Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pestoaicele sunt pe aici? (9)


Recommended Posts

Buna Pestisori!!!

Emily,id="green"> [purple]Nally, [/purple]Danaid="teal"> va multumesc din suflet pentru urari.

Sunteti tare dragute, acu suntem bine si speram sa fim bine in continuare.

Va voi tine la curent cu noutati.

Puilor vostrii le doresc sa creasca mari, sanatosi, frumosi si destepti.

Pupici multi la toatele.

 

AO

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

ultima mea trasnaie: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=47092&whichpage=2

 

liniste ??? las' ca fac eu galagie!

 

ati vazut ca mi-am facut preteni pe forum [:D]?

 

mor de ciuda ca exista fete care gandesc asa "sa fac un copil ... ca sa ma marit sau sa-l leg de mine sau sa-l schimb!" ... nu ca as avea ceva cu saraca fata, dar nu mi se pare normal ca o femeie sa gandeasca asa ... si nici sa suporte ... ceea ce suporta fata din povestea de mai sus ...

 

hai sa va zic o poveste ... la care eu nu am gasit nici o solutie ... mai grav e ca nimeni n-a gasit ... nici macar parintii fetei respective

 

o prietena are o nepoata ... pe la 16 ani "nepotica" spune ca-i gravida in vreo 5-6 luni .... si stia de la inceput ... dar s-a gandit ea c'o ia ala de nevasta ... va dati seama ce tragedie pe acei parinti ... au facut ei ce au facut ca sa scape "odorul" de responsabilitate ...

 

trecem peste faptul ca-i insira pe toti ... de zici ca-i in competitie ... si la 18 ani ... surpriza ... mandra noastra e din nou gravida .... de data asta avea vreo 4-5 luni ... si s-a scapat din greseala ... caci ea era convinsa ca tipu o s'o ia de nevasta ... altfel nu spunea nimanui ca e gravida!

 

maica'sa saraca cere sfaturi la toata lumea ce sa faca .... cum s'o aduca pe drumul cel bun ... nika ... a iei fata viseaza ... a si batut-o ... degeaba ... i-a zis sa se descurce si sa vada ea ce face daca ala n'o ia de nevasta! atunci "copilita" noastra spune "pai ti-l aduc tie ... si daca nu vrei il duc la casa de copii ..."

 

io am ramas muta ... si nu mi-a venit sa cred ca aud asa ceva ... ai putea spune ca-i lipsa de educatie ... totusi ii cunosc parintii si stiu ca's oameni deosebiti!

 

am stat de vorba cu ea si i-am explicat ca daca ii ia pe toti la rand este absolut inevitabil sa nu ia sida ... aiurea ... stie ea ce face, cu cine face ...

 

... la povestea asta mai adaug ca ieri am primit pe internet 2 poze ... in care o pustoaica s_gea p_la unui tip intr-un parc ... in vazul lumii ... si erau cativa trecatori ...

 

era un tip pe forum ... parca mircea ... si mi-a placut f mult felul in care el descria cum o sa-si educe fata:

quote:mircea42

Apoi, daca as avea o fata, de un lucru sint sigur: as sfatuit-o sa nu se rezeme pe actul casatoriei. ca-i tare fragil, la o adica. Si in consecinta sa aiba, pe de o parte, in vedere arta de a tine casatoria fresh, iar pe de alta elementara prevedere ca acea coshmelie poate si cadea. Totul sub semnul dezvoltarii inteligentei, al puterii de a se adapta imprevizibilelor din viatza, dar si al dobindirii unei priceperi profesionale care s-o scuteasca de portofel gol in orice situatie.


id="quote">id="quote">

ma gandesc totusi ca mai toti parintii vor lucrul asta ... si cu toate astea ... uite ca sunt fete care fac tot felul de trasnai, nu ca le-as judeca (scopul meu in viata e altul) ... pur si simplu mi'e mila de ele, si mai ales de parinti, caci stiu cat sufera cand descopera astfel de lucruri.

 

... si eu imi doresc atat de mult fete ...

 

Maruta si bazdaganiile ... Aristotel Zamisar's , Dolly Mezel si Perusita Zapacita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor!

Ce dor mi-a fost de voi,dar am avut probleme cu netul..si din pacate inca mai am,dar sper sa reusesc sa scriu cateva randuri...

MARUTA,ce subiect interesant ai atins,si fragil in acelasi timp...pt mamicile de fetite,dar nu numai...e tare greu cu fetitele, si iti dau dreptate,de multe ori parintii le indruma in directia buna,dar zic eu,societatea le influenteaza foarte mult[bang]...cred ca si cu baietii e tare greu,sau la fel de greu,poate insa nu din punctul asta de vedere,al sexului,insa probleme sunt "cu carul",noi ne gandim cu groaza ca va creste si oare cum va fi,cum se va imbraca si doamne fereste de mai rau(droguri,bautura necontrolata)?!...insa asta e viata...hai ca m-am cam aberat...am deviat de la subiect...scuze!!![;)],si pupici multi de la mine!

