Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Copilasi de ianuarie-februarie 2004 (70)


Veve

Recommended Posts

Am elucidat misterul, adica partial, pentru ca nu stiam ca exista asa ceva in regulament. Se pare ca pozele sunt in album, eu le vad numai daca incerc sa il editez, si au statut "Pozele nu au fost inca aprobate". Poate stiti voi despre ce e vorba. Noapte buna! Rox si Alexandra Maria [copil] (10.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 145
  • Creat
  • Ultimul răspuns
Magdasi eu iau Rowatinex,din acelasi motiv.Iti trece durerea dar nu rezolva problema.Poti bea si ceaiuri de matase de porumb si codite de cirese.dar poti sa te duci si la dr.Sanatate multa. Adrianapui drag,sigur e vorba de astenie?Sa nu fii suparata pe ceva sau cineva...Hai,revino-ti!Nu esti tu genul de "astenica".[pup] si multe [flo] ca sa te inveselesti. Adinacred ac iar m-am intalnit cu Moti in parc ieri.dar cred ca era cu socrela pe care eu nu o cunosc asa ca n-am facut altceva decat sa ma uit lung dupa ele. Roxai apucat sa vb cu sotul tau despre ce te-am rugat?[pup] lui alex si tie. Tania s-a facut cald...Ne primiti la mare?[:D] [pup] si o seara buna tuturor! P.S. De Andra mai stiti ceva? Adlemi si [copil]Andrei(24.02.2004) http://community.webshots.com/user/adlemi105
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hello! Am emotii pt. prietena mea CARE ARE MAINE EXAMEN PT. PERMIS SI NU POCI SA DORM...OOPS am atins iar caps lock-ul ! Imelda, draguta mea , nici nu ma gandeam ca mai scap anul acesta de tine...si nici nu vreau[;)] ...e singura modalitate de a face si io plaja...cand vin musafirii din tara, ca altfel daca fac 1-2 plaje pe an. Parol![:D]Va asteptam cu drag, dar faceti programare din timp, cu randul! Am glumit! Noi(din fericire)chiar avem excedent de spatiu pt. eventualii musafiri!Deci va asteptam si la noi. Si tu de ce crezi ca am facut taman la varsta asta scoala de soferi, ca macar Bibi sa profite de beneficiile aerosolilor si ultravioletelor pe plaja, vara. Ca dupa programul lui tati n-avem nici o sansa. Fetelor , dar ce scumpe sunt tricicletele la voi! Prin C-ta sunt intre 700.000-1.500.000lei! E adevarat, no name, dar conteaza musai daca sunt de firma atata timp cat sunt bune si functional la fel???? Adriana, mama e rezultatul stress-ului din ultimul timp! Te miri???Incearca sa mai iesi din casa si/sau intalneste-te cu fetele cat mai des, ca sa depasesti starea asta anxioasa! Moama ca o profesionista am vorbit, dar sa sti ca se ia: prietena mea e ..psihiatra si ce lucreaza pe mine....va divulg si voua. Nu sunt zgarcita cu sfaturile???? I-a uitati-va ce titulatura am![:D] Sper totusi sa nu ai motive intemeiate....[flo]Poate te putem ajuta cu ceva...orice... He, he he, Bianca...nu se stie niciodata ce va fi...Eu tac si fac....La noi e dragoste la prima vedere si tu sti ce greu trece....Ai castigat o batalie, dar razboiul....[:D]Va pupic dulce si pe tine si pe scumpica ta! Mav, te bat! Daca ai stat atat inseamna ca ai primit semnalele potrivite. Simteai daca nu erai binevenita,nu stateam atat la ...tocat! O noapte linistita! Tania cu Anduta(14sept'96)+ [bb] Bibi(14febr'04) [url="http://community.webshots.com/user/dady1968"]pozele noastre![/url] CE NU POTI CONTROLA,EVITA...!
