Jump to content
O nouă casă pentru FORUMUL DESPRECOPII ×

🎉 Alătură-te Comunității Noastre! 🎉

🔹 Membrii înregistrați beneficiază de:

  • ✨ Funcționalități suplimentare
  • 💬 Participare la discuții active
  • 🏆 Puncte pentru tombole lunare cu premii atractive
  • 🗣️ Oportunitatea de a-ți exprima opinia
  • 🤝 Ajutor reciproc între părinți
  • 🎁 Șansa de a câștiga premii

🚀 Ce te oprește?

Cu dragoste,din IASI.......(12)


Recommended Posts

So...am fost azi cu Octavian(ca asa tre sa-i spun acum, de cand e baiat mare) la ORL-ist...cica e de rau, trebuie sa merg in continuare cu antibioticul, plus un antiinflamator(Marcofen) plus Colargol in nas. Cum puneti picaturi in nas copiilor vostri si nu ajung in gurita? Ca nu stiu ce sanse voi avea sa-i pun picaturi, poate doar cu pulverizatorul de la Olinth... Si se pare ca nu aude bine cu urechea stanga...si eu spuneam ca el nu vrea sa ne auda. Dar pt asta cred ca se face totusi un test audiometric, nu?

Eu tot cu febra si nas, cap infundat, dar azi la pranz am reusit sa dorm, ceea ce mi se pare cea mai mare realizare din ultimele 48 de ore.

Matei voia si el sa intre la d-na dr. Ce sa va spun, decat ca e foarte smecher si scoate niste perle de genul:"Ce calut minunat"(m-a dat gata la faza cu minunatul)si "Veau ceai si apa".

Gabi, mult spor la invatat pt examen. O sa fie bine, ai sa vezi. Si eu am luat carnetul din prima, desi facusem cu un instructor particular si nu facusem nici o ora de teorie. Se pare ca m-a ajutat bobilica si eram si cu Mateiu in burtica, avea 3 luni. Intreba cineva mai sus, daca mai este cineva cu carnet, dar care nu a condus. Eu sunt si ridic ambele maini. adica am mai condus asa de proba, dar sa ies propriuzis pe strada in Iasi imi e frica. dar lasa ca o sa vina si vremea mea...Atunci sa ma vedeti.

Pupici la toata lumea,

Gabriela si baietii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 148
  • Creat
  • Ultimul răspuns

Gabi, ce diagnostic i-a pus? la cine ai fost?

quote:Originally posted by GabrielaG

So...am fost azi cu Octavian(ca asa tre sa-i spun acum, de cand e baiat mare) la ORL-ist...cica e de rau, trebuie sa merg in continuare cu antibioticul, plus un antiinflamator(Marcofen) plus Colargol in nas. Cum puneti picaturi in nas copiilor vostri si nu ajung in gurita? Ca nu stiu ce sanse voi avea sa-i pun picaturi, poate doar cu pulverizatorul de la Olinth... Si se pare ca nu aude bine cu urechea stanga...si eu spuneam ca el nu vrea sa ne auda. Dar pt asta cred ca se face totusi un test audiometric, nu? Eu tot cu febra si nas, cap infundat, dar azi la pranz am reusit sa dorm, ceea ce mi se pare cea mai mare realizare din ultimele 48 de ore. Matei voia si el sa intre la d-na dr. Ce sa va spun, decat ca e foarte smecher si scoate niste perle de genul:"Ce calut minunat"(m-a dat gata la faza cu minunatul)si "Veau ceai si apa". Gabi, mult spor la invatat pt examen. O sa fie bine, ai sa vezi. Si eu am luat carnetul din prima, desi facusem cu un instructor particular si nu facusem nici o ora de teorie. Se pare ca m-a ajutat bobilica si eram si cu Mateiu in burtica, avea 3 luni. Intreba cineva mai sus, daca mai este cineva cu carnet, dar care nu a condus. Eu sunt si ridic ambele maini. adica am mai condus asa de proba, dar sa ies propriuzis pe strada in Iasi imi e frica. dar lasa ca o sa vina si vremea mea...Atunci sa ma vedeti.Pupici la toata lumea,Gabriela si baietii


id="quote">id="quote">[pup][flo]Carmenid="red">,Ilincaid="purple">&Ionutid="green"> tzucureii meiLenevia este mama filosofiei - Thomas Hobbesid="green">
Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

buna!

