Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pestoaicele sunt pe aici? (9)


Recommended Posts

emily - m-ai prins ... azi merg sa fac anticorpii ... peste 10 zile aflu rezultatul[pup]

 

eliana - de fiecare data cand vin de la munte sunt "bolnava" ... nu-mi mai vine sa plec de-acolo ... iubesc muntele (nu neaparat sa-l urc) ... deci iubesc platourile dintre munti ... iar visul cu cabana ... eheeee ... eu am construit-o deja ... in vis[:D]

 

cum sunt cu capul in nori ... sincera sa fiu nu am vazut copacii ... dar e frumos ... mult mult soare[bis]

 

Aristotel Zamisar's - iubitul meu ... motanul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Loredana, bafta la analize si Doamne ajuta!

Cu capul in nori cred ca suntem toti pestii, prin natura zodiei...

Felis, multa sanatate lui Mihaita si tie rabdare....

Emily, e o super primavara in Bucuresti, mult soare....

 

Va pup pe toate si hai sa ne intalnim odata?

 

Dana

 

'Daca dragoste nu e, nimic nu e!"

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

sa va arat si eu ce am facut http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45810&whichpage=1 nu de alta dar nu vreau sa ma intelegeti gresit ...

 

mi-am pus forumul in cap ... si nici macar n-am criticat pe nimeni ... singurul lucru pe care l-am facut ... e ca am vrut sa vad cum reactioneaza Oamenii atunci cand primesc sfaturi ...

 

numai ideea ca cineva si-ar permite asa ceva i-a scos din sarite ... ba una mi-a zis ca daca fac asta fara ca prietena mea sa fie de fata ... o barfesc (si eu dadusem un exemplu ... ca mai am miii)

 

na c-am facut-o ... am dat cu batul in balta ... si-au venit niste valuri

 

oricum aici fiind locul meu de suflet vreau sa stiti ca nu mi-as permite niciodata sa va fac asemenea obs ... pt ca nu va cunosc ...

 

ii mai dadea o tipa sfaturi Danei ce sa faca la serviciu

 

va pupic

 

Aristotel Zamisar's - iubitul meu ... motanul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Marutuleeeid="red"> io nu ma supar mami cand imi zice cineva un sfat! Mie imi pare rau ca nu am asa prietene apropiate care sa vina la mine si sa ma mai sfatuiasca ce sa fac cum sa fac... sa il mai ia pe Sebi la o plimbare de o ora sa mai pot respira si io un pic ... [:D] io is singura singurica si ma descurc cum pot... cand mai vine nana lui asa bine eeee iupiiii trai neica - pot sa mai stau si eu la bucatarie fara frica ca cine stie pe ce pune mana si duce la gura... ma pot duce si io la baie sa imi fac necesitatile linistita si nu cu usa deschisa cu sebi holbandu-se la mine si razand de maimutarerile mele la el...pot sa imi fac o manichiura linistita ... imi mai calc muntii de rufe ce se aduna - ca am inceput sa port lenjeria de pat necalcata [bang] si tot ce se poate purta necalcat asa il port [bang]... no... cand ai nu apreciezi cand ai... nu e bun...e valabil doar pentru altii .. ca io asa mi-ar place sa am un ajutor din asta din cand in cand!!! Prietenii tai si nepoteii sunt tare norocosi ca te au! [il][cool]

 

Liliid="red"> bine ai venit!!! [pup] [flo]

 

Mai revin ca trage Sebi de mine!!![:D]id="purple">id="Comic Sans MS">

 

 

 

 

Nallyid="purple">id="Comic Sans MS"> [mamica] si [copil]Sebastian id="purple">id="Comic Sans MS">(14.04.2004)

 

Poze nou-noutze cu Sebastian!!![foto]

 

Poze...Poze...Poze [foto]

 

* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!* [;)]id="red">id="size1">

 

id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

crezi tu Nally ?

 

ca eu incep sa ma indoiesc ... sti cand imi spune cineva ceva ... ma pune pe ganduri ... stiti voi ca s-a mai vorbit la noi la zodie despre asta ... eu incerc sa-mi corectez pana si gandurile ...

 

dar ii iubesc pe Andreea, Andrei, Philip, Stefan, Alexandra, Ana Maria ... ahaaa si mai am zeci de copii ... incat incep sa gandesc ca a 2-a mama (asta pt ca eu nu am inca copii si cred ca mi-au luat-o hormonii aiurea!)

