea. Imi place atat de mult sa ma ocup de ea, dar mai trebuie sa si muncesc. [V]

Am inteles ca vin ploile si la noi de sapt. urmatoare. Ca tot scrie sydid="purple">, ca la ea, [pic].

Esmeid="purple">, stii cum se spune....cate limbi stii, de atatea ori esti om. [;)]

Elenaid="purple">, eu doresc fiecareia fericire in casnicie si o dragoste mare asa ca a mea ! [:)] Caci fara dragoste nu putem trai frumos, armonios...

Elena, ai avea posibilitatea sa te muti in Cluj ? Ar fi foarte frumos !

Eu am ceva rude in Cluj(dupa tata), dar foarte, foarte rar ne intalnim. Mi-ar fi placut sa traiesc acolo, dar n-a fost sa fie !

Monica-elizabetid="purple">, ce fain de tine ca te bucuri toata ziua de micutii tai ! Alex nu merge la gradinita ?

Eu tot nu reusesc sa-mi conving sotul cat de frumos este sa ai 2 [copil] ! [bang]

Pe curand ! [pup]id="blue">

 


Ninaid="red">, mami deid="blue"> Nina-Cristinaid="red"> (10.01.2002), Povestea nasteriiid="blue">

 

Copilasi din 2002

id="blue">

 

Copii capricornid="blue">

Scorpiuteid="blue">
id="right">id="size2">id="Times New Roman">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor

Eu am avut o zi frumoasa pana acum, in mare parte datorata vremii de afara si faptului ca am fost plecata in oras la niste intalniri cu clienti.V-am spus ca pe mine ma binedispune vremea asta![amoras]

Eu sunt bine,azi a venit bona la Iris si sta 2 zile cu tatal meu sa-i arate ce si cum.

In rest...bine!

Neaparat tre sa ma invrednicesc sa ajung la sala !

Va pup pe toate [pup]

 

IRI SI IRIS...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!! Tare vorbarete mai sunteti. Eu cu munca la birou, tare as vrea sa ma mai plimb si eu. Dar lasa ca astept sa se incalzeasca vremea ca lumea, sa inverzeasca iarba si dupa serviciu o sa stau numai in parc cu Bubu meu.

In rest, de aseara imi simt urechea infundata, cred ca am racit un pic la urechi.[:D] Serios, sunt tare sensibila, iarna imi ingheata urechile de mor, in rest nu mi-e frig la nimic. Cred ca am o sensibilitate. Si asa nasol ma simt, ca parca nu aud bine.Sper sa-mi treaca repede.

[pup] [pup]

 

Monicaid="Comic Sans MS">id="red"> [mamica] si [copil] ALBERT EDUARDid="Comic Sans MS">id="blue">

(19 ianuarie 2004 )

[foto] Album Albert

Bebelusi de ianuarie-februarie 2004

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna dimineata!

Uf, tare greu e fara forum. Ieri nu am avut acces toata ziua si nu stiu de ce! Ma rog, a trecut!

Syd, nu am cum sa aduc pe nimeni, mai ales sa stea in permanenta, pentru ca avem spatiu putin, iar bona nu mai vreau, am avut si nu s-a ocupat de el ca lumea, iar bani trebuia sa dau. Mai rabdam cateva luni pana il duc la camin.

Monica, cred ca tota ziua va plimbati, va invidiez! (in sensul bun)[;)]

Moni (Anda141), ma bucur ca ai mai dat un semn de viata![pup] pentru scumpetea cea mica!

Irina, sa ne spui de bona cum ii merge fetitei, sunt curioasa. Eu la 1 an si o luna l-am lasat cu bona si eram multumita la inceput, pana am descoperit ce face dumneaei in timpul zilei, cand nu e nimeni in zona. Bafta pentru ca mai sunt si fete de treaba!

Nina, eu sper sa ma reintorc acolo, dar odata plecata din Cluj, mai greu pot reveni de asa departe. Totul e sa gasesc de la distanta ceva de lucru, ca restul se rezolva. Cand pleaca Cristina, maine?

va pup pe toate, eu merg dupa George astazi, asa ca voi avea o zi frumoasa!

Elena

 

Mamiid="red"> ”de George”id="blue">

Povestea_nasterii

Poze

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor

 

Ieri am avut o zi destul de incarcata si o intalnire de proiect prin alt oras, totul a iesit ok, cred eu, asa ca astazi pana plec acasa bag lenevie si internet, ca nu are rost sa ma apuc de ceva nou tocmai in vinerea mare (asa cred eu ….hihihi).