nushulica,mie nu mi-a placut deloc cum m-a machiat la carmen stil! am fost anul trecut in aprilie de ziua mea, si cand am ajuns acasa m-am spalat pe fata si m-am machiat eu(parca eram clovn). acum, nu stiu ce sa zic, poate nu avea chef de machiaj in ziua aia, sau poate nu i-a placut de fata mea.[alcool] in schimb de cinci ani de zile merg la coafor la ei. de fapt la cristi- care si-a deschis el singur un salon de cateva luni(pe langa p-ta nicolina)

eu as recomanda salonul maviov, e destul de scump, dar merita(fac si un machiaj de proba cu cateva zile inainte)- de fapt, la cat au ridicat preturile la carmen stil , cred ca tot acolo ajungi...

gabrielag, sanatate multa lui OCTAVIAN(baiat mare), dar si tie!

[pup][pup][pup]

 

diana si denisa

http://community.webshots.com/user/dianadumitroaie

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Carmenp, am fost la d-na dr. Preda si o sa mai merg dupa ce termina tratamentul la control.

Adda, te-as ajuta, dar daca nu am avut niciodata nevoie, chiar nu am de unde sti. Cred ca ar fi foarte bine sa intrebi medicul de familie.

Diana , multumim de urari.

Azi parca ma simt mai bine, asa ca sunt optimista.

Va pup,

Gabriela si baietii

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Nushulicaid="red">,eu tot la Maviov am apelat cand am avut nevoie de machiaj.Era o tipa,Nicoleta(parca),care machia si pentru PROTv,supermeseriasa.Daca vrei ma interesez sa vad daca gasesc pe undeva nr ei de tel.Iar pentru coafuri de mireasa,stiu doua tipe,una ,Mirela,are salon pe Splai Bahlui,in dreptul podetului de lemn,la parterul unui bloc de patru etaje,iar cealalta ,Gabi, lucreaza la un salon pe Blvr Cantemir.Oricum trebuie sa-ti faci doua trei pieptanaturi de proba sa vezi cum iti sta si ce iti place...Eventual sa aranjezi cu ele sa-ti vina acasa in dimineata ...cu pricina sa te faca "maimai"

Addaid="red"> ,imi pare rau,nu ma pricep,nu stiu..

Carmenid="red">, ce-ai mai facut cu soacra,ai cumintit-o?

Gabrielaid="red">,multa sanatate lui Octavian(baiat mare)

 

Adriana

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

gabi, atentie mare cu octavian cu urechiusa (nu ca nu ai fi suficient de atenta tu, dar...). eu tocmai m-am intors cu stefan din spital pentru o angina pultacee. am fost la Recuperare la clinica orl. e o echipa de doctori tareee buni: Prof. Martu si Dr. Cozma. am vazut atatea neplaceri cauzate de tratamente neadecvate pentru otite. Pt audiograma iti recomand sa mergi acolo. Si de la Sf. Maria tot acolo trimitea copiii. Oricum, nu amana. (Sau poate sunt eu acum speriata. Scuze. Nu vreau sa para ca nu ai da tu sficienta atentie. D-na dr Preda e intr-adevar un orl-ist bun. Totusi...)

 

lacri, pe unde ai disparut???inteleg, ai plecat din cartier, dar si de pe net?! ce mai face fabian? s-a obisnuit in noua caa?

 

OANA SI STEFAN-VLADIMIR (11 martie, 2003)

 

"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Link to comment
Distribuie pe alte site-uri

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Adaugă...