Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste,din IASI.......(12)


Recommended Posts

Ralucaid="red">,dragalasa mea,bine ai venit pe noi!

Nu mai stiam nimic de tine si chiar in dimineata asta ma gindeam sa caut pe Dc mesaje de ale tale.

Multumesc,sint bine!Nu am intrat inca in concediu,dar am mult de

lucru la serviciu plus ca am inceput sa-mi scriu lucrarea de licenta,chiar daca nu sint sigura ca mai reusesc sa ma prezint[:D].

Aseara am fost la dr.,Dumbo Jumbo e mai marisor decit in calcule,are 1263 g si o virsta estimata de 28 de saptamini in loc de 26 si 4 zile,deci un decalaj de vreo 12 zile.

Conform echografului ar trebui sa nasc pe 5 iulie,dar Dumbo deja s-a intors cu capusorul in jos...ceea ce prevesteste probabil o nastere mai rapida;eu il rog sa stea cumintzel macar pina pe 25-26 iunie sa reusesc sa-mi sustin lucrarea![biz]

Pupici dulci de la noi!id="blue">

 

[flo][pup]Cristina[gravi]Dumbo Jumbo 28 s si Mihneaid="Comic Sans MS">id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns
quote:Originally posted by herra

Stiti cumva in Iasi o farmacie cu medicamente homeopate???id="Comic Sans MS">id="green">


id="quote">id="quote">Acum cativa ani se gaseau la farmacia de pe b-dul Independentei pe lanfa farmacia veterinara, oricum pe partea dreapta cum mergi spre centru.Viata e ca carosabilu'...unii vine, altii trece...id="blue">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

quote:Originally posted by ralucami

Fetelor am o intrebare/rugaminte la voi. Stie cineva daca la Facultatea de litere de la Cuza este sectie de japoneza? Eu m-am uitat pe site-ul lor si mare lucru nu prea scrie. Le-am scris si un mail in care ii intrebam cam aceiasi chestie, dar vad ca nu mi-au raspuns nici acum. In caz ca aveti vre-o informatie va rog mult sa ma anuntati si pe mine.


id="quote">id="quote">

 

eu am facut literele am absolvit in 2002. "pe vremea aia" [:D] nu exista sectie de japoneza. stiu ca in ultimii ani s-au bagat poloneza, ceha, parka, dar nu japoneza. se faceau niste cursuri de chineza, predate de o chinezoaica, parca aia care are restaurantele chinezesti, dar japoneza nu. nici nu stiu daca difera tare chineza de japoneza... [alcool]

 

 


Ramonika [amoras] si pisicile Vladutz Tigrutz [pis] Alina Bubulina [pis] Fetitza Maritza [pis]
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina ma bucur tare de tot ca esti bine, sanatoasa, ca Dumbo Jumbo e perfect. Pai din ce spui tu, mai ai fff putin si gata! Vine ziua cea mare cand ii mai apare un partener de joaca lui Mihnea![bis] O sa aiba Mihnea de-acum cui canta din Iris, inainte sa adoarma![:D]Nu iti mai trebuie casetofon! Iti tin pumnii stransi tare ca sa ai bafta maxima la licentza!! Sigur o sa o iei cu nota maxima! Pupici multi ![pup] Aa! Mi-am adus aminte: Cristina eu am un nr de mobil de la tine, dar e in telefonul din Ro. E acelasi nu? [flo]

Ramonika multumesc pr raspunsul tau. Japoneza e total diferita de chineza si vitzeversa (vorba cuiva, stim noi cine[hc]). Limba chineza nu m-a pasionat niciodata si cu atat mai mult mi-a scazut interesul cand am inteles cam ce "profesori" o predau in Iasi. Presupun ca aceste cursuri se fac in regim de voluntariat sau intra la categoria "optionale", dar tot nu mi se pare normal ca o persoana fara calificative sa predea intr-un mediu academic. Mai normal mi se parea sa ofere cursurile acestea la un ONG sau un centru de limbi. Se pare ca tot Facultatea de limbi straine din Bucuresti este mai bine pusa la punct si acopera o arie destul de diversa. Surprinzator ca si Clujul e printre fruntasi la categoria asta.

 

Hai noroc si sanatate- ca-i mai buna decat toate!

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Ralucaid="red">,am sunat acum la Facultatea de Litere,ca doar lucrez la Universitate[:D],si am raspunsul sigur:Din pacate nu se studiaza limba japoneza,pentru ca nu au profesor.A fost anul trecut prin primavara un profesor care a sustinut citeva seminarii de limba japoneza ,dar o perioada scurta de timp.

 

Numarul de telefon e acelasi,nu s-a schimbat!E nr.sotului meu,fiindca eu nu m-am invrednicit sa-mi iau telefon,dar cu siguranta pe perioada cit voi sta in spital mobilul il voi lua cu mine,pentru a comunica mai usor cu cei de acasa.

 

Si fiindca veni vorba de profa de chineza care a predat acu vreo 2-3 ani in Iasi[:D],ma abtin de la alte comentarii....dar doua cuvinte tot spun...o catastrofa[:p]!id="blue">

 

[flo][pup]Cristina[gravi]Dumbo Jumbo 28 s si Mihneaid="Comic Sans MS">id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Saluti, noi suntem imobilizate la domiciliu, Ilinca a racit, de doua zile are febra si vomita si taote astea de la git. Cine zicea ca s-a incalzit vremea in Iasi? Ca de doua zile nu prea mai e asa cald, e loc de mai bine.

