Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste,din IASI.......(12)


Recommended Posts

Bravo Alex si la mai multi banisori!

Gabi eu zic sa-l duceti sa aleaga numere pentru 6 din 49!

Poate o puneti de citeva miliarde[:D]

 

Vineri 13 e zi norocoasa pentru mine ca si marti 13,asa incit BAFTA MARE si o sa fie bine!Ghinionul se sparge singur,pe bune si pe verificate!id="blue">

 

[flo][pup]Cristina[gravi]Dumbo Jumbo 28 s si Mihneaid="Comic Sans MS">id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Multumim de urari. Tocmai sunt un pachet de nervi, abia ce am laudat doctoru` (dar asa mi se intimpla intotdeauna mie) si azi am constatat ca reactiile adverse frecvente la amoksicolav sunt greata, voma, diaree, adica exact ce are Ilinca mea de doua zile si el totusi mi-a prescris medicamentul desi am intrat in cabinet la el vomate amindoua; mai nervoasa-s pe mine ca nu am cascat okii sa citesc din prima prospectul cu pricina. Azi mergem din nou la el, e

Jale si mi-e cam frica sa nu fie altceva ca prea are toate simptomele astea urite! Pupici!

 

[pup][flo]Carmenid="red">,Ilincaid="purple">&Ionutid="green">

tzucureii mei

 

Toti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmen,daca a facut reactia asta urita la antibiotic,probabil ca trebuie sa o tii pe regim macar 2 zile,sa se stabilizeze stomacelul;dar ai sa vezi si tu ce-ti spune nenea dr. si poate daca ii schimba antibioticul o sa fie bine!

Pupici si multa sanatate Ilincutzei !id="blue">

[flo][pup]Cristina[gravi]Dumbo Jumbo si Mihneaid="Comic Sans MS">id="teal">

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni, pe ce lume traim?! ieri seara, pe la ora 9, l-au batut doi golani pe un tip in parcare la mine la bloc de era azi numai sange pe-acolo. omul a apucat sa strige dupa ajutor si cand a iesit sotul meu in balcon a vazut doar cum cei doi batausi fugeau si omul ala s-a ridicat de jos unde era facut gramada si a intrat in scara. sper sa nu se fi intamplat nimic grav insa azi n-au venit la scoala cei doi copii ai lui care sunt colegi de clasa cu fiul meu. i-am povestit si dnei invatatoare iar dna spunea ca zilele astea trebuia sa nasca mama copiilor. doamne ajuta sa fi lipsit copiii azi dintr-un motiv fericit cum ar fi nasterea unui fratior si nu din cauza ca tatal lor a patit ceva grav!

eu incep sa am indoieli serioase in ceea ce priveste siguranta in cartierul pacurari. acum doua saptamani a fost omorat un alt om in scara blocului, in plina zi. un om fara nici o vina care se intorcea de la serviciu...

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Am fost, ai intuit bine, mucilagiu tot inainte si celelalte de regim. Gitul e mai bine, am schimbat tratamentul. E posibil sa mergem la reanimare daca tot nu maninca, pentru a nu se dezhidrata. Sper sa nu! Pupici!

quote:Originally posted by palmyrah2002

Carmen,daca a facut reactia asta urita la antibiotic,probabil ca trebuie sa o tii pe regim macar 2 zile,sa se stabilizeze stomacelul;dar ai sa vezi si tu ce-ti spune nenea dr. si poate daca ii schimba antibioticul o sa fie bine!Pupici si multa sanatate Ilincutzei !id="blue">[flo][pup]Cristina[gravi]Dumbo Jumbo si Mihneaid="Comic Sans MS">id="teal">


id="quote">id="quote">[pup][flo]Carmenid="red">,Ilincaid="purple">&Ionutid="green"> tzucureii meiToti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

da cristina, din pacate a sunat doamna invatatoare la cei doi copii acasa si intr-adevar era tatal lor cel atacat. bunica a povestit ca l-au atacat pe la spate. a fost operat la cap chiar in acea seara. mamica este insarcinata in luna a opta si sta la spital langa sotul ei. copiii nu au venit nici azi la scoala.

mie imi este cumplit de frica acum sa mai ies din casa dupa ce se intuneca. inainte mergeam linistita si la 2 noaptea, stateam cu usa descuiata mai mereu sau imi trimiteam sotul sa cumpere paine si la 10 seara.

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Cristina, multumesc, mi-am trimis barbatu`. Ilinca e mai bine, sunt convinsa ca nu e diagnosticul pus de dr ci reactii adverse la amoksiclav. Oricum, bat in lemn, nu a mai vomat de ieri si nici scaune proaste nu a mai avut. Multumim de urari, am tras o sperietura pe cinste...Vis-a-vis de nenorociri, de felu` meu is viteaza, adica eram, daca mi se nazarea sa ies in fata sa-mi iau ceva, si asta la miezu` noptii, o faceam fara a sta pe ginduri. Asta pina cind, in ditamai seara de Inviere, era sa fiu violata pe strada mea, in Marasesti, la citeva case de a mea. Am scapat ca prin urechile acului, dar de-atunci, canci, mi-a trecut vitejia, cu toate ca ori de cite ori ies pe intuneric am un spray paralizant in mina. Is hotarita sa-mi dau copchii la cursuri de autoparare, ca io nu mai fac is batrina cu oasele intzepenite[:D]. Pupici!

quote:Originally posted by acinorev

da cristina, din pacate a sunat doamna invatatoare la cei doi copii acasa si intr-adevar era tatal lor cel atacat. bunica a povestit ca l-au atacat pe la spate. a fost operat la cap chiar in acea seara. mamica este insarcinata in luna a opta si sta la spital langa sotul ei. copiii nu au venit nici azi la scoala. mie imi este cumplit de frica acum sa mai ies din casa dupa ce se intuneca. inainte mergeam linistita si la 2 noaptea, stateam cu usa descuiata mai mereu sau imi trimiteam sotul sa cumpere paine si la 10 seara.


id="quote">id="quote">[pup][flo]Carmenid="red">,Ilincaid="purple">&Ionutid="green"> tzucureii meiToti pentru unul!...Iata-ma-s !id="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...