Syd…care grup? ce grup? cum adica sa nu ma lase, eu vreau in Elvetia ca daca nu…mooor de dorul ei. Sper sa iti gasesti ceva de lucru asa cum iti doresti, daca nu, poate te scoatem noi la o inghetata, hihihi, numa’ sa ne zici unde, ca la noi va fi prima iesire la Geneva, altfel te luam si te ducem la Laussane ca acolo deja stim una alta [:)]

 

Elena, acu imi dau seama ca iti sunt inca datoare cu raspunsuri…de pe prima pagina a noului subiect…

Sunt nacuta pe 30 oct. 1975 si unul din lucrurile care m-ar supara cel mai tare ar fi sa am ziua de nastere in aceeasi zi cu alti membrii ai familiei …explicatia 1. sunt posesiva, E ZIUA MEA!; explicatia 2: sunt egoista: E NUMAI ZIUA MEA! Explicatia 3: toti membrii familiei mele au zi de nume…asa ca si-ar permite sa imparata ziua de nastere …tztztztz

Sunt de origine din Ardeal, Maramures [:)]

In Belgia locuim in Leuven (Vlaams Brabant), personal mie imi place enorm, am avut nevoie de cateva luni sa ma acomodez, dar nu cu mancarea. Din cate tari am vazut pana acum (si inlcud aici si Romania) Belgia e tara in care se mananca cel mai bine, gustos de bani putini relativ la castigul mediu lunar. Eu tind sa cred ca tu ori ai primit toata ziua andive prost gatite, ori nu ai stiut unde sa mananci, ori nu iti place defapt nici mancarea de Ardeal (ma refer la combinatii fructe, carne… ) si atunci nu are cum sa iti placa o parte din mancarea de aici. Te asigur insa, ca pentru o tara mica cum e Belgia astia au o bucatarie enorma, pacat ca nu stiu sa isi faca reclama…Te rog spune-mi ca macar ciocolata de calitate ai gasit aici…

 

 

Apropo, ati vazut ce ou de ciocolata au facut astia de la Guylian in St.Niklaas? Poate mergem luni sa il vedem pe viu si poate ne dau aia o bucatica mica [:)]

 

O zi exceptionala si usoara celor care azi tineti post ca in vinerea mare (sper ca n-oi fi singura…hihhihihi)

 

Esme

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Esme,parca am inteles ca veniti in excurise cu grupul,sau doar voi doi? Iti dai seama ,veniti pe teritoriul meu,mi-ar fi rusine nici o inghetata sa nu va pot oferi,sau [bere].

 

Am si eu sarbatoarea numelui dar de cand sunt aici uit daca nu-mi trimit ai mei mesaj,astia nu stiu.Dar in noiembrie intotdeauna mi-au luat tort,ca-mi plac dulciurile ,eventual un cadou.

 

V-am spus ca am primit flori de Sf.Valentin,surpriza,au tinut o luna,nu le-am atins,s-au uscat dar au ramas intacte.Foarte frumos.

In rest nu prea sunt pentru flori si plante in casa,imi plac dar nu ma ocup de ele.Planta socrelii,zic ca are zile bune,mereu uit s-ai dau apa[mariaj],se pleosteste,o baga la robinet si renaste.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Syd ai dreptate ca mai mergem cu cineva, o pereche de prieteni de-ai nostri, dar la noi excursiile de genul asta sunt, mergem pana acolo impreuna, ne cazam impreuna si apoi de capul nostru. Asta deoarece ne-am invatat minte, ca pe la inceputurile excursiilor cu grupul, mergeam unde voia turma, dar s-a intamplat de multe ori sa nu vizitam nu stiu ce, din cauza ca unii nu voiau, si apoi sa ne dam cu pumnii in cap, asa ca, cine vrea vine cine nu, nu. Ei oricum nu au mai fost in zona aceea si probabil vor dori sa vad chestii pe care noi deja le-am vazut, asa ca...fiecare cu treaba lui [:)]. Iar in planurile noastre Geneva e cap de afis pentru ca...nu se face sa fii aproape de ea de doua ori si sa nu o vezi niciodata [:)].

 

Apropo de flori surpriza...

 

cand eram in anul 5 de studentie, Cristi lucra deja in Belgia, eu locuiam in camin studentesc in Cluj...De Valentin (si apoi si de 8 martie) mi-a trimis buchet de flori, din ala super fain cu un biletel ascuns...

A intrat omul cu buchetul in camin, toata lumea de pe culoare era socata, si era o multime de lume...toti se intrebau unde merge buchetul, a ajuns in camera, eu ma gandeam ca e pentru una din celelalte colege care aveau prietenii in Cluj si defapt am suferit si eu un soc (din ala bun si frumos) cand a intreabat omul cine e domnisoara moldovan [:)]. Dupa ce a iesit dansul din camera, au navalit fetele de pe culoar sa vada buchetul si sa se documenteze la cine a ajuns...dupa care (cum zvonul circula) a doua zi deja si cei din caminul de baieti aflasera ca am primit flori. A fost super fain [:)]

 

pusicei si o zi placuta in continuare,

 

Esme

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

fetelor, va pup si va doresc we placut...eu sunt pe-aici, dar este ziua mamei mele si nu pot sta mult...scriu scurt.

syd, tare ma bucur ca ai inceput sa te intelegi mai bine cu sotzul...[pup]

hellene, ce repede trece saptamana...si te duci dupa georgica[pup]

alex nu merge inca la gradinitza, dar chiar azi am fost sa-l inscriu la una pentru in toamna si...nu era directoarea acolo...o sa mai merg luni dimineatza

[pup]

mai vorbim

 

monica

 

http://pg.photos.yahoo.com/ph/hapciu18/my_photos

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...