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Adlemi, nu era soacra-mea, ci bona. Soacra-mea e in spital sa faca niste analize. Du-te cu incredere si zi-i ca ne cunosti, daca vrei sa se joace Andrei cu Moti. Roxana, cum asa, 3 milioane? Mai, eu am luat una de 1 milion! E adevarat ca n-am cautat prea mult si m-am dus intr-un magazin unde cunosteam vanzatoarea, ce mi-a dat aia am luat! Chiar m-ai facut curioasa cu tricicleta ta de 3 milioane...[olala]Sper sa fie ceva beton...ca eu am mai patit-o cu balansoarul-vacuta de la Little Tikes pe care am dat 3.6 milioane si apoi am vazut similare, no-name, cu mai putin de un milion, si zau daca am vazut vreo diferenta...ca sa nu mai zic ca nu-l foloseste deloc (asta-i alta problema!) Am sa pun si eu pozele cu tricicla, dar maine, ca n-am azi aparatul la mine... Tania, hai, cum asa, emotii pentru un nenorocit de examen auto...mai, tu n-ai destule pe cap? Si daca il pica ce, o fi mare nenorocire? Il mai da o data! Adriana, treci sa-ti dau niste vitamine ceva, pai cum asa, doar cu cititul, tocmai TU? Emilly, n-ai ce face, schimbi mocheta![:D] Si gandeste-te ca asta e una din primele stricaciuni pe care o sa ti le faca! Hehehe, ce ne-asteapta...scris pe pereti, forfecat haine,... Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004 [url="http://community.webshots.com/user/adinaiulia"]pozele noastre [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Mica mea bea cam 500ml lapte zilnic sau mai bine spus un biberon pe la 12 noaptea si unul pe la 6.30 dimineata.Nu reusim insa sa o facem sa accepte si alt lapte,doar Milumil vrea .
Emilly ai incercat cu solutii pt covoare?
Adriana capul sus draga,ce-i aia astenie noi n-avem timp de astenii ca suntem mamici [:D].
Utimele stiri de la noi suna cam asa:ieri am fost la seminar si am stat pana seara tarziu iar cand am ajuns acasa si m-au vazut piticii sa te tii chiote de ziceai ca au dat turcii,asa ca ne-am mai jucat putin si apoi am facut o salata de rosii cu ton pt mancaciosii care sunt la cura de slabire,dar a mancat si fii-miu ca e tare pofticios,asa ca toata familia mi-a apreciat indemanarea in bucatarie [:D].Astazi e zi de smotru si de spalat rufe si speram sa ne vanturam si noi pe afara ceva mai tarziu ca prea e frumos si soare.Va pup si va doresc o zi superba! Andra ,mamica lui Robert si a Mariei [url="http://f2.pg.photos.yahoo.com/ph/ralualexandrei/album?.dir=/2037&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//f2.pg.photo"]album no1 [/url] [url="http://community.webshots.com/user/ralualexandrei100"] album no2[/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare!!!! Multumesc in primul rand pentru sfaturile referitoare la rinichii mei nenorciti! Asa patesc in fiecare primavara!!![q] Haideti sa va spun ultima poanta a piticutei mele: azi am lasat-o cu soacra-mea si s-a dus femeia la bucatarie sa-i pregateasca ceva de mancare si mai dadea cate o tura prin sufragerie sa vada ce face mica. La un moment dat o gaseste stand in fundulet pe jos sprijinita de canapea, cu Mitica (o jucarie de plus) in brate si cu bibe in manuta si dormea de mama focului!!![:-)))][:-)))][:-)))] Rox, la doctor am fost de multe ori si mi-a dat tratamenul Imeldei, mai putin rowatinex. Asa ca.... Poate sa ajng la un doctor prin Bucuresti ca aici la noi .... nu spun ca nu ar fi medici buni, dar analizele care se fac aici.... nu prea am incredere in ele. Emily, [:-)))][:-)))] cu mocheta!!!! Pe covorul meu din sufragerie poti "citi" tot meniul Mirunei. Ma rog, exagerez, ca iti dai seama ca sterg de fiecare data cand da pe jos, dar nu se curata cum trebuie. Ma gandeam sa schimb covorul si am renuntat la idee pana nu se face mai maricica. Noi avem un apartament micut cu doua camere si stam toata ziua in sufragerie pt. ca in dormitor nu prea e loc de desfasurare. Si va puteti inchipui ce e la mine in sufragerie. Mai nou acum isi strange singura jucariile.[;)] Va pupam, [dual] Magda si Miruna