 

desigur ca asa cum am spus si acolo NICIODATA nu m-as baga intre mama si copil ... asta fereasca Dzeu ...

 

dar ma gandesc la ei ... poate si eu gresesc ... dar pana ce 2 oameni nu discuta ... nu sti cine are dreptate

 

 

 

Aristotel Zamisar's - iubitul meu ... motanul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Eeee da de cand esti mama asa de pesimista??? [biz]

 

Daca ai stii ce de dileme am in legatura cum sa ii dau sa pape ce sa ii mai dau sa pape ce are voie sa faca cum sa fac cu el in o situatie sau alta... cateodata sunt asa de ametita de imi vine sa plang...[alcool]... si mai citesc pe aici niste pareri care zic io sa ma lamureasca si ma baga si mai mult in ceata!!![alcool] O sun pe mama sa o intreb si imida niste raspunsuri de mai bine nu sunam.... gen ca nu mai stie dar crede ca asa... si imi zice o aberatieeee... de se mira si ea dupa aia ... ca ma suna dupa ceva vreme si s-a gandit mai bine si sa nu fac cum mi-a zis [alcool][alcool][alcool]

 

Acu nu te mai consuma ca ti-ai ridicat forumul in cap!!! [pup] Fiecare cu ce intelege prin a da sfaturi... am vazut ca la un momentdat se deviase calumea de la subiect!!! Cu abuzuri si alte aberatii... in fine ... ce vreau sa iti zic e sa nu pui la suflet si treci mai departe! Mie daca ai vreodata sa imi dai vreu un sfat ceva sa imi zici ... ca poate io nu vad ce imi scoate ochii...[:D] ... nu ma supar .. si daca ma supar ... imi trece repede... tot de la zodie mi se trage si mor de ciuda cateodata!!! Ca vreau sa pot fi si eu mai mult suparata pe cineva... da io uit repede...[:D]

 

Ce sa mai zic ... cred ca incep sa aberez ... acu am papa lui sebi pe foc si nu stiu ce sa ii fac ...vreau sa ii fac o budica dar nu stiu cum si din ce... am fiert un copanel si nu mai stiu cum s aii fac mai departe... na...cum m-o taia capul acu [:D] zic sa ii fierb si un cartof cu spanac si pisate toate sa le dau un pic la cuptor cu un galbenus deasupra... sa vad ce o iesi![:D][help]id="purple">id="Comic Sans MS">

 

 

 

 

Nallyid="purple">id="Comic Sans MS"> [mamica] si [copil]Sebastian id="purple">id="Comic Sans MS">(14.04.2004)

 

Poze nou-noutze cu Sebastian!!![foto]

 

Poze...Poze...Poze [foto]

 

* Nici un barbat nu crede ca o femeie vorbeste prea mult... cand il vorbeste de bine!* [;)]id="red">id="size1">

 

id="Comic Sans MS">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Ca vreau sa pot fi si eu mai mult suparata pe cineva... da io uit repede...


id="quote">id="quote">

da ... si eu fac la fel ... a 2-a zi imi pare rau ca nu ma tin tare pe pozitii! ... da ce vorbesc eu a 2-a zi ... peste o ora!

 

Nally ... nu neaparat ca-mi ti partea ... dar vorbele tale ma ung pe suflet ... credca tine de firea omului ... cand o sa ma cunoasteti o sa vedeti ca sunt un OM cu mult prea mult bun simt pt secolul asta ! si nici nu sunt modesta [:D]

 

gata ... mi-a mai trecut

 

abia astept sa va cunosc ... in weekendul asta ???

 

Aristotel Zamisar's - iubitul meu ... motanul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor,

 

Marutaid="limegreen"> am rasfoit si eu subiectul si habar nu am ce sa spun...oameni si oameni.

 

Pe cind eram si eu tinara si far'de griji iubeam si eu copii prietenilor si cind ma vedeau imi sareau de git de ziceai ca cine stie ce se intimplase[:D]...in multe situatii aveam si eu de comentat anumite aspecte legate de educatia micutilor dar numai cu sotul niciodata nu mi-am dat cu parerea la o mamica sau un tatic.Poate doar, cum zici si tu, intrebari subtile care nu "aveau" legatura cu micutii...bla bla bla.

