Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Pestoaicele sunt pe aici? (9)


Recommended Posts

  • Răspunsuri 144
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Loredanaid="red"> ... am rasfoit si eu subiectul deschis de tine da nu am avut timp sa scriu. Sa stii ca am o prietena care are un copil de 3 ani si cat e ea la servici are o femeie angajata sa stea cu copilul. A trebuit sa dea un examen si si-a luat concediu, dar ca sa nu stea copilul pe capul ei, a stat inchisa intr-o camera (copilul stia ca e la servici). Ideea de baza: daca nu ar fi auzit ea nu ar fi crezut- la ora la care trebuia sa se culce, copilul a chemat-o pe bona sa ii stinga televizorul "ca el trebuie sa doarma"[bang] Prietena mea a zis ca nu e adevarat. La ei (parintii) e un adevarat circ sa isi culce copilul la pranz... Cate metode nu au incercat!... Nu-si poate inchipui de ce cu bona e asa si cu ei e altfel.

Al meu copilas e inca micutz, asa ca o parere personala nu am.

Te pup [pup]

[pup]Va pup pe toate.

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara.

Loredana, stii ca eu te iubesc si am incercat sa tac dar uite ca nu pot. dupa ce ca sunt femeie, mai sunt si pestoaica si nu pot sa tac.

am rasfoit si eu subiectul ca nu am avut rabdare sa citesc ce au zis altii dar am citit ce ai scris tu.

Asa e si Andu cu soacra-mea sau cu cumnata-mea (de Cata nu vorbesc inca ca e prea mic). Adica cu ele e cuminte, le asculta, etc... Iar cu mine imi vine sa plang cand ma gandesc.

Numai ca, nu e tot timpul rau cand e cu mine. Cu ele e tot timpul bun. Dar cu mine sta mereu si asta e foarte mult. Cu ele sta rar. Plus ca ele, vin, se joaca si pleaca. Cu mine e si atunci cand nu ma simt bine, si atunci cand am treaba si atunci cand spal, cand gatesc, etc. Cu mine e mereu. Si eu nu am putere sau chef sau timp tot timpul sa-i distrag atentia. Uneori am de lucru si nu ma pot juca cu el. Atunci se uita la Tv. E greu sa-l opresc pentru ca nici eu nu-i dau alternativa. Si exemplele ar fi multe. Si eu il culc greu pentru ca, mie chiar imi pasa daca doarme (comparativ cu bona apropo de ex) iar copii au in instinct de a face lucrurile pe dos cu noi parintii (vorba lui "azi e ziua opusurilor). Daca asi avea timp si ma-si baga langa el in pat ar adormii, dar eu am vase, acte de facut, rufe de spala, mancare de gatit si poate ca mi-e si rau in ziua aia.

nu stiu daca m-am facut inteleasa, dar deabia astept sa vezi si tu cum e si sunt convinsa ca o sa ne dai dreptate.

acum de ex, Catalin se scoala de 2 ori pe noapte si dimineata la 7 cel tarziu e in picioare. Toata ziua ma freaca si am si atata treaba... Crede-ma ca seara cand Andu se uita la tv sunt taman "fresh" sa ma mai opun.

te pup si nu te supara. sunt minunate sfaturile tale dar trebuie sa ne vinzi si reteta ca altfel nu le putem aplica.

[flo][flo][pup][pup][pace][pace]

 

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

dragele mele ... cum sa ma supar ??? daca ma supara ceva e atunci cand anumite persoane combat persoana si nu ideea ... asta-i tot ... si nici macar atunci nu-mi tine supararea ...

 

pur si simplu aveam o nedumerire ... si am lamurit-o ... eu iubesc copiii si vreau ce-i mai bun pentru ei ... insa orice mi-ati spune ... cel putin prietena mea face anumite greseli (cafteala ... aiurea zic eu ca-i una) .... dar niciodata nu m-am bagat intre ele!

 

poate ca toata aceasta "filosofie" a mea a inceput de la faptul ca mama mea a facut multe greseli cu mine ... iar eu de cum m-am mai marit mi-am zis intotdeauna "eu nu o sa fac asa ceva cu copilul meu!" ... poate dea aia

 

dar asta-i alta poveste ... tot ce pot sa va sfatuiesc e sa fiti cei mai buni prieteni ai copiilor vostri ... eu il am pe tatal meu ... pacat ca nu o pot avea si pe mama!

 

dar sa lasam trebile astea ... ca de sfaturi m-am lecuit [:D] ... oricum accept oamenii din jur asa cum sunt ei ...

 

acu ma incearca tot felul de intrebari ... sunt sau nu gravida ??? caci mie mi s-a rupt prezervativu' in ziua a 18-a (pe 25) ... si de doua zile ma incearca niste sentimente .... habar n-am daca asa de devreme poti simti ceva ...