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Rox multumim de informatii, nu stiu care este treaba cu pozele de pe forum. Noi ne-am trezit la 5 dimineata [bang][bang][bang] in urlete si crize totale (pana or iesi toti caninii imi ies mie peri albi in cap). Nu am reusit sa-l mai culc si pace. Eu la birou plec la 8 asa ca ne-am jucat pana a venit bona. Ce bine de tine Adina! Layla si Daniel Alexandru (29.12.2003)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Layla - asa e! Acum chiar e perfect, ca noaptea nu mai am treaba, de cand am mutat-o la maica-mea! Doar in week-end ne-o aduce dar ne descurcam noi! Pana acum am avut nopti destul de grele, si Moti se trezea (nici macar c-ar fi fost dintii) la 3 noaptea si vroia joaca. Asa face si acum (maica-mea e cam zombi, dar desi i-am propus s-o mai lase la noi nu vrea, suporta cu stoicism). tocmai m-a sunat bona ca Moti a facut si putin febra (38.3 in fundulet) si e maraita, somnoroasa...are si bubitele alea 4 de 2 zile si nu i-au trecut...la 6 ma duc cu ea la dr...tineti-ne pumnii sa nu fie ceva...[bang] Adina + [copil]Olivia Karla 04.03.2004 [url="http://community.webshots.com/user/adinaiulia"]pozele noastre [/url]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Buna fetelor, Adina bafta multa la dr.sa nu fie nimic grav. Sanatate maxima gazutei![pup] Azi ma duc sa cumpar o solutie de covoare, sper sa mearga fetelor, voi va mai streati in legatura cu lapticul din cursul noptii?cele care le mai dati laptic noaptea...gaza mea e ceas desteptator, la 3 fix se trezeste si rade 300ml laptic.Drept e ca seara inainte de culcare papa cereale cu lapte cu lingurita, apita si la culcare cu ea, deci lapticul din timpul noptii e singurul pe care il bea in 24 de ore.Dimineata nu are rabdare sa bea, vrea data jos din patut si la joaca cu ea.V-am ametit asa-i?ati prins voi ideia, fug ca-mi tipa galusca, pupici![pup] Emilly cu gaza ei[9cer] Cea mai frumoasa si mai profunda traire omeneasca este misterul. (Albert Einstein)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutare, gacici! [bis] Pt mamicile de baietei (si nu numai), cititi aici: http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=45236&whichpage=1 (Am observat ca unele mamici au citit deja! De ce nu ne-ati atentionat si pe noi? Eu am gasit topicul din intamplare.... si cred ca este chiar educativ!) In legatura cu subiectul respectiv, am fost si noi la un pediatru barbat si ce credeti ca mi-a spus? "Mamico, eu pot sa ti-l fac barbat cand vrei tu, dar acum nu cred ca este cazul! Lasati copilul in pace, ca n-are nimic!!!! Este perfect sanatos! ...Si daca n-o sa se "rezolve singurel", cand o fi mai marisor, o sa se rezolve la primul contact sexual....[:D]" Noi am fost la gradi azi, la noi in cartier, impreuna cu buni si nepotica Andreea (are 3 ani si zicea "fica gadi" si am vrut sa-i aratam ca n-are motive de frica). I-am povestit eu pe drum care-i faza cu gradi si a devenit tare nerabdatoare. N-am stat prea mult acolo, dar a fost haios... Sebi, ca dupa ce s-a rusinat putin la inceput si a stat lipit de picioarele mele, a descoperit o cutie cu jucarii si...[bis] n-a mai avut nici o treaba cu mami (si nu mai vroia sa mai plece de acolo!)!!! Pe drumul de intoarcere acasa, am intrebat-o pe Andreea daca i-a placut... si ea, s-a gandit putin si apoi mi-a raspuns: "Si Sebi pacut!"[:D][:D][:D] Alta poveste este ca: de dimineata, Sebi iar si-a spart o buza.... Incerca sa se suie singur la el in patut.....[:D] Iar adineauri, a scris cu pixul pe mana mea si pe piciorul lui....[:D] Tania, [dual][dual][dual] Va asteptam la noi!!!![flo] Emilly, pai inainte vreme te plangeai ca nu bea gaza laptic, iar acum te plangi ca-l bea?! Sta in puterea ta s-o dezveti de bautul lapticului noaptea, numai sa vrei (si gasesti tu idei, ca esti fata desteapta[;)])! [pup] O seara frumoasa va dorim! [pup] Vic & [bis] Sebi (04.02.2004)
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
  • Adaugă...