 

Dar s-a schimbat foaia si iata-ma mamica si cite din ce spuneam eu ca n-o sa fac poate fac acum inconstient ca deh ca toata lume oboseala mare.Pina pe la 10 luni ale gizei nu dormeam legate mai mult de 2 ore, treziri de 7 ori pe noapte daca se putea, cind ma uitam in oglinda imi venea sa-mi dau pumni, urita, grasa, umflata de nesomn.

Tin minte ca undeva la 11 luni ale gizei am vazut primul film...mama ce-a fost pe capul meu, am zis:"m-am ajuns, am timp de filme!"

 

Acum e mai bine, giza se mai joaca singura, o mai las la tv, dar nu prea sta ea ca se plictiseste repede si vrea mereu atentia mea[bang] nu ca m-as plinge, ca e lumina ochilor mei si numai Dumnezeu stie cit mi-am dorit-o si cite griji si temeri am avut si am in suflet.

 

Nici nu stiu de ce iti scriu toate astea...cred ca imi esti draga de aia[;)]

 

Si viv-a-vis de cum accept sfaturile alea frumos spuse, cred ca destul de bine...le gindesc bine, bine si iau tot ce pot lua de bine pentru giza mea din ele.

 

Te pupici cu drag, mult drag![pup]

 

Nallyid="limegreen"> pai cind ai pana de idei culinare intreaba-ma ca si eu vesnic la asta ma gindesc, ce-i fac miine gazei de mincare[:D]

 

o zi superba!

 

 

Emilly cu gaza ei[9cer]id="size1">

Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)id="violet">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

in mod clar ca nu gandesc ca un parinte ... incep sa va inteleg ... da asa e ... eu vad lucrurile dinafara si intr-adevar cele cateva ore pe care le petrec cu copiii nu pot sa-mi arate de fapt ce inseamna sa ai un copil ... am stat ceva timp si m-am gandit la acest lucru

 

sper doar ca atunci cand voi avea un copil sa am aceeasi prieteni langa mine, sa ma ajute cum ii ajut si eu acum ...

 

prietena mea Florina (e doar un ex - ea fiind cea mai apropiata de mine) oricat de mult ar gresi sau nu ... este mama si ea stie cel mai bine cum vrea sa-si creasca copilul ... atat doar ca eu voi fi acolo s-o ajut, s-o sfatuiesc ... si invers

 

"...in multe situatii aveam si eu de comentat anumite aspecte legate de educatia micutilor dar numai cu sotul niciodata nu mi-am dat cu parerea la o mamica sau un tatic "

 

mddda tu esti mai inteleapta ... ar trebui sa fac si eu la fel ... dar cateodata ma ia gura pe dinainte ...

 

uite un exemplu ...

 

prietena mea sta cu noi pe palier (la mama) ... si celei mici ii place tare mult la mama acasa unde e lume multa si vesela ... tot timpul e cineva care are timp sa se joace cu ea ... atat doar ca micuta e alergica la ciupiturile de purici ... face niste buboaie mari ... semana cu maica'sa ... si atunci nu mai are voie sa vina la mama ... problema e ca eu nu prea am stiut acest lucru ... si am luat-o o data cu mine (puricii sunt de la catea ... mai ramane ratacit cate unul ... ca noi o dat cu frontline ... dar asta e se mai intampla) ... cand sa plecam de la mama imi spune "sa nu-i spui lui mami!" ... ei bine va dati seama ca nu as fi putut sa fac acest lucru ... si i-am spus "Andreea eu nu o sa-i spun ... pentru ca o sa-i spui chiar tu, daca te intreaba ..." ... si am descusut-o sa vad cum de a ajuns la o asemenea "solutie" ... concluzia e ca prietena mea o cearta atunci cand o vede cu ciupituri ... iar ea a ajuns la concluzia ca e mai bine sa minta ...

 

va dati seama ca am luat-o cu binisorul pe prietena mea ... sa am grija cum sa-i spun ca cea mica sa nu aiba de suferit ... dehhh asa sunt eu ... poate ar trebui sa nu mai fiu atenta la toate ...

 

am si eu probleme ... ca daca nu am copii ...

 

 

 

 

Aristotel Zamisar's - iubitul meu ... motanul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna pestisori,

 

Marutaid="limegreen"> stai linistita ca o sa ai timp sa fii parine, iti dorec din suflet.Acum bucura-te de acei copii din jurul tau.Dragalasenia lor e pura.

 

pupicei si we frumos tuturor!

 

 

Emilly cu gaza ei[9cer]id="size1">

Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)id="violet">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...