Puiutul meu e bine,creste si face nasbatii deja[:D],plus ca vrea doar cu mamica sa se joace[:D]

Imi cer scuze ca nu am apucat sa mai citesc din urma,am sa incerc sa recuperez,sper ca toata lumea este bine[pup]

Va pup si sper sa mai pot intra zilele astea[pup]!

 

 

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)

http://community.webshots.com/user/crismir100

http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

vai ce surpriza Mireala[pup] ... maine poimaine face Robert 1 an si tu abia daca ai intrat pe aici ... ce paradox acum ca esti atat de aproape ... esti de fapt atat de departe

 

io zic ca nu ai aberat! si eu ma gandesc la droguri si sida ... am nepoti si perieteni mici cu care vorbesc ... despre anticonceptionale, prezervative ... centrul de planificare familiala etc ... fumat, alcool, porografie ... toate in sensul bun ... cu mine n-a vorbit nimeni nimk ... noroc ca am fost dintotdeauna un fel de "gica contra" ... si inafara de fumat nu s-a lipit nimik ... dar oricum erau alte vremuri!

 

ma bucur ca Robert e bine ... si de David si Fulguletz mi-e dor ... nu i-am mai auzit de f mult timp

 

Maruta si bazdaganiile ... Aristotel Zamisar's , Dolly Mezel si Perusita Zapacita

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

V-am tot citit in ultimele saptamani, dar mereu am zis ca mai scriu si eu cate ceva, dar nu mi-a iesit... nu va suparati pe mine...

 

[s] LA MULTI ANI SEBI (NALLY)!id="red"> [s]

 

Salisa felicitari si sarcina usoara!

 

Felis si noi va pupam si ne gandim la voi! [:)]

 

Maruta perfect de acord cu tine la subiectul asta... dar asa se gasesc unii pe forum... cu chef de scandal...

In legatura cu educarea fetelor... noi ne gandim cu groaza cum o sa ne descurcam cu maimuta cand o creste mare... daca nu ma descurc apelez la tine [:)]

 

[pup]

 

 

[foto]Eliana si [copil]Elenaid="red"> (23.10.2004)

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[bum][batetoba][s]LA MULTI ANI SEBSTIAN!!!!la un anisor!!!sa cresti mare sanatos,voinic si frumos!! sa fii ascultator si sa-i bucuri pe parinti!!![bum][batetoba][s]id="violet">

 

Nally sa-ti traiasca fecioru'!!![pup]id="red">

 

Mirelaid="red"> ma bucur sa avem vesti despre voi[pup]

 

Marutaid="red"> n-am reusit sa citesc subiectul cu pricina, dar azi sigur o voi face.Numai bine si tie si revin cu cmentarii[:D]

 

pupicei pestisori!!

 

 

Emilly cu gaza ei[9cer]id="size1">

Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)id="violet">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Fetelor dragutelor,hai ca am putut si azi sa intru putintel[:D]..asa ca va salut si va doresc o zi buna in continuare[pup]

SALISA,felicitari,sa ai o sarcina si o nastere usoare[pup]!

MARUTA si EMILLY,tare dor mi-a fost de voi[pup]...asa e,aici sunt mai aproape si totusi pe net mai departe,pt ca mor de nervi cu dial-up asta...dar las ca de luna viitoare vreau sa-mi pun prin cablu,si poate voi fi mai des cu voi...[:D]...sper ca si papusoiul meu sa fie cumintel...sa ma lase si cu pestisorii[:D]!

LA MULTI ANI! pt Sebi,sa-ti traiasca draga NALLY,sa te bucuri de el pana la adanci batraneti[bis][flo][pup].

Fetelor,azi l-am pus pe gazoiul meu in mergator si era asa de fericit,daca l-ati vedea ce mai rade si se bucura ca sta el singur in picioare,ma rog,cat de cat singur[:D]....am sa mai pun poze noi sa vedeti ce mare s-a facut si smecheras,dar zilele urmatoare ca acum nu pot.

Va pup ca s-a trezit Robertica.

Week end placut la toata lumea![pup]

 

 

Mirela si bb Robert Cristian(19 octombrie 2004)

http://community.webshots.com/user/crismir100

http://community.webshots.com/user/CRISMIR1001

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salisa pentru ca scriu tot pe fuga nu am vazut ce veste mare ne-ai dat decat azi .Sa fii sanatoasa si bebe la fel!Ma bucur pentru voi![pup]

Mirela ce momente frumoase !!Acusi acusi va merge prin toata casa. Asteptam poze.

Nally au iesit dintisorii?Cum ati sarbatorit marele eveniment?

Va doresc un weekend placut si va invitam la pozele noastre dragi!!

 

Cristina si[copil] Mariuca

Povestea

nasterii

Parada modei

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...