Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste,din IASI.......(12)


Recommended Posts

quote:Originally posted by palmyrah2002

Mai nou are si Mihnea cocutza in burtica[:D] !Sentimentele lui sint contradictorii,cind e fericit si se lauda la toata lumea,cind spune ca o sa puna cocutza sus pe dulap fiindca sta mai bine acolo decit in brate la mami![:D]Cind iesim de la gradi ne plimbam cam 2 ore pe afara,asa incit intru in casa la ora 19-19,30..si abia reusesc sa mai fac cite ceva..Simbata si duminica sint rezervate curateniei,spalatului,gatitului,etc.id="blue">


id="quote">id="quote">Nici mie nu-mi mai ajunge timpul....ei, pentru Dc, gasesc oleak...Cat despre Mihnea, e durere cu sentimentele lui contradictorii[:-)))]Carmenid="brown"> si[copil]Iustinid="blue"> (5.06.2004)id="navy">Album Iustin
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

buna mamici,

 

ce mai faceti?si eu ma bucur ca s-a incalzit,ca mi se acrise de raceli mai mult decat de frig.

pupici lui mihnea,si sigur se va schimba decizia de al lasa pe sifonier,cand il va vedea....doar ca in scurt timp micutul va prelua conducerea[bibe],atunci apar conflictele[bascket].

 

numai bine,

 

gulshan

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Toate lumea sta afara ... iar va gasesc pe pagina 3, dupa cateva saptamani de cand n-am mai apucat sa intru pe forum, nici macar sa va citesc. Tocmai ne mutam in Dacia, langa scoala de langa piata, daca stiti zona. Si ma intreb unde am sa scot copilul la plimbare, ca n-am vazut nici un parc. Mamicile din zona, unde iesiti cu copiii vostri ? In Podu Ros aveam parcul din fata BCR sau ajungeam chiar la Palat cu caruciorul, era frumos.
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

am fost in gradina botanica si ieri dupa-amiaza si duminica trecuta; ieri era plin de copii si caruturi!

l-am tinut pe al meu mai mult cu capul descoperit - unde gasesc o palariuta, ceva?!

 

a fost si la terasa pentru prima oara-n viata lui!

 

iar in timpul plimbarii de dimineata, de fapt in jurul orei 11,30, de pe langa palat, am reusit sa uimesc o bunica si o mama care se mirau ca e copilu' meu cu capul descoperit; asta in conditiile in care mirosea a asfalt topit pe unde batea soarele...

iar in carut se facusera 25 de grade - ca eu sunt rea de caldura si port termotrul la mine, tocmai ca sa merg cu copilul la plimbare, nu la copt!

 

voi pe unde va mai plimbati?

ca nu prea mai am loc prin parcuri de indragostiti...hihi - vor ajunge si ei ca noi!id="Comic Sans MS">id="green">

 

 

Good friends are like stars.........You don't always see them, but you know they are always there. id="Comic Sans MS">id="limegreen">

 

[loveyou] Cristinaid="pink"> & Vladid="blue">[baietel] (23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

 

me, my family and MY SONid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Bine v-am regasit fetelor. Hai sa va mai povestesc despre "poetul" meu, Octavian. Sambata cand ne pregateam de baita, a tinut el mortis sa spele cada si ainceput sa cante, pe melodia de la "OLd Mc'Donald..." asa:

"Batranul Octavian avea o cada, ya, ya, ooo

Si el facea cada curata, ya, ya, eee"

etc...ca doar atat am retinut, dar el a cantat 5 minute de zor cat a frecat cada.

Noi ne-am amuzat si am spus ca este fericit de vreme ce canta singur.

 

Ieri am fost un pic la Ciric si era plin, gratare, copiii, muzica, etc...Pt mine a fost prima data la Ciric, ne-am plimbat, am baut un suc si am jucat fotbal cu copilasii.

 

Pupici si o saptamana frumoasa,

Gabriela si baietii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Si noi am fost ieri dupa amiaza in Copou in parcul de linga "Vinatorul" si era full niciodata parca nu a fost asa aglomerat,Alex a descoperit topoganul,in intregime ,de asta data adica catarat pe scari"el singulel!!",si aterizare in bratele lui tati,iar eu am plecat terminata de oboseala ca am stat cocotata sa urce odorul in siguranta!!

Am fost si la Releu mai devreme, era full de oameni cu gratare,insa Alex dupa 2 ore s-a plictisit ne-a obligat sa stringem rindurile si am plecat!!

Dar unde au disparut fetele??Carmen de Alex,Elena ,Ralucami ,Lacri??

O saptamina frumoasa!!

