Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de ianuarie-februarie 2004 (70)


Veve

Recommended Posts

Buna fetelor, scriu fuguta si fug la treburi [spala][vase][rufe][papica] apoi [bicla] si apoi [ispita] [:D] Roxana da as vrea sa vad poza cu tricicleta voastra.Mercic mult![flo2] Fetelor, eu i-am facut aseara gazei desert, budica de brinza.Nu mai stiu cine a postat reteta...deci brinza de vaci , oua si zahar plus un picut de esenta de rom.Le-am amestecat pe toate si le-am lasat la cuptor la foc moderat vreo 40 minute.S-a lins Ilinca pe bot[:D] Deci de aia e mai bun patutul de lemn...nu sar galustele din el, nu inca [;)] pupicei si revin mai tirziu! Emilly cu gaza ei[9cer] Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Buna Vad ca vorbiti de mancare.Iris manaca orice uneori ma intreb daca nu e prea devreme pentru unele.De cozonaci si briose nu mai zic,manaca cu placere si gogosi.Ieri tinea intr-o mana un triunghi de braza topita (dorna)si in cealalta o paine intreaga!!!!A plans fiindca i-am luat-o si i-am dat doar o bucatica din paine[:D].Musca din rosie ca din mar,insa din mar mai rar,prefera portocala (1,2 pe zi suc).Ciocolata mananca cu placere ,dar ma abtin sa-i dau si mai degraba alba.I-am dat si ciorba de fasole(putin). De restaurant ce sa va zic noi mancam de ceva vreme ciorbita de acolo.Pizza iarasi am papat.Si ca sa va "ingrozesc "de tot acum vreo 3 luni a mancat si la KFC (nepicat piept de pui).De cartofi prajiti nu va mai spun cat ai plac(facuti de mine si nu multi).Lapte bea cam 350-400 ml pe zi Parmalat de crestere.Muraturi iarasi ar papa dar nu prea are ocazia!Si ar mai fi multe... Adina ce tricileta ai luat,deja o poate folosi?Vrem si noi! Iris a prins un obicei urat:tipa de te scoate din papuci !!! E tare rasfata si vrea NUMAI cum vrea ea.Degeaba are ea jucarii ca ale alrora sunt mult mai frumoase ![huta] De joi vine bona! Va pupam IRI SI IRIS...
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emilly, crezi ca nazdravanoii nostri (adica Sebi-al meu si Alex-al Laylei si toti ceilalti pici atomici) n-ar sari si dintr-un patut de lemn (spre disperarea noastra[zz])?????? [rad] Te inseli!!!! Nu cred ca patutul este de vina! [biz]Pai, adineauri m-a sunat mama, sa-mi de-a raportul: ca sa nu mai sara Sebi si verisoara lui, Andreea (care are 3 ani) dintr-un fotoliu in celalalt, ce si-a zis femeia? A pus o masa mare (din aceea inalta) intre fotolii. Si ce crezi? Din doua miscari, Sebi a fost sus si... juca tzontzoroiul, iar vara-sa, umflandu-se de ras, il striga pe tataie sa vina repede sa-l vada pe Sebi!!!! Am impresia ca asta le place cel mai mult la varsta asta: sa se cocoate pe orice si sa sara de acolo! .... Si cred ca nici nu le va trece asa usor......[bang] Asa ca, daca Ilinca nu ti-a facut inca surprize d-astea, sa te astepti oricand![:D] [pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna ziua, fetelor! Sunt si eu prin preajma, dar fara prea mare chef de vorba[V]. Va citesc insa zi de zi, asa ca sunt la curent cu tot ce se intampla. Cred ca m-a prins si pe mine astenia de primavara si nu sunt in cea mai buna forma. Am o stare cam...blegoasa[|)], asa ca nu vreau sa va indispun si pe voi. O sa revin cu forte proaspete cand mi-o trece damblaua[:D]. Va pup pe toate[pup]. Adriana[sofer] si [:o)] Rares (13.febr.2004) [url="http://community.webshots.com/user/adrinusa"]poze cu Rares[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