 

abia luni imi ies rezultatele la anticorpi ... si am intrat intr-un fel de panica ... daca sunt gravida si nu sunt "anticorpii" de vina ?.... ce alte analize sa fac repede, repede ??? offf

 

ma gandesc daca s-o sun pe dra ... o sa zica aia ca sunt dusa cu pluta!

 

Aristotel Zamisar's - iubitul meu ... motanul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Din tot sufletul iti doresc sa fii gravida...

SDentimente din astea am avut cu toatele cand ne doream foarte mult sa fie asa. Si de obicei daca iti doresti mult de tot pana la urma iese.

Eu cand am ramas gravida cu Cata cam cu o saptamana innainte de ciclu, deja se vedea pe test. nu foarte clar, dar se vedeau 2 liniute. Stiu ca se zice ca mai concludent e dupa data ciclului dar merge si innainte. Asa ca daca ai emotii foarte mari, poti sa incerci cam de maine poimaine sa-ti faci teste.

si sa stii ca nici eu nu sunt de acord cu bataia si incerc (cu Andu pt ca, Cata e prea mic) sa fiu cea mai buna prioetena a lui). Dar de "furat" (bataita) a furat-o de vreo 2 ori in aproape cei 8 ani ai lui. Asa ca, nu cred ca am exagerat. chiar din contra, nu ma prea mai baga in seama cand il cert ca stie ca nu e chiar asa de rau. Pedepsele se reduc la interdictia la calculator si la tv (asta include si video si DVD).

Nici eu nu ma pot lauda cu o relatie deosebita cu mama, ba din contra asa ca de aia si eu il cam rasfat.

 

Vanessa, Andutu (30.07.1997)si Catalin (13.06.2004)

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am mers sa vad daca totusi e posibil sa fiu gravida ... si incredibil mi s-a rupt prezervativu' exect la ziua ovulatiei ... na ca o facui

 

sa numa intelegeti gresit vreau sa am un copil mult de tot ... ba chiar as vrea vreo 3 deodata!

 

dar parca acum nu ma simt pregatita ... ca tot n-am aflat ce-i cu mine; genetic e OK, hormonal la fel ... acu sa vedem cu anticorpii ...

 

Vanessa [flo][pup] cand dai cu folos nu se pune ... dar cand esti nervoasa si-ti versi nervii pe copil ... ei uite aici ii aici ... si comentez pt ca stiu pe propia-mi piele ce inseamna asta! dar asa cum am mai zis ... am deschis ochii mai bine si poate ca e mai "sanatos" sa stau in banca mea!

 

si zici ca pot sa fac de maine teste ??? Vanessa ce analize ziceai ca ai facut TU?

 

mai dati-mi idei fetelor ca daca e sa fiu gravida ... si eu nu stiu ce am ... o iau de la capat!

 

 

 

Aristotel Zamisar's - iubitul meu ... motanul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

ei bine vad ca n'aveti chef de vorbe ... las' ca vorbesc singurica!

 

am vorbit cu dra ieri si mi-a dat sa fac repede un gravibinon ... si dupa vreo 10 zile (zicea ea - dar eu nu cred ca o sa am atata rabdare) sa fac un test de gravida si daca nu sunt ... intrerupem tratamentul (atat doar ca se deregleaza menstruatia) ... si daca sunt facem tratament la greu ...

 

in rest voi sunteti bine ?

 

Aristotel Zamisar's - iubitul meu ... motanul

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

LOREDANA...id="red"> sa-ti povestesc ce am patit acum vreo 2 zile... Nu stiam sigur daca e ziua la una din fetele de la noi (bb de nov-dec 04) si ma duc la evenimentele comunitatii. Acolo, cam al 4-lea subiect: "Sunt insarcinataaaaaaaaa!" iar nick-name- "canutza om sucit". Cand am citit titlul sa sar in sus de bucurie: Loredana e insarcinata. Intru, citesc repede ce zicea fata ca pe 25 a aflat ca e insarcinata- bucurie mare... Simteam ca totusi ceva nu e cum trebuie: atunci am realizat ca tu ai nick-name Maruta si titulatura e de "canutza om sucit"...[xx(] Tare m-am dezumflat![xx(]

Mai stii, poate esti si tu. Bafta!... Sanatate!... Si tot ce vrei tu!...

 

Felis si [copil] Mihai-Cristian (06.12.04)

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna pestisori,

 

Marutaid="orange"> bafta multa sa fie cu ochisorii[:D]

 

gravibinon e ceva sa mentina sarcina??

 

noi suntem bine, azi mergem la vaccin[V] sa vedeti ce o sa-mi plinga galusca[q]

 

pupicei!

 

 

Emilly cu gaza ei[9cer]id="size1">

Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)id="violet">id="size1">

 

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...