Gabi [flo]

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by herra

 

voi pe unde va mai plimbati?

ca nu prea mai am loc prin parcuri de indragostiti...hihi - vor ajunge si ei ca noi!

id="Comic Sans MS">[/green]

 

Good friends are like stars.........You don't always see them, but you know they are always there. id="Comic Sans MS">id="limegreen">

 

[loveyou] Cristinaid="pink"> & Vladid="blue">[baietel] (23 septembrie 2004)id="blue">[/font=Comic Sans MS]

 

me, my family and MY SONid="red">

 


id="quote">id="quote">

[:D][:D][:D]

legat de indragostiti, ma plimbam cu denisa prin parcul de langa teatru(si Mitropolie), si pe o banca erau 2 care se tot pupau de zor... denisa mea cu mana intinsa spre ei sa-i bata si sa-i desparta... saracii de ei, au inceput sa rada, dar s-au mutat mai incolo de noi(sa nu-i mai deranjam!!!!). cand ne vede pe noi ca ne dam cate un pupic (sotul si eu) vine la noi si vrea si ea iubita si pupata, mai are si scene de gelozie, deobicei cand lipseste tati mai mult de acasa.

pupici la pitici si mamici![pup][pup][pup]

 

diana si denisa

http://community.webshots.com/user/dianadumitroaie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ziua buna tuturor!

Ma bucur cand va citesc si aud ca s-a indreptat vremea in Iasi, ca parcurile si terasele sunt pline si au inceput oamenii sa iasa la o un gratar si o bere. [cool] Vestea foarte buna din partea mea e ca in iunie o sa vin in Ro. Hotarasem data asta in ideea ca atunci o sa se incalzeasca si poate, cu putin noroc, o sa va prind la o intalnire intr-un parc sau pe o terasa cu piticutii. Oricum, spun cu mana pe inima ca a fost "negociata" la sange data asta, ca m-am luptat ca un erou sa imi conving jumatatea.[:D]

Fetelor am o intrebare/rugaminte la voi. Stie cineva daca la Facultatea de litere de la Cuza este sectie de japoneza? Eu m-am uitat pe site-ul lor si mare lucru nu prea scrie. Le-am scris si un mail in care ii intrebam cam aceiasi chestie, dar vad ca nu mi-au raspuns nici acum. In caz ca aveti vre-o informatie va rog mult sa ma anuntati si pe mine.

Cristina nu te-am mai citit de mult? Ai intrat in concediu? Sarcina usoara in continuare si sper sa ne auzim cat de curand!

Gabi cum te simti in noua ta cascioara?[:)] Alex si-a gasit parteneri de joaca pe acolo? Povesteai in mesajul mai sus de Copou si Vanatorul. Doamne ce dor mi s-a facut sa ma plimb prin parc si sa beau un suc rece rece pe terasa de la Expo. Cu scoala de soferi cum merge? Ai reprogramat-o? Si fratele meu o sa incerce inca odata luna asta. Cica sa le faca alor mei o surpriza de Pasti. Eu i-am zis sa astepte pana apar si eu la interval si poate- poate reusesc sa ii schimb norocul[;)] dar vad ca el, ca si prima oara se incapataneaza.

Elena, despre tine si Erica nu mai stiu nimic. Ce faceti? Cum va simtiti? Cred ca Erica s-a facut domnisoara mare fatza de ultima oara cand am admirat-o!

Gabriela felicitari pt falcaul tau poet si cantaret. Stii ce se spune despre insiratie: ca te gaseste in cale mai ciudate locuri si momente.[:)] Poate ca si pe Octavian l-a gasit muza atunci in baie. Oricum e tare haios cu versurile lui. Sa creasca mari si frumosi baietii tai![pup]

Cum o sa va petreceti Sf. Pasti anul asta? Mergeti pe undeva sau o sa il faceti acasa, in familie? Mi-e dor de niste cozonaci si anul asta cred ca o sa fiu bucatareasa principala. Alta alternativa nu am. Aici se fac niste painici cu stafide sau cu afine, dar nu au mirosul si gustul cozonacului nostru. Anul trecut m-am multumit cu un panettone italienesc. Anul asta zic pas. Zile cat mai frumoase tuturor!

 

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Stiti cumva in Iasi o farmacie cu medicamente homeopate???id="Comic Sans MS">id="green">

 

 

Good friends are like stars.........You don't always see them, but you know they are always there. id="Comic Sans MS">id="limegreen">

 

[loveyou] Cristinaid="pink"> & Vladid="blue">[baietel] (23 septembrie 2004)id="blue">id="Comic Sans MS">

 

me, my family and MY SONid="red">

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...