Cristinaid="red">, acusica, acusica rastorni caruta da` lasa fundatia aia la altii, stii tu despre ce vorbesc[:D]; ma bucur ca ati crescut asa mari dar mai ales ca sunteti bine; il faci de ziua Americii??

Ralucaid="red">, io ca-n fiecare an de Paste plec cu porcu`, la figurat, binenteles[:D], adica o zi ici, o zi colo, ca de aia avem bunici sa avem ce vizita; sper ca macar de anu` asta sa ajung sa iau lumina ca de citiva ani incoace am fost de sacrificiu si am ramas acasa cu copilu`. Una alta nu am miscat nica prin casa si astia bat covoarele de aproape o luna sub geamu` meu.

Pupici.

 

[pup][flo]Carmenid="red">,Ilincaid="purple">&Ionutid="green">

tzucureii mei

 

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hihii si ce crezi ca altii au facut ceva pentru Paste(adica eu)?

Ma uitam in calendar si ma intreab cind Doamne iarta-ma mai reusesc si eu sa fac ceva prin casa[q]...dar dupa cum spuneam,mai am 10 zile de c.o.de anul trecut si poate o pun de-o "lipsa"3 zile saptamina viitoare[;)],macar sa-mi sterg geamurile si sa calc asternuturile[:D].

Doamne-ajuta sa stea Jumbo cuminte pina pe 4 iulie!Pot sa ma chefuiesc si eu dupa licenta![:D][cheers]

Dr.imi zice ieri:fii atenta cum faci,intri in sala,spui si tu doua-trei fraze si apoi spui:Vaaaai mi s-a rupt apa,nasc;si profesorii innebuniti de frica sa nu le nasti in sala iti pun si 10 si te expediaza cit ai clipi[:D]id="blue">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

[8D][:D]

quote:Originally posted by palmyrah2002

Hihii si ce crezi ca altii au facut ceva pentru Paste(adica eu)?Ma uitam in calendar si ma intreab cind Doamne iarta-ma mai reusesc si eu sa fac ceva prin casa[q]...dar dupa cum spuneam,mai am 10 zile de c.o.de anul trecut si poate o pun de-o "lipsa"3 zile saptamina viitoare[;)],macar sa-mi sterg geamurile si sa calc asternuturile[:D].Doamne-ajuta sa stea Jumbo cuminte pina pe 4 iulie!Pot sa ma chefuiesc si eu dupa licenta![:D][cheers]Dr.imi zice ieri:fii atenta cum faci,intri in sala,spui si tu doua-trei fraze si apoi spui:Vaaaai mi s-a rupt apa,nasc;si profesorii innebuniti de frica sa nu le nasti in sala iti pun si 10 si te expediaza cit ai clipi[:D]id="blue">


id="quote">id="quote">[pup][flo]Carmenid="red">,Ilincaid="purple">&Ionutid="green"> tzucureii meiToti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Hai mai Cristina, ca vrei sa prinzi licenta inteleg, dar vrei sa prinzi si cheful de dupa??? Iti doresc sa stea cumintel Dumbo Jumbo, dar la mine ambii copilasi s-au grabit si erau baieti. Matei e nascut de ziua Americii, pe 4 iulie, n-a avut rabdare pana pe 13...

 

Raluca, te asteptm in Iasi.

Carmen, multa sanatate la puiuti.

De curatenia de Paste, chiar nu stiu cand va avea loc, dar poate ma invrednicesc in urmatoarele 2 saptamani.

 

Va pup pe voi si pe puiuti si spor la treburi,

 

Gabriela si baietii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Salutic fetelor!!Azi se anunta o zi frumoasa ,dupa soarele pe care-l banui [:D],dupa blocul vecin,asa ca aspir la o zi plina de bunataturi[:D].

Raluca,ma bucur ca ai revenit,imi lipseau mesajele tale optimiste!!Cu scoala de soferi ..am din nou examen ..VINERI 13 MAI!!!Deci toate motivele sa-l pic din nou[bang]..sau poate nu[hop]!!!La casuta noua e binisor..dar mai multa ordine pt mine de facut!!!

Fetelor,copilul meu duce o campanie de deculturalizare[:D]cu mine:nu ma lasa sa ma uit la TV cum vede ca il deschid,sare ca ars si-l inchide cica "face nani"...si uite asa nici stirile nu pot sa le vad..ca de desene[:D]nici ,nu mai spun!!Si cind vine tati ne duce in dormitor unde ..inca..nu avem TV si ii place sa ne auda vorbind(despre viitorul lui[cit])iar el se joaca singurel!!

Ei,fetelor ..chiar vine Pastele??Eu stau linistita ca am ajutor de nadejde in persoana lui Alexino!!Cind incepe el "tenie,tenie"si-mi arata sa pun mina pe aspirator,iar el fuge pe pat ca-i este frica de el...nu mai am nici o scapare!!!

Si acum tb neaparat sa-l laud:baiatul mamii,ieri i-am dat pt prima oara bani de buzunar cind a iesit cu soacra mea la plimbare si ..a investit cu succes ,banii ..a luat un loz la 15.000 si a cistigat 500.000 .Ce ziceti ,sa ma risc sa-i dau toate economiile noastre,poate..ii investeste cu mai mult folos[:D]??

Va pupacesc cu drag ,Gabi[flo].

 

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...