mai ce mi-a lucrat gaza....a prins crema de fundulet cu zinc si mi-a intins-o pe mocheta la ea in camera...am frecat la mocheta juma de ora degeaba[V] nu stiu ce as mai putea folosi sa iasa crema aia din mocheta.Efectiv toata cutia a pus-o pe jos si pe pat, pe minute era plina, pe haine nu mai zic...asa imi trebuie daca nu sunt atenta unde le las. Adriana revino-ti! ce astenie...ce-i aia?zi-mi ce-mi face frumusetea de baietel[;)] Vic te cred doar ca ma gindeam ca din astea de lemn le-ar fi un pic mai greu.Noi l-am coborit de tot si efectic patutul ii vine sub barbie, zic eu cam greu de facut acrobatii, dar sunt convinsa ca ne vom confrunta si noi cu astfel de probleme curind. sper totusi nu prea curind[:D] pupici!fug la calcat si apoi lucrat cu bicicleta de care sunt tare multumita. Emilly cu gaza ei[9cer] Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Emilly, esti mortala! Eu abia acum am vazut: "cuscra Adrianei"![:D][:D][:D] Ce harnicuta esti azi! Adriana, putem sa te ajutam cu ceva? Nici eu n-am o stare "afectiva" (daca pot sa-i zic asa) prea gozava, dar ma iau cu munca si mai uit.... [xx(] Si eu trebuie sa fac mancare, dar cred ca o sa reusesc sa "bucataresc" de abia diseara sau chiar la noapte....... [pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna seara. Postez rapid ca nu ma lasa Alexandra. Poate chiar in reprize. Catalina, nici Alex nu bea laptic din cana, insa apa si suc da. Culmea este, nu bea nici apa sau suc din biberon. Monica, sanatate lui Albert. Si Alex se imbraca si merge la usa. Mama zicea ca azi si-a pus caciula pe cap, a luat o ghetuta si s-a dus la usa facand pa pa. Mancare cere deja singurica, zice papa pana pricep. In rest foarte putine cuvinte inteligibile. De cand sta cu mama a redevenit vorbeata, mare vorbareata, insa numai in limba ei. Magda, fuguta la doctor ca stie el mai bine! Adina, esti fenomenala cu pantofii asortati ai lui Moti. Cocheta rau frumoasa ta! Pai bine iti sade Adriana, sa revii "blegoasa"? Hai capul sus, primavara e frumoasa, soarele straluceste si totul revine la viata. Se simte pulsul vietii plutind in aer, trebuie doar sa il tragi adanc in piept! [pup] Fetele, pentru tricileta, voi reduce fotografia si o pun in jumatate de ora pe albumul de aici de pe site. Rox si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Roxana cum vad si eu tricicleta? Am intrat in albumul tau dar nimic. Help please! Apropo de tricicleta de unde? Cat costa? Eu nu i-am luat inca si chiar nu stiu spre ce sa ma orientez. Am culcat si eu "copilul atomic" dar ma pregatesc de istericale si in noaptea asta. Ne-a iesit un colt de canin (macar istericalele de azi noapte nu au fost in zadar). Chiar nu ma asteptam, parca caninii ies ultimii. Si ca veni vorba de cazaturi noi cred ca suntem premianti. Prima cazatura am avut-o la 4 luni! Si acum mi se face frica cand imi amintesc. A cazut cu tot cu scaunelul in care il tineam pe gresia din bucatarie de pe un scaun. Monica poate Albert a avut doar o alergie. Am o prietena care la fel a crezut ca este pojar si cand a chemat Salvarea (avea 39 temperatura) a intrebat-o start daca i-a dat ciocolata. Febra o avea de la gat iar bubele de la ciocolata. Noapte buna, Layla si Daniel Alexandru (29.12.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Layla, ai dreptate, nici eu nu pot vedea pozele. Cam ciudat, dar mai perseverez. Costa 2.6-3 milioane, difera de la un magazin la altul. L-am luat de la Baby Star, parca asa se numeste, si aveau in amebele Mall-uri si in Unirea